Connect with us

Tech

ISS: Astronauci zadokowani w kapsule SpaceX „Crew Dragon” na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Published

on

Ekonomia „Historyczny”

Załoga SpaceX dokuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – na stacji kosmicznej sytuacja się teraz zawęża

SpaceX Crew 2 na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Trzej mężczyźni i kobieta przybyli na Międzynarodową Stację Kosmiczną w „Crew Dragon” z prywatnej firmy kosmicznej SpaceX

Quelle: pa / ZUMAPRESS.com / NASA

Czterech kolejnych astronautów przybyło na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Kapsuła firmy SpaceX należącej do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zadokowała na wysokości ponad 420 kilometrów nad Oceanem Indyjskim. Jedenaście pasażerów przestrzeni współdzieli teraz tymczasowo ograniczoną przestrzeń.

drZałoga ISS wzrosła do jedenastu, co czyni ją większą niż była ponad dziesięć lat temu. W sobotę czterech astronautów zadokowało z odzyskaną kapsułą z prywatnej firmy kosmicznej SpaceX i dołączyło do obecnej załogi. Przy tak dużej liczbie pokładów stacja kosmiczna będzie wkrótce musiała się rozbudować – zażartował dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Joseph Spacher.

Wśród nowo przybyłych astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną są Shane Kimbro, Megan MacArthur ze Stanów Zjednoczonych, Thomas Pesquet z Francji i Akihiko Hoshidei z Japonii. Czterech astronautów zadokowało rano na pokładzie kapsuły kosmicznej „Crowdragon” prywatnej firmy kosmicznej SpaceX na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na wysokości około 420 km nad Oceanem Indyjskim. Dwie godziny później, około 13:00 CEST, ich koledzy z załogi powitali załogę z ich ostatniej misji SpaceX.

Przeczytaj także

Sonda SN-11 jest widziana o wschodzie słońca 9 marca w miejscu startu SpaceX w południowym Teksasie w Boca Chica w Teksasie.  (Zdjęcie: Reginald Mathlon / Noor Photo)

W piątek rano kapsuła została wystrzelona w kosmos za pomocą wyrzutni z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie. Zespół Crew 2 pozostanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez sześć miesięcy. Astronauci przeprowadzą między innymi około stu eksperymentów i zmodernizują system energii słonecznej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

„To, co dzieje się dzisiaj, jest całkowicie historyczne”.

Shannon Walker, dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przekazał przez radio po spotkaniu: „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że jesteś na pokładzie”. Wszystkich jedenastu zaproszono do rozmowy wideo z agencjami kosmicznymi. Francuski astronauta Pescet opisał swoje przybycie na Międzynarodową Stację Kosmiczną jako majestatyczne. Minęło 20 lat, odkąd astronauci z NASA, Jaxa, Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i rosyjscy astronauci byli razem w kosmosie. „To, co dzieje się dzisiaj, jest właściwie dość historyczne” – powiedział. „Nie możemy się doczekać rozpoczęcia pracy na stacji kosmicznej. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ta przygoda nas czeka”.

Rozpocznij misję

Statek kosmiczny SpaceX „Crew Dragon” zbliża się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Są to: pa / dpa / NASA / AP / –

Pesqeut jest pierwszym Europejczykiem, który poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną ze SpaceX. Ma pozostać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez sześć miesięcy, aw ostatnim miesiącu w kosmosie obejmie również tam dowodzenie – jako trzeci Europejczyk po Niemcu Alexandra Gersta i Belgii Franku de Wien.

To druga załoga, która zostanie przeniesiona na Międzynarodową Stację Kosmiczną przez prywatną firmę kosmiczną SpaceX. Pierwszy statek – amerykańscy astronauci Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i ich japoński kolega Soichi Noguchi – zacumowali na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w listopadzie. Powrócą na Ziemię pod koniec kwietnia. Do tego czasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie ciasno: oprócz „Załogi-1” astronauci Oleg Nowizki, Pyotr Dubrow i astronauta NASA Mark Vande Hei przebywają na stacji kosmicznej od początku kwietnia.

SpaceX po raz pierwszy wykorzystuje używane kapsuły rakietowe

Załoga-1 była pierwszą, która regularnie latała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej smokiem załogowym po udanym załogowym locie próbnym na Międzynarodową Stację Kosmiczną zeszłej wiosny. Po prawie dziewięcioletniej przerwie test był pierwszym przypadkiem, gdy astronauci powrócili na orbitę z amerykańskiej ziemi – i po raz pierwszy promowała ich prywatna firma kosmiczna.

SpaceX po raz pierwszy wykonał swój trzeci załogowy lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną z wcześniej używaną kapsułą i sceną rakietową „Crew Dragon”. Dodatkowo etap rakietowy bezpiecznie wylądował na ziemi i zostanie ponownie wykorzystany w celu obniżenia kosztów. Obecnie planowane są cztery kolejne loty załogowe SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

To trzecia załogowa misja SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W maju ubiegłego roku pierwsza misja firmy, pioniera zaawansowanych technologii, Elona Muska, zakończyła dziewięcioletni okres, w którym Stany Zjednoczone korzystały z rosyjskich pocisków rakietowych podczas lotów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wraz z astronautami „Crew Dragon” przewiózł również około 110 kilogramów zaopatrzenia i materiałów do eksperymentów naukowych.

Przeczytaj także

Koncepcja artysty na astronautę unoszącą się w kosmosie.  Ziemię w dole zakryła chmura.

Recykling statków kosmicznych to jedna z wizji założyciela firmy SpaceX firmy Musk. Cieszymy się, że możemy być częścią postępu w załogowych lotach kosmicznych i nie możemy się doczekać przekroczenia orbity Ziemi na Księżyc i Marsa oraz pomocy w przekształceniu ludzkości pewnego dnia w cywilizację, która podróżuje w kosmosie na Ziemi ”- powiedział na konferencji prasowej po starcie. Endeavour. Wiele planet ”, więc piżmo.

READ  Nowa mapa ze wszystkimi punktami obrotu dla lepszych łupów

Pełniący obowiązki szefa NASA Steve Goarchik mówił o „kamieniu milowym” i „niesamowitym roku dla NASA”. Regularne loty SpaceX powinny teraz również prowadzić do zakłóceń w przyszłości, a tym samym do większych załóg, przez które stara załoga może kierować nową załogą.

Kiedy NASA nadal leciała na Międzynarodową Stację Kosmiczną ze swoimi wahadłowcami kosmicznymi – program przerwano w 2011 r. – sytuacja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nadal się blokowała. W pewnym momencie na pokładzie laboratorium kosmicznego było 13 członków załogi, co jest poprzednim rekordem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Dodawanie kleju do pizzy i benzyny do spaghetti: reakcja Google’a

Published

on

Dodawanie kleju do pizzy i benzyny do spaghetti: reakcja Google’a

Po tym, jak od kilku dni w sieciach społecznościowych krążą zrzuty ekranu z absurdalnymi odpowiedziami uzyskanymi z funkcji wyszukiwania opartej na sztucznej inteligencji, Google obiecuje szybką reakcję i prawdopodobnie ręcznie usuwa odpowiednie wyniki wyszukiwania. Poinformował o tym amerykański magazyn The Verge Między innymi powołując się na amerykańską wyszukiwarkę firmy. Mówi o „nietypowych zapytaniach” i czasami zmanipulowanych zrzutach ekranu, co może kryć się za większością przykładów. Niektórzy internauci, którzy udostępnili szczególnie problematyczne wyniki, zgłosili, że po krótkim czasie zniknęły, co sugeruje interwencję Google.

reklama

Interwencja Google następuje kilka dni po tym, jak wirusowe zrzuty ekranu budzą poważne wątpliwości co do dodatku. Na przykład wyszukiwarka sugerowała przyklejenie kapiącego sera na domową pizzę za pomocą kleju, zebrał The Verge. Użytkownicy znaleźli także zapytania Google, na które odpowiadała informacja, że ​​Batman jest policjantem, że psy grają w amerykańskich ligach zawodowych, a drugi prezydent USA, zmarły w 1826 roku John Adams, ukończył uczelnię łącznie 21 razy. między 1934 a 2003 rokiem. Mówi się również, że benzyna sprawia, że ​​spaghetti jest ostrzejsze. Tymczasem znalezienie absurdalnie błędnych wyników wyszukiwania stało się prawdziwą konkurencją.

Odpowiedzi pochodzą z tzw. „wyszukiwania generatywnego”, które Google chce wykorzystać do ulepszania wyników wyszukiwania i które jest teraz szerzej dostępne. W oparciu o wewnętrzny model sztucznej inteligencji firmy Gemini celem tej sztucznej inteligencji jest w niektórych przypadkach wygenerowanie podsumowania odpowiedzi na zapytanie, które w dalszym ciągu pojawia się na górze list linków w wynikach wyszukiwania. W najlepszym przypadku ten tekst powinien już odpowiadać na zadane pytanie i sprawić, że dalsze badania staną się niepotrzebne. Podczas gdy osoby odpowiedzialne za wiele witryn obawiają się zauważalnego spadku ruchu, Google cierpi obecnie z powodu czasami absurdalnych wyników, które czasami dostarcza generator.

READ  Owalny smartfon trafia na Kickstarter


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Martw się negatywnymi opiniami: sztuczna inteligencja w iOS 18 powinna być eksperymentalna

Published

on

Martw się negatywnymi opiniami: sztuczna inteligencja w iOS 18 powinna być eksperymentalna

Apple zaprezentuje nadchodzące funkcje sztucznej inteligencji w iOS 18 i innych systemach operacyjnych podczas nadchodzącej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC). Jednak według Marka Gurmana z Bloomberga funkcje te mogą być reklamowane w wersji beta lub w wersji zapoznawczej. Sugeruje to, że Apple wciąż ma trochę do nadrobienia w szybko rozwijającym się krajobrazie sztucznej inteligencji.

Ostrożne podejście Apple do integracji sztucznej inteligencji sugeruje, że funkcje planowane dla iOS 18 mogą nie być jeszcze wystarczająco niezawodne lub zaawansowane, aby można je było uruchomić bez oznaczenia w wersji beta.

Apple jest postrzegane jako spóźniony uczestnik wyścigu sztucznej inteligencji, ale problemy, z którymi borykają się inne firmy, mogły skłonić do wzmożonej ostrożności. Przegląd sztucznej inteligencji wyszukiwarki Google jest tak zły, że Google całkowicie się zawstydził.

Strategia Apple dotycząca sztucznej inteligencji jest wieloaspektowa

Oczekuje się, że Apple zastosuje warstwowe podejście do sztucznej inteligencji, przy czym niektóre żądania będą przetwarzane lokalnie na urządzeniu, a inne w infrastrukturze chmurowej Apple. Decyzja, czy przetwarzać żądania na urządzeniu, czy w chmurze, jest podejmowana indywidualnie dla każdego zadania. Nadal nie wiadomo, czy użytkownik ma na to jakikolwiek wpływ.

Przetwarzanie sztucznej inteligencji na urządzeniu może być ograniczone do nowszych urządzeń Apple, takich jak iPhone, iPad i komputer Mac ostatniej generacji. Według doniesień firma pracuje również nad makietą urządzenia specjalnie dla Apple Watch.

Oczekiwane funkcje oparte na sztucznej inteligencji w iOS 18

Krążą plotki, że nadchodzące funkcje oparte na sztucznej inteligencji w iOS 18 obejmą wysyłanie wiadomości tekstowych i grupowanie powiadomień, transkrypcję notatek głosowych, edytowanie zdjęć przez sztuczną inteligencję, automatyczne sugestie odpowiedzi na wiadomości oraz ulepszenia Safari i wyszukiwania Spotlight. Użytkownicy mogą również spodziewać się modernizacji Siri i możliwości tworzenia nowych odmian emoji przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji.

READ  Aktualizacje oprogramowania: Apple zamyka luki w zabezpieczeniach - channelpartner.de

Równowaga między ochroną danych a przetwarzaniem w chmurze

Apple stoi przed wyzwaniem zrównoważenia swojego wieloletniego skupienia się na przetwarzaniu na urządzeniu z oczekiwaniami klientów dotyczącymi generatywnych możliwości sztucznej inteligencji. Wiele poszukiwanych funkcji wymaga obecnie mocy obliczeniowej dużych federacji serwerów, co wymaga zmiany podejścia Apple do ochrony danych.

Mimo że Apple Cloud wykorzystuje w swoich serwerach chipy krzemowe Apple, dane nadal opuszczają urządzenie użytkownika, zagrażając poziomowi prywatności zapewnianemu przez przetwarzanie na urządzeniu.

Partnerstwa i współpraca

Oprócz funkcji AI wbudowanych w iOS 18, Apple dołączy chatbota opartego na technologii ChatGPT OpenAI. Krążą pogłoski, że dyrektor generalny OpenAI Sam Altman może pojawić się podczas wideo WWDC, aby ogłosić partnerstwo. Ale krążą też pogłoski, że chatbot nie zostanie zainstalowany.

Popularne treści z Mac Life+

Apple iPhone 13 (128 GB) – niebieski

593,99 euro

Continue Reading

Tech

MediaMarkt oferuje nielimitowaną taryfę dla iPhone’a 15 Pro

Published

on

MediaMarkt oferuje nielimitowaną taryfę dla iPhone’a 15 Pro

W świecie taryf MediaMarkt znaleźliśmy ofertę na iPhone’a 15 Pro, która naprawdę jest tego warta. Ponieważ tutaj otrzymujesz dwie nieograniczone taryfy i iPhone’a 15 Pro za tę samą miesięczną opłatę, jaką normalnie kosztowałaby jedna z taryf osobno.

Tylko na krótki czas – MediaMarkt oferuje nielimitowaną taryfę na iPhone’a 15 Pro

Tylko na krótki czas – MediaMarkt oferuje nielimitowaną taryfę na iPhone’a 15 Pro

Taryfa O2 Usługa Mobile Unlimited na żądanie kosztuje zazwyczaj 59,99 EUR miesięcznie indywidualnie (+ opłata za połączenie). Jednak w MediaMarkt otrzymujesz podwójną stawkę i możesz zapewnić sobie i swojemu partnerowi lub dzieciom nieograniczoną ilość danych. Możesz także kupić iPhone’a 15 Pro Jest wart około 1000 euro Ponadto. Żart jest taki: podstawowa opłata miesięczna w tym mega pakiecie jest o cent tańsza niż w przypadku wykupienia taryfy indywidualnie. Ponadto płacisz tylko jednorazową opłatę w wysokości 5,95 € za urządzenie i koszty wysyłki plus 39,99 € za cenę połączenia. Przy okazji: koszty połączenia będziesz musiał również zapłacić, jeśli kupisz taryfę indywidualnie.

Jest to uwzględnione w nielimitowanych taryfach

Transakcja w świecie taryf MediaMarkt jest częścią O2 Według MediaMarkt kampania podwójnej karty potrwa tylko do 31 maja. To, co otrzymujesz w tym pakiecie za podstawową miesięczną opłatę w wysokości mniej niż 60 €, jest niesamowite. Najpierw przyjrzyjmy się taryfie. Jak już wspomniano, O2 Taryfa Mobile Unlimited On Demand jest tu uwzględniona dwukrotnie. Oznacza to, że możesz samodzielnie korzystać z obu taryf, np. aby podłączyć swój smartfon i tablet do sieci komórkowej. Możesz także podzielić się drugą taryfą z dobrym przyjacielem lub rodziną.

W każdej z taryf otrzymujesz nieograniczoną ilość danych w szybkiej sieci 5G, dzięki czemu Twoja prędkość nie zostanie zmniejszona jak w przypadku niektórych innych nielimitowanych taryf. Tutaj możesz surfować po Internecie z prędkością do 300 Mbps.

Taryfa ma jednak mały haczyk. W zasadzie automatycznie masz dostępną ograniczoną ilość danych wynoszącą „tylko” 10 GB dziennie. To już wystarczy, aby przesyłać strumieniowo około dziesięciu godzin wideo HD lub 50 godzin korzystania z mediów społecznościowych. Jest więc mało prawdopodobne, aby możliwe było wykorzystanie do 10 GB dziennie. Jeśli tak się stanie, nadal możesz zarezerwować bezpłatny dodatkowy wolumen danych w odstępach 2 GB za pośrednictwem wiadomości SMS, kiedy tylko chcesz. Na początku może się to wydawać dziwne, ale chroni dostawcę przed nadużywaniem. Nawet intensywnie korzystający użytkownicy nie mają właściwie żadnych wad. Dodatkowo w ramach każdej taryfy otrzymujesz również ryczałt za rozmowy telefoniczne i SMS-y do wszystkich niemieckich sieci. Roaming UE jest tu również uwzględniony.

READ  Biuro Federalne ostrzega przed sześcioma atakami na Google: natychmiast rozpocznij aktualizacje

Tylko tyle naprawdę zaoszczędzisz

iPhone’a 15 Pro można zamówić w różnych wersjach kolorystycznych – zawsze jednak jest to model ze 128 GB pamięci wewnętrznej. Podsumujmy teraz, ile zapłaciłbyś w porównaniu z tym, gdybyś kupił iPhone’a 15 Pro osobno. Pakiet MediaMarkt wiąże się z kosztami przez okres minimum 24 miesięcy W sumie około 1485 euro.

Gdybyś jednak kupił iPhone’a osobno, obecnie musiałbyś zapłacić niecałe 940 euro (Zobacz porównanie cen). Za dodatkową opłatą w wysokości około 545 euro lub około 22,50 euro miesięcznie możesz także zaoszczędzić na dwóch urządzeniach – lub dwóch osobach – w ramach nieograniczonej taryfy. Jeśli na przykład podzielisz się kosztami ze znajomym, każdy będzie musiał zapłacić zaledwie 11 euro i otrzymać naprawdę silną taryfę 5G niemal bez ograniczeń. I odwrotnie, możesz otrzymać jedną z dwóch taryf całkowicie za darmo. Ale uwaga: oferta ma obowiązywać tylko do 31 maja – po czym wygasa.

Continue Reading

Trending