Connect with us

Tech

ISS: Astronauci zadokowani w kapsule SpaceX „Crew Dragon” na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Published

on

Ekonomia „Historyczny”

Załoga SpaceX dokuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – na stacji kosmicznej sytuacja się teraz zawęża

SpaceX Crew 2 na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Trzej mężczyźni i kobieta przybyli na Międzynarodową Stację Kosmiczną w „Crew Dragon” z prywatnej firmy kosmicznej SpaceX

Quelle: pa / ZUMAPRESS.com / NASA

Czterech kolejnych astronautów przybyło na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Kapsuła firmy SpaceX należącej do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zadokowała na wysokości ponad 420 kilometrów nad Oceanem Indyjskim. Jedenaście pasażerów przestrzeni współdzieli teraz tymczasowo ograniczoną przestrzeń.

drZałoga ISS wzrosła do jedenastu, co czyni ją większą niż była ponad dziesięć lat temu. W sobotę czterech astronautów zadokowało z odzyskaną kapsułą z prywatnej firmy kosmicznej SpaceX i dołączyło do obecnej załogi. Przy tak dużej liczbie pokładów stacja kosmiczna będzie wkrótce musiała się rozbudować – zażartował dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Joseph Spacher.

Wśród nowo przybyłych astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną są Shane Kimbro, Megan MacArthur ze Stanów Zjednoczonych, Thomas Pesquet z Francji i Akihiko Hoshidei z Japonii. Czterech astronautów zadokowało rano na pokładzie kapsuły kosmicznej „Crowdragon” prywatnej firmy kosmicznej SpaceX na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na wysokości około 420 km nad Oceanem Indyjskim. Dwie godziny później, około 13:00 CEST, ich koledzy z załogi powitali załogę z ich ostatniej misji SpaceX.

Przeczytaj także

Sonda SN-11 jest widziana o wschodzie słońca 9 marca w miejscu startu SpaceX w południowym Teksasie w Boca Chica w Teksasie. (Zdjęcie: Reginald Mathlon / Noor Photo)

W piątek rano kapsuła została wystrzelona w kosmos za pomocą wyrzutni z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie. Zespół Crew 2 pozostanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez sześć miesięcy. Astronauci przeprowadzą między innymi około stu eksperymentów i zmodernizują system energii słonecznej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

„To, co dzieje się dzisiaj, jest całkowicie historyczne”.

Shannon Walker, dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przekazał przez radio po spotkaniu: „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że jesteś na pokładzie”. Wszystkich jedenastu zaproszono do rozmowy wideo z agencjami kosmicznymi. Francuski astronauta Pescet opisał swoje przybycie na Międzynarodową Stację Kosmiczną jako majestatyczne. Minęło 20 lat, odkąd astronauci z NASA, Jaxa, Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i rosyjscy astronauci byli razem w kosmosie. „To, co dzieje się dzisiaj, jest właściwie dość historyczne” – powiedział. „Nie możemy się doczekać rozpoczęcia pracy na stacji kosmicznej. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ta przygoda nas czeka”.

Rozpocznij misję

Statek kosmiczny SpaceX „Crew Dragon” zbliża się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Są to: pa / dpa / NASA / AP / –

Pesqeut jest pierwszym Europejczykiem, który poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną ze SpaceX. Ma pozostać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez sześć miesięcy, aw ostatnim miesiącu w kosmosie obejmie również tam dowodzenie – jako trzeci Europejczyk po Niemcu Alexandra Gersta i Belgii Franku de Wien.

Przeczytaj także

Torsten Krauel komentuje lądowanie na Marsie i jego wpływ na Ziemię, co, mamy nadzieję, będzie pomocne

To druga załoga, która zostanie przeniesiona na Międzynarodową Stację Kosmiczną przez prywatną firmę kosmiczną SpaceX. Pierwszy statek – amerykańscy astronauci Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i ich japoński kolega Soichi Noguchi – zacumowali na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w listopadzie. Powrócą na Ziemię pod koniec kwietnia. Do tego czasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie ciasno: oprócz „Załogi-1” astronauci Oleg Nowizki, Pyotr Dubrow i astronauta NASA Mark Vande Hei przebywają na stacji kosmicznej od początku kwietnia.

SpaceX po raz pierwszy wykorzystuje używane kapsuły rakietowe

Załoga-1 była pierwszą, która regularnie latała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej smokiem załogowym po udanym załogowym locie próbnym na Międzynarodową Stację Kosmiczną zeszłej wiosny. Po prawie dziewięcioletniej przerwie test był pierwszym przypadkiem, gdy astronauci powrócili na orbitę z amerykańskiej ziemi – i po raz pierwszy promowała ich prywatna firma kosmiczna.

SpaceX po raz pierwszy wykonał swój trzeci załogowy lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną z wcześniej używaną kapsułą i sceną rakietową „Crew Dragon”. Dodatkowo etap rakietowy bezpiecznie wylądował na ziemi i zostanie ponownie wykorzystany w celu obniżenia kosztów. Obecnie planowane są cztery kolejne loty załogowe SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

To trzecia załogowa misja SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W maju ubiegłego roku pierwsza misja firmy, pioniera zaawansowanych technologii, Elona Muska, zakończyła dziewięcioletni okres, w którym Stany Zjednoczone korzystały z rosyjskich pocisków rakietowych podczas lotów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wraz z astronautami „Crew Dragon” przewiózł również około 110 kilogramów zaopatrzenia i materiałów do eksperymentów naukowych.

Przeczytaj także

Koncepcja artysty na astronautę unoszącą się w kosmosie. Ziemię w dole zakryła chmura.

Recykling statków kosmicznych to jedna z wizji założyciela firmy SpaceX firmy Musk. Cieszymy się, że możemy być częścią postępu w załogowych lotach kosmicznych i nie możemy się doczekać przekroczenia orbity Ziemi na Księżyc i Marsa oraz pomocy w przekształceniu ludzkości pewnego dnia w cywilizację, która podróżuje w kosmosie na Ziemi ”- powiedział na konferencji prasowej po starcie. Endeavour. Wiele planet ”, więc piżmo.

Pełniący obowiązki szefa NASA Steve Goarchik mówił o „kamieniu milowym” i „niesamowitym roku dla NASA”. Regularne loty SpaceX powinny teraz również prowadzić do zakłóceń w przyszłości, a tym samym do większych załóg, przez które stara załoga może kierować nową załogą.

Kiedy NASA nadal leciała na Międzynarodową Stację Kosmiczną ze swoimi wahadłowcami kosmicznymi – program przerwano w 2011 r. – sytuacja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nadal się blokowała. W pewnym momencie na pokładzie laboratorium kosmicznego było 13 członków załogi, co jest poprzednim rekordem.

READ  Crucial MX500 4 TB: popularna obecnie seria dysków SSD z większą przestrzenią dyskową
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Zapowiedź nowego zestawu modemo-routera z Wi-Fi 6 i siecią mesh

Published

on

Wzrost portfela urządzeń Zyxel. za zaszyfrowaną nazwą DX3301-T0 Ukrywa router z modemem Wi-Fi 6. Jest skonfigurowany do dostępu DSL i oprócz obsługi QoS oferuje również opcję TV/wideo na żądanie, VoIP – i oczywiście Internet („usługi triple play”) . Jeden z nich obsługuje VDSL2, a tym samym „szybkie” połączenie internetowe.

DX3301-T0 jest fabrycznie wyposażony w Wi-Fi 6 2,4 GHz (2 x 2) i funkcję sieciową (Zxyel Mpro). Pozwala to na prędkość do 1200 Mb/s. Obsługiwany jest wielodostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA) i formowanie wiązki. Dostępne są cztery porty Gigabit Ethernet dla urządzeń przewodowych. Istnieje również port WAN dla modemu kablowego lub rozwiązania awaryjnego 5G. Urządzenie może być skonfigurowane jako most lub router z modemem – w trybie mostu tylko jako pośrednik między VDSL a Ethernetem. Możesz także zabrać ze sobą zaporę Professional Firewall.

Interfejs WAN

Port EthernetR (10/100/1000)

Port USB

VDSL

 • G.993.1 VDSL
 • G.993.2 VDSL2, Band 997, 998, na garnkach
 • Profile VDSL: 8a/b/c/d, 12a/b, 17a, 35b
 • Zay Victor

ADSL

 • 992.1 gramów (giga ton metrycznych)
 • G.992.2 (G.lite)
 • Zgodny z ANSI T1.413
 • G.992.3 (ADSL2)
 • G.992.5 (ADSL2+)
 • Obsługuje G.INP

Funkcje routera

 • IPv4 / IPv6
 • nat
 • Przystań
 • Typy połączeń WAN: DHCP, PPPoE
 • DHCP 60/121/125 .opcja
 • Serwer DHCP w sieci LAN
 • IGMP v1 / v2
 • Serwer proxy IGMP
 • Dynamiczny DNS

bezprzewodowy

 • Automatyczny wybór kanału
 • Multimedialne Wi-Fi (WMM)
 • planowanie bezprzewodowe
 • Bezprzewodowe zarządzanie mocą wyjściową
 • Wiele SSID do 4
 • Zabezpieczona konfiguracja Wi-Fi (WPS)
 • Blokowanie ruchu w BSS
 • Filtrowanie adresów MAC

VLAN

 • VLAN oparty na tagu/tagu 802.1q
 • Ustaw port VLAN na ETH
 • Połączona/routowana sieć VLAN

Ten artykuł zawiera linki partnerskie. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam dokonać zakupu, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic nie zmienia się w cenie. Dziękuję za wsparcie!

READ  Z poradami i nieoficjalnym trybem przeciwko frustracji


Continue Reading

Tech

Gra Terraria na PC dotyczy recenzji LEGO Ideas

Published

on

Lego Terrarium Pomysły (1)

W piątek wieczorem społeczność pomysłów wybrała projekt”terraria„Jako 26 kandydat w drugiej rewizji 2022. Komisja Rewizyjna w Billund będzie miała czas do września na przestudiowanie zasad. Wtedy rozpocznie się szczegółowa ocena i zostanie podjęta decyzja o wersji produkcyjnej. Podamy wszystkie szczegóły .

Projekt już powstał JaoGosma przesyłanie zostało zakończone. Nie mogliśmy dowiedzieć się niczego o tej osobie, więc przeprowadzamy małe badania dotyczące pojawiania się pomysłów. Konto stało się dniem głosowania Kolekcja 90. rocznica, tj. 18 stycznia 2021 r. i wkrótce pełen życia. Do tej pory wkłady w „zwykłe” działania, konkursy i projekty pomysłów nie cieszyły się zbytnią uwagą. Oprócz obecnego projektu inny model przekroczył dotychczas limit 1000 głosów.

Formularz Terraria został przesłany do społeczności pomysłów 28 stycznia 2022 r. i otrzymał około 1000 głosów w pierwszym miesiącu. W połowie kwietnia 2022 roku model miał już 5000 zwolenników i liczba ta rośnie 153 dni Projekt został podniesiony powyżej magicznego progu przeglądu. Decydujące wsparcie nadeszło z kanału YouTube gry chibi, który prezentuje model milionowi naśladowców. JaoGosma to nie obchodzi. Pierwsze wejście do „Klubu 10k Members” powinno być powodem do świętowania.

Przyjrzyjmy się bliżej modelowi: za wzór do projektowania służy gra komputerowa Terraria z otwartym światem, wydana w 2011 roku. Widzimy, jak wychodzi scena 1970 sztuk wykonane z Dwa mini kształty To było zaplanowane. Z opisu dowiadujemy się, że model składa się z dwupiętrowego domu, a także piwnicy, stawu i małej jaskini.

Jaskinia podzielona jest na dwie części, z których obie kończą się podziemnym jeziorem. Skrzynia i kryształ życia również znajdują się po prawej stronie. Podobnie jak w przypadku formy do gier, model został zaprojektowany tak, aby miał dwuwymiarowy wygląd i miał głębokość sześciu sprężyn. Projekt jest wbudowany w wąską przestrzeń na wysokości. Nie możemy ocenić, czy technika budowy ma wpływ na stabilność. Na podstawie zdjęć szacujemy wymiary łącznie z podstawą na około 38cm szerokości, 6cm głębokości i około 40cm wysokości.

READ  eFootball: A FIFA Challenger Wraz z premierą horroru fani są przerażeni

Pomysły Lego Terrarium (2)

gra z otwartym światem terraria Został wydany według Wikipedii w 2011 roku pod nazwą „Re-Logic” i początkowo był dystrybuowany za pośrednictwem portalu Steam. Całość utrzymana jest w dwuwymiarowej grafice, ale czasami wykorzystuje się również trzeci wymiar. W ciągu dziewięciu dni sprzedano ponad 200 000 sztuk. Gra znalazła się nawet na szczycie rankingów sprzedaży. Na początku 2012 roku programiści wstrzymali na razie kolejne aktualizacje, ale wiosną 2013 roku poprosili społeczność o sugestie dotyczące kontynuacji. Gra została również wydana w tym samym czasie na XBox i Play-Station Network.

W kwietniu 2020 roku gra może już spojrzeć wstecz na około 30 milionów sprzedanych egzemplarzy i dostępnych na największych systemach. Prasa komercyjna otrzymywała tytuł niezmiennie dobre recenzje. Aby dać ci krótki obraz gry, mamy plik Ogłoszenie o wydaniu przełącznika 2019 wybierać.

Pomysły Lego Terrarium (3)

Oto pomysły, które chcesz przekonać w drugiej recenzji 2022:

Może cię to trochę zaskoczyć, ale tytuł nic dla mnie nie znaczył aż do dzisiaj. Pod względem merytorycznym, więc nie chcę komentować realizacji. Osobiście nie przepadam za mocno spiętrzonym interfejsem. Zastanawiam się też, czy model przejdzie test stabilności. Ponieważ nie mam punktów odniesienia, powstrzymam się od potencjalnego zakupu.

Chcemy teraz zadać sobie pytanie, jak LEGO może ocenić projekt. Przeglądając archiwum pomysłów, szybko znajdujemy projekty związane z grą wideo. Ostatnie przykłady to Goose Untitled, Between Us i Fall Guys lub Animal Crossing. Wszystkie propozycje zostały odrzucone w Billund. Ponadto Legend of Zelda miało kilka nieudanych prób.

W tym miejscu nie chcemy zapominać, że samodzielna seria LEGO Minecraft wywodzi się z pomysłów. trwało długo Maine Craft Nawet standardowe pomysły. Projekt wywiadu potrzebował tylko dwóch dni, aby przełamać limit recenzji. Została wydana w czerwcu 2012 LEGO Minecraft Mikroświat 21102 A jesienią 2013 roku rozpoczęła się seria LEGO Minecraft. Ponadto od stycznia 2022 roku jesteśmy w stanie to zrobić LEGO Ideas 21331 Jeż Sonic kupić.

READ  Z poradami i nieoficjalnym trybem przeciwko frustracji

W zestawie LEGO możemy odkryć kilka zestawów związanych z grami wideo. Oprócz wiecznie zielonego Minecrafta LEGO próbowało swoich sił w 2019 roku Uwaga i obserwuj Niezależny oddział jest notowany od 2020 roku LEGO Super MarioKtóra była jedną z najbardziej udanych gier w Ameryce Północnej w roku swojej premiery. Duńczycy potwierdzili, że LEGO ma inne ambicje w sektorze gier komputerowych w kwietniu 2022 roku, kiedy KIRKBI i Sony ogłosili Zainwestować po około 1 miliarda dolarów w Epic Games.

Według Wikipedii Terraria jest jedną z 10 najlepszych Jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo. Jest to również obsługiwane przez wyszukiwania Google. Otwarty świat 2D jest prawie równy „Sonic the Hegdehog” i jest znany na całym świecie. Na Twitchu musimy trochę dłużej poszukać, zanim dowiemy się o tytule. Gra jest obecnie wymieniona na dole 100 najlepszych gier strumieniowych.

Celem projektu jest przede wszystkim pełnienie funkcji makiety ekspozycyjnej. Zabawa jest ograniczona, ale zestaw może znaleźć swoje miejsce na półkach lub w gablocie ze względu na bardzo wąską konstrukcję. Wielokrotnie pomysły udowadniały, że można dokonać poważnych modyfikacji, aby projekt stał się dostępny na rynku. Potencjalny potencjał sprzedażowy zapewnia duża baza fanów. Jeżeli model nie koliduje z wewnętrznymi planami i nie koliduje z własnymi dwiema klasami, to implementacja może być możliwa.

Co powiesz o modelu? Znasz grę komputerową, czy jest to dla Ciebie nowy obszar? Jak wykonywane są sceny z gry? Czy możesz poznać grę lub coś ulepszyć? Podoba Ci się model wyświetlacza, czy brakuje Ci więcej opcji rozgrywki? Jak oceniasz możliwości? Napisz nam swoją opinię w komentarzach.

Continue Reading

Tech

Autonauts vs Piratebots ukaże się pod koniec lipca

Published

on

Curve Games i Denki z przyjemnością ogłaszają wydanie gry Autonauts vs. Piratebots na Steamie 28 lipca 2022 roku. Aby uczcić tę wiadomość i zobaczyć jedyny w swoim rodzaju Denki Core, symulację zarządzania i automatyzacji oraz kolejną odsłonę serii Autonauts, która zdobyła nagrodę BAFTA, sprawdź nowy zwiastun tutaj!

Autonauci kontra Piratebots to zupełnie nowa gra strategiczna i automatyzacyjna dla początkujących i weteranów. Zostań przywódcą własnego losu w tej aroganckiej symulacji, która zawiera głęboką kampanię w proceduralnie generowanych światach. Gracze muszą wykorzystać myślenie branżowe, budowanie świata i RTS, aby odzyskać osady Autonautów przed piracką kradzieżą, jednocześnie poprawiając swoje umiejętności kodowania botów.

Użyj kodowania i automatyzacji, aby przeszukiwać świat w poszukiwaniu zasobów, tworzyć ciężko pracujące boty i szkolić ich na odważne boty obronne, które będą walczyć z przerażającymi robotami hakerskimi. Buduj silne mury obronne i rozstawiaj uzbrojone wieże, aby powstrzymać nieustępliwe pirackie roboty. Uratuj ważne nowe technologie przed Piratbotami o czarnych sercach, aby wypędzić je z Ziemi, jednocześnie ratując inne boty.

Autonauci kontra zbieracze. Piratebots łączy bardzo uroczą artystyczną atmosferę z innowacyjnym i intuicyjnym systemem programowania w stylu Scratch, aby wyjątkowa automatyzacja gry była dostępna dla każdego. Teraz masz szansę zaprogramować i dowodzić całą armią uroczych robotów samoobrony, aby pokonać hordy bezwzględnych i twardych pirackich robotów!

Czego więcej można chcieć od buntu botów, który pojawi się na Steamie 28 lipca 2022 roku.

Co myślisz na ten temat?

Kocham go!

Kocham go!

Nie za dobrze!

Nie za dobrze!

READ  Crucial MX500 4 TB: popularna obecnie seria dysków SSD z większą przestrzenią dyskową
Continue Reading

Trending