Connect with us

Tech

Wydobywanie Ethereum: Bitmain Antminer E9 32 RTX 3080 może zakończyć wydobywanie GPU

Published

on

Bitmain Antminer E9 Ethereum Mining ASIC RTX 3080
(Bild: Bitmain)

Bitmain ogłosił Antminer E9. ASIC jest zbudowany do wydobywania Ethereum i zapewnia moc 32 kart graficznych GeForce RTX 3080.

Rzecz o cenach GPU

Rynek kart graficznych po raz kolejny cierpi z powodu branży wydobywczej. Kryptowaluty, takie jak Ethereum, odnotowują obecnie realne wzrosty cen, co ponownie powoduje wydobycie Stało się to bardzo opłacalne. Chociaż wydobywanie bitcoinów jest obecnie obsługiwane głównie za pomocą tak zwanych ASIC, różni się to w przypadku wielu monet. Tutaj karty graficzne działają w kopalniach, aby utrzymać działanie sieci. W zamian górnicy otrzymują wynagrodzenie w postaci określonej waluty, co sprawia, że ​​całość jest bardzo opłacalna. Nawet dla graczy w Niemczech, z którymi pracuję w wolnym czasieCałość jest opłacalna, co pokazuje nasz artykuł i kalkulator. W rezultacie rynek kart graficznych jest pusty. Jeśli nawet dostaniesz model, który chcesz, To jest bardzo drogie. Jeśli nadal chcesz kupić niedrogą kartę graficzną, Musi uciec się do kilku sztuczek.

Największa część wydobycia znajduje się na Ethereum. Kryptowaluta zajmuje drugie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz po Bitcoinie, a Ether jest obecnie wyceniany na 1,920 €. Wkrótce nastąpi wydobycie To może znacznie obniżyć opłacalnośćJednak przejście z Proof of Work (= Mining) na Proof of Stake przyniesie oczekiwane odprężenie. Teraz dodano kolejny czynnik: nowy ASIC firmy Bitmain.

Tak działa wydobycie ASIC

Jak wspomniano wcześniej, układy ASIC nie są w rzeczywistości czymś nowym w branży wydobywczej. W wydobywaniu bitcoinów są najbardziej wydajnym rozwiązaniem, dlatego Bitcoiny są wydobywane tylko w ASIC. ASIC oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji Specyficzne układy scalone. Są to mikroprocesory, które nadają się tylko do jednej lub kilku operacji, ale potrafią je bardzo dobrze. Podczas gdy procesory i procesory graficzne mogą być używane uniwersalnie, układy ASIC nadają się tylko do jednego celu. Mówiąc najprościej, procesory mogą dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić, podczas gdy układy ASIC mogą wykonywać tylko jeden z tych typów obliczeń.

To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do górnictwa. Dzieje się tak, ponieważ wykonywane jest tylko to jedno zadanie, które należy wykonać tak wydajnie i efektywnie, jak to tylko możliwe. Jednak ograniczenie polega na tym, że jest wtedy optymalizowany tylko dla jednej kryptowaluty. Bitcoin ASIC od lat pokazuje, jak skutecznie to robi. Również dla Ethereum Układy ASIC istnieją już od dłuższego czasuCo jednak nie jest tak skuteczne, jak obecne wysokiej klasy karty graficzne. Jednak to może się teraz zmienić.

Bitmain Antminer E9: 3 GHz, 2556 W.

Producent ASIC Bitmain przedstawił nowego górnika. Bitmain Antminer E9 to pojedyncze urządzenie składające się z wielu chipów zoptymalizowanych tylko pod kątem wydobywania Ethereum. A Antminer E9 może to zrobić bardzo dobrze: osiąga wydajność mieszania 3GHz – średnio odpowiada to wydajności 32 kart Nvidia GeForce RTX 3080. Podczas gdy te 32 procesory graficzne RTX 3080 będą zużywać około 7500 watów, według Bitmain, Antminer E9 zużywa zaledwie 2556 watów. Potrzebuje tylko 0,852 wata na MH / s, podczas gdy nawet najbardziej wydajny procesor graficzny, RTX 3060 Ti, potrzebuje co najmniej 2,06 wata na MH / s. Mniejsze ciepło odpadowe wymaga również mniejszego chłodzenia, co znajduje odzwierciedlenie w kosztach eksploatacji. Ponadto zużycie miejsca jest znacznie mniejsze, co również zmniejsza koszty eksploatacji.

Jednak po uruchomieniu Bitmain Antminer E9 nie ma wzmianki o ogłoszeniu. Cena jest również nieznana, ale zwykle znana witryna Videocardz kosztuje około 14 000 USD. Inne rozwiązania na rynku, takie jak Linzhi Phoenix Miner, zużywają więcej energii elektrycznej i mają mniejszą wydajność. W tej cenie Antminer E9 będzie znacznie tańszy niż odpowiednik RTX 3080. Nawet przy zalecanej cenie detalicznej 699 euro będzie to kosztować 28 000 euro, w tym niezbędny dodatkowy sprzęt. Przy obecnych stawkach scalpera znacznie więcej.

Być może nie ma ulgi dla rynku kart graficznych

Nowy Bitmain Antminer E9 został zaprojektowany z myślą o wydobywaniu Ethereum, ale nie przyniesie żadnej ulgi rynkowi kart graficznych w perspektywie krótkoterminowej. Dzieje się tak z kilku powodów. Z drugiej strony powinien być również dostępny Antminer E9. Bitmain nie podał jeszcze żadnych szczegółów, a tylko ASIC zostanie uruchomiony „wkrótce”. Dodatkowo, ze względu na rzekomo wyższe koszty zakupu, jest przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalnych farm górniczych, podczas gdy osoby fizyczne nadal będą polegać na kartach graficznych.

Istnieje jednak inny problem z produkcją. Bitmain zwykle ma własne ASIC zamówione przez TSMC. Dla większości z nich powinny już dzwonić dzwonki alarmowe. Ponieważ AMD ma również karty graficzne i produkowane tam procesory. Bitmain ma również własne układy ASIC produkowane przez TSMC przy 7 nm do 5 nm. Tajwański producent kontraktowy ma składać zamówienia u producentów sprzętu górniczego konkretny, Ale Bitmain jest prawdopodobnie dużym i znaczącym klientem. Oznacza to również, że mniej pojemności jest dostępnych dla klientów, takich jak AMD lub Intel. Ponieważ ci ostatni powinni również mieć swoje karty graficzne DG2 wyprodukowane przez TSMC.

W dłuższej perspektywie metryki takie jak EIP-1559, Ethereum 2.0 i Bitmain Antminer E9 będą miały wpływ na rynek kart graficznych. Jednak ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość – efekty te będą odczuwalne po miesiącach.

READ  Nowy smartwatch z Androidem będzie lepszy niż oczekiwano
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Przedsprzedaż Construction Simulatora — edycje, cena i zawartość bonusowa

Published

on

W każdym razie nowy symulator budowania ukaże się 20 września 2022 roku na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One i PlayStation 4.

W niedalekiej przyszłości będziesz mógł ponownie pracować jako budowniczy miast, gdy będziesz nowy symulator budowy Wydaje się. Wydanie nowej części jest przeznaczone 20 września 2022 na mnie PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4 Schemat.

w naszej okolicy Przewodnik Poniżej możesz przeczytać wszystko, o czym musisz wiedzieć Przed Sprzedaż Z symulator budowy potrzebuję wiedzieć. Pokażemy Ci inaczej edycje jak również Zawartość bonusowa.


Gdzie mogę zamówić Construction Simulator w przedsprzedaży?

Edycję Standardową Construction Simulatora otrzymujesz zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej. Cena wynosi 34,99 euro na PC, na konsolach do gier kosztuje 49,99 euro.

Zamów wersję standardową w przedsprzedaży

Zamów w przedsprzedaży edycję pierwszego dnia

Edycję pierwszego dnia symulatora budowy możesz zabezpieczyć wyłącznie na Amazon.de. Poza główną grą, zawiera Car & Bobblehead Pack (cyfrowy samochód sportowy + cyfrowa figurka Hape dla wybranych pojazdów), zestaw do personalizacji (dodatkowy kask, gogle i projekty ochronników słuchu) oraz Steelbook. Cena odpowiada standardowej edycji na konsole, a wersja na PC kosztuje 44,99 euro na Amazon.

  Zamów wersję rozszerzoną w przedsprzedaży

  Wreszcie, istnieje rozszerzona wersja, którą można pobrać tylko jako plik do pobrania. Podobnie jak w przypadku edycji Day One, obejmuje ona pakiet Car & Bobblehead oraz pakiet personalizacji. Cena wynosi 39,99 euro na PC i 54,99 euro na konsole.


  Czy istnieje uniwersytecka edycja Construction Simulatora?

  Kolekcjonerska wersja symulatora budowy nie została jeszcze ogłoszona. Jak dotąd znamy tylko edycję standardową, edycję pierwszego dnia i edycję rozszerzoną. Jeśli coś się zmieni, dowiesz się tutaj.


  Czy istnieje premia za zamówienie Construction Simulatora w przedsprzedaży?

  Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy nie ma dodatków do przedsprzedaży. Ale jeśli zamówisz wersję rozszerzoną w przedsprzedaży przed oficjalną premierą, możesz zaoszczędzić 10 procent wartości zakupu.


  Więcej aktualności o Construction Simulator:

READ  Nowy smartwatch z Androidem będzie lepszy niż oczekiwano

Continue Reading

Tech

Jak banki mogą nadal kontrolować kwestię ESG

Published

on

Przez Christiana Kirchnera

Czy znowu było z zrównoważonym rozwojem? Najpierw ogólnobranżowy szum wokół wszystkich spraw związanych z ESG – a potem kwestia „greenwashingu” w DWS: temat dobrobytu rzadko okazuje się tematem ryzyka w tak krótkim czasie.

I teraz???

Jedno jest pewne: w przyszłości nie będzie to tak łatwe, jak niektóre banki, fintechy i firmy inwestycyjne osiągnęły pod względem ESG w ostatnich latach. Ponieważ 1.) administrator teraz przygląda się bliżej. Ponieważ 2.) Dzięki „klasyfikacji UE” wkrótce pojawi się pierwsza normalizacja regulacyjna w codziennym doradztwie. I nie zapominaj, ponieważ 3.) Zbliżająca się recesja może sprawić, że dostawcy i inwestorzy wkrótce nie będą pierwszymi, którzy zadają sobie pytanie, patrząc na Fundusz X lub Fundusz Y: Jak duże jest w rzeczywistości środowisko? Ale: czy nadal w ogóle działa?

Konkluzja: Sektor finansowy musi ponownie przemyśleć zrównoważony rozwój. Ale co to dokładnie oznacza? O tym pytaniu rozmawiamy w dzisiejszym „Podcaście dla partnerów” z Ralphem Hientzschem z Consileon*. oto jesteśmy:


* Należy do Consileona Do „Doskonałych Partnerów” Finanz-szene.de. Więcej o modelu partnerskim znajdź tutaj.

READ  Vampire: The Masquerade – Bloodhunt – ujawnia nowy zwiastun i zapowiada zamknięcie Alpha
Continue Reading

Tech

MSI Crosshair 15 B12U – MSI Crosshair 15

Published

on

Nie da się ukryć, że nawet dzisiejsze laptopy do gier znajdują się w dość nietypowym miejscu. Zaprojektowane z myślą o przenośności, ale nadal świetne do grania, urządzenia te znajdują się na kursie kolizyjnym z grami opartymi na chmurze, które stają się obecnie coraz bardziej popularne. Ale to nie znaczy, że laptopy do gier są w jakikolwiek sposób złe. I odwrotnie, istnieje wiele systemów, które mogą służyć podwójnemu celowi pracy i zabawy, gdy jesteś z dala od komputera stacjonarnego lub konsoli do gier, a przyjrzenie się aktualnej ofercie MSI pozwoli ci tylko rzucić okiem na ogromny zasięg produktu Kategoria. W tym celu w ciągu ostatnich kilku tygodni testowałem jeden z laptopów do gier MSI, Crosshair 15 B12U, zaprojektowany i związany z Rainbow Six: Extraction. Na szczęście podobieństwa tkwią tylko w jego wyglądzie fizycznym.

Ponieważ ten laptop jest bardzo wydajny i ma wewnątrz sprzęt, aby móc uruchamiać najnowsze gry wideo przy wysokich ustawieniach graficznych, bez zmniejszania lub braku szybkości klatek i płynności. Testowany przeze mnie system zawierał procesor 12. generacji Intel i7-12700H kompatybilny z kartą Nvidia GeForce RTX 3070 i 32 GB pamięci RAM. Nie trzeba dodawać, że jest to dość kompetentny zestaw technologii pod maską, wystarczająco potężny, aby uruchomić Forza Horizon 5 na grafice Extreme i nadal utrzymywać 80 klatek na sekundę, lub tak, że możesz dostarczyć hordy chaotycznych błędów w A Plague Tale: patent z maksymalnych opcji graficznych bez zauważalnego spadku liczby klatek na sekundę. Och, to wszystko dzieje się podczas grania w dowolną grę i przy pełnym rozciągnięciu ekranu o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, który może osiągnąć nawet 165 Hz, jeśli przedkładasz wydajność nad jakość.

Ale chociaż Crosshair 15 odgrywa imponującą rolę, warto zauważyć, że wszystko to jest zasilane elektrycznie. I z różnych powodów. Oczywistą rzeczą jest to, że uruchamianie każdego komponentu w jego granicach całkowicie wyczerpuje baterię, co oznacza, że ​​nie będziesz miał dużo czasu na grę przed śmiercią. Ale jest to obecnie dość powszechny problem w laptopach do gier. Innym powodem, dla którego zawsze będziesz chciał ładować ten laptop, jest to, że gdy tego nie robisz, wydajność spada niewiarygodnie. Weźmy ponownie za przykłady Forza i A Plague Tale, dwie gry, które rzucają wyzwanie na swój własny sposób. Jeśli grasz bez dodatkowego zasilania, które pomaga Crosshair 15, obie gry staną się niewiarygodnie niestabilne i wolne, do tego stopnia, że ​​będzie to jak próba grania w zwolnionym tempie z powodu liczby klatek na sekundę, która spadła do nierozsądnie niskiej liczby . Chodzi o to, że nie oczekuj, że użyjesz Crosshair 15 w pełni w podróży, ponieważ po prostu nie wytrzyma.

READ  Vampire: The Masquerade – Bloodhunt – ujawnia nowy zwiastun i zapowiada zamknięcie Alpha

Szczerze mówiąc, i tak nie polecałbym grać w podróży z tym laptopem, ponieważ po przekroczeniu granic możliwości wewnętrzni fani sprawiają, że wygląda to tak, jakby myśliwiec startował do bitwy. Jest bardzo głośny, co jest produktem ubocznym ciepła generowanego przez laptop i może rozpraszać, co jest rażącym problemem, zwłaszcza jeśli zamierzasz grać w gry z Crosshair 15, gdy leży on na kolanach. Nie mogę się powstrzymać, aby wyrazić współczucie tym, którzy spróbowali tego w szortach, ponieważ ja tam byłem i niestety tego doświadczyłem.

Reklama:

Celownik MSI 15

Nie ma wątpliwości, że celownik 15 B12U ma swoje demony, ponieważ są one bardzo wyraźnie obecne. Ale jeśli możesz to ominąć, a może po prostu chcesz, aby przenośny system działał i bawił się nim trochę lub dwa, nadal spełnia wiele właściwych zasad. Żywotność baterii jest wystarczająca i długa w przypadku korzystania z większości innych systemów. Ekran jest wysokiej jakości i zapewnia dobrą widoczność. A jeśli możesz ominąć neonowożółty schemat kolorów Rainbow Six: Odznaki ekstrakcji i wyglądu (może po prostu złapanie Essential Grid 15 jest właściwą drogą), ma bardzo subtelny design i korpus. To nie jest cienki ani lekki laptop, ale ze sprzętem, który go pakuje, nie spodziewałbyś się, że tak się stanie.

Biorąc pod uwagę, że Crosshair 15 B12U ma również prawie każdy port pod słońcem (różne USB-C, USB-As, HDMI, DC-In, gniazdo audio 3,5 mm i port Ethernet), w tym laptopie jest wiele uznania. Po prostu wiedz, w co się pakujesz, zwłaszcza gdy weźmiesz pod uwagę, że będziesz kaszleć około 1600 funtów, aby zdobyć jedną z nich.

Continue Reading

Trending