Connect with us

Tech

Wydobywanie Ethereum: Bitmain Antminer E9 32 RTX 3080 może zakończyć wydobywanie GPU

Published

on

Bitmain Antminer E9 Ethereum Mining ASIC RTX 3080
(Bild: Bitmain)

Bitmain ogłosił Antminer E9. ASIC jest zbudowany do wydobywania Ethereum i zapewnia moc 32 kart graficznych GeForce RTX 3080.

Rzecz o cenach GPU

Rynek kart graficznych po raz kolejny cierpi z powodu branży wydobywczej. Kryptowaluty, takie jak Ethereum, odnotowują obecnie realne wzrosty cen, co ponownie powoduje wydobycie Stało się to bardzo opłacalne. Chociaż wydobywanie bitcoinów jest obecnie obsługiwane głównie za pomocą tak zwanych ASIC, różni się to w przypadku wielu monet. Tutaj karty graficzne działają w kopalniach, aby utrzymać działanie sieci. W zamian górnicy otrzymują wynagrodzenie w postaci określonej waluty, co sprawia, że ​​całość jest bardzo opłacalna. Nawet dla graczy w Niemczech, z którymi pracuję w wolnym czasieCałość jest opłacalna, co pokazuje nasz artykuł i kalkulator. W rezultacie rynek kart graficznych jest pusty. Jeśli nawet dostaniesz model, który chcesz, To jest bardzo drogie. Jeśli nadal chcesz kupić niedrogą kartę graficzną, Musi uciec się do kilku sztuczek.

Największa część wydobycia znajduje się na Ethereum. Kryptowaluta zajmuje drugie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz po Bitcoinie, a Ether jest obecnie wyceniany na 1,920 €. Wkrótce nastąpi wydobycie To może znacznie obniżyć opłacalnośćJednak przejście z Proof of Work (= Mining) na Proof of Stake przyniesie oczekiwane odprężenie. Teraz dodano kolejny czynnik: nowy ASIC firmy Bitmain.

Tak działa wydobycie ASIC

Jak wspomniano wcześniej, układy ASIC nie są w rzeczywistości czymś nowym w branży wydobywczej. W wydobywaniu bitcoinów są najbardziej wydajnym rozwiązaniem, dlatego Bitcoiny są wydobywane tylko w ASIC. ASIC oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji Specyficzne układy scalone. Są to mikroprocesory, które nadają się tylko do jednej lub kilku operacji, ale potrafią je bardzo dobrze. Podczas gdy procesory i procesory graficzne mogą być używane uniwersalnie, układy ASIC nadają się tylko do jednego celu. Mówiąc najprościej, procesory mogą dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić, podczas gdy układy ASIC mogą wykonywać tylko jeden z tych typów obliczeń.

READ  Microsoft wyprowadza Cortanę z systemu Windows — narzędzie AI Copilot przejmuje kontrolę

To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do górnictwa. Dzieje się tak, ponieważ wykonywane jest tylko to jedno zadanie, które należy wykonać tak wydajnie i efektywnie, jak to tylko możliwe. Jednak ograniczenie polega na tym, że jest wtedy optymalizowany tylko dla jednej kryptowaluty. Bitcoin ASIC od lat pokazuje, jak skutecznie to robi. Również dla Ethereum Układy ASIC istnieją już od dłuższego czasuCo jednak nie jest tak skuteczne, jak obecne wysokiej klasy karty graficzne. Jednak to może się teraz zmienić.

Bitmain Antminer E9: 3 GHz, 2556 W.

Producent ASIC Bitmain przedstawił nowego górnika. Bitmain Antminer E9 to pojedyncze urządzenie składające się z wielu chipów zoptymalizowanych tylko pod kątem wydobywania Ethereum. A Antminer E9 może to zrobić bardzo dobrze: osiąga wydajność mieszania 3GHz – średnio odpowiada to wydajności 32 kart Nvidia GeForce RTX 3080. Podczas gdy te 32 procesory graficzne RTX 3080 będą zużywać około 7500 watów, według Bitmain, Antminer E9 zużywa zaledwie 2556 watów. Potrzebuje tylko 0,852 wata na MH / s, podczas gdy nawet najbardziej wydajny procesor graficzny, RTX 3060 Ti, potrzebuje co najmniej 2,06 wata na MH / s. Mniejsze ciepło odpadowe wymaga również mniejszego chłodzenia, co znajduje odzwierciedlenie w kosztach eksploatacji. Ponadto zużycie miejsca jest znacznie mniejsze, co również zmniejsza koszty eksploatacji.

Jednak po uruchomieniu Bitmain Antminer E9 nie ma wzmianki o ogłoszeniu. Cena jest również nieznana, ale zwykle znana witryna Videocardz kosztuje około 14 000 USD. Inne rozwiązania na rynku, takie jak Linzhi Phoenix Miner, zużywają więcej energii elektrycznej i mają mniejszą wydajność. W tej cenie Antminer E9 będzie znacznie tańszy niż odpowiednik RTX 3080. Nawet przy zalecanej cenie detalicznej 699 euro będzie to kosztować 28 000 euro, w tym niezbędny dodatkowy sprzęt. Przy obecnych stawkach scalpera znacznie więcej.

READ  RTX 4070 i 4060 Ti: Nvidia przygotowuje się do wprowadzenia na rynek procesorów graficznych średniej klasy

Być może nie ma ulgi dla rynku kart graficznych

Nowy Bitmain Antminer E9 został zaprojektowany z myślą o wydobywaniu Ethereum, ale nie przyniesie żadnej ulgi rynkowi kart graficznych w perspektywie krótkoterminowej. Dzieje się tak z kilku powodów. Z drugiej strony powinien być również dostępny Antminer E9. Bitmain nie podał jeszcze żadnych szczegółów, a tylko ASIC zostanie uruchomiony „wkrótce”. Dodatkowo, ze względu na rzekomo wyższe koszty zakupu, jest przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalnych farm górniczych, podczas gdy osoby fizyczne nadal będą polegać na kartach graficznych.

Istnieje jednak inny problem z produkcją. Bitmain zwykle ma własne ASIC zamówione przez TSMC. Dla większości z nich powinny już dzwonić dzwonki alarmowe. Ponieważ AMD ma również karty graficzne i produkowane tam procesory. Bitmain ma również własne układy ASIC produkowane przez TSMC przy 7 nm do 5 nm. Tajwański producent kontraktowy ma składać zamówienia u producentów sprzętu górniczego konkretny, Ale Bitmain jest prawdopodobnie dużym i znaczącym klientem. Oznacza to również, że mniej pojemności jest dostępnych dla klientów, takich jak AMD lub Intel. Ponieważ ci ostatni powinni również mieć swoje karty graficzne DG2 wyprodukowane przez TSMC.

W dłuższej perspektywie metryki takie jak EIP-1559, Ethereum 2.0 i Bitmain Antminer E9 będą miały wpływ na rynek kart graficznych. Jednak ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość – efekty te będą odczuwalne po miesiącach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Assassin’s Creed Shadows: Zwiastun akcji – zamówienie w przedsprzedaży

Published

on

Assassin’s Creed Shadows: Zwiastun akcji – zamówienie w przedsprzedaży

Chociaż w Krainie Kwitnącej Wiśni powstaje wiele dobrych gier, japońskie środowisko jest od dawna stosunkowo nowe. Jednak gry takie jak „Sekiro”, „Rise of the Ronin” i „Ghost of Tsushima” pokazały branży, że świat samurajów i ninja działa bardzo dobrze. Ubisoft również to zauważył i wysłał swoich dwóch nowych bohaterów do „Assassin’s Creed Shadows”. Od 15 listopada w Gra z otwartym światem feudalnej Japonii.

Możesz już teraz zamówić w przedsprzedaży nadchodzącą grę typu stealth na Playstation 5 i Xbox Series I wyłącznie na Amazonie edycja limitowana, Wersja złota I również Obszerna edycja kolekcjonerska. Nieważne, którą alternatywę wybierzesz: Wszystkie zamówienia w przedsprzedaży obejmują zadanie „Życie psa”.

Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” z 40-centymetrową statuą + wcześniejszy dostęp

Przy tak ważnej grze, która może odnieść sukces, można to zrobić Edycja Kolekcjonerska Oczywiście, że nie brakuje. Na Amazon można znaleźć tę specjalną edycję PS5, XPX I Komputer Teraz Z gwarancją ceny Zamów w przedsprzedaży i Zagraj 3 dni wcześniej:

Jeśli nie miałeś szczęścia na Amazonie, spójrz Rynek mediów I Saturn więcej:

>>Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” w MediaMarkt

>>Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” u Saturna

Dobrze wiedzieć: Wszyscy handlowcy to gwarantują Gwarancja ceny dla tego artykułu. Jeśli w momencie wystawienia będzie tańszy, automatycznie zapłacisz mniej niż oczekiwana cena, ale nigdy więcej.

To jest w edycji kolekcjonerskiej

Jeśli posiadasz Edycja Kolekcjonerska Oprócz głównej gry możesz spodziewać się następującej zawartości:

  • Przyjazd trzy dni wcześniej
  • Wysokiej jakości przedmioty kolekcjonerskie: Podwójny biust (40 cm)etui SteelBook, kolekcjonerski album z grafiką, Naoe Tsuba Katana, mapa świata, Credo-Kakemono, 2 litografie Sumi-e
  • Przepustka sezonowa z dodatkową misją w momencie premiery i dwoma późniejszymi rozszerzeniami
  • Pakiet Ultimate zawiera pakiet kosmetyczny Sekiryuu, pakiet kryjówki, pięć punktów umiejętności i filtr trybu fotograficznego Czerwonego Smoka
READ  Microsoft wyprowadza Cortanę z systemu Windows — narzędzie AI Copilot przejmuje kontrolę

Assassin’s Creed Shadows Gold Edition także z wczesnym dostępem

Jeśli nie chcesz czekać do premiery, ale już Trzy dni temu Chcę zacząć i tyle Złota edycja Assassin’s Creed Shadows właściwy wybór. Oprócz wcześniejszego dostępu możesz także zyskać… Przepustka sezonowa. Kupi ci takiego Misja bonusowa Od pierwszego dnia z dodatkową zawartością do odblokowania i rozszerzeniami, które nadejdą.

Rynek mediów I Saturn Do zamówienia w przedsprzedaży udostępniliśmy także wersję Gold Edition:

>>Zamów w przedsprzedaży złotą edycję gry Assassin’s Creed Shadows w MediaMarkt

>>Zamów w przedsprzedaży grę Assassin’s Creed Shadows Gold Edition w sklepie Saturn

Zamów w przedsprzedaży limitowaną edycję gry Assassin’s Creed Shadows wyłącznie na Amazon

Tylko na Amazonie możesz kupić limitowaną wersję gry „Assassin’s Creed Shadows”. PlayStation 5 I Seria Xbox przed Sprzedaż.

Osoby, które zamówią w przedsprzedaży, otrzymają je jako ekskluzywny bonus Pakiet postaci Naoe Sekiryuu.

Zamów w przedsprzedaży edycję standardową „Assassin’s Creed Shadows”.

Oprócz wszystkich edycji specjalnych dostępna będzie również edycja standardowa Ciężki przypadek Dawać. W Rynek mediów I Saturn Można zamówić w przedsprzedaży wersję „zwykłą”:

>>Zamów w przedsprzedaży edycję standardową „Assassin’s Creed Shadows” u Saturna

Sceneria, fabuła i rozgrywka w „Assassin’s Creed Shadows”

Po raz pierwszy w wielokrotnie nagradzanej serii gier wideo zostaniesz przeniesiony do otwartego świata feudalnej Japonii. Według Ubisoftu w „Assassin’s Creed Shadows” eksplorujesz „oszałamiające miasta zamkowe, tętniące życiem porty, spokojne świątynie i krajobrazy rozdarte wojną”. Dwie grywalne postacie o różnych stylach gry Czekają na Ciebie: Naoe, zabójca shinobi i Yasuke, legendarny samuraj. w Nowy zwiastun gry Zobacz pierwsze wrażenia na temat nadchodzącej gry z otwartym światem:

Interesujące są różne style obu bohaterów: jako Naoe skradamy się jak w starych częściach „Assassins Creed”, aby nie zostać wykryci, i wykorzystujemy swój ruch do zmylenia przeciwników. Jednak dzięki Yasuke możesz uderzać wrogów z precyzją i zabójczą siłą.

READ  Przypis Apple iOS 15.4 dotyczący zielonego iPhone'a 13 ujawnia funkcje i datę premiery

To nowy rodzaj broni Zbieranie danych: Kiedy odkrywasz świat, budujesz swój własny świat Sieć szpiegowska Mieć wszędzie oczy i uszy i móc łatwiej śledzić swoje cele. Wydaje się, że to całkiem fajna funkcja. Możesz także dostosować swoje schronienie do: Twoja rosnąca liga shinobiGdzie szkolisz rekrutów, tworzysz nowy sprzęt i wchodzisz w interakcję z ważnymi postaciami.

Więcej wiadomości ze świata gier dla Ciebie:

gry

Zamów w przedsprzedaży „Star Wars Outlaws”: nowy zwiastun przedstawia mnóstwo rozgrywki!

„Dawno, dawno temu, w bardzo, bardzo odległym miejscu… Czytaj więcej „

"Remake Silent Hill 2": Zdobądź jedną z najlepszych gier grozy w nowej wersji!gry

Remake „Silent Hill 2”: wreszcie premiera w październiku! Zdobądź go tutaj z gwarancją ceny

Od „Ciszy” minęło już ponad dziesięć lat. Czytaj więcej „

Arcade 1UP: Automaty zręcznościowe, z którymi możesz sobie poradzić gry

Kup automaty Arcade 1Up: Te popularne gry są dostępne w formie automatów

Lubimy wspominać czasy, kiedy… Czytaj więcej „

Continue Reading

Tech

W ALDI dostępne są w sprzedaży telewizory firm LG, Philips i Hisense

Published

on

W ALDI dostępne są w sprzedaży telewizory firm LG, Philips i Hisense
  1. Strona główna
  2. Rekomendacja produktu

Naciska

Najlepsze marki ALDI są teraz niewiarygodnie tanie. Twoja szansa na Mistrzostwa Europy! © Aldi. Phillipsa; SAMSUNG; [email protected]//PantherMEDia

Telewizory 4K Smart TV, płaskie ekrany i projektory objęte są dużymi rabatami w ALDI. Dostępne tylko do wyczerpania zapasów.

Uwaga dla naszych czytelników: Tworzymy dla Ciebie porównania produktów i oferty. Aby to osiągnąć, otrzymujemy prowizję od partnerów. Dla Ciebie to niczego nie zmienia.

To Twoja szansa, aby się zaangażować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Już od piątku kup naprawdę dobry telewizor w okazyjnej cenie!

Skorzystaj z okazji i kup telewizor najwyższej klasy po okazyjnej cenie, jeszcze przed piątkowymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej! ALDI oferuje obecnie w swoim sklepie internetowym specjalną ofertę, która obejmuje istniejące telewizory i projektory 4K popularnych marek, takich jak LG, Philips, Samsung i Hisense.

Do programów telewizyjnych

Niezależnie od tego, czy chcesz ekscytujących wieczorów związanych z Mistrzostwami Europy, relaksujących wieczorów filmowych, czy też doskonałych wrażeń w kinie domowym z przyjaciółmi – działaj szybko, ponieważ zapasy są ograniczone, a te bezkonkurencyjne oferty nie będą dostępne długo.

the Aktualne programy telewizyjne Z największym potencjałem oszczędności

Czy wcześniej myślałeś, że marki z najwyższej półki można znaleźć tylko w wyspecjalizowanych sklepach? nigdy! Aktualna oferta specjalna w sklepie internetowym ALDI pokazuje, że najwyższej klasy marki technologiczne są dostępne również w sprawdzonych, niskich cenach. Odkryj oferty z największymi oszczędnościami tutaj.

READ  Przypis Apple iOS 15.4 dotyczący zielonego iPhone'a 13 ujawnia funkcje i datę premiery

Więcej ofert

Projektor firmy Philips Rabat aż do 43% na ofertę

Projektor otwiera świat możliwości kina domowego, który wykracza daleko poza to, co oferuje typowy telewizor.

Więcej ofert projektorów

Dlatego warto Projektor do oglądania meczów piłki nożnej

Projektor jest idealny, jeśli cenisz duży obraz i chcesz stworzyć w domu prawdziwą atmosferę stadionu. Szczególnie w dużych pomieszczeniach lub podczas oglądania z kilkoma przyjaciółmi zapewnia przekątną obrazu znacznie przekraczającą możliwości telewizora. Projektor jest również przydatny do prezentacji lub gier, ponieważ pozwala na imponujący i wciągający obraz.

Jeśli chcesz oglądać filmy na projektorze, będziesz potrzebować kilku podstawowych komponentów i akcesoriów, aby w pełni wykorzystać swoją konfigurację. Oprócz projektora ważne jest, aby mieć odpowiednią powierzchnię do oglądania. To może być jeden Specjalna tkanina Jest to optymalne rozwiązanie do użytku z projektorem. Alternatywnie możliwe jest również stworzenie gładkiej białej ściany.

Niezbędne jest także dobre nagłośnienie. Wiele projektorów ma wbudowane głośniki, ale głośniki zewnętrzne właśnie to zapewniają Soundbary Lub Przestrzenny system kina domowego Znacznie lepszy dźwięk uzupełnia wrażenia filmowe.

Do podłączenia urządzeń zazwyczaj potrzebne są odpowiednie kable kabel HDMIAby podłączyć wyświetlacz do odtwarzacza Blu-ray, komputera lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Niektóre nowoczesne projektory obsługują także połączenia bezprzewodowe, co ułatwia konfigurację.

Continue Reading

Tech

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”

Published

on

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Badania interesują się dziwnym sygnałem z kosmosu. „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – wyjaśnia Manisha Caleb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney. (Awatar) © IMAGO/imageBROKER/Christian Peters

Naukowcy otrzymali tajemniczy sygnał z kosmosu. „To niepodobne do niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – mówi jeden z badaczy.

SYDNEY – Tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu jest dla naukowców zagadką. Źródłem tego sygnału jest ciało niebieskie o nazwie ASKAP J1935+2148, znajdujące się w Galaktyce Drogi Mlecznej, około 15 820 lat świetlnych od Ziemi.

Pierwszego wykrycia tego dziwnego sygnału dokonał teleskop Australian Square Kilometre Array (ASKAP) w Australii Zachodniej. Manisha Kalb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney, opisuje ten sygnał jako wyjątkowy: „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej”. „Nie tylko ma cykl trwający około godziny, ale w wielu obserwacjach widzieliśmy, że czasami emituje długie, jasne błyski, czasem szybkie, słabe impulsy, a czasem wcale” – dodaje. Do takich wyników naukowiec doszedł Na platformie Rozmowa rozdzielacz.

Co powoduje tajemniczy sygnał z kosmosu? Naukowcy nie są pewni

Caleb i jej zespół nadal nie są pewni, co dokładnie powoduje to zjawisko. „Nie możemy w pełni wyjaśnić, co się tutaj dzieje. Najprawdopodobniej jest to bardzo niezwykła gwiazda neutronowa, ale nie możemy wykluczyć innych możliwości”. W czasopiśmie specjalistycznym Astronomia przyrodnicza opublikowany.

Obiekt emitujący ten niezwykły sygnał został odkryty przez przypadek, podczas gdy zaobserwowano już zupełnie inny obiekt. Po przeanalizowaniu poprzednich obserwacji zespół badawczy stwierdził, że sygnał ma regularny cykl trwający 53,8 minuty. Odkrycie to potwierdziły dodatkowe obserwacje przy użyciu radioteleskopu MeerKAT w Republice Południowej Afryki.

Tajemniczy obiekt ma trzy różne stany

W ciągu ośmiu miesięcy zespół badawczy był w stanie zaobserwować trzy różne stany ciała: silne impulsy spolaryzowane liniowo, słabsze impulsy spolaryzowane kołowo lub fazy bez mierzalnych impulsów. Zachowanie ASKAP J1935+2148 kontrastuje z poprzednimi modelami gwiazd neutronowych, które zazwyczaj wykazują przewidywalne wzorce.

READ  Dziwny wypadek - astronom z magnesem w nosie

Zespół Caleba spekuluje, że sygnał pochodzi albo od niezwykłej gwiazdy neutronowej, albo od białego karła, choć to drugie jest mało prawdopodobne. „Jednym z wyjaśnień może być to, że obiekt jest częścią układu podwójnego gwiazd, w którym gwiazda neutronowa lub biały karzeł krąży wokół innej, niewidocznej gwiazdy” – sugeruje Caleb.

Co to jest gwiazda neutronowa?

NASA wyjaśnia, że ​​gwiazda neutronowa powstaje w wyniku śmierci gwiazdy o masie od 8 do 30 mas Słońca. Podczas eksplozji supernowej zewnętrzna materia gwiazdy zostaje wyrzucona w przestrzeń kosmiczną. Pozostałe pozostałości gwiazdy zapadają się pod wpływem własnej grawitacji, tworząc małe, bardzo gęste ciało – gwiazdę neutronową.

Istnieją różne typy gwiazd neutronowych: zwykłe gwiazdy neutronowe są rozmyte, podczas gdy pulsary emitują promieniowanie radiowe w wyniku swojej rotacji, podobnie jak latarnia morska emituje światło. Magnetary natomiast charakteryzują się niezwykle silnym, poruszającym się i wybuchowym polem magnetycznym. Wszystkie trzy typy gwiazd neutronowych zachowują się przewidywalnie.

„Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar”.

W swoim badaniu zespół badawczy podkreśla znaczenie badania tego zjawiska: „Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar przestrzeni parametrów gwiazd neutronowych, aby uzyskać pełny obraz ewolucji gwiazd neutronowych, a to może być ważnym źródłem informacji To.” „.

Nadal nie jest pewne, jak długo ASKAP J1935+2148 emituje sygnały radiowe, gdyż tego typu sygnałów zwykle się nie szuka. Można sobie wyobrazić, że w Drodze Mlecznej istnieje wiele innych podobnych obiektów, które nie zostały jeszcze odkryte. Niedawno inny zespół badawczy również odkrył niezwykłe sygnały we wszechświecie. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Trending