Connect with us

Tech

Wydobywanie Ethereum: Bitmain Antminer E9 32 RTX 3080 może zakończyć wydobywanie GPU

Published

on

Bitmain Antminer E9 Ethereum Mining ASIC RTX 3080
(Bild: Bitmain)

Bitmain ogłosił Antminer E9. ASIC jest zbudowany do wydobywania Ethereum i zapewnia moc 32 kart graficznych GeForce RTX 3080.

Rzecz o cenach GPU

Rynek kart graficznych po raz kolejny cierpi z powodu branży wydobywczej. Kryptowaluty, takie jak Ethereum, odnotowują obecnie realne wzrosty cen, co ponownie powoduje wydobycie Stało się to bardzo opłacalne. Chociaż wydobywanie bitcoinów jest obecnie obsługiwane głównie za pomocą tak zwanych ASIC, różni się to w przypadku wielu monet. Tutaj karty graficzne działają w kopalniach, aby utrzymać działanie sieci. W zamian górnicy otrzymują wynagrodzenie w postaci określonej waluty, co sprawia, że ​​całość jest bardzo opłacalna. Nawet dla graczy w Niemczech, z którymi pracuję w wolnym czasieCałość jest opłacalna, co pokazuje nasz artykuł i kalkulator. W rezultacie rynek kart graficznych jest pusty. Jeśli nawet dostaniesz model, który chcesz, To jest bardzo drogie. Jeśli nadal chcesz kupić niedrogą kartę graficzną, Musi uciec się do kilku sztuczek.

Największa część wydobycia znajduje się na Ethereum. Kryptowaluta zajmuje drugie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz po Bitcoinie, a Ether jest obecnie wyceniany na 1,920 €. Wkrótce nastąpi wydobycie To może znacznie obniżyć opłacalnośćJednak przejście z Proof of Work (= Mining) na Proof of Stake przyniesie oczekiwane odprężenie. Teraz dodano kolejny czynnik: nowy ASIC firmy Bitmain.

Tak działa wydobycie ASIC

Jak wspomniano wcześniej, układy ASIC nie są w rzeczywistości czymś nowym w branży wydobywczej. W wydobywaniu bitcoinów są najbardziej wydajnym rozwiązaniem, dlatego Bitcoiny są wydobywane tylko w ASIC. ASIC oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji Specyficzne układy scalone. Są to mikroprocesory, które nadają się tylko do jednej lub kilku operacji, ale potrafią je bardzo dobrze. Podczas gdy procesory i procesory graficzne mogą być używane uniwersalnie, układy ASIC nadają się tylko do jednego celu. Mówiąc najprościej, procesory mogą dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić, podczas gdy układy ASIC mogą wykonywać tylko jeden z tych typów obliczeń.

READ  B650E dla Ryzen 7000: Coraz więcej wskazuje na dodatkowe chipsety AMD

To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do górnictwa. Dzieje się tak, ponieważ wykonywane jest tylko to jedno zadanie, które należy wykonać tak wydajnie i efektywnie, jak to tylko możliwe. Jednak ograniczenie polega na tym, że jest wtedy optymalizowany tylko dla jednej kryptowaluty. Bitcoin ASIC od lat pokazuje, jak skutecznie to robi. Również dla Ethereum Układy ASIC istnieją już od dłuższego czasuCo jednak nie jest tak skuteczne, jak obecne wysokiej klasy karty graficzne. Jednak to może się teraz zmienić.

Bitmain Antminer E9: 3 GHz, 2556 W.

Producent ASIC Bitmain przedstawił nowego górnika. Bitmain Antminer E9 to pojedyncze urządzenie składające się z wielu chipów zoptymalizowanych tylko pod kątem wydobywania Ethereum. A Antminer E9 może to zrobić bardzo dobrze: osiąga wydajność mieszania 3GHz – średnio odpowiada to wydajności 32 kart Nvidia GeForce RTX 3080. Podczas gdy te 32 procesory graficzne RTX 3080 będą zużywać około 7500 watów, według Bitmain, Antminer E9 zużywa zaledwie 2556 watów. Potrzebuje tylko 0,852 wata na MH / s, podczas gdy nawet najbardziej wydajny procesor graficzny, RTX 3060 Ti, potrzebuje co najmniej 2,06 wata na MH / s. Mniejsze ciepło odpadowe wymaga również mniejszego chłodzenia, co znajduje odzwierciedlenie w kosztach eksploatacji. Ponadto zużycie miejsca jest znacznie mniejsze, co również zmniejsza koszty eksploatacji.

Jednak po uruchomieniu Bitmain Antminer E9 nie ma wzmianki o ogłoszeniu. Cena jest również nieznana, ale zwykle znana witryna Videocardz kosztuje około 14 000 USD. Inne rozwiązania na rynku, takie jak Linzhi Phoenix Miner, zużywają więcej energii elektrycznej i mają mniejszą wydajność. W tej cenie Antminer E9 będzie znacznie tańszy niż odpowiednik RTX 3080. Nawet przy zalecanej cenie detalicznej 699 euro będzie to kosztować 28 000 euro, w tym niezbędny dodatkowy sprzęt. Przy obecnych stawkach scalpera znacznie więcej.

READ  Przedstawiamy grę Forza Horizon 5 Series 10 Forza x Extreme E.

Być może nie ma ulgi dla rynku kart graficznych

Nowy Bitmain Antminer E9 został zaprojektowany z myślą o wydobywaniu Ethereum, ale nie przyniesie żadnej ulgi rynkowi kart graficznych w perspektywie krótkoterminowej. Dzieje się tak z kilku powodów. Z drugiej strony powinien być również dostępny Antminer E9. Bitmain nie podał jeszcze żadnych szczegółów, a tylko ASIC zostanie uruchomiony „wkrótce”. Dodatkowo, ze względu na rzekomo wyższe koszty zakupu, jest przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalnych farm górniczych, podczas gdy osoby fizyczne nadal będą polegać na kartach graficznych.

Istnieje jednak inny problem z produkcją. Bitmain zwykle ma własne ASIC zamówione przez TSMC. Dla większości z nich powinny już dzwonić dzwonki alarmowe. Ponieważ AMD ma również karty graficzne i produkowane tam procesory. Bitmain ma również własne układy ASIC produkowane przez TSMC przy 7 nm do 5 nm. Tajwański producent kontraktowy ma składać zamówienia u producentów sprzętu górniczego konkretny, Ale Bitmain jest prawdopodobnie dużym i znaczącym klientem. Oznacza to również, że mniej pojemności jest dostępnych dla klientów, takich jak AMD lub Intel. Ponieważ ci ostatni powinni również mieć swoje karty graficzne DG2 wyprodukowane przez TSMC.

W dłuższej perspektywie metryki takie jak EIP-1559, Ethereum 2.0 i Bitmain Antminer E9 będą miały wpływ na rynek kart graficznych. Jednak ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość – efekty te będą odczuwalne po miesiącach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji

Published

on

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji


Stacja F to centrum początkowe w Paryżu
Zdjęcie: imago

Dzięki Mistral AI paryska scena startupowa nabiera nowego charakteru. Od wielu lat produkuje firmy, które przodują w dziedzinie sztucznej inteligencji.

drParyska scena start-upów od dawna cieszy się opinią osoby dobrze łączącej sztukę inżynieryjną i ducha rozwoju. Teraz może stać się także potęgą w Europie w zakresie opracowywania nowych modeli generatywnej sztucznej inteligencji (AI), czyli programów komputerowych, które same generują treści, takie jak tekst lub obrazy. Szybki rozwój sztucznej inteligencji Mistral jest tego dowodem. Zaledwie dziesięć miesięcy później francuska firma wprowadziła w tym tygodniu swój model trzeciego języka wraz z asystentem konwersacyjnym. Niemiecki napastnik AI Aleph Alpha jest na rynku od 2019 roku, a zatem jest na rynku stosunkowo długo.

Wydajność nowego, wielkojęzykowego modelu Mistral AI jest imponująca na podstawie danych porównawczych. Tylko model GPT-4 Open AI jest nieco lepszy. To również wzbudziło zainteresowanie Microsoftu. W tym tygodniu, równolegle z prezentacją swojego nowego modelu językowego, Mistral AI ogłosił partnerstwo z amerykańskim gigantem oprogramowania. Zakłada to, że Francuzi udostępnią swój najnowszy model językowy na platformie chmurowej Microsoftu, Azure AI. W zamian powinni uzyskać dostęp do własnej infrastruktury AI.

READ  Apple naprawia szereg luk w zabezpieczeniach w wersji 17.2
Continue Reading

Tech

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Published

on

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Większe moce produkcyjne, mniejszy popyt w USA i dużo cierpliwości do kolejnego modelu: Analityk Ming-Chi Kuo z Tajwanu Zostały one potwierdzone nowymi informacjami z łańcucha dostaw Apple W Azji pojawiły się obawy związane z wprowadzeniem na rynek pierwszego urządzenia Apple Vision Pro. Skutki uboczne: Jeśli Tadalafil się sprawdzi, wprowadzenie na rynek europejski będzie w zasięgu ręki ze względu na bieżący rozwój rynku.

reklama

Vision Pro jest obecnie dostępny w USA, jedynym kraju sprzedawanym na świecie, a czas dostawy wynosi od trzech do pięciu dni. Kuo powiedział, że po tym, jak czas oczekiwania szybko przesunął się na marzec, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczęły się w połowie stycznia, obecnie jest jasne, że popyt znacznie spadł. Prawdopodobnie w tym roku w USA zostanie dostarczonych od 200 000 do 250 000 sztuk, co oznacza, że ​​Apple zbuduje więcej niż pierwotnie oczekiwano od 150 000 do 200 000 komputerów Spatial.

W swoim nowym artykule analitycznym Kuo kwestionuje doniesienia mediów jakoby szczególnie duża liczba wczesnych nabywców zwracała Vision Pro. Stopa zwrotu wynosi jeden procent – ​​jest to wartość całkowicie normalna. Ciekawostką na marginesie jest to, że 20–30 procent przychodów wynikało z faktu, że użytkownicy nie wiedzieli, jak skonfigurować zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej.

Ekspansja na dodatkowe rynki w mniejszym stopniu zależy od dostępności sprzętu, a bardziej od oprogramowania. Aby to zrobić, Apple będzie musiał dostosować VisionOS do praw i specyfiki danych krajów. Należy także wdrożyć wsparcie językowe. Kuo w dalszym ciągu zakłada, że ​​Vision Pro będzie dostępny w innych krajach przed tegoroczną konferencją deweloperów WWDC.

Każdy, kto spekuluje na temat (tańszego) modelu następcy, będzie musiał wykazać się dużą dozą cierpliwości, jeśli ustalenia Kuo z łańcucha dostaw okażą się prawidłowe. W efekcie Apple nie rozpoczęło jeszcze prac nad produkcją tańszego czy bardziej zaawansowanego modelu Vision Pro. Obecnie oczekuje się, że pierwsze informacje od Apple do partnerów produkcyjnych zostaną przekazane między końcem 2025 a początkiem 2026 roku. Powinny one także dotyczyć większej wydajności, a mniej wprowadzania zmian w urządzeniu. Ten efekt oszczędnościowy może przynajmniej oznaczać, że Vision Pro stanie się tańszy dla kupujących.

READ  B650E dla Ryzen 7000: Coraz więcej wskazuje na dodatkowe chipsety AMD

Nowe modele z poważnymi zmianami, które zależą również od wczesnych opinii użytkowników, nie są spodziewane wcześniej niż w 2027 r. Przy przewidywanej w tym roku sprzedaży od 650 000 do 700 000 urządzeń, obecna sytuacja jest zgodna z wewnętrznymi oczekiwaniami, napisał Kuo. Obliczenia przestrzenne nie są jednak szerokim rynkiem. Podobnie jak krytycy Vision Pro, Kuo uważa, że ​​aby urządzenie mogło wyjść ze swojej niszy, potrzebne są dodatkowe scenariusze zastosowań, niższa cena i większa wygoda.


(Makky)

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje

Published

on

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje
poczta Yahoo

Operatorzy Yahoo Mail skomentowali ciągłe zakłócenia w świadczeniu bezpłatnej poczty. Rozwiązanie istnieje, ale niektórzy użytkownicy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Po poważnych problemach z Yahoo Mail, które miały miejsce we wtorek, w środę ponad 2000 użytkowników zgłosiło nam, że nadal występują problemy z bezpłatną usługą poczty elektronicznej. Nadal aplikacje na Androida i iOS w zasadzie nie działają.

Operatorzy usług zgłosili teraz również, że problem występuje głównie w aplikacji Yahoo Mail. Yahoo mówiło o usłudze News X. Z własnego oświadczenia wynika, że ​​wypuścili już aktualizację aplikacji:

Jak widać z oświadczenia, zanim aktualizacja dotrze do wszystkich użytkowników, może minąć do 24 godzin. W związku z tym nadal mogą obowiązywać ograniczenia w zakresie aplikacji. Najpóźniej do wieczora wszystko powinno zostać naprawione. Według operatorów pomocne może być także odinstalowanie aplikacji z telefonu komórkowego i zainstalowanie ich ponownie. Wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji może być również rozwiązaniem oszczędzającym.

Rozwiązanie: Przejdź do klienta internetowego

Wydaje się, że nadal działa stosunkowo sprawnie Klient internetowy poczty Yahoo. Wczoraj informowaliśmy Cię, że udało nam się uzyskać dostęp do naszego konta Yahoo Mail bez żadnych problemów. Dzisiaj spróbowaliśmy ponownie i nie mieliśmy dzisiaj żadnych problemów z dostępem do naszych e-maili. Jeśli więc aplikacje nadal nie działają, wersja internetowa jest nadal przyzwoitą alternatywą.

Aktualna mapa przestojów z Yahoo Mail

Ta mapa awarii została ostatnio zaktualizowana 28 lutego 2024 r. o 9:44. Nowszą wersję znajdziesz w naszym raporcie o błędach Yahoo Mail. Postaramy się także pomóc Ci – w miarę możliwości – w rozwiązaniu problemu.

Dotknięte miasta i regiony

 • Berlin
 • Frankfurt nad Menem
 • Monachium
 • Hamburg

Najczęstsze zaburzenia

 • Inne problemy (2,49%)
 • Problemy z odbieraniem e-maili (5,63%)
 • Zaloguj się (19,76%)
 • Zastosowanie (46,11%)
 • Strona internetowa (5,64%)
 • Problemy z wysyłaniem e-maili (2,33%)
 • Problemy na Androidzie (10,63%)
 • Problemy na iOS (1,54%)
 • Problemy z komunikacją (5,88%)

Zgłoś błąd

Detektor błędów z netzwelt.de

Stale mierzymy dostępność serwerów i usług Yahoo Mail i zgłaszamy użytkownikowi wszelkie problemy lub awarie. Tutaj znajdziesz aktualny stan błędów Yahoo Mail, adresy pomocy technicznej i raporty producenta dotyczące tego problemu. Można tam również dowiedzieć się, czy zakłócenia są problemem lokalnym czy krajowym.

Zawsze możesz zobaczyć aktualne problemy i problemy w naszym edytorze błędów. Tutaj przedstawiamy listę najlepszych dostawców usług internetowych, dostawców sieci, gier online i usług przesyłania strumieniowego. Możesz także skorzystać z naszego testu prędkości, aby sprawdzić, czy występuje problem z Twoją linią.

 • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
 • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Zamiast 4,69 € za darmo dzisiaj: ta profesjonalna aplikacja jest dostępna przez krótki czas
Continue Reading

Trending