Connect with us

Top News

Wydarzenie spadnie poniżej 100: ogródki piwne, sklepy, kultura – Berlin szykuje się do wypoczynku – Berlin

Published

on

Wydarzenie spadnie poniżej 100: ogródki piwne, sklepy, kultura – Berlin szykuje się do wypoczynku – Berlin

Federalna przerwa awaryjna może zostać przerwana w stolicy w przyszły piątek. Prawo przewiduje, że 100 000 mieszkańców ma nowe infekcje w ciągu siedmiu dni roboczych przez mniej niż 100 kolejnych pięciu dni roboczych.

Po tym, jak w piątek spadł do 99, berliński Senat Corona planuje ponownie złagodzić środki bezpieczeństwa. Katering zewnętrzny może zostać ponownie otwarty w przyszły weekend.

Kawiarnie, restauracje i ogródki piwne mogą odwiedzać grupy do pięciu osób z dwóch zarezerwowanych domów, zgodnie z planami Senatu Administracji Gospodarczej, którymi dysponuje Texaspee. Ta wycieczka będzie otwarta dla osób z pełnymi szczepieniami, aktywnymi i aktualnymi negatywnymi wynikami testów. Zamówienia w sklepach monopolowych obowiązują od godziny 23:00.

„W naszym przypadku obowiązuje zasada:„ wewnątrz ”, ponieważ ryzyko infekcji jest niskie” – powiedziała Ramona Bob, senator ds. Ekonomicznych (Zieloni): „Ze wszystkimi niezbędnymi środkami zdrowotnymi, odległościami i testami chcemy się teraz przygotować na lato tak normalnie, jak to tylko możliwe. „

Bob podkreślił znaczenie otwierania restauracji na świeżym powietrzu dla epidemii. „Na mistrzostwach Europy w piłce nożnej berlińczycy mogą razem cieszyć się zdrowiem w ogródku piwnym, ale razem jest to bardziej sensowne epidemiologicznie niż kibice gromadzący się razem, aby oglądać mecze w swoim salonie”. Jest jednak jasne, że jeśli wszyscy „nadal będą działać odpowiedzialnie”, początkowe kroki będą skuteczne.

M ல்ல ller: Ułatwianie również instytucjom kulturalnym

Rządzący burmistrz Michael M ர் ller (SPD) zwrócił uwagę, że instytucje kulturalne mogą mieć ułatwienia w rejonach peryferyjnych. „Zajmiemy się dziedziną kultury i gastronomii” – powiedział M ர் ller, nie wspominając o posiedzeniu Senatu w RBB w piątek wieczorem.

[Lesen Sie mehr: Allein auf weitem Flur: Wie eine Auszubildende in einem Berliner Hotel Corona erlebt (T+)]

„Wszystko zależy od tego, jak sprawy potoczą się w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział M ல்ல ller. Jednocześnie podkreślił potrzebę ostrożnego odpoczynku bez narażania sukcesu w walce z epidemią. – Przez jakiś czas nie zagramy w senacie Berlina – powiedział burmistrz. „Ale nie będziemy dalej bawić się zdrowiem Berlińczyków”.

READ  „Nie ma alternatywy”: Breuer wzywa do stworzenia systemów obrony przeciwrakietowej przeciwko Rosji

Bez relaksu, bez nakazu policyjnego w interesach

Senat dyskutuje nie tylko o otwarciu żywności i kultury na świeżym powietrzu, ale także o ułatwieniach w innych obszarach, takich jak handel detaliczny. Pomimo sugestii źródeł senackich, że mogą być działania doraźne – jednak nie ma jeszcze porozumienia między administracjami.

[Wenn Sie alle aktuellen Nachrichten live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Między innymi, po ewentualnym zakończeniu federalnej przerwy w nagłych wypadkach, w stolicy ponownie zniesiona zostanie godzina policyjna. Według kanclerza Senatu, obaj będą mogli wtedy być publicznie w godzinach od 22:00 do 5:00. Przez resztę dnia spotkania maksymalnie pięciu osób z dwóch domów będą znowu dozwolone. W sektorze prywatnym właściciel domu może wtedy spotkać inną osobę. W przyszłości osoby wyleczone i zaszczepione nie będą liczone jako dzieci poniżej 14 roku życia.

Osoby zaszczepione i aktywne są zwolnione z ograniczeń od niedzieli

Bundestrad przyznał również w piątek, że po Bundestaku, jeśli dojdzie do ponad 100 incydentów, pełna szczepionka i osoby aktywne zostaną opuszczone i zwolnione z ograniczeń w kontaktach. Odpowiednie zarządzenie, które obowiązuje w całym kraju, wejdzie w życie w najbliższą niedzielę. Świadectwo szczepień jest wtedy ważne jako codzienny test. Rząd federalny chce zbadać dalsze wyjątki w świetle rosnącej liczby epidemii. Jednak wymóg dotyczący maski i odległości będzie nadal obowiązywał dla wszystkich.

Rada Federalna zatwierdziła w piątek dodatkowy budżet, który pozwoliłby rządowi federalnemu wydać ponad 50 miliardów miliardów euro rocznie na epidemię, z czego połowa jest przeznaczona na pomoc korporacyjną.

Federalny minister zdrowia Jens Spann (CDU) powiedział w piątek: „Wydaje się, że trzecia fala się załamała. Liczby wciąż są najwyższe w historii. Pozytywny trend powinien się teraz utrzymać. Wtedy Spaun uważa, że ​​dalszy relaks jest właściwy: „Teraz to jedno, być razem przez kilka następnych tygodni. Rozmawiamy już od tygodni lub miesięcy. „

READ  Parlament Turyngii odrzuca język neutralny płciowo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Kobiety są bardziej negatywne niż kobiety: Niemcy nadal chcą nosić maski w przyszłości
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  „To, co dzieje się w Polsce i na Węgrzech, to znak ostrzegawczy”
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending