Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Więcej agentów, surowe metody: Haldenwang: Rosja jest aktywna jak zimna wojna

Więcej agentów, ostrzejsze metody
Haldwang: Rosja była tak aktywna, jak podczas zimnej wojny

„Metody są ostrzejsze i bardziej brutalne”, mówi Haldwang, szef Obrony Konstytucyjnej, odnosząc się do działań Rosji w Niemczech – i zabójstwa Gruzina w Berlinie wiele lat temu. Metody i metody przypominają zimną wojnę.

Biuro Obrony Konstytucji Thomas Haldenwang twierdzi, że podczas zimnej wojny Rosja działała podobnie do Niemiec. „Czujemy, że Rosja znacznie zwiększyła swoje operacje”, powiedział Haldenwang Wealth of Zondak. „Do tej pory wiemy tylko, jak daleko zaszliśmy od zimnej wojny”. Ktoś z „pełną liczbą agentów” próbuje „nawiązać kontakt w kontekście decydentów politycznych”.

W Niemczech Rosja „jest bardzo zainteresowana badaniem prawie wszystkich obszarów politycznych”. „Metody są surowe i brutalne”. Haldenwang odnotował zabójstwo Gruzina w Berlinie w 2019 r., za co prokuratura federalna pociąga do odpowiedzialności rosyjskie agencje rządowe.

Szef Centralnej Agencji Wywiadowczej Bruno Call powiedział gazecie wobec krajów takich jak Rosja czy Chiny: „Pomyśl o dominacji innych mocarstw, które chcą narzucić nam swoją wolę. drastyczne i bezwzględne, a także dołożyły nowe fundusze, takie jak maskowanie lub dyplomacja ze szczepionkami w przypadku epidemii. . Jednocześnie podejmowane są wysiłki „w regionie hybrydowym wszelkimi możliwymi sposobami, aby uzyskać własną przewagę i sprowokować konflikty między państwami na Zachodzie”.

Według Haldenwanga prawicowy ekstremizm jest największym zagrożeniem dla demokracji i bezpieczeństwa w Niemczech. Prawnik nazwał klasyczną scenę ze strukturami terrorystycznymi, towarzyszami i partiami. Ponadto na znaczeniu zyskuje tzw. Nowa Prawica, „jej przedstawiciele wydają się być inteligentnymi podpalaczami i ideologicznie popierają ruch”. Urząd jest również zaniepokojony prawicową ekstremistyczną propagandą w Internecie.

Jednocześnie doświadcza się nowego poziomu przemocy w niektórych obszarach brutalnego lewicowego ekstremizmu. „Doprowadzi to do cyklu coraz bardziej profesjonalnej, konspiracyjnej, planowej i ukierunkowanej intensyfikacji działań, co w najgorszym przypadku doprowadzi również do rozwoju struktur terrorystycznych” – ostrzegł Haldenwang. Podobnie wciąż są ludzie o najwyższej islamskiej energii, którzy mogą „zaatakować w każdej chwili”.

READ  Corona Virus Live Ticker: +++ 00:15 Pierwsze apteki zapewniają Covbos +++