Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Holandia, Polska i współpraca: rząd federalny łamie zasady podróżowania w wielu krajach UE – Panorama

Od czerwonego / dpa

Sześcianowe domy w Rotterdamie: Rząd federalny łagodzi zasady wjazdu z Holandii.

Zdjęcie: dpa / Liu Jie

Holandia i Cypr spadną do strefy zagrożenia z kolejnych wydarzeń w niedzielę. Rząd federalny ułatwia również wymogi wjazdowe dla innych krajów UE.

Od czerwonego / dpa

28 maja 2021 – 14:11

BERLIN – Rząd federalny łagodzi ograniczenia wjazdowe dla kilku krajów UE, ponieważ infekcje korona wciąż spadają. Robert Koch ogłosił w piątek w Berlinie, że w niedzielę Holandia i Cypr zostaną zdegradowane z wysokich wydarzeń do niebezpiecznych obszarów. Eliminuje to ogólny wymóg izolacji dla podróżnych z tych krajów. Negatywny test koronowy przy wejściu może uniknąć dziesięciu dni izolacji.

Pozostałe trzy państwa członkowskie UE zostały całkowicie usunięte z listy obszarów ryzyka: Polska, Węgry i Bułgaria oraz Liechtenstein i Monako. Z listy wypadają również poszczególne terytoria hiszpańskie. Ma to określone konsekwencje dla podróżnych przybywających do Niemiec drogą lądową. Jesteś zwolniony z obowiązku sprawdzenia po wjeździe. Z drugiej strony osoby podróżujące samolotem z tych krajów mogą wykazać ujemny wynik testu koronowego.

Liczba obszarów ryzyka wciąż przekracza 100

Liczba nowych epidemii na 100 000 ludności na tydzień (występowanie siedmiodniowe) Ponad 200 krajów jest ogólnie klasyfikowanych jako obszary wysokiego ryzyka. Kraje, w których zachorowalność przekracza 50, są uważane za obszary wysokiego ryzyka. Dominikana na Karaibach jest teraz ponownie jednym z tych obszarów. Z drugiej strony afrykańskie państwa wyspiarskie Sவோo Tom i Prசிncipe zostały całkowicie usunięte z listy ryzyka.

Dzięki nowym klasyfikacjom liczba krajów sklasyfikowanych jako obszary wysokiego ryzyka na całym świecie spada z 30 do 28. Jednak liczba obszarów wysokiego ryzyka wciąż przekracza 100. Jedenaście krajów w Wielkiej Brytanii i Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej jest szczególnie zagrożonych obszarami zmienności wirusów, w których obowiązują surowe ograniczenia dotyczące podróżowania.

READ  Polska - Rosja 1:1 | Bez Lewandowskiego Schwarzenegger robi autopromocję