Connect with us

entertainment

Wiadomości z Ukrainy: Putin wyklucza ataki na Polskę i Łotwę

Published

on

Wiadomości z Ukrainy: Putin wyklucza ataki na Polskę i Łotwę

16:21 | Inflacja na Ukrainie spadła poniżej celu

Na Ukrainie pod koniec drugiego roku wojny inflacja nadal spadała. Jak podał urząd statystyczny kraju, ceny w styczniu wzrosły zaledwie o 4,7 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Tym samym stopa inflacji utrzymała się poniżej docelowego poziomu banku centralnego wynoszącego około 5 proc. W grudniu był on nadal wyższy o 5,1 proc. Po rozpoczęciu rosyjskiego ataku w lutym 2022 r. inflacja na Ukrainie gwałtownie wzrosła. W październiku 2022 r. osiągnął szczyt na poziomie 26,6 proc. Dobre zbiory i decyzja rządu o pozostawieniu stawek za media na niezmienionym poziomie zrównoważyły ​​silny wzrost cen.

13:41 | Ukraina zaatakowała rosyjskie rafinerie przy użyciu dronów

Według źródła Ukraina zaatakowała dronami dwie rosyjskie rafinerie ropy naftowej. Ukrainiec, który pragnie pozostać anonimowy, twierdzi, że stoi za tym ukraiński wywiad. Celem były rafineria Ilsky w południowej Rosji i rafineria Avipsky. W Ilskim wybuchł wielki pożar. Nadal nie ma informacji o skutkach stosowania leku Afipski.

12:20 | Najnowszy Dowódca armii ukraińskiej Serski wzywa do zmian w wojnie

Natychmiast po objęciu urzędu nowy dowódca armii ukraińskiej Oleksandr Sirski wezwał do zmian w wojnie w swoim kraju. „Odniesiemy sukces jedynie dzięki zmianom i ciągłemu doskonaleniu środków i metod prowadzenia wojny” – powiedział w piątek Sirskij za pośrednictwem serwisu internetowego Telegram. Kontynuował: „Razem po zwycięstwo!” 58-latek został w czwartek mianowany głównodowodzącym sił ukraińskich po tym, jak prezydent Wołodymyr Zełenski usunął swojego poprzednika Walerego Załocznego po tygodniach spekulacji.

12:18 | Śledczy odkrywają porwane ukraińskie dzieci w Rosji

Międzynarodowi śledczy we współpracy z Europolem ustalili miejsce pobytu ośmiorga ukraińskich dzieci, które prawdopodobnie porwano w Rosji. Holenderska policja poinformowała w piątek, że dzieci mogły zostać deportowane do sąsiedniego kraju podczas rosyjskiej inwazji. Informacja została przekazana władzom ukraińskim. „Mamy nadzieję, że dzieci będą mogły szybko wrócić do domu” – powiedział Vincent Cillessen z zespołu ds. przestępstw międzynarodowych holenderskiej policji.

READ  Na wojnie każde słowo musi być ważone

12:15 | Duński minister obrony: Rosja może zaatakować NATO w ciągu trzech do pięciu lat

Według duńskiego ministra obrony Troelsa Lunda Poulsena Rosja może zaatakować NATO w ciągu trzech do pięciu lat. Poulsen powiedział gazecie Jyllands-Posten, że zdolności produkcyjne Rosji znacznie wzrosły. „Nie można wykluczyć, że Rosja przetestuje Artykuł 5 i solidarność NATO w ciągu trzech do pięciu lat. W 2023 roku NATO nie miało takiego założenia. To są nowe wyniki, które teraz zaczynają się pojawiać.” Federalny minister obrony Boris Pistorius powiedział w styczniu, że NATO musi przygotować się na rosyjski atak w ciągu pięciu do ośmiu lat.

10:56 | Konsul Generalny Ukrainy prosi o dalszą pomoc w wojnie

Konsul Generalna Ukrainy w Hamburgu Irina Tybinka wezwała obywateli do dalszego wspierania Ukrainy w wojnie z Rosją. „Jedynym sposobem na zakończenie tej przeklętej wojny jest powstrzymanie agresora” – powiedziała Tebinka w piątek w parlamencie w Hanowerze. „Ukraina musi wygrać”. Powodem przemówienia była zbliżająca się 24 lutego druga rocznica rozpoczęcia rosyjskiej wojny agresywnej przeciwko Ukrainie.

Konsul Generalny zaapelował do obywateli Europy, aby nadal niepokoili się losem kontynentu: „Ludzkość nie ma daty ważności”. Nie należy też dać się zwieść ludziom, myśląc, że ta wojna jest jedną z wielu. Ponieważ w ten sposób „stracimy demokrację, a wraz z nią sposób życia, który czyni Europę tak atrakcyjną i wartościową”.

10:40 | Ukraina: Przechwycono dziesięć z 16 rosyjskich dronów

Według Sił Powietrznych ukraińska obrona powietrzna przechwyciła i zniszczyła w piątkowy wieczór dziesięć z 16 rosyjskich dronów. Władze stwierdziły, że drony spowodowały jedynie szkody w infrastrukturze cywilnej w obwodzie charkowskim w północno-wschodniej Ukrainie. Jedna osoba została ranna.

10:38 | Zjednoczone Emiraty Arabskie Zorganizowano wymianę po 100 jeńców wojennych każdy

Zjednoczone Emiraty Arabskie pośredniczyły w wymianie 100 ukraińskich jeńców wojennych i Rosji. Według oficjalnej Agencji Informacyjnej Emirates (WAM) Ministerstwo Spraw Zagranicznych ZEA stwierdziło, że jest to trzecia próba mediacji w tym roku. Rosyjskie Ministerstwo Obrony odniosło się do „mediacji humanitarnej” prowadzonej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie za pośrednictwem usługi przesyłania wiadomości tekstowych „Telegram”. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego krajowa agencja nadzorująca wymianę również pochwalili poczynione wysiłki.

READ  Pokaz mody: Zamaskowany piosenkarz zamienia się w sobotni pokaz - Rozrywka

07:32 | Rosja: Przechwycono 19 ukraińskich dronów

Rosja twierdzi, że w piątkowy wieczór odparła 19 ukraińskich dronów w czterech regionach i nad Morzem Czarnym. W piątek rano rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, że udaremniło „próbę reżimu w Kijowie”, mającą na celu przeprowadzenie ataku z wykorzystaniem „19 dronów na obiekty na terytorium Rosji”. Według władz lokalnych celem ataku była przede wszystkim infrastruktura energetyczna.

07:30 | Schultz i Biden chcą zapewnić Ukrainie pomoc zbrojeniową

Kanclerz Olaf Scholz przybył do Waszyngtonu z krótką 24-godzinną wizytą, która skupi się przede wszystkim na zapewnieniu większej pomocy wojskowej Ukrainie. Schulz i prezydent USA Joe Biden chcą zapobiec załamaniu się pomocy udzielanej przez zachodnich sojuszników dwa lata po inwazji. Spotkają się w Białym Domu w piątkowe popołudnie na indywidualnej rozmowie, która potrwa 60 minut. „Ukraina potrzebuje całego naszego wsparcia, aby obronić się przed rosyjską agresją” – napisał Schultz na X (dawniej Twitterze).

07:11 | Włóż to Nie obejmuje ataku na Polskę i Łotwę

Amerykański nadawca po raz pierwszy od rozpoczęcia agresywnej wojny z Ukrainą przeprowadził szczegółowy wywiad z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W wywiadzie dla prawicowego dziennikarza telewizyjnego Tuckera Carlsona szef Kremla powiedział między innymi, że rosyjska inwazja na członków NATO, Polskę i Łotwę, jest w zasadzie „absolutnie wykluczona” – z jednym wyjątkiem. Zapytany, czy wyobraża sobie scenariusz, w którym wysłałby rosyjskie wojska do Polski, Putin odpowiedział: „Tylko w jednym przypadku: jeśli Polska zaatakuje Rosję”.

Prezydent mówił także o wojnie z Ukrainą i określił porażkę swojego kraju jako „niemożliwą”. Są gotowi do dialogu – przyszedł czas na rozmowy, bo Zachód musi zdać sobie sprawę, że konfliktu nie da się wygrać militarnie.

00:00 | Wiadomości z Ukrainy, piątek, 9 lutego 2024

Dzień dobry! Na naszej stronie internetowej Ukraine News będziemy w dalszym ciągu informować Państwa o najnowszych wydarzeniach w wojnie na Ukrainie, a wszystkie ważne wiadomości będą się tu pojawiać przez cały dzień.

Raport z wojny na Ukrainie

Relacje z Ukrainy są utrudnione, ponieważ ze względu na walki na miejscu jest niewielu przedstawicieli niezależnych mediów. Informacje pochodzą przede wszystkim od rządu Ukrainy i Ministerstwa Obrony Rosji, ale są trudne do zweryfikowania umiejętność.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Polski reżyser wyświetla w Cannes film biograficzny o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Published

on

Polski reżyser wyświetla w Cannes film biograficzny o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

„Putin nie jest szalony. Dla niego liczy się tylko jego ego” – mówi o rosyjskim prezydencie reżyser Patrick Vega. Pomysł na film przyszedł mu do głowy wkrótce po wybuchu wojny na Ukrainie.

W końcu Putin umiera. Polski reżyser Patrick Vega, którego film o prezydencie Rosji Władimirze Putinie był pokazywany na marginesie Festiwalu Filmowego w Cannes, powiedział: „To powinno być szczęśliwe zakończenie”. Ponieważ prawdziwy Putin był niedostępny, Vega użył sztucznej inteligencji, aby wyglądać jak deepfake – technika, która fascynuje wielu ludzi w świecie filmu, ale także ich przeraża, ponieważ boją się o pracę i autentyczność filmów.

Polak, który do tej pory zajmował się głównie produkcją filmów gangsterskich, powiedział, że początkowo chciał stworzyć swoją kinową osobowość za pomocą prawdziwych materiałów filmowych z udziałem Putina. Ale jakość nie była wystarczająco dobra dla dużego ekranu. Sztuczna inteligencja (AI) „potrzebuje pożywienia. Do działania wymagane jest 20 000 obrazów o wysokiej rozdzielczości. Zamiast tego opracował nową technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nadać twarz prawdziwemu aktorowi rangi Putina.

„Instrukcja obsługi” dla Putina

„Chciałam wpełznąć do głowy Putina” – powiedziała Vega. A jego film należy rozumieć jako swego rodzaju „instrukcję obsługi” dla rosyjskiego prezydenta. „Putin nie jest szalony. Dla niego liczy się tylko jego ego” – powiedział reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Rezultatem jest połączenie thrillera politycznego i psychologicznego portretu rosyjskiego władcy. obejmujące około 60 lat jego życia.

Vega chce także w przyszłości zaoferować opracowaną przez siebie technologię AI innym producentom, na przykład do tworzenia scen z dodatkami. „Możecie mi przysłać pustą ulicę, a ja stworzę dla nich tłum” – wyjaśnił. Bohaterowie są całkowicie sztuczni, więc nie ma problemu z prawami do wizerunku, a jest to znacznie tańsze niż kręcenie z dużą ilością statystów.

READ  Stephen Hensler – Zmiana w programie popularnym wycofuje się

Czas pokaże, czy fałszywy Putin przekona opinię publiczną. Według dystrybutora film sprzedał się już do ponad 50 krajów. Film wejdzie do kin na całym świecie 26 września.

(Na czerwono/APA/AFP/Ulrich Koltermann)

Przeczytaj więcej na te tematy:

Continue Reading

entertainment

Poważny wypadek samochodowy! Ze szpitala donosi Laila Lahwar

Published

on

Poważny wypadek samochodowy!  Ze szpitala donosi Laila Lahwar

„Ja też nie wiem, gdzie jest Mike…” – napisano późnym wieczorem w sobotę Obóz w dżungli-Gwiazda Laila Lahwar nagle usłyszała historię ze szpitala: ona i jej chłopak, Mike Hayter, mieli wypadek samochodowy!

W sobotnie popołudnie wszystko wydawało się być w porządku, a para nadal była w dobrym humorze. Nakręcili film, jak jechali do Paderborn, gdzie wieczorem mieli wybrać się do klubu. – Najpierw Layla – oznajmił wesoło Mike. Laila dodała w dobrym nastroju: Tak! Dziś chociaż raz pójdziemy razem. Potem nastąpił szok wieczoru: była nominowana do „Bachelorette” nagle ze szpitalnego łóżka zwróciła się do swoich fanów z awaryjnym ortezem na szyję.

Obawa: Mike’a Haytera nie ma z Laylą

„Mike i ja właśnie mieliśmy wypadek samochodowy” – mówi płacząc, a głos jej się łamie. Nie wiem, gdzie on jest. Mam jednak nadzieję, że natychmiast do mnie przyjdzie. Aktualnych informacji na temat jego stanu zdrowia nie można znaleźć także na jego profilu na Instagramie. Laila zapewnia swoich obserwujących, że na razie wszystko jest w porządku. „Ale proszę, nie martw się, modlę się tylko, aby natychmiast do mnie przyszedł i wszystko było dobrze”.

READ  Kou Vadis, Aida? Napisane przez Yasmilę Zpanek pokazuje w przerażający sposób, jak doszło do masakry w Srebrenicy
Continue Reading

entertainment

Polski reżyser miał premierę w Cannes filmu biograficznego o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Published

on

Polski reżyser miał premierę w Cannes filmu biograficznego o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Polak, który do tej pory zajmował się głównie produkcją filmów gangsterskich, powiedział, że początkowo chciał stworzyć swoją kinową osobowość za pomocą prawdziwych materiałów filmowych z udziałem Putina. Ale jakość nie była wystarczająco dobra dla dużego ekranu. Sztuczną inteligencję (AI) „trzeba zasilić. Aby mogła działać, potrzebuje 20 000 obrazów o wysokiej rozdzielczości”. Zamiast tego opracował nową technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nadać twarz prawdziwemu aktorowi rangi Putina.

Efekt jest niesamowity. W filmie Putina można zobaczyć takim, jakim go znamy – w wydaniu dyktatora, przy barokowych biurkach, ale także grającego na pianinie i wypróżniającego się w spodniach w szpitalnym łóżku. „Chciałam wpełznąć do głowy Putina” – potwierdziła Vega. Jego film jest „instrukcją obsługi” dla prezydenta Rosji. „Putin nie jest szalony” – mówi reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. „Ale dla niego liczy się tylko jego ego”. Rezultatem jest mieszanka thrillera politycznego i psychologicznego portretu rosyjskiego władcy, obejmującego około 60 lat jego życia.

Właśnie to przeraża wiele osób pracujących w świecie kina. Zeszłoroczny masowy strajk w Hollywood nie dotyczył przynajmniej pytania, jakie będą konsekwencje, jeśli scenarzyści, aktorzy głosowi i aktorzy będą w końcu w coraz większym stopniu zastępowani inteligentnym oprogramowaniem. W grudniu ubiegłego roku osiągnięto porozumienie, które daje aktorom możliwość decydowania o tym, czy ich kopie cyfrowe powinny zostać wykorzystane. Należy również rekompensować używanie awatarów AI.

Od dawna można było sztucznie odmładzać aktorów, jak Harrison Ford w Indianie Jonesie, sztucznie tworzyć scenografię filmową czy kalkulować komercyjny sukces filmu na podstawie obsady. „Postrzegamy sztuczną inteligencję jako narzędzie sprzyjające kreatywności i tworzące nowe możliwości biznesowe” – powiedział dziennikowi The Hollywood Reporter Charles Rifkin, prezes Motion Picture Association, stowarzyszenia skupiającego największe firmy zajmujące się produkcją filmową w Stanach Zjednoczonych.

Czas pokaże, czy fałszywy Putin przekona opinię publiczną. Według dystrybutora film sprzedał się już do ponad 50 krajów. Film wejdzie do kin na całym świecie 26 września.

Wyświetl całą zawartość

Continue Reading

Trending