Connect with us

Top News

Ukraina i Polska mogą konsolidować rynki gazu, ale potrzeba więcej inwestycji – raport

Published

on

LONDYN (ICIS) – Ukraiński i polski rynek gazu mogą ulec dalszej konsolidacji po zawarciu przez Polskę długoterminowej umowy na dostawy z rosyjskim Gospromem w 2022 r., Wynika z raportu USIIT, czołowej firmy deweloperskiej.

W dokumencie stwierdzono, że oba rynki mogą działać w ramach wspólnych przedsięwzięć, aby umożliwić zaawansowane przepływy transgraniczne i większą elastyczność dla aktywnych handlowców w obu krajach.

Produkty te obejmują:

– Zwiększony potencjał przepustowości połączenia międzysystemowego Trostovichi oraz potencjał rewitalizacji rurociągu Ustilak-Hrubiso o przepustowości 1,2 mln m3 (mln m3) dziennie, ale nieużywany przez ostatnie 10 lat
– Stworzenie produktu wiązanego dla zdolności w zakresie połączeń transgranicznych
– Umożliwia polskim firmom wykorzystanie wymaganych prawem ukraińskich magazynów gazu
– Obniżenie opłat przesyłowych dla ukraińskich firm planujących import gazu z terminalu LNG w Polsce lub z niemieckiej stacji benzynowej oraz uproszczenie reżimu transportowego
– Zapewnij obniżoną opłatę za transfer za korzystanie z ukraińskiego magazynu
– Ułatw licencjonowanie handlowcom w Polsce
– Utworzenie pełnej giełdy gazu na Ukrainie

Fizyczny przepływ z Ukrainy do Polski prawdopodobnie znacznie spadnie od 2023 r., Ponieważ jest ona zobowiązana do zakończenia importu z Rosji po wygaśnięciu długoterminowej umowy Polski w 2022 r., Ponieważ gaz ten jest przesyłany przez Ukrainę.

Ryzyko związane z dostawami

Może to spowodować ryzyko dostaw dla Polski i Ukrainy.

W przypadku Polski zapotrzebowanie na gaz ma wzrosnąć dzięki zobowiązaniu do konwersji węgla na gaz ziemny do produkcji energii.

W przypadku Ukrainy niektóre bloki, które są obecnie przesyłane z Rosji do Polski, są reeksportowane na Ukrainę fizycznie lub na zapleczu po wirtualnym połączeniu. Jeśli jednak fizyczne przepływy do Polski zostaną ograniczone lub wstrzymane do 2020 r., Ukraina może nie być w stanie importować w trybie wirtualnym i będzie uzależniona od importu fizycznego.

READ  Nazistowski obóz zagłady w Polsce: Wykład na temat Sophie Funding - Ludwigsburg

Raport zaleca ustanowienie solidnej przepustowości na granicy ukraińsko-polskiej od 2023 r., Ale zwraca uwagę, że potrzeba więcej inwestycji na Ukrainie iw Polsce.

Z zastrzeżeniem inwestycji ukraiński system giełdowy GDSO stwierdził, że może wydobywać 6 miliardów metrów sześciennych (pcm) rocznie. GDSO spodziewa się, że pozwoli na poważną przebudowę przejścia granicznego Trostovich i tłoczni Komarno z mocą wejściową do 20,5 mln m3 dziennie.

Obecnie zdolność ciągłego wyjścia z Ukrainy wynosi 4,7 mln m3 rocznie, a zdolność przechwytywania 1,7 mln m3 rocznie.

Ma przepustowość 5 pcm rocznie z Polski na Ukrainę, ale jest oferowana tylko sporadycznie.

Aby zwiększyć zdolności transgraniczne, Polska będzie musiała również prowadzić operacje na swojej granicy, ale w raporcie stwierdzono, że polski operator fazowy GOS-system nie ma jasnego planu ustanowienia konkretnych zdolności, które mogą ograniczać oferowane zdolności transgraniczne. na tej granicy.

Dopasowanie reguł

Kolejne ważne zalecenie dotyczy rewizji przepisów, a zwłaszcza złagodzenia systemu licencjonowania w Polsce. Polskie prawo nie zezwala na wydawanie zezwoleń na obrót na rynku krajowym firmom ukraińskim. Oznacza to, że firmy poszukujące surowego gazu w Polsce muszą założyć spółkę zależną w Polsce lub w innym kraju EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

W przypadku zastosowania się do tych dwóch zaleceń obaj operatorzy przesyłów mogą stworzyć produkt wiązany w celu transgranicznej współpracy.

Tymczasem ukraińskie firmy, zarówno na Ukrainie, jak iw Polsce, ograniczają dostawy LNG za pośrednictwem istniejącej infrastruktury w Polsce oraz z Niemiec, aby obniżyć taryfy i złagodzić potrzeby transportowe.

Z raportu wynika, że ​​ukraińscy handlowcy mogą uzyskać dostęp do gazu za pośrednictwem Niemiec po atrakcyjnych cenach, dzięki ustanowieniu połączonych możliwości transgranicznych i wykorzystaniu transakcji giełdowych między Polską a Niemcami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Nazistowski obóz zagłady w Polsce: Wykład na temat Sophie Funding - Ludwigsburg
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Kontrowersje wokół kopalni odkrywkowej Toro: ETS nakłada na Polskę 500 000 euro dziennie

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Niezależny Adwokat Markin Vysek: Rzecznik Praw Obywatelskich – komentarz -
Continue Reading

Trending