Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Anglia przeciwko Polsce: Gareth Southgate jako „rozrywka” jako Declan Rice

Declan Rice zadebiutował w Anglii w 2019 przeciwko Czechom
Lokalizacja: Wembley Data: Środa 31 marca Rozpoczęcie: 19:45 B.S.T.
Bezpieczeństwo: Komentarz tekstowy na stronie BBC Radio 5 Live, BBC Sports

Declan Rice uważa, że ​​Anglia to „zespół rozrywkowy, na który warto zwrócić uwagę”, gdy Gareth Southgate odpowiada krytykom, że drużyna jest zbyt ostrożna.

Zawodnik West Ham ponownie złapał pomocników z Calvinem Phillipsem z Leeds w wygranym 2: 0 meczu Anglii z Albanią w zeszły weekend.

„Nie sądzę, aby można było za bardzo atakować umysł Garetha” – powiedział 22-latek.

“Nie zawsze możesz odejść, ponieważ opozycja ma jakość i może cię skrzywdzić.”

Chociaż taktyka przeciwko Albanii się opłaciła, podobny plan gry zawiódł w dwóch meczach Ligi Narodów UEFA przeciwko Danii w zeszłym roku, które zakończyły się bezbramkowym remisem i porażką. Rice i Phillips również rozpoczęli te mecze.

„Nikt nie robi zamieszania, wszyscy jedziemy tam i znamy swoją pracę” – powiedział Rice przed środowymi kwalifikacjami do Mistrzostw Świata z Polską.

– Dużo się mówi o tym, że nie potrzeba dwóch pomocników trzymających się na boisku. Dlaczego nie zagrać sześciu napastników? Rozumiem, dlaczego menedżer czasami tego nie robi. Musi istnieć równowaga między nimi.

Rice powiedział, że system Anglii pomaga czerpać radość z posiadania piłki i „jest wiele rzeczy, o których można być pozytywnym”.

„Mamy kontrolę nad piłką, staramy się poruszać piłką bardzo szybko, próbujemy przesuwać drużyny z boku na bok, a potem szukamy otworów” – powiedział.

“Myślę, że jesteśmy najbardziej zabawną drużyną do oglądania. Ludzie zawsze narzekają, mówią, że nie, ale myślę, że naprawdę zrobiliśmy postępy jako zespół przez ostatnie dwa lata.”

Rice świetnie prosperował w West Ham w tym sezonie, awansując na piąte miejsce w Premier League. Powiedział, że nie chce być rozpoznawany tylko jako trzymający pomocnik, który przerwałby grę.

„Jeśli jest jedna rzecz, którą mogę powiedzieć, że zrobiłem tak duży postęp w tym sezonie, to jest to próba wyniesienia drużyny na boisko z piłką” – powiedział.

„Jako pomocnik myślę, że zawsze będziesz nosił imię za podanie tego, przesunięcie piłki i wykonanie brudnej roboty. Nie chcę tego nazwać.

“[Former Manchester City midfielder] Yaya Toure to ta, której się uczyłem.

„Myślę, że jest prawdopodobnie najlepszy, bo rozpoznaje, kiedy podaje, gra krótkimi piłkami. Określ, kiedy jest wolne miejsce, wejdź i wyprowadź drużynę na boisko”.

READ  Blokowanie: Rząd decyduje się na włączenie hamulca bezpieczeństwa do wszystkich Niemiec