Connect with us

Top News

Strażacy pełniący służbę w NRW z powodu burzy – ranni na A2 w pobliżu Gütersloh

Published

on

Strażacy pełniący służbę w NRW z powodu burzy – ranni na A2 w pobliżu Gütersloh

Ulewny deszcz do 35 litrów na metr kwadratowy, grad wielkoziarnisty i silny wiatr: niemiecka służba meteorologiczna (DWD) ostrzegała przed silnymi burzami w Nadrenii Północnej-Westfalii od niedzielnego popołudnia. Lokalnie, bardzo ulewne deszcze od 40 do 60 litrów na metr kwadratowy, a nawet tajfuny, nie są czasami wykluczone, powiedział meteorolog DWD w Essen.

Od późnego popołudnia ulewne deszcze i burze faktycznie przemieszczały się z kierunku południowo-zachodniego. Północno-zachodnia część kraju została poważnie dotknięta. Aplikacja Warnwetter niemieckiego serwisu pogodowego ostrzega przed silnymi burzami we wszystkich okręgach OWL. Ulewne deszcze, porywisty wiatr i grad mogą wystąpić w krótkim czasie do 35 litrów na metr kwadratowy.

Komenda Główna Policji w Bielefeld zgłosiła sześć wypadków w ciągu godziny na A2. Pięć z tych wypadków drogowych spowodowało szkody materialne. W Gütersloh doszło również do obrażeń ciała. Według służb ratowniczych 20-latek z Bochum jechał swoim VW w kierunku Dortmundu około godziny 19:15 i zwolnił, gdy zaczął padać ulewny deszcz. 61-letni mężczyzna z Wuppertalu jechał w jego kierunku, gdy zderzyły się pojazdy. Kierowca mercedesa został przewieziony do szpitala w Gütersloh, gdzie pozostanie na obserwacji przez noc. Mężczyzna z Bochum i jego 27-letni pasażer po badaniach mogli opuścić szpital.

>>> Pogoda w Bielefeld

>>> Tak jest w okręgach Herford i Minden-Lübbecke

Wiele działań straży pożarnej w NRW

W Moers w Nadrenii Północnej-Westfalii straż pożarna była wysyłana 20 razy do działań związanych z burzą tylko do godziny 20:00. „W większości przypadków konieczne jest usuwanie połamanych gałęzi i powalonych drzew z ulic i chodników” – czytamy w raporcie. Straż Pożarna Boechold zgłasza dużą liczbę akcji i 60 operacji od popołudnia, głównie z powodu powalonych drzew i pełnych piwnic. W związku z tym straż pożarna została rozmieszczona również w rejonie Bochum. Ponadto duża ilość wody deszczowej z zakładu przemysłowego zalała autostradę 40 w pobliżu Westcruz.

READ  Reakcje na zamieszki w Brazylii: oburzenie i solidarność

W Essen-Holsterhausen drzewo spadło na budynek mieszkalny. Według straży pożarnej dwóch starszych mieszkańców mieszkania i starszy mężczyzna nie byli w stanie opuścić budynku i zostali uratowani przez straż pożarną bez obrażeń. Inżynier budowlany początkowo stwierdził, że budynek nie nadaje się do zamieszkania.

W Granenburgu, w zachodniej części Nadrenii Północnej-Westfalii, piorun uderzył w dziesięciometrowe drzewo i podpalił je. Piorun uderza w słup energetyczny w Hünxe. Jak poinformowała lokalna straż pożarna, obie akcje zostały szybko zakończone.

W poniedziałek wieczorem burza w końcu przesunęła się na północny wschód. Według DWD warunki ustabilizowały się dopiero nad ranem i w końcu spadło tylko trochę deszczu. Na początku tygodnia będzie ciepło, ale maksymalna temperatura spadnie nieznacznie do 25-28 stopni.

Do południa w niedzielę początkowo było bezchmurnie, słonecznie i sucho – z temperaturą 30 stopni na południowym zachodzie i 36 stopni w Westfalii. Według wstępnych danych DWD temperatura w sobotę osiągnęła już 35,7 stopnia. Ta maksymalna temperatura została zmierzona w Donnisvorst (dystrykt Viersen).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa

Published

on

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa
  1. Gazeta Fulda
  2. Fulda
Świnoujście (po niemiecku Swinemünde) to miasto portowe na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Eustom. © Stefan Sauer/dpa

To, co zaczęło się relaksującymi wakacjami nad polskim Bałtykiem, zakończyło się odyseją: organizator wycieczek nie zabrał ze sobą 81-letniego seniora z powiatu Fulda, ponieważ zachorował na korona wirusa. Musi sama odbyć podróż powrotną.

Świnoujście/Fulda – Na twarzy 81-latka wciąż widać gniew, gdy opowiada o swojej chorobie koronowej i podróży powrotnej – wycieczce do uzdrowiska w Polsce. Kobieta z dzielnicy Fulda wspomina: „Nawet dzisiaj stoję na stacji kolejowej kompletnie wyczerpana wiatrem i zimnem.

Ponieważ ona – podobnie jak jej przyjaciółka i współlokatorka – zachorowała na koronę, organizator wycieczek nie zabrał seniorów autobusem do Fuldy. Przez pierwsze tygodnie po powrocie do domu często budziła się w nocy. „To wszystko działo się w mojej głowie” – mówi 81-latek. „Dla mnie sposób, w jaki zostaliśmy potraktowani, był nieludzki” – powiedziała, nie ukrywając złości na organizatora wycieczek. Oznacza to obowiązek zachowania ostrożności wobec innych pasażerów.

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wyjazdu do uzdrowiska – porzucona w Polsce

Ale od początku: w listopadzie 2023 roku 81-latek wraz z innymi znajomymi pojechał autobusem z organizatora wycieczek Dolce Vita Reseclub do polskiego nadmorskiego kurortu Świnoujście. W czterogwiazdkowym hotelu odpoczywaliśmy 14 dni. „W weekend zacząłem czuć się, jakbym był przeziębiony” – mówi senior. Jej przyjaciółka, diabetyczka, również jest chora.

„Następnie zaprosił niemieckiego lekarza, aby go zbadał”. Polskie miasto Świnoujście leży kilka kilometrów od granicy z Niemcami. Lekarz, który badał oboje, potwierdził, że mają infekcję koronową. „To mnie zszokowało i nie wiem, co teraz robić” – mówi seniorka. Miała wysoką gorączkę i była słaba. Wróciliśmy do hotelu SPA, gdzie oboje spędzili drugi tydzień pobytu sami w swoim pokoju.

81-latek natychmiast skontaktował się z córką i poinformował ją o pozytywnym wyniku testu na koronę. „Poszłam do organizatora wycieczek w Newhope i zapytałam, co teraz robimy” – relacjonuje córka. Obiecał zapewnić dobrą opiekę.

READ  Niezapowiedziany protest chłopski podczas wizyty Kretschmanna Bergülena

W czwartkowy wieczór, dwa dni przed wyjazdem, matka i córka nie miały żadnych wieści od organizatora wycieczek. „Wtedy zadzwonił do mnie pracownik. Powiedziała mi, że jeśli wynik będzie pozytywny, nie będzie mogła nas zabrać do domu. Hotel był zapełniony, więc nie było możliwości zostania dłużej w pokoju hotelowym. „Badaliśmy się w ciągu tygodnia i nic z tego nie wyszło. Pracownicy klubu turystycznego to zrobili lub sprawdzili” – dodaje kobieta. Do organizatora wycieczek. Zapytany, odpowiedział, że opiera się na testach przeprowadzonych przez podróżujących gości.

Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i zostaliby bez pokoju hotelowego w Polsce.

Kiedy wiadomość dotarła do rodziny w domu, zarezerwowali pociąg dla 81-latka. Ze Świnoujścia do Berlina, a stamtąd do Fuldy. „Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i byliby w Polsce bez pokoju w hotelu” – mówi córka. Rodzina skontaktowała się również z organizatorem wycieczki za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Zażądaliśmy zwrotu przynajmniej kosztów transportu” – powiedziała córka.

W odpowiedzi organizator wycieczek podkreślił obowiązek i odpowiedzialność pozostałych gości wracających z nimi, aby „zaufali nam”. „Zastanawiam się, gdzie podział się nasz obowiązek opieki” – ze złością odpowiedział senior podczas rozmowy.

Ponieważ w dniu wyjazdu starcy poczuli się lepiej, postanowili wrócić do domu pociągiem. Około 8 rano bez śniadania pojechaliśmy taksówką na dworzec w Świnoujściu i stamtąd do Berlina. Obaj byli zdrowi, ale nadal cierpieli na wirusa koronowego. „Zmarzłem i chciałem wrócić do domu”. Byli w drodze przez osiem godzin, aż po południu dotarli do Fuldy. „Nie chcę przez to znowu przechodzić” – mówi 81-latek.

Kobietę zirytowało to, że organizator wycieczki nie zapytał o jej podróż powrotną ani o stan zdrowia. Po 14 dniach rodzina ponownie próbowała rozmawiać z organizatorem wycieczek. Zaproponował kupon o wartości 50 euro, podczas gdy oni ponieśli koszt podróży w wysokości 105 euro.

READ  Reakcje na zamieszki w Brazylii: oburzenie i solidarność

„Musiałem się opanować” – mówi 81-latek. Podróż jeszcze jej nie opuściła. Mam nadzieję, że wkrótce to zakończymy – mówi.

Zdarzenie komentuje prawnik, organizator i ekspert ds. zdrowia

„Z prawnego punktu widzenia organizator wycieczek nie może odmówić uzgodnionej w umowie podróży powrotnej ze względu na zdiagnozowaną u turysty chorobę zakaźną” – powiedział Peter Lazek, prawnik i prezes Hesse Consumer Center. .

Obecnie nie obowiązują żadne ograniczenia w podróżowaniu, a negatywny wynik testu nie może być warunkiem zawarcia umowy o podróż. Rezygnacja z podróży lub dodatkowe ubezpieczenie przydaje się tylko wtedy, gdy podróż musi zostać odwołana ze względu na oficjalny zakaz lub jeśli jest to nieuzasadnione ze względu na poważny wirus koronowy. Jednak organizator odwołał wyjazd bez podania przyczyny.

Na pytanie naszej gazety Klub Podróżniczy Dolce Vita podkreślił swój obowiązek opieki nad około 30 gośćmi w tym konkretnym przypadku. „Z tego powodu nie możemy zabierać kobiet ze sobą do domu” – mówi właściciel Travel Club Marcus Sarkozy.

Higienistka dr. Daniel Jasperson opisuje odmowę organizatora wycieczek dotyczącą zabrania pasażerów z koronawirusem jako „przekonującą i logiczną”, przynajmniej z medycznego punktu widzenia. Mimo że goście nosili maseczki i zachowywali dystans, w autobusie istniało ryzyko zarażenia.

Przypadek burmistrza Bad Brückenau Jochena Vogela pokazuje, jak poważna jest choroba koronowa i jej konsekwencje. Przedłużający się covid zmusił go do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Continue Reading

Top News

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

Published

on

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

DW piątek kierowca celowo wjechał w tłum ludzi w polskim mieście Szczecin, raniąc kilka osób. O sprawie poinformowała w sobotę telewizja TVN24 i agencja informacyjna PAP, powołując się na prokuraturę.

Wszczęli postępowanie karne przeciwko 33-letniemu obywatelowi Polski za usiłowanie zabicia dużej liczby osób i umyślne spowodowanie spustoszenia.

Władze skorygowały teraz liczbę rannych z 19 do 20. Jeden z nich chwilę później trafił do szpitala.

Oskarżony był wcześniej leczony psychiatrycznie

Sprawca początkowo wjechał w grupę osób na przystanku tramwajowym przy placu Rodła w portowym mieście Szczecin. Następnie uciekł z miejsca wypadku i wkrótce potem wjechał swoim samochodem w trzy inne pojazdy, raniąc kilka innych.

Ratownicy na miejscu wypadku

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Kierowca pozostawił po sobie kilka zniszczonych samochodów

Kierowca pozostawił kilka samochodów

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Według urzędników 20 rannych było w wieku od pięciu do 62 lat. Rzecznicy szpitala powiedzieli mediom, że stan sześciu rannych jest „poważny” lub „poważny”.

Czytaj

Reklama Po prostu inwestuj

W piątek wieczorem policja ogłosiła, że ​​szczeciński mężczyzna leczył się psychiatrycznie od czterech lat.

READ  "Rocky Boxing Night" - Trener Uwielbienia Wenner na ringu bokserskim w Polsce - Boks
Continue Reading

Top News

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów

Published

on

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów
Continue Reading

Trending