Connect with us

science

To doskonały sposób na włączenie do swojej diety produktów bogatych w witaminy

Published

on

To doskonały sposób na włączenie do swojej diety produktów bogatych w witaminy

Jagody kamczackie syberyjskie szturmem podbijają rynek superfood. Jagody zawierają mnóstwo zdrowych składników. Ale ile tak naprawdę kryje się za tym trendem? I czy może dotrzymać kroku regionalnym jagodom, takim jak borówki, jeżyny i tym podobne?

Chcesz żyć zdrowiej?

➡ Obejrzyj najnowszy odcinek The Biggest Loser na Gwen.

Na filmie: Superfoodowe spotkanie z dietetykiem

Skąd pochodzą jagody Hassab?

Wygląda na to, że jagody kamczackie są nową gwiazdą na niebie superżywności. Pierwotnie pochodzi słodko-kwaśna jagoda, która wyglądem przypomina maliny Syberia. Od kilku lat ma wielu fanów w Japonii. Obecnie jest coraz częściej uprawiana w Niemczech. Jest bogaty w przeciwutleniacze i mówi się, że dostarcza różnorodnych składników odżywczych Działanie prozdrowotne mieć.

Składniki jagody kamczackiej

Jagody kamczackie nazywane są także wiciokrzewem niebieskim, wiciokrzewem kamczackim, jagodą miodową lub maybrą i są pełne Przeciwutleniacze (witaminy A, C, E). Pomagają one chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Oprócz wielu witamin zawiera również minerały, takie jak Żelazo i magnez Lub Wapń. the Zawartość witaminy C Jagody kamczackie mają temperaturę od 20 do 30 stopni Fahrenheita, w zależności od regionu uprawy 30 i 190 miligramów Dla porównania: 100 gramów pomarańczy zawiera około 53 gramy witaminy C. Smak ciemnych jagód jest słodki i cierpki i przypomina mieszankę jagód, jeżyn i malin.

Tak działają te w jagodach Biomateriały:

 • Witamina C: Wspiera układ odpornościowy, pomaga zapobiegać przeziębieniom i ma właściwości antyoksydacyjne.
 • Witamina A: Poprawia widzenie i samoobronę skóry przed promieniami UV, a także działa antyoksydacyjnie.
 • Witamina E: Chroni komórki przed szkodliwym wpływem środowiska, takim jak promienie UV, alkohol czy tytoń.
 • magnez: Wspiera zdrowe funkcjonowanie mięśni i bierze udział w wielu ważnych procesach metabolicznych w organizmie.
 • żelazo: Między innymi jest istotna dla transportu tlenu w komórkach.
 • Wapń: Wzmacnia zęby, kości i chrząstki.
READ  Nie odbierasz? Upewnij się, że unikasz tych pięciu pułapek metabolicznych

Na szczególną uwagę zasługują te znajdujące się w jagodach Antocyjany (wtórne materiały roślinne) odpowiada za jego niebieską barwę i ma właściwości przeciwutleniające. Mogą chronić komórki, neutralizować wolne rodniki w organizmie i zapobiegać chorobom. Antocyjany też powinny Ochronny dla naczyń krwionośnych Czasownik i Zapobiega stanom zapalnym umiejętność. Dzięki tym składnikom jagody kamczackie skutecznie obniżają ciśnienie krwi i chronią przed chorobami układu krążenia. Jednak nadal istnieje Żadnych badań naukowychKto to potwierdza?

Zastosowanie jagody kamczackiej w kuchni

Te pyszne jagody kamczackie nadają się do spożycia na surowo i są doskonałym dodatkiem do sałatek owocowych. Ponadto jagody często przetwarza się na proszek owocowy, dżem, sok lub syrop. Oto kilka innych metod, których możesz użyć:

 • Jako składnik ciast i ciastek
 • W jogurcie lub musli
 • Do koktajli i napojów orzeźwiających
 • Jako pyszny kompot

W klipie: Czym są superfoods i jakie pokarmy wchodzą w ich skład?

Czy Jagoda Haskap jest naprawdę wyjątkowa?

Malina Haskap ma tę zaletę, że… Gotowe do zbioru od początku maja On. Natomiast truskawki, jeżyny i podobne odmiany często pochodzą w tym czasie ze szklarni. To wydłuża sezon jagodowy.

Świeże jagody kamczackie Jego cena waha się od 15 do 30 euro za kilogram, w zależności od tego, czy są uprawiane konwencjonalnie, czy ekologicznie. Oznacza to, że ich ceny są znacznie wyższe niż ceny innych jagód. Póki co jagody kamczackie Dostępny tylko w kilku miejscach Nie stanowią one standardowej oferty supermarketów czy sklepów ze zdrową żywnością. Najłatwiej zdobyć go bezpośrednio od regionalnych producentów. Na tym etapie w grę wchodzą tradycyjne jagody, które w sezonie są dostępne wszędzie.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem UE dotyczącym żywności jagody kamczackie są od tego czasu dozwolone wyłącznie 2019 Są przez nas sprzedawane. Centrum porad konsumenckich Jest dość sceptyczny wobec jagód kamczackich. Regionalne potrawy Takie jak czarne porzeczki, jagody, jeżyny czy maliny podobny Wiele witamin, przeciwutleniaczy i minerałów, takich jak jagody, jest eksportowanych ze wschodniej Rosji i zwykle jest na nie sezon Ekonomiczne dostępny.

READ  Rak: wysokie ryzyko zdrowotne dla diabetyków - ryzyko tutaj

Nie jest również pewne, czy występują one w jagodach Antocyjany Może zostać całkowicie wchłonięty przez organizm. Centrum Doradztwa Konsumenckiego zwraca również uwagę, że z jednej strony jagody kamczackie i ich składniki Zapewniają ochronę przed stresem oksydacyjnym mógł. Jednak nie jest to ostateczne „Cudowna Jagoda”Który jako pojedynczy pokarm chroni przed chorobami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
 1. Strona główna
 2. lokalny
 3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Nieoczekiwana utrata mocy mózgu w padaczce

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  "Teraz jesteś zadowolony!" Pamiętaj o nocnej straży w neuronauce
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

 • Stymuluje produkcję kolagenu
 • Dla jędrnej skóry
 • Ochrona przed wolnymi rodnikami
 • Intensywne nawilżenie
 • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Nie odbierasz? Upewnij się, że unikasz tych pięciu pułapek metabolicznych
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  "Teraz jesteś zadowolony!" Pamiętaj o nocnej straży w neuronauce


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending