Connect with us

Economy

Sprzedaż 2022?: Minimalny ból 3000 USD: W tym momencie Kathy Wood zrezygnuje z akcji Tesli | biuletyn

Published

on

?? Cathy Wood kocha Teslę
?? Tesla nadal zajmuje pierwsze miejsce w wiodącej ETF firmy Wood
?? Drewno może nadal sprzedawać akcje Tesli w 2022 r.

Drewno broni Tesli

Na konferencji Morningstar Investment Conference w Chicago Cathy Wood, prezes firmy inwestycyjnej ARK Invest, niedawno przemawiała i opowiadała się za jej największą firmą, Teslą, w rozmowie z inwestorem Robem Arnottem, prezesem Research Affiliates. Wood wspomniał również o zaletach samochodów elektrycznych i porównał Teslę do iCompany. „Tesla bierze przykład z Apple”, powiedział główny inwestor, zauważając, że Musk Group stworzyła cztery bariery wejścia dla tradycyjnych producentów samochodów: koszty baterii, chipy AI, rzeczywisty przebieg i aktualizacje oprogramowania. „Apple opracował koncepcję smartfona. Firma myślała, że ​​będziemy mieć komputer w kieszeni. Nokia, Motorola i Ericsson nie uwierzyły w to i nie opracowały własnych chipów – i wiesz, gdzie są dzisiaj, ” powiedział Arnott, który wcześniej wyrażał obawy dotyczące akcji o wysokim wzroście. Wartość jest jak Tesla.

Dodatkowo Wood był przekonany, że średnia cena pojazdów elektrycznych powinna w najbliższych latach spaść poniżej średniej ceny pojazdów spalinowych. Oczekuje się, że do 2025 r. średni koszt pojazdu elektrycznego wyniesie około 18 000 USD, podczas gdy silnik spalinowy będzie kosztował od 25 000 do 26 000 USD.

ARK może zbyć akcje Tesli w 2022 r.

Jednak inwestor nie powstrzymał krytyki Arnotta. Podczas gdy ARK sprzedał już w tym miesiącu część akcji Tesli, producent samochodów elektrycznych pod wodzą Elona Muska pozostaje największą pozycją we flagowym ETF ARKK Wooda.

W marcu tego roku ARK podniósł docelową cenę akcji Tesli na 2025 r. do 3 000 USD. W oparciu o obecną cenę – papier Tesli został niedawno wyceniony na 781 USD – oznaczałoby to prawdopodobieństwo wzrostu o ponad 280 procent. „Nasze uznanie dla sukcesu Tesli wzrosło. A głównym powodem tego jest jej udział w rynku. Zamiast spadać od końca 2017 r. do dziś, w rzeczywistości znacznie wzrósł” – wyjaśniła Wood.

READ  Czy Rosja i Turcja wykorzystują uchodźców?

Jednak na konferencji Morningstar Investment Conference gwiazda inwestora wskazała również, że sprzeda akcje Tesli w przyszłym roku, jeśli cena faktycznie osiągnie 3000 USD: „Naszym głównym celem za pięć lat jest 3000 USD, jeśli nasza perspektywa nie zmieni się, gdy osiągniemy 3000 USD w przyszłym roku , myślimy, że porzucimy ją.”

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Tesli

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, Nadieżda Murmakova/Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Skyr Cake: idealny przepis na letnie dni bez pieczenia

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Zobowiązanie ze strony Polski: PCK firmy Schwedt musi dostarczać ropę przez Gdańsk
Continue Reading

Trending