Connect with us

Economy

Sprzedaż 2022?: Minimalny ból 3000 USD: W tym momencie Kathy Wood zrezygnuje z akcji Tesli | biuletyn

Published

on

?? Cathy Wood kocha Teslę
?? Tesla nadal zajmuje pierwsze miejsce w wiodącej ETF firmy Wood
?? Drewno może nadal sprzedawać akcje Tesli w 2022 r.

Drewno broni Tesli

Na konferencji Morningstar Investment Conference w Chicago Cathy Wood, prezes firmy inwestycyjnej ARK Invest, niedawno przemawiała i opowiadała się za jej największą firmą, Teslą, w rozmowie z inwestorem Robem Arnottem, prezesem Research Affiliates. Wood wspomniał również o zaletach samochodów elektrycznych i porównał Teslę do iCompany. „Tesla bierze przykład z Apple”, powiedział główny inwestor, zauważając, że Musk Group stworzyła cztery bariery wejścia dla tradycyjnych producentów samochodów: koszty baterii, chipy AI, rzeczywisty przebieg i aktualizacje oprogramowania. “Apple opracował koncepcję smartfona. Firma myślała, że ​​będziemy mieć komputer w kieszeni. Nokia, Motorola i Ericsson nie uwierzyły w to i nie opracowały własnych chipów – i wiesz, gdzie są dzisiaj, ” powiedział Arnott, który wcześniej wyrażał obawy dotyczące akcji o wysokim wzroście. Wartość jest jak Tesla.

Dodatkowo Wood był przekonany, że średnia cena pojazdów elektrycznych powinna w najbliższych latach spaść poniżej średniej ceny pojazdów spalinowych. Oczekuje się, że do 2025 r. średni koszt pojazdu elektrycznego wyniesie około 18 000 USD, podczas gdy silnik spalinowy będzie kosztował od 25 000 do 26 000 USD.

ARK może zbyć akcje Tesli w 2022 r.

Jednak inwestor nie powstrzymał krytyki Arnotta. Podczas gdy ARK sprzedał już w tym miesiącu część akcji Tesli, producent samochodów elektrycznych pod wodzą Elona Muska pozostaje największą pozycją we flagowym ETF ARKK Wooda.

W marcu tego roku ARK podniósł docelową cenę akcji Tesli na 2025 r. do 3 000 USD. W oparciu o obecną cenę – papier Tesli został niedawno wyceniony na 781 USD – oznaczałoby to prawdopodobieństwo wzrostu o ponad 280 procent. „Nasze uznanie dla sukcesu Tesli wzrosło. A głównym powodem tego jest jej udział w rynku. Zamiast spadać od końca 2017 r. do dziś, w rzeczywistości znacznie wzrósł” – wyjaśniła Wood.

READ  Blockchain bezużyteczny?: Fan kryptowalut staje się największym krytykiem: Matematyk wymienia prawdziwą wartość Bitcoina | Wiadomość

Jednak na konferencji Morningstar Investment Conference gwiazda inwestora wskazała również, że sprzeda akcje Tesli w przyszłym roku, jeśli cena faktycznie osiągnie 3000 USD: „Naszym głównym celem za pięć lat jest 3000 USD, jeśli nasza perspektywa nie zmieni się, gdy osiągniemy 3000 USD w przyszłym roku , myślimy, że porzucimy ją.”

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Tesli

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, Nadieżda Murmakova/Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Blockchain bezużyteczny?: Fan kryptowalut staje się największym krytykiem: Matematyk wymienia prawdziwą wartość Bitcoina | Wiadomość

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Negocjatorzy klimatyczni muszą przeorać 4000 stron
Continue Reading

Economy

10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Published

on

10 000 nowych miejsc pracy w Europie
Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Facebook ogłasza, że ​​chce stworzyć „metawers” ​​– i nie tylko: Europa powinna pomóc w kształtowaniu tego cyberświata z około 10 000 nowych miejsc pracy i wieloma innymi firmami. Ten ruch może mieć coś wspólnego z poważnymi zarzutami, że amerykańska firma znajduje się obecnie pod ogromną presją.

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych, wysoce wydajnych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować Metaverse. Zostało to ogłoszone przez dyrektora Facebooka, Nicka Clegga, w poście na blogu. „Ta inwestycja jest wotum zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – napisał były brytyjski wicepremier.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna, rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) łączą się ze światem online. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neila Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w powieści science fiction Snow Crash.

Clegg, który faktycznie jest sekretarzem stanu firmy internetowej, powiedział, że Facebook był na początku podróży, która miała pomóc w budowie platformy przyszłości. „We współpracy z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych doświadczeń wirtualnych z wykorzystaniem technologii takich jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona”. „Metaverse” ma potencjał, by otworzyć dostęp do zupełnie nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europa pomoże go kształtować od samego początku. ”

Były dyrektor generalny Facebooka podnosi poważne zarzuty

Żadna indywidualna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse. „Podobnie jak Internet, Metaverse będzie otwarty i interoperacyjny”. Clegg podkreślił, że Europa jest bardzo ważna dla Facebooka. „Tutaj tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. Unia Europejska ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy grupa amerykańska znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października Frances Hogan, była szefowa Facebooka i demaskatorka, wezwała polityków do zmuszenia Internetu do większej przejrzystości. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że dowiedział się z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Firma opublikowała również negatywne nagłówki, ponieważ błąd w ustawieniach sieci doprowadził do sześciogodzinnego przestoju na Facebooku i powiązanych z nim Whatsapp i Instagramie.

READ  Nowa polityka gospodarcza: kraj potrzebuje tych przepisów - DER SPIEGEL
Continue Reading

Trending