Connect with us

entertainment

Spór z politykami brandenburskimi: strona polska zaczęła rozbudowywać Odrę

Published

on

Spór z politykami brandenburskimi

Strona polska jednostronnie zaczyna rozbudowywać Odrę


zdjęcie: rbb

Słabe szanse na rozwiązanie konfliktu z Polską o poszerzenie Odry granicznej: strona polska jednostronnie rozpoczęła prace budowlane. Decyzja w sprawie sprzeciwu Brandenburgii została odroczona.

Trwa spór z Polską o poszerzenie Odry. Minister Axel Vogel (Partia Zielonych) poinformował w środę w Komisji Ochrony Środowiska, że ​​strona polska odłożyła decyzję w sprawie sprzeciwu Ministerstwa Środowiska w Brandenburgii. Jest to skierowane przeciwko prowadzonej przez Polskę transgranicznej ocenie oddziaływania na środowisko. Według Vogla decyzja została przesunięta z końca lutego na koniec kwietnia.

Z punktu widzenia resortu nie uwzględniono w wystarczającym stopniu konsekwencji budowania zielonych roślin na zwierzętach i roślinach. „Cała historia jest bardzo niepokojąca” – skrytykował Vogel – „To nie jest przykład dobrej współpracy między stroną polską i niemiecką”.

Nie Polska, ale zgłoszone organizacje ekologiczne

Strzechy to tamy wzniesione pod kątem prostym do brzegu, skierowane w stronę środka rzeki. Według ministra środowiska strona polska ustaliła już fakty i rozpoczęła prace budowlane na wąwozach bez informowania strony niemieckiej. Zamiast tego obywatele i organizacje ekologiczne zwróciliby na to uwagę. Według Fogla departament planuje wydać oświadczenie w sprawie ogólnego problemu do 17 marca.

Niemiecki minister środowiska informuje, że obecnie trwa mapowanie zasobów rybnych. Można to wykorzystać do ustalenia, czy siedlisko zwierząt ulega degradacji w wyniku projektu.

Rozległe prace budowlane w pobliżu parku narodowego

Jak informuje Park Narodowy Doliny Dolnej Odry, sąsiedni kraj planuje całkowitą renowację 60 wąwozów i budowę pięciu nowych na 15-kilometrowym odcinku w 2023 roku. W tym celu, według dyrektora Dirka Treichela, planowane są tzw. tamy wzdłużne. To zablokuje rzekę, zwiększy prędkość przepływu i usunie osad na dnie, aby umożliwić ładowanie. Spodziewane skutki dla przyrody w parku narodowym są ogromne.

Zdaniem zwolenników, ekspansja Odry powinna zapewnić lepsze odprowadzenie przyszłych powodzi. Ponadto korzystanie z niemiecko-polskiej floty lodołamaczy powinno być łatwiejsze. Ekolodzy po obu stronach Odry widzą w realizacji tego porozumienia zagrożenie dla ochrony przeciwpowodziowej i środowiska.

„Nie ma sensu rozszerzać rzeki tylko z jednej strony”.

Minister stanu w Ministerstwie Gospodarki i Ochrony Klimatu oraz poseł do Bundestagu Michael Kellner (Zieloni) wyraził swoje zaniepokojenie podczas wizyty w parku narodowym w zeszłym tygodniu. „Rozbudowa rzeki tylko z jednej strony nie ma sensu. Po stronie niemieckiej nie widzę, jak można poszerzyć Odrę bez naruszania dyrektyw siedliskowych zwierząt i roślin oraz ramowych dyrektyw wodnych” – wyjaśnił. Środa. Dodał, że raport Partii Zielonych w Parlamencie Europejskim dowodzi, że poszerzenie Odry jest niezgodne z prawem UE. „Powinno to powstrzymać unijne finansowanie tego szalonego projektu, a Polska powinna natychmiast przerwać prace budowlane”.

Transmisja: Antena Brandenburg, 9 marca 2022 r.

READ  Pożegnanie z Niemcami: Caro i Andreas Robbins wściekli - „Cholera”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Ulrich Tokur krytykuje ARD za zmniejszenie wydatków na Tatort

Published

on

„Te gigantyczne urządzenia stają się coraz bardziej referencyjne”

Ulrich Tukur szczerze opisuje ten dylemat w wywiadzie dla t-online: „Powietrze się przerzedza, pieniądze spadają i jest coraz trudniej”. Co to dokładnie oznacza, nadal nie jest jasne. Zapytany mieszkaniec Hesji staje się prostszy – a przede wszystkim nie pozostawia dobrych włosów, jeśli chodzi o regulowanie nadawców. „Ci giganci stają się coraz bardziej autoreferencyjni”, mówi Tukur o nadawcach o ARD i ZDF, które często są wyśmiewane jako podobne do urzędników, i dodaje: „Muszą spełniać pełne świadczenia emerytalne pracowników”.

Ulrich Tukur: Jako Felix Moreau jest aktywny w HR od 2010 roku. (Źródło: HR / Katrin Denkewit)

To jest powód, dla którego wydaje się coraz mniej pieniędzy na dobre filmy. Wielokrotnie nagradzany aktor narzeka na kulturę wydatkową nadawców publicznych: „To bardzo mały procent, który wciąż wpływa na tak zwaną sztukę”. Dowiedz się więcej o tle: Jak wynika z najnowszego raportu rocznego, tak ARD i ZDF wydają swoje pieniądze.

Murot przed zakończeniem „miejsca zbrodni”? Wskazówki Tukura

Oto jak Tukur również opowiada o swojej przyszłości „Tatort”. 64-latek, którego urodziny są za kilka tygodni, sygnalizuje koniec swojego zaangażowania w ARD. Mówi o „dwóch lub trzech latach” – i wkłada do ust liczbę 65. W końcu w tym wieku urzędnicy, podobnie jak komisarze, powinni móc przejść na emeryturę i cieszyć się emeryturą.

Ulrich Tukur nakręci kolejną „scenę zbrodni” z Florianem Gallenbergerem. Produkcja rozpocznie się zimą, tłumaczy aktor t-online. I jest pewien, że „rzecz naprawdę ma wszystko”. Nie ujawnił dokładnie, co go czeka w roli śledczego LKA Felixa Morota. Po prostu dużo: to najlepszy scenariusz, jaki przeczytał od czasu „Born in Pain”. „Scena Zbrodni” 2014 roku została nagrodzona m.in. Złotą Kamerą i Nagrodą Grimme.

READ  Plan obozu w dżungli wyciekł - SO RTL chce zemsty na Wendlerze - TV
Continue Reading

entertainment

Góry Nienawiści: Obchody rocznicy były tak piękne – Góry Nienawiści

Published

on

Pogoda prawie dopisała z okazji 50. rocznicy powstania rejonu Hasberg. Ponieważ słońce świeciło prawie cały dzień, ale nie było chmur ani niczego innego, co sprawiało, że tereny targowe w Królewcu były bardzo ciepłe. Z tego powodu wizyta prawdopodobnie nie spełniła oczekiwań. Jednak ci, którzy uczestniczyli w programie, nie byli rozczarowani i mogli zaopatrzyć się w przydatne informacje w różnych kioskach klubowych i federacyjnych w okolicy. Do tego pyszne kulinarne przysmaki w różnych sytuacjach i nikt nie musiał umierać z pragnienia. Festiwal powiatowy otworzył w porze lunchu na dużej scenie na rynku przed ratuszem w Królewcu przez dyrektora powiatu Wilhelma Schneidera, który przybył do Regiomontanusstadt na rowerze, a także kilku burmistrzów i ich zastępców w zgromadzeniu z różnych stron . Już nie w stroju rowerowym, ale w eleganckim garniturze, urzędnik powiatu przywitał wszystkich gości, w tym przede wszystkim przyjaciół z gmin partnerskich powiatu we Francji, Polsce i Szwecji: „Jesteśmy żywą i nowoczesną dzielnicą i chcemy to pokazać na naszych jubileuszowych obchodach!” Oddając swoją twórczą siłę w służbie regionu przez ostatnie 50 lat i chcąc kontynuować to w przyszłości, wyjaśnił treść i harmonogram festiwalu oraz oddał głos burmistrzowi Królewca Klausowi Pettenbrunn. Podziękował wszystkim uczestniczącym klubom oraz za to, że Królewiec, który ładnie ubrał się na ten festiwal, został wybrany na miejsce obchodów rocznicy dzielnicy.

READ  Między Barksteinem, manewrami NATO, wieżą kukurydzianą Emmerlinde i klątwą Troglauera
Continue Reading

entertainment

„Zdejmij ubranie i jęcz”: Elias Mubarak był dyskryminowany ze względu na płeć

Published

on

„Rozbierz się i jęcz”
Elias Mubarak cierpiał z powodu dyskryminacji seksualnej

Sceny intymne na planie są zwykle niewygodne dla uczestników i wymagają dużej dozy finezji. Aktor Elias Mubarak wspomina niepokojące doświadczenie, które sprawiło, że jego kolega płakał. Dziś nie można już tego tolerować.

Aktor Elias Mubarak w przeszłości został poddany seksizmowi w filmie, z którym teraz będzie sobie radził inaczej. „Musiałem sfilmować scenę seksu, a reżyser powiedział wcześniej: »Zdejmijcie im ubrania i płaczcie«” – powiedział 40-latek gazecie Bild. Pamiętam, jak mój kolega płakał po tym i ja też byłem bardzo zdenerwowany. „Nie może już tolerować tego dnia. Oczywiście ma teraz inne nastawienie”, ale niestety takie rzeczy nadal się zdarzają. Może częściej” – powiedział Mubarak.

W rozpoczynającym się w czwartek filmie Liebesdings Aniki Decker M’Barek („Fack ju Göhte”) gra gwiazdę filmową, ściganą na każdym kroku przez fanów, paparazzi i dziennikarzy w Berlinie. Ciężko walczy o utrzymanie w tajemnicy swojego życia prywatnego – i zakochuje się w młodej aktorce teatralnej. Mubarak powiedział Bildowi, że zauważenie go zajęło dużo czasu.

Zna inne czasy. „Kiedy doradzono mi zmianę nazwiska, ponieważ nigdy mi się to nie uda”. W tym czasie niemiecka telewizja była cała biała. „Po prostu w niemieckiej telewizji nie było osób o innym kolorze skóry lub pochodzenia imigracyjnego”. I wtedy nie spodziewał się, że „wszystko będzie dla mnie takie wspaniałe”.

Zapytany, czy często jest niedoceniany, czy niedoceniany, Mubarak odpowiedział: „Oczywiście. Ale to dobrze, kiedy jestem niedoceniany. To oczywiście najlepsza taktyka dla mnie.

Mubarak przyznał się do błędów w wywiadzie. „Jestem w świetnym nastroju. Staram się nad tym popracować”. Coraz więcej mówi do siebie: „Wolałbyś raczej milczeć”. Ponieważ przez większość czasu nie jest to warte późniejszych emocji.

READ  Między Barksteinem, manewrami NATO, wieżą kukurydzianą Emmerlinde i klątwą Troglauera
Continue Reading

Trending