Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Saksoński eksport ponownie rośnie pomimo pandemii | Darmowa prasa

Cummins (dpa / sn) – Pomimo pandemii korony, eksport gospodarki saksońskiej ponownie znacznie wzrósł w styczniu i lutym. Przy łącznej wartości 6,8 miliardów euro sprzedaż eksportowa wzrosła o 7 procent w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, ogłosił rządowy urząd statystyczny w poniedziałek w Cummins.

W ten sposób eksport ponownie wzrósł po rocznym bilansie za 2020 r., A łączna sprzedaż osiągnęła 36,8 mld euro, około 9 procent mniej niż wynik z 2019 r. Według statystyk, decydującym czynnikiem były tutaj 16-procentowe straty w eksporcie głównych produktów eksportowych, samochodów i domy mobilne. Tymczasem te dostawy zagraniczne znów rosną.

Według informacji eksport do krajów europejskich wzrósł o 9%, osiągając 3,95 mld euro w pierwszych dwóch miesiącach roku. Zwłaszcza w dostawach do Francji i Włoch można było zidentyfikować znaczące wzrosty odpowiednio o 27 i 22 procent. Z drugiej strony na eksport do Czech i Polski, które dotkliwie odczuł kryzys korony, wpłynął spadek o 8 i 10 proc. W porównaniu z tymi samymi miesiącami ubiegłego roku.

Według statystyk eksport do Stanów Zjednoczonych kształtował się na poziomie ubiegłorocznym. Chiny, główny partner eksportowy Saksonii na świecie, w tym roku ponownie miały więcej towarów – wzrost wyniósł 17 procent, do 1,26 miliarda euro.

30 dni na 20,99 € Wypróbuj 0 €

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści na stronie internetowej freiepresse.de i w e-papierze. (Kończy się automatycznie)

teraz
0 euro
Zamiast 20,99 euro

READ  Agrar - Potsdam - Vogel domaga się zgody na transfer świń do Polski - gospodarka