Connect with us

Economy

Rozkład rejsów na lato 2024 z nowymi kierunkami wakacyjnymi

Published

on

Rozkład rejsów na lato 2024 z nowymi kierunkami wakacyjnymi
  1. Strona główna
  2. Frankfurt

Naciska

Lotnisko we Frankfurcie pozostaje najważniejszym węzłem międzynarodowego ruchu lotniczego w Niemczech. Letni rozkład rejsów na rok 2024 oferuje nowe kierunki wakacyjne.

FRANKFURT – Wraz z początkiem lata na lotnisku we Frankfurcie zaczął obowiązywać letni rozkład lotów. Jak ogłosił operator lotniska Fraport, nowy plan podróży rozpoczyna się w Niedzielę Wielkanocną, 31 marca. Powiedziała: „W nadchodzącym sezonie letnim 83 linie lotnicze będą latać do 283 miejsc docelowych w 90 krajach na całym świecie”.

Oznacza to, że lotnisko nadal stoi Frankfurt „Najważniejszy międzynarodowy węzeł lotniczy w Niemczech z największą liczbą połączeń międzykontynentalnych”. Letni rozkład lotów obowiązuje do 27 października 2024 roku.

Letni rozkład lotów na lotnisku we Frankfurcie po raz kolejny obejmuje wiele wakacyjnych kierunków. © Stefan Repscher/Fraport

Lofoty, Turcja czy miasta w USA: te kierunki są uwzględnione w letnim rozkładzie rejsów z Frankfurtu na rok 2024

Nowy rozkład lotów obejmuje dodatkowe kierunki w Europie. Norweskie lotnisko Harstad/Narvik będzie po raz pierwszy obsługiwane bezpośrednio z Frankfurtu latem 2024 r. Od 16 maja pasażerowie będą mogli latać na Lofoty dwa razy w tygodniu liniami Discover Airlines. Ponadto SunExpress Airlines poszerzają swoją dotychczasową ofertę o cotygodniowy lot do Malatya w Turcji od 2 czerwca. Linie lotnicze Sky Express, które po raz pierwszy wystartowały z Frankfurtu zimą, latem będą nadal przewozić pasażerów do stolicy Grecji, Aten.

W letnim rozkładzie lotów zwiększają się także loty do USA. Od 4 czerwca Lufthansa rozszerzy swoją obecną ofertę Condor do Minneapolis (Minnesota) o pięć rejsów tygodniowo. Raleigh-Durham to nowość w portfolio Lufthansy. Od 6 czerwca połączenia do miasta Karolina Północna będą obsługiwane bezpośrednio z Frankfurtu pięć razy w tygodniu.

Condor poszerza swoją ofertę także w USA i od 17 maja będzie oferował trzy loty tygodniowo do San Antonio (Teksas). „Lotnisko we Frankfurcie jest obecnie jedynym lotniskiem w Europie z bezpośrednim połączeniem do San Antonio” – z dumą oznajmił Fraport. Popularny kierunek Miami to także nowość w rozkładzie jazdy Condora. Od 23 marca linia będzie latać do miasta na południowej Florydzie trzy razy w tygodniu, uzupełniając istniejące loty Lufthansy.

READ  Wracasz do ojczyzny, a raczej do Niemiec
Obecnie istnieje bezpośrednie połączenie z lotniska we Frankfurcie do San Antonio w amerykańskim stanie Teksas.  Malowniczy obszar żołądkowy nad rzeką San Antonio jest stosunkowo nieznany w Niemczech.
Obecnie istnieje bezpośrednie połączenie z lotniska we Frankfurcie do San Antonio w amerykańskim stanie Teksas. Malowniczy obszar żołądkowy nad rzeką San Antonio jest stosunkowo nieznany w Niemczech. © imago

Lotnisko we Frankfurcie staje się pierwszym lotniskiem w Europie oferującym bezpośrednie połączenia z San Antonio

Od września Condor uruchomi także nowe loty z przesiadkami do Bangkoku i Phuket w Azji, poszerzając tym samym swoją ofertę o Tajlandię. Lufthansa kontynuuje rejsy do indyjskiego miasta Hyderabad, które zostały wprowadzone także zimą i latem.

„Według obecnych planów liczba lotów z Frankfurtu wzrośnie o 6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim” – podał Fraport. „Przy średniej liczbie 4380 lotów pasażerskich tygodniowo liczba lotów z Frankfurtu spadła o 13 procent w porównaniu z poziomem sprzed kryzysu latem 2019 r.” (cs/pm)

Redaktor napisał ten artykuł, a następnie wykorzystał go do ulepszenia według własnego uznania Amnesty International– Zastosowany model języka. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone.

Od helikopterów po jumbo jety: Fraport świętuje swoje 100. urodziny na lotnisku we Frankfurcie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Published

on

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Dostawca samochodów Voit został sprzedany chińskiej firmie. Spółka z siedzibą w St. Ingbert ogłosiła to w piątek. Z informacji dostępnych dla naszej gazety wynika, że ​​dostawcy samochodów groziło nieuchronne bankructwo. Według kierownictwa w całym Voit zostanie zachowanych około 1750 stanowisk pracy, w tym około 1000 w Kraju Saary.

Funkcjonalność Voit musi zostać w pełni zachowana

Giełdowa spółka Millison Technologie z Chongqing nabyła wszystkie akcje od dotychczasowych akcjonariuszy – za cenę zakupu rzędu średnio dwucyfrowych milionów. Fundusze zostaną przeznaczone na restrukturyzację firmy i przygotowanie jej na przyszłość – bo w świetle zmian na światowym rynku odchodzącym od silnika spalinowego, Voit stawia na kompleksową restrukturyzację.

Przejęcie wymaga jeszcze zgody Federalnego Urzędu ds. Karteli. Według Ministerstwa Gospodarki, Innowacji, Cyfryzacji i Energii Minister Gospodarki Kraju Saary Jürgen Park od początku ściśle towarzyszył temu procesowi. „Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni, że w zakładzie w Saarland znaleziono solidne rozwiązanie na przyszłość poprzez przejęcie Millison Technologies” – powiedział Minister Parke, który we współpracy z nowymi akcjonariuszami widzi szansę dla nowych produktów i perspektywy dla Voit. Możliwości zatrudnienia zostaną zabezpieczone, a my oferujemy firmie dalsze możliwości rozwoju w Kraju Saary.”

Plan popiera związek

Związek również optymistycznie podchodzi do projektu: „Cieszymy się z przejęcia Voit przez Melison w kontekście trudności na rynku dostawców motoryzacyjnych” – powiedział SZ zapytany starszy przedstawiciel IG Metall Saarbrücken, Patrick Selzer. Poprzednia struktura klientów była bardzo jednostronna.

Według Selzera IG Metall nawiązał już pierwszy kontakt z potencjalnymi nabywcami. Związkowcy odnieśli wrażenie, że chińscy biznesmeni chcą kontynuować wspólne podejmowanie decyzji i układy zbiorowe w strukturze Voigta i wydawało się, że chcą stworzyć konkurencyjność nie kosztem 1000 pracowników w St. Ingbert, ale kosztem rynku i z klientami.

Millison Technologies produkuje komponenty z metali lekkich

Według Voigta, Chongqing Millison Technologies Inc. Globalny dostawca komponentów z metali lekkich wytwarzanych w procesie odlewania ciśnieniowego, zatrudnia 5000 pracowników i osiąga sprzedaż przekraczającą 500 milionów euro.

Continue Reading

Economy

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Published

on

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Stan na: 21 kwietnia 2024 o 21:43

Zdaniem organizatorów to najważniejsze targi przemysłowe na świecie: Hannover Messe do piątku prezentuje innowacje z branży energetycznej i budowy maszyn. Doradca ma nadzieję, że wystawa nabierze nowego rozmachu.

Hanower jest przez tydzień miejscem spotkań przemysłu. Wieczorem wystawę otworzyli kanclerz Olaf Scholz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier tegorocznego kraju partnerskiego, Norwegii Jonas Gahr Sture, wraz z kilkoma przedstawicielami świata biznesu i polityki.

Około 4000 wystawców z 60 krajów zaprezentuje do piątku innowacje w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii instalacji, elektrotechniki i technologii ochrony klimatu.

Niedroga energia i więcej innowacji

Kanclerz Schulz ma nadzieję, że Targi Hanowerskie nadadzą nowy impuls transformacji energetycznej i zwiększą konkurencyjność niemieckiego przemysłu. To, czego nasz kraj doświadczy w przyszłości, można zobaczyć na tych targach: opracowujemy nowe rzeczy, stale udoskonalamy produkty, badamy i stosujemy technologie zorientowane na przyszłość” – powiedział Schulz podczas otwarcia. Organizatorzy twierdzą, że to najważniejsze wydarzenie światowych targów przemysłowych.

Koncentrując się na rozwiązaniach w zakresie sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej, targi przemysłowe wyznaczają ważne priorytety, powiedział polityk Partii Socjaldemokratycznej. Niedroga energia i więcej innowacji są warunkiem wstępnym zwiększenia produktywności i wzrostu gospodarczego. Wymaga to inteligentnych rozwiązań AI, takich jak te prezentowane na targach: „maszyny, które wyręczają nas w prostych zadaniach, dzięki czemu pracownicy mogą przejść na bardziej wykwalifikowane stanowiska”.

Jak głośno podkreślał Prezes Targów Jochen Köckler NDR: Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu konkurencyjności branży w przyszłości. „Sztuczna inteligencja jest kluczem do konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu”. Pomimo niedoboru siły roboczej daje to branży szansę na rozwój, powiedział Kockler. Na targach zaprezentowany zostanie asystent sztucznej inteligencji, który umożliwia sterowanie robotami przemysłowymi za pomocą głosu. Można także zobaczyć urządzenia automatycznie wykrywające awarie lub systemy samodzielnie planujące ich konserwację.

READ  Taśma z Ukrainy na żywo: Ukraina rozpoczyna kontratak na Bashmut

Ponad 500 wystawców na wodorze

Na targach reprezentowanych jest także kilka firm technologicznych, w tym Microsoft, Google, Amazon Web Services, Dell, SAP, Siemens i Bosch. Istnieje również wiele średnich firm i ponad 300 start-upów. Tylko do branży wodorowej należy ponad 500 wystawców. „Oznacza to, że Hannover Messe jest w tym temacie światowym liderem” – powiedział Kokler, szef targów.

Mając na uwadze ten cel, celowo wybrano także Norwegię, tegoroczny kraj partnerski. Dzięki bogatej elektrowni wodnej kraj jest w stanie dostarczyć duże ilości zielonego wodoru, czyli wodoru przyjaznego dla klimatu.

Dużo biurokracji

Ostatnio w gospodarce pojawiła się krytyka ze względu na nadmierną biurokrację i wysokie ceny energii. Z punktu widzenia branży zagraża to atrakcyjności lokalizacji, szczególnie w porównaniu z innymi regionami, takimi jak USA. „Nowoczesna polityka dostaw oznacza w sposób naturalny, że staliśmy się szybsi i prostsi” – podkreślił Scholz. „Ograniczenie biurokracji nic nie kosztuje, a wiele daje”.

Komisja Europejska pracuje również nad likwidacją przepisów przy wsparciu rządu federalnego. „To również prawda, ponieważ większość biurokratycznych przepisów pochodzi z Brukseli”. Celem jest zmniejszenie o co najmniej jedną czwartą liczby raportów, które przedsiębiorstwa muszą składać zgodnie z przepisami unijnymi.

Ceny energii są bardzo wysokie

Jeśli chodzi o ceny energii, rząd federalny rozważa również, w jaki sposób nadal zapewniać wsparcie energochłonnym przedsiębiorstwom. Niedawno szef Stowarzyszenia Przemysłu Elektrycznego i Cyfrowego ZVEI Günter Kegel skrytykował fakt, że pomimo spadku ceny energii są w dalszym ciągu zbyt wysokie dla energochłonnych przedsiębiorstw.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która po raz pierwszy przemawiała podczas otwarcia targów, zgodziła się ze Scholzem. Tylko jeśli Europa stanie się prostsza, szybsza i tańsza, obiekt przetrwa w obliczu coraz silniejszej globalnej konkurencji. „Najważniejsze jest zmniejszenie obciążeń przedsiębiorstw i zmniejszenie biurokracji”. Należy także zwiększyć prędkość energii wiatrowej.

Continue Reading

Economy

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu

Published

on

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Landsberga

Naciska

Samojezdne ciężarówki jeżdżą teraz także na autostradzie A96 pomiędzy Monachium a Landsbergiem. © Człowiek

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem, który otrzymał zezwolenie na testy autonomicznych ciężarówek na niemieckich autostradach. Trasa testowa biegnie z Norymbergi przez Monachium do Ulm i Landsberg. W Lechstadt znajduje się zarówno Centrum Testów Mobilności ADAC (Penzing), jak i Centrum Logistyczne EDEKA.

Landsberg – „Wymagana do tego technologia była przez pewien czas testowana w Centrum Testów Mobilności ADAC w Penzing” – wyjaśnia dr inż. Reinhard Kölke, dyrektor Centrum Technologicznego ADAC w Landsbergu.

Federalny Minister Transportu dr. Volker Wessing wraz z dyrektorem generalnym MAN Alexandrem Vlaskampem towarzyszył w dziewiczym locie na krótkim odcinku między Alershausen a Vorholzen. Według firmy MAN w firmie MAN i jej spółce macierzystej TRATON Group nad tematyką „jazdy autonomicznej” pracuje 500 inżynierów. Zarejestrowano już ponad 130 patentów.

Trasa testowa MAN do Landsbergu – autonomiczna ciężarówka na autostradzie A96

Autonomiczna jazda ciężarówką – zacznij
Federalny Minister Transportu dr. Udział wzięli Volker Wessing i dyrektor zarządzający MAN Alexander Vlaskamp (po lewej). © Człowiek

Samobieżne ciężarówki mogą potencjalnie zapobiegać wypadkom związanym ze zmęczeniem, usprawniać transport i zaradzić niedoborowi 100 000 kierowców ciężarówek.

Samodzielna jazda - ciężarówka - tor testowy
Samobieżne ciężarówki można testować na czerwonych odcinkach autostrady – na trasie A96 do Landsberg. © Człowiek

Z Biuletyn Crespota Codziennie na koniec dnia lub z nowym Aplikacja „Crespot”. Zawsze na bieżąco z najważniejszymi historiami.

READ  Wiosną prąd w Niemczech pochodzi głównie z węgla zamiast z energii wiatru
Continue Reading

Trending