Connect with us

entertainment

Raport ZDF o budynkach prefabrykowanych w Berlinie: Z życia na betonowej pustyni Marzahn

Published

on

„Raport ZDF: W domu na płycie – wioska 20 pięter” opowiada o życiu mieszkańców berlińskiego budynku z prefabrykatów.

Berlin / Moguncja – Niezależnie od tego, czy chodzi o Hartz IV, żal czy izolację społeczną: Rzadko jakakolwiek inna koncepcja architektoniczna jest skażona stereotypami i uprzedzeniami, takimi jak prefabrykaty.N Berlin-Marzan. Wiele osób w niesławnych silosach mieszkaniowych cierpi z powodu złej reputacji dzielnicy mieszkalnej, określanej jako szary kamień, cementowa pustynia i przestępstwa estetyczne. „Raport ZDF: W domu w desce – 20-piętrowa wioska” ilustruje życie codzienne w „Wiosce wyprostowanej”. Spojrzenie za fasadę ujawnia: pustynia żyje!

350 osób w 144 mieszkaniach na 20 piętrach: Życie na Marzahner Promenade 14 jest zajęte. © Mike Auerbach / ZDF

„Dzielnica Platenbau w Berlinie-Marzan została ukończona w 1986 roku jako prestiżowy projekt mieszkaniowy w NRD”, Spiker w Moguncji W wiadomości.

W ciągu piętnastu lat powstało tam 100 000 wspaniałych mieszkań.

Ze względu na nowoczesny sprzęt ludzie rozszarpywali się z powodu miejsca na nocleg, a stare zdeformowane budynki legły w gruzach. W następstwie zjednoczenia atrakcyjność dużych nieruchomości mieszkalnych osłabła.

Teraz, w czasach rosnących w zawrotnym tempie czynszów, poważnego niedoboru mieszkań i biorąc pod uwagę nieustający urok Berlina, można zauważyć odwrócenie trendu. Rejestr powoli traci swój brudny wizerunek i cieszy się rosnącą popularnością ze względu na napływ i wzrost populacji, nie tylko wśród osób o niskich dochodach.

Film Sebastiana Kentnera opowiada o ludziach w Marzner Park 14. W 144 mieszkaniach na 20 piętrach mieszka tam około 350 osób. Kittner zastanawia się, jak zmieniło się wspólne życie po upadku ściany.

Dozorca Thorsten Hauff jest w pełni sprawny i utrzymuje obraz Marzahna w dobrym stanie.

Dozorca Thorsten Hauff jest w pełni sprawny i utrzymuje obraz Marzahna w dobrym stanie. © Mike Auerbach / ZDF

Konflikty są programowane w ograniczonej przestrzeni. Wandalizm, śmieci, smród i hałas często kształtują codzienne życie ludzi na pustkowiach budynków z prefabrykatów we wschodniej części stolicy. W środku p. Thorsten Hauff. Hof nie może narzekać na brak pracy w „Wiosce Sprawiedliwych”.

Wymagane jest złote rzemiosło. Hauff dba o potrzeby dużych i małych mieszkańców i stara się, aby chaos był mały. Jest organem organizującym w tym mikrokosmosie pracy.

Bernd Engling również mieszka na płycie. Według spikera, 74-latek jest „historykiem domu, członkiem zarządu i dyrektorem chóru„ Marzahn Promenade Mixture ”. Emeryt jest związany ze wspólnotą domową od 34 lat.

Spiker jest nie tylko członkiem rady najemców, ale „wnosi nieoceniony wkład w kulturę budynku dzięki pięknie urządzonemu domowemu klubowi na dwudziestym piętrze”. Ale od czasu kryzysu Corona sytuacja stała się nieco kulturowo spokojna, gdyby nie zatłoczona wieczorna impreza w klubie.

Innymi bohaterami w świecie prefabrykatów są dziesięcioletnia Glorias Mukame z Kenii, która mieszka w domu dopiero od 2019 roku, oraz rodzina Rokush z Polski, której wieżowiec w Marzanie niespodziewanie stał się nowym domem. .

Wskazówka telewizyjna: „Raport ZDF: W domu w zarządzie – 20-piętrowa wioska” w akcji 18 kwietnia 2021 r. O godzinie 18:00 ZDF. Film Sebastiana Contera zostanie pokazany w piątek 16 kwietnia 2021 roku o godzinie 9 rano. ZDF MediaTek Retrieved.

READ  Zitau: Radio Zeit wygrywa Konkurs Pomysłów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Polski reżyser wyświetla w Cannes film biograficzny o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Published

on

Polski reżyser wyświetla w Cannes film biograficzny o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

„Putin nie jest szalony. Dla niego liczy się tylko jego ego” – mówi o rosyjskim prezydencie reżyser Patrick Vega. Pomysł na film przyszedł mu do głowy wkrótce po wybuchu wojny na Ukrainie.

W końcu Putin umiera. Polski reżyser Patrick Vega, którego film o prezydencie Rosji Władimirze Putinie był pokazywany na marginesie Festiwalu Filmowego w Cannes, powiedział: „To powinno być szczęśliwe zakończenie”. Ponieważ prawdziwy Putin był niedostępny, Vega użył sztucznej inteligencji, aby wyglądać jak deepfake – technika, która fascynuje wielu ludzi w świecie filmu, ale także ich przeraża, ponieważ boją się o pracę i autentyczność filmów.

Polak, który do tej pory zajmował się głównie produkcją filmów gangsterskich, powiedział, że początkowo chciał stworzyć swoją kinową osobowość za pomocą prawdziwych materiałów filmowych z udziałem Putina. Ale jakość nie była wystarczająco dobra dla dużego ekranu. Sztuczna inteligencja (AI) „potrzebuje pożywienia. Do działania wymagane jest 20 000 obrazów o wysokiej rozdzielczości. Zamiast tego opracował nową technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nadać twarz prawdziwemu aktorowi rangi Putina.

„Instrukcja obsługi” dla Putina

„Chciałam wpełznąć do głowy Putina” – powiedziała Vega. A jego film należy rozumieć jako swego rodzaju „instrukcję obsługi” dla rosyjskiego prezydenta. „Putin nie jest szalony. Dla niego liczy się tylko jego ego” – powiedział reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Rezultatem jest połączenie thrillera politycznego i psychologicznego portretu rosyjskiego władcy. obejmujące około 60 lat jego życia.

Vega chce także w przyszłości zaoferować opracowaną przez siebie technologię AI innym producentom, na przykład do tworzenia scen z dodatkami. „Możecie mi przysłać pustą ulicę, a ja stworzę dla nich tłum” – wyjaśnił. Bohaterowie są całkowicie sztuczni, więc nie ma problemu z prawami do wizerunku, a jest to znacznie tańsze niż kręcenie z dużą ilością statystów.

READ  Pietro Lombardi i Laura Maria: smutne rozstanie przed Wielkanocą

Czas pokaże, czy fałszywy Putin przekona opinię publiczną. Według dystrybutora film sprzedał się już do ponad 50 krajów. Film wejdzie do kin na całym świecie 26 września.

(Na czerwono/APA/AFP/Ulrich Koltermann)

Przeczytaj więcej na te tematy:

Continue Reading

entertainment

Poważny wypadek samochodowy! Ze szpitala donosi Laila Lahwar

Published

on

Poważny wypadek samochodowy!  Ze szpitala donosi Laila Lahwar

„Ja też nie wiem, gdzie jest Mike…” – napisano późnym wieczorem w sobotę Obóz w dżungli-Gwiazda Laila Lahwar nagle usłyszała historię ze szpitala: ona i jej chłopak, Mike Hayter, mieli wypadek samochodowy!

W sobotnie popołudnie wszystko wydawało się być w porządku, a para nadal była w dobrym humorze. Nakręcili film, jak jechali do Paderborn, gdzie wieczorem mieli wybrać się do klubu. – Najpierw Layla – oznajmił wesoło Mike. Laila dodała w dobrym nastroju: Tak! Dziś chociaż raz pójdziemy razem. Potem nastąpił szok wieczoru: była nominowana do „Bachelorette” nagle ze szpitalnego łóżka zwróciła się do swoich fanów z awaryjnym ortezem na szyję.

Obawa: Mike’a Haytera nie ma z Laylą

„Mike i ja właśnie mieliśmy wypadek samochodowy” – mówi płacząc, a głos jej się łamie. Nie wiem, gdzie on jest. Mam jednak nadzieję, że natychmiast do mnie przyjdzie. Aktualnych informacji na temat jego stanu zdrowia nie można znaleźć także na jego profilu na Instagramie. Laila zapewnia swoich obserwujących, że na razie wszystko jest w porządku. „Ale proszę, nie martw się, modlę się tylko, aby natychmiast do mnie przyszedł i wszystko było dobrze”.

READ  Alkohol i niewłaściwe zachowanie na planie – aktorka Nora Cherner uważa wyznanie Tila Schweigera na temat alkoholu za godne podziwu
Continue Reading

entertainment

Polski reżyser miał premierę w Cannes filmu biograficznego o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Published

on

Polski reżyser miał premierę w Cannes filmu biograficznego o Putinie wykorzystującym sztuczną inteligencję

Polak, który do tej pory zajmował się głównie produkcją filmów gangsterskich, powiedział, że początkowo chciał stworzyć swoją kinową osobowość za pomocą prawdziwych materiałów filmowych z udziałem Putina. Ale jakość nie była wystarczająco dobra dla dużego ekranu. Sztuczną inteligencję (AI) „trzeba zasilić. Aby mogła działać, potrzebuje 20 000 obrazów o wysokiej rozdzielczości”. Zamiast tego opracował nową technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nadać twarz prawdziwemu aktorowi rangi Putina.

Efekt jest niesamowity. W filmie Putina można zobaczyć takim, jakim go znamy – w wydaniu dyktatora, przy barokowych biurkach, ale także grającego na pianinie i wypróżniającego się w spodniach w szpitalnym łóżku. „Chciałam wpełznąć do głowy Putina” – potwierdziła Vega. Jego film jest „instrukcją obsługi” dla prezydenta Rosji. „Putin nie jest szalony” – mówi reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. „Ale dla niego liczy się tylko jego ego”. Rezultatem jest mieszanka thrillera politycznego i psychologicznego portretu rosyjskiego władcy, obejmującego około 60 lat jego życia.

Właśnie to przeraża wiele osób pracujących w świecie kina. Zeszłoroczny masowy strajk w Hollywood nie dotyczył przynajmniej pytania, jakie będą konsekwencje, jeśli scenarzyści, aktorzy głosowi i aktorzy będą w końcu w coraz większym stopniu zastępowani inteligentnym oprogramowaniem. W grudniu ubiegłego roku osiągnięto porozumienie, które daje aktorom możliwość decydowania o tym, czy ich kopie cyfrowe powinny zostać wykorzystane. Należy również rekompensować używanie awatarów AI.

Od dawna można było sztucznie odmładzać aktorów, jak Harrison Ford w Indianie Jonesie, sztucznie tworzyć scenografię filmową czy kalkulować komercyjny sukces filmu na podstawie obsady. „Postrzegamy sztuczną inteligencję jako narzędzie sprzyjające kreatywności i tworzące nowe możliwości biznesowe” – powiedział dziennikowi The Hollywood Reporter Charles Rifkin, prezes Motion Picture Association, stowarzyszenia skupiającego największe firmy zajmujące się produkcją filmową w Stanach Zjednoczonych.

Czas pokaże, czy fałszywy Putin przekona opinię publiczną. Według dystrybutora film sprzedał się już do ponad 50 krajów. Film wejdzie do kin na całym świecie 26 września.

Wyświetl całą zawartość

Continue Reading

Trending