Connect with us

entertainment

Raport ZDF o budynkach prefabrykowanych w Berlinie: Z życia na betonowej pustyni Marzahn

Published

on

„Raport ZDF: W domu na płycie – wioska 20 pięter” opowiada o życiu mieszkańców berlińskiego budynku z prefabrykatów.

Berlin / Moguncja – Niezależnie od tego, czy chodzi o Hartz IV, żal czy izolację społeczną: Rzadko jakakolwiek inna koncepcja architektoniczna jest skażona stereotypami i uprzedzeniami, takimi jak prefabrykaty.N Berlin-Marzan. Wiele osób w niesławnych silosach mieszkaniowych cierpi z powodu złej reputacji dzielnicy mieszkalnej, określanej jako szary kamień, cementowa pustynia i przestępstwa estetyczne. „Raport ZDF: W domu w desce – 20-piętrowa wioska” ilustruje życie codzienne w „Wiosce wyprostowanej”. Spojrzenie za fasadę ujawnia: pustynia żyje!

350 osób w 144 mieszkaniach na 20 piętrach: Życie na Marzahner Promenade 14 jest zajęte. © Mike Auerbach / ZDF

„Dzielnica Platenbau w Berlinie-Marzan została ukończona w 1986 roku jako prestiżowy projekt mieszkaniowy w NRD”, Spiker w Moguncji W wiadomości.

W ciągu piętnastu lat powstało tam 100 000 wspaniałych mieszkań.

Ze względu na nowoczesny sprzęt ludzie rozszarpywali się z powodu miejsca na nocleg, a stare zdeformowane budynki legły w gruzach. W następstwie zjednoczenia atrakcyjność dużych nieruchomości mieszkalnych osłabła.

Teraz, w czasach rosnących w zawrotnym tempie czynszów, poważnego niedoboru mieszkań i biorąc pod uwagę nieustający urok Berlina, można zauważyć odwrócenie trendu. Rejestr powoli traci swój brudny wizerunek i cieszy się rosnącą popularnością ze względu na napływ i wzrost populacji, nie tylko wśród osób o niskich dochodach.

Film Sebastiana Kentnera opowiada o ludziach w Marzner Park 14. W 144 mieszkaniach na 20 piętrach mieszka tam około 350 osób. Kittner zastanawia się, jak zmieniło się wspólne życie po upadku ściany.

Dozorca Thorsten Hauff jest w pełni sprawny i utrzymuje obraz Marzahna w dobrym stanie.

Dozorca Thorsten Hauff jest w pełni sprawny i utrzymuje obraz Marzahna w dobrym stanie. © Mike Auerbach / ZDF

Konflikty są programowane w ograniczonej przestrzeni. Wandalizm, śmieci, smród i hałas często kształtują codzienne życie ludzi na pustkowiach budynków z prefabrykatów we wschodniej części stolicy. W środku p. Thorsten Hauff. Hof nie może narzekać na brak pracy w „Wiosce Sprawiedliwych”.

Wymagane jest złote rzemiosło. Hauff dba o potrzeby dużych i małych mieszkańców i stara się, aby chaos był mały. Jest organem organizującym w tym mikrokosmosie pracy.

Bernd Engling również mieszka na płycie. Według spikera, 74-latek jest „historykiem domu, członkiem zarządu i dyrektorem chóru„ Marzahn Promenade Mixture ”. Emeryt jest związany ze wspólnotą domową od 34 lat.

Spiker jest nie tylko członkiem rady najemców, ale „wnosi nieoceniony wkład w kulturę budynku dzięki pięknie urządzonemu domowemu klubowi na dwudziestym piętrze”. Ale od czasu kryzysu Corona sytuacja stała się nieco kulturowo spokojna, gdyby nie zatłoczona wieczorna impreza w klubie.

Innymi bohaterami w świecie prefabrykatów są dziesięcioletnia Glorias Mukame z Kenii, która mieszka w domu dopiero od 2019 roku, oraz rodzina Rokush z Polski, której wieżowiec w Marzanie niespodziewanie stał się nowym domem. .

Wskazówka telewizyjna: „Raport ZDF: W domu w zarządzie – 20-piętrowa wioska” w akcji 18 kwietnia 2021 r. O godzinie 18:00 ZDF. Film Sebastiana Contera zostanie pokazany w piątek 16 kwietnia 2021 roku o godzinie 9 rano. ZDF MediaTek Retrieved.

READ  "Zamaskowany tancerz": Ten Świetlik to gwiazda Broadwayu - TV
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Polski reżyser jest związany ze szpitalem z Cannes

Published

on

Polski reżyser Jerzy Skolimowski, którego film „EO” rywalizuje na Festiwalu Filmowym w Cannes, rozmawiał z Cannes z przekazem wideo ze szpitala w Warszawie.

Podstawy w skrócie

  • 84-latek powiedział w piątek, że był tak podekscytowany pokazem swojego filmu w Cannes, że nie mógł długo spać.

Z powodu braku snu upadł na ulicę i uderzył głową o chodnik. Z tego powodu musiał jechać do szpitala i nie mógł pojechać na Lazurowe Wybrzeże na premierę swojego filmu.

„EO” opowiada historię osła – z punktu widzenia zwierzęcia. We wzruszającym filmie, moderowanym małymi dialogami, widzowie śledzą różne sceny z życia osła. Zabiera go m.in. do cyrku i bitwy dorożkami.

W swojej wiadomości wideo Skolimowski naśladował odgłosy swojego „osła”, jak to nazwał. Ciągle powtarzał: „Och, och, och, och”. Osioł jest żywym stworzeniem, tak jak my. „Protestuję przeciwko przemysłowemu ubojowi zwierząt i przeciwko przemysłowi futrzarskiemu” – powiedział Skolimovsky.

Więcej na ten temat:

cyrk


READ  Alec Baldwin: Teraz obwinia fotografa za strzelaninę - ludzie
Continue Reading

entertainment

Organizatorzy ESC: Anomalia w drugim półfinale – Kultura i rozrywka

Published

on

Turyn/Genewa (dpa) – Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji (ESC) stwierdzili nieprawidłowości w głosowaniu po Grand Prix Turynu. Wpłynęło to na drugi półfinał, poinformowała w piątek Europejska Unia Nadawców (EBU).

Z wypowiedzi organizatorów wynika, że ​​trybunały arbitrażowe w niektórych uczestniczących krajach mogły przyznawać sobie punkty.

Continue Reading

entertainment

„Uderzyłem w dno”: Gisele Bundchen otwarcie mówi o zaburzeniach lękowych

Published

on

Zaktualizowano 19.05.2022 22:02

  • Modelka Gisele Bundchen cierpiała w przeszłości na zaburzenia lękowe.
  • W wywiadzie 41-latek szczerze o tym mówił.
  • Wspomniała między innymi, że czasami czuła się tak, jakby znalazła się na dnie.

Dowiedz się więcej wiadomości o celebrytach tutaj

Gisele Bundchen daje szczery wgląd w swoje przeszłe życie. Modelka znana jest z uroczej osobowości i promiennego uśmiechu. Ale Bündchen nie zawsze czuła się naprawdę szczęśliwa, mówi. w jednym Wywiad z brytyjskim „Vogue” Otworzyłem się na temat mojego wyniszczającego zaburzenia lękowego i ataków paniki.

„Na zewnątrz wyglądało na to, że miałem to wszystko, gdy miałem zaledwie 22 lata. Wewnątrz czułem się, jakbym uderzył w dno” – mówi model.

Formularz przeszedł wypłatę

Gdy miała dwadzieścia kilka lat, była nałogowym palaczem i co wieczór piła butelkę wina. „Wyobraź sobie, co to zrobiło z moją głową” — mówi matka dwójki dzieci. Półtora roku później poszedłem na fizjoterapię za radą koleżanki. Szybko nazwał to kompleksową rehabilitacją, podczas której Bündchen przez kilka miesięcy cierpiał na ciężkie migreny.

Ale w tamtym czasie nie miała innego wyjścia. „Pamiętam, jak mówił do mnie: ‚Cóż, chcesz żyć? „To było takie proste” – mówi Bundchen.Do dziś 41-latek budzi się o 5 rano, aby medytować i ćwiczyć.

Szczęśliwe małżeństwo z Tomem Bradym

Modelka Gisele Bundchen Był jednym z najbardziej udanych modeli w branży od późnych lat 90-tych. Przez lata była twarzą marki bieliźnianej Victoria’s Secret. Była w prywatnym związku z Leonardo DiCaprio od 2000 do 2005. Od 2009 jest żoną zawodowego piłkarza Toma Brady. Mają dwoje dzieci, syna Benjamina i córkę Vivian.
© 1 & 1 Mail & Media / spot w wiadomościach

Hailey Bieber dzieli się z publicznością przerażającym momentem swojego życia. 10 marca amerykańskie media poinformowały, że modelka jest w szpitalu. Kilka dni później do domu wróciła żona Justina Biebera. Zasugerowała, że ​​powodem jej hospitalizacji był udar mózgu – ale nie wyjaśniła przyczyn. Teraz 25-latka przerwała milczenie. W filmie szczerze mówiła o tym przerażającym incydencie: „To był przerażający moment w moim życiu. Przez głowę przeszło mi tyle myśli. Bałem się, skąd to się bierze? Czy doznam trwałego uszkodzenia z tego powodu? ”

READ  Po transfobicznym skandalu JK Rowling: ligi quidditcha chcą zostać przemianowane
Continue Reading

Trending