Connect with us

Economy

Raport rynkowy: obawy o stopy procentowe spowalniają Wall Street

Published

on

Raport rynkowy: obawy o stopy procentowe spowalniają Wall Street


Raport rynkowy

Stan: 17.08.2023 22:26

Podobnie jak wcześniej w Europie, obawy o stopy procentowe zdominowały dzisiejsze notowania na Wall Street. Indeksy giełdowe stały się ujemne, a rentowności obligacji nadal rosły.

Po dwóch kolejnych dniach spadków, Wall Street kontynuuje spadki. Chociaż nowojorska giełda początkowo zaczynała nieco wyżej, w ciągu roku spadła. Ostatecznie główne indeksy giełdowe spadły jednocześnie na czerwień.

Wiodącym indeksem był Dow Jones, który stracił 0,84 proc. do 34 474 pkt. Wrażliwa na odsetki giełda papierów wartościowych Nasdaq Technology odnotowała największą stratę i ponownie straciła 1,1 procent, czyli wolumen, który również straciła w ciągu ostatnich kilku dni sesyjnych. To samo dotyczy indeksu czekowego Nasdaq 100, który spadł do 14 715 pkt. S&P 500 był również o 0,77 procent lżejszy, notując 4370 punktów.

Rynek obligacji również wykazywał tendencję do ponownego osłabienia po nowych danych z rynku pracy. 10-letni banknot amerykański zwrócił w środę 4,316% po 4,258%, co jest najwyższym poziomem od października 2022 r. Gdyby w tym czasie wzrósł powyżej 4,338%, byłby to najwyższy poziom od 16 lat.

W następstwie protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych nie było optymizmu. Ponieważ ścieżka Fed pozostaje niejasna, decyzje muszą być nadal podejmowane na podstawie dostępnych danych, czyli na horyzoncie. Perspektywa stwarza niepewność i nie idzie dobrze na giełdzie.

Większość decydentów nadal priorytetowo traktuje walkę z inflacją, wynika z transkryptów lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, które zostało opublikowane po zamknięciu Europy w środę. Jednak niektórzy uczestnicy wskazywali również na zagrożenia dla gospodarki. Fed próbuje powstrzymać inflację, podnosząc stopy procentowe bez zakłócania gospodarki.

„Protokoły wyglądają na bardzo przestarzałe. Mówi się o stopniowym spowolnieniu gospodarki USA, ale jeśli spojrzeć na dane, to nie mamy do czynienia ze spowolnieniem” – powiedział Sami Schar, główny ekonomista szwajcarskiego banku Lombard-Odier.

Najnowsze dane ekonomiczne pokazują, że gospodarka USA nadal działa sprawnie, najnowsze dane z handlu detalicznego z zeszłego wtorku. Dziś trend ten jest kontynuowany przez cotygodniowe dane z rynku pracy. Ponieważ liczba wstępnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych spadła i wskazuje, że sytuacja na rynku pracy pozostanie dobra.

Według Departamentu Pracy w Waszyngtonie, w zeszłym tygodniu 239 000 obywateli USA złożyło wniosek o pomoc rządową. Ekonomiści oczekiwali 240 tys. po rewizji w górę o 250 tys. w poprzednim tygodniu. Jednak początkowy numer zamówienia 270 000, który jest uważany za znak krytyczny, jest jeszcze daleko. To silny sygnał spadkowy dla rynku pracy.

Silnik miejsc pracy nadal działa płynnie pomimo podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA. Rezerwa Federalna walczy z wysoką inflacją w Stanach Zjednoczonych za pomocą restrykcyjnej polityki pieniężnej, a jednocześnie chce uspokoić przegrzany rynek pracy. Jak dotąd tak naprawdę się to nie udało, co nadal podsyca obawy o stopy procentowe. Indeks gospodarczy Filadelfii dla regionu Wielkiej Filadelfii również niespodziewanie wzrósł i potwierdza obecnie silny rozwój gospodarczy w USA.

READ  Ubezpieczyciel VIG w pierwszej połowie roku wraz ze wzrostem szkód sztormowych - gospodarka -

Po stronie firmy skupiono się przede wszystkim na gigantzie handlu detalicznego Wal-Mart, którego kwartalne wyniki pokazują, że amerykańscy konsumenci nadal są skłonni wydawać pieniądze, podsumowuje analityk rynku Edward Moya z brokera Oanda. Udział w czołowym Dow Jonesie początkowo rósł wbrew trendowi, ale potem spadł wraz z całym rynkiem i ostatecznie stracił 2,2 proc.

To, co Walmart musiał zgłosić, nie było złe. Ponieważ amerykański gigant handlu detalicznego szczególnie korzysta na silnym popycie na tanie artykuły spożywcze i po raz kolejny podniósł swoje prognozy. „Sklep spożywczy jest naszą siłą, ale zachęcają nas również wyniki w innych towarach” – powiedział dyrektor generalny Walmart Doug McMillon przed IPO, prezentując wyniki za drugi kwartał. Zadowalający jest również rozwój zapasów.

W okresie od maja do lipca przychody wzrosły o 6,4 procent do 161,6 miliardów dolarów. Handel internetowy w USA zapewnił wiatr w żagle, rosnąc o prawie jedną czwartą. Zysk operacyjny wzrósł o 6,7 procent do 7,3 miliarda dolarów.

Cisco zadbało także m.in. o dobrą atmosferę. Udział zasobów sieciowych wzrósł o 3,3 proc. Pomimo rozczarowujących prognoz sprzedaży, dyrektor generalny Chuck Robbins odnotował znaczny wzrost udziału w rynku w ostatnim kwartale.

„Uważamy, że wyniki wyglądają dobrze” – napisali eksperci Jefferies. „Podczas gdy zamówienia spadają, gdy łańcuch dostaw wraca do normy. Na szczęście Cisco ma znaczne zaległości, które pomagają przetrwać ten okres”. W pierwszej reakcji na wyniki, które zostały opublikowane po wczorajszym dniu giełdowym, papier spadł, ale po drugim spojrzeniu inwestorzy go złapali.

Każdy, kto liczył na większą przejrzystość dla rynków kapitałowych po wczorajszym protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej USA, dziś ponownie się rozczarował. Ponieważ amerykańskie władze monetarne (takie jak Europejski Bank Centralny) pozostawiają rynki w niewiedzy na temat polityki stóp procentowych i chcą przyjąć perspektywę długoterminową, wśród inwestorów na całym świecie panuje duża niepewność. Pozostaje tylko czekać na więcej danych ekonomicznych, które mogłyby wyostrzyć obraz polityki pieniężnej – oraz na kolejne posiedzenie Fed w sprawie stóp procentowych 20 września. W każdym razie spekulacje na temat stóp procentowych wyglądają inaczej.

„Oczekiwania na więcej szczegółów dotyczących przyszłej polityki stóp procentowych w USA były wczoraj wysokie” – powiedział Christian Henke, analityk Broker IG. „Jednakże, ku konsternacji inwestorów, drzwi do kolejnych podwyżek stóp procentowych nie zostały jeszcze całkowicie zamknięte”.

W związku z tym DAX porusza się obecnie bez znaczącego rozpędu. Ostatnio poruszał się w przedziale od 15 700 do 16 000 punktów. Wiodący niemiecki indeks przedarł się dziś przez dolną granicę tego przedziału z dzienną stratą 0,71 proc. do 15 676 pkt – co nie wróży nic dobrego dla wykresu, nawet jeśli przełamanie wsparcia było początkowo niewielkie. Indeks średnich spółek MDAX stracił 1,07 proc. do 27 518 pkt.

READ  Czy browar tego nie docenił?

Jak to często bywa ostatnio, rynek podążał za Wall Street, która przez cały rok załamywała się. Na wiodącej na świecie giełdzie w Nowym Jorku również panuje duża niepewność związana z niejasną polityką stóp procentowych Fed. DAX i rynki europejskie nie mogą tego uniknąć, podobnie jak rynki azjatyckie, gdzie ryzyko słabszego wzrostu w Chinach jest tuż za rogiem.

Przełamując ten trend, papier Munich Re wzrósł o około 1,3 procent, co czyni go najlepszą wartością dla DAX. Zakłady ubezpieczeń, jako duże kapitały, są beneficjentami wyższych stóp procentowych, ponieważ dochód z depozytów klientów jest dla nich najważniejszym źródłem dochodów. Ostatnio branża dostarczyła również dobre kwartalne dane i prognozy. Papier MüRü kosztuje około 360 euro i jest wyższy niż od pięciu lat, aw ciągu ostatnich sześciu miesięcy wzrósł o około 20 procent.

Najgorzej wypadły SAP i Infineon, które podążały za słabym trendem spadkowym Nasdaq. Realizacja zysków zepchnęła akcje Freseniusa poniżej 30 euro. W przypadku przenoszonej obecnie akcji grupy opieki zdrowotnej w Bad Homburg ponownie pojawiła się ostatnio fantazja, także dlatego, że burza uszkodziła zakład produkcyjny amerykańskiego konkurenta Pfizera.

Ale były dziś dobre wieści dla strefy euro i były to pozytywne wieści. Na przykład w czerwcu strefa euro odnotowała znacznie wyższą niż oczekiwano nadwyżkę bilansu handlowego z powodu niższego importu. Wyrównany sezonowo nastąpił wzrost o 12,5 mld euro. Ekonomiści spodziewali się jedynie nadwyżki w wysokości 4,0 mld euro.

Euro pozostawało pod presją i ostatnio było notowane w USA po cenie 1,0867 USD, co stanowi dzienne minimum. Spekulacje o przedłużającym się okresie podwyżek stóp procentowych w USA po wczorajszych minutach Fed dały poprzednio silniejsze wzmocnienie dolara. Indeks dolara wzrósł do najwyższego poziomu od dziewięciu tygodni. Europejski Bank Centralny ustalił kurs referencyjny na poziomie 1,0900 (środa: 1,0916) dolarów.

Korona norweska odnotowała niewielkie wzrosty kursu wobec euro. Norweski bank centralny wcześniej podniósł główną stopę procentową. Władze monetarne w Oslo podniosły główną stopę procentową polityki pieniężnej o ćwierć punktu do 4,0 proc. „Jeśli gospodarka będzie się rozwijać zgodnie z obecnymi oczekiwaniami, kluczowa stopa procentowa zostanie podniesiona we wrześniu” – powiedziała prezes Banku Centralnego Ida Waldenbach.

Ceny ropy wzrosły w czwartek. Cena baryłki ropy z Morza Północnego (159 litrów) z dostawą w październiku ubiegłego roku wynosiła 83,85 USD. To więcej niż połowa poprzedniego dnia. Cena baryłki amerykańskiej klasy West Texas Intermediate (WTI) z dostawą we wrześniu wzrosła o prawie jeden procent do 80,08 USD.

Handlowcy mówią o kontrataku po ostatnich stratach. Bo pomimo dzisiejszych wzrostów ceny ropy od początku tygodnia nadal spadają. Decydującym czynnikiem w ostatnim czasie były słabe dane gospodarcze z Chin, które wzbudziły obawy rynku przed przedłużającym się spowolnieniem gospodarczym w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

READ  Herta podnosi stopy procentowe: 10,5%. Rozszerzona zmienność 40 mln obligacji | Sporty

Koncern energetyczny RWE uważa, że ​​inwestycje w technologię zielonego wodoru są uzasadnione tylko wtedy, gdy rząd również zapewnia na to dotacje. To nie działa bez dotacji, powiedziała Sopna Sury, członek zarządu odpowiedzialna za biznes wodorowy w „Süddeutsche Zeitung”, że jest jak wczesne lata energii wiatrowej i słonecznej.

Więcej problemów z jakością w Deutsche Post DHL

W lipcu otrzymano około 3200 skarg dotyczących dostawców usług pocztowych, poinformowała federalna agencja sieciowa zapytana przez dpa. To o 200 więcej niż w czerwcu io 100 więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W zdecydowanej większości dotyczy to lidera rynku Deutsche Post AG lub jego paczkowego odpowiednika DHL Paket GmbH, ale frustracja skierowana jest także na konkurencję.

Według dyrektora TUI, Pietera Jordaana, generatywna sztuczna inteligencja (AI) będzie miała znaczący wpływ na branżę turystyczną. „Ci, którzy korzystają z technologii, będą szybsi i bardziej produktywni niż ci, którzy tego nie robią” – powiedział dyrektor ds. Informatyki grupy podróżniczej. Ma to również konsekwencje dla użytkowników końcowych. „Zasadniczo zmieni to sposób, w jaki ludzie planują i rezerwują swoje podróże w przyszłości”.

Papiery wartościowe holenderskiej firmy świadczącej usługi płatnicze Adyen spadły gwałtownie o około 40 procent po danych półrocznych na giełdzie Euronext w Amsterdamie. Akcje spadły do ​​najniższego poziomu od czerwca 2020 roku. Obawy o wzrost rozprzestrzeniły się wśród inwestorów. Według Citigroup presja konkurencji wydaje się rosnąć. Wyższe inwestycje mające na celu przeciwdziałanie konkurencji prawdopodobnie w dłuższej perspektywie będą miały wpływ na marże zysku operacyjnego.

Utrzymujący się słaby popyt na komputery PC obniżył sprzedaż i zyski chińskiej grupy technologicznej Lenovo. Przychody spadły o 24 procent do 12,9 miliarda dolarów w pierwszym kwartale od kwietnia do czerwca. Był to czwarty z rzędu kwartał spadku sprzedaży. Zysk netto przypadający akcjonariuszom spadł o 66% do 177 mln USD.

Według wtajemniczonych, grupa stalowa ArcelorMittal może wziąć udział w wielomiliardowym wyścigu przetargowym na US Steel. Druga co do wielkości firma stalowa na świecie omawia potencjalną ofertę z bankierami inwestycyjnymi, powiedział agencji Reuters kilka osób zaznajomionych z tą sprawą.

Nowy akumulator z Chin ma zapewnić samochodom elektrycznym zasięg 400 km w zaledwie dziesięć minut. Największy chiński producent akumulatorów CATL ogłosił, że ogniwo „Shenxing” zapoczątkowuje „erę szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych”. Dla porównania: Tesla twierdzi, że jej doładowanie może naładować do 275 kilometrów zasięgu dla Modelu 3 w 15 minut.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Sankcje i wojna na Ukrainie doprowadzają biznes gazowy Putina do ruiny

Published

on

Sankcje i wojna na Ukrainie doprowadzają biznes gazowy Putina do ruiny
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Atak na Ukrainę i zachodnie sankcje popychają rosyjskiego giganta energetycznego Gazprom w kryzys. Putinowi pozostało niewiele opcji.

MOSKWA – Złe wieści dla rosyjskiej gospodarki: ważne źródło dochodów zagrożone jest załamaniem. Dla Władimira Putina transakcje gazowe stanowią niezastąpione źródło pieniędzy pozwalające zwiększyć jego fundusze wojenne. Ale wojna na Ukrainie i zachodnie sankcje obcinają jej dochody: gigant energetyczny Gazprom po raz pierwszy od 1999 r. nie odnotował zysków i popada w głęboką czerwień – z niszczycielskimi konsekwencjami dla Moskwy.

Straty rosyjskiej gospodarki: Putinowski gigant energetyczny pogrąża się w miliardowych stratach

W drugim roku agresywnej wojny z Ukrainą rosyjski koncern energetyczny Gazprom odnotował stratę netto na poziomie ok. 629 mld rubli (równowartość 6,4 mld euro). Według doniesień rosyjskich mediów jest to pierwsza strata netto Gazpromu od 1999 roku. Masową recesję można wytłumaczyć spadkiem dostaw gazu do Europy.

Rosyjska gospodarka cierpi z powodu załamania eksportu gazu. © Gavril Grigorov/DPA

W proteście przeciwko zachodnim sankcjom sama Moskwa w dużej mierze wstrzymała dostawy broni latem 2022 roku. W związku z tym Handelsblatt Wcześniej tylko jedna trzecia produkcji Gazpromu trafiała do Europy. Z tą kwotą grupa osiągnęła jednak dwie trzecie swoich zysków. Ponadto kraje europejskie odnoszą coraz większe sukcesy w znajdowaniu alternatywnych źródeł gazu. Według danych Unii Europejskiej udział Rosji w europejskim imporcie gazu spadł z 40 proc. w 2021 r. do 8 proc. w 2023 r. „Financial Times”.

Stagnacja w branży gazowej powoduje spadek przychodów rosyjskiej gospodarki

Eksperci uważają, że rosyjska gospodarka w dłuższej perspektywie nie będzie w stanie osiągnąć poziomu umów gazowych, jakie Putin zawarł przed wojną na Ukrainie. Tygodnik napisał, że Gazprom nie jest w stanie osiągać zysków Ekonomista. W 2021 roku Gazprom wyeksportował do krajów europejskich ponad 174 miliardy metrów sześciennych gazu ziemnego. Z obliczeń agencji prasowej wynika, że ​​w 2023 roku dostawy gazu ziemnego przez Gazprom do Europy wyniosły zaledwie 28,3 mld metrów sześciennych. Reutera Oferta (stan na styczeń 2024). Zdaniem Andrieja Klebacha, głównego ekonomisty rosyjskiej państwowej instytucji kredytowej Wnieszekonobank (VEB), odbudowa utraconego wolumenu eksportu w ciągu najbliższych dziesięciu lat jest nierealistyczna.

READ  Oszuści opróżniają swoje konta bankowe: każdy powinien już teraz pilnie sprawdzić swoje sprzedaże

Jeśli rosyjska gospodarka chce zrekompensować spadek eksportu gazu, słychać głośne głosy Ekonomista Opcje są dwie: masowa rozbudowa gazociągów lub zwiększony eksport LNG. Jednak szczególnie zwiększenie eksportu LNG byłoby bardzo ambitnym projektem.

LNG wg Odpowiedź– Magazyn polityczny ekran A teraz dla Kremla nie mniej ważne są pozostałe dochody z dostaw rurociągami. Eksperci szacują obecnie, że wolumen LNG transportowanego do i przez Europę wynosi około dwanaście miliardów euro rocznie. Putin chce nawet potroić wielkość biznesu w ciągu najbliższych kilku lat.

Putin musi zwiększyć eksport gazu z korzyścią dla rosyjskiej gospodarki – ale czy mu się to uda?

Trudno jednak powiedzieć, czy Putinowi uda się rozszerzyć swój biznes gazowy. Putinowski projekt LNG 2 utknął w martwym punkcie z powodu sankcji Noatek, największy rosyjski producent LNG, został zmuszony do tymczasowego wstrzymania produkcji w ramach swojego projektu Arctic LNG 2. Ponadto Pojawiają się żądania, m.in. ze strony ministra gospodarki Roberta Habecka (Zieloni), nałożenia sankcji na rosyjski LNG Podgłośń. Może to po raz kolejny znacząco ograniczyć biznes Putina w zakresie LNG.

Przyszłość rosyjskiej gospodarki rysuje się w ponurych barwach w związku z dalszym spadkiem eksportu gazu. W końcu Rosja jest jednym z największych eksporterów gazu na świecie. Nie ulega wątpliwości, że Putin jest ekonomicznie uzależniony od zysków z handlu rosyjskim gazem i skroplonym gazem ziemnym.

Continue Reading

Economy

Ruch – Przejście graniczne zamknięte: Rolnicy blokują autostradę w Polsce – Gospodarka

Published

on

Ruch – Przejście graniczne zamknięte: Rolnicy blokują autostradę w Polsce – Gospodarka

Frankfurt nad Odrą (dpa) – Od niedzielnego popołudnia protesty rolników w Polsce doprowadziły do ​​poważnych zakłóceń w ruchu na przejściu granicznym na autostradzie A12 w pobliżu Frankfurtu nad Odrą. Rzecznik policji powiedział: „Od skrzyżowania Frankfurt (Oder) Mitte ruch tranzytowy zostanie przekierowany na drogę B112”. Autostradą nie można wjechać ani zjechać. Na razie natężenie ruchu na autostradzie jest pod kontrolą. Policja uważa, że ​​zakłócenia mogą trwać kilka dni, aż do środy.

Operator polskiej autostrady A2 poinformował na swojej stronie internetowej, że odcinek od granicy niemiecko-polskiej do skrzyżowania z autostradą Świecko został zamknięty. Po stronie polskiej utworzono objazdy. Należy spodziewać się korków. Protest ma potrwać do środy do godziny 22:00. Blokada rozciąga się od węzła drogowego Świecko (Landesstraße 29) aż do granicy z Niemcami.

Trwające od tygodni protesty polskich rolników skierowane są przeciwko polityce rolnej UE, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy.

© dpa-infocom, dpa:240317-99-370884/2

READ  Oszuści opróżniają swoje konta bankowe: każdy powinien już teraz pilnie sprawdzić swoje sprzedaże
Continue Reading

Economy

Pirackie kopie europejskich samochodów trafiają na linie produkcyjne w Rosji

Published

on

Pirackie kopie europejskich samochodów trafiają na linie produkcyjne w Rosji
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

W miarę wycofywania się zachodnich firm z Rosji zacieśniają się stosunki gospodarcze między Rosją a Chinami. Instrukcja: Citroen C5 Aircross.

Moskwa – Chociaż fronty między Rosją a Zachodem stwardniały w wyniku wojny ukraińskiej, produkty europejskie są nadal obecne w Rosji. Jest to szczególnie widoczne w branży motoryzacyjnej. Na przykład Citroën C5 Aircross produkowany jest w Kałudze, na południowy zachód od Moskwy, chociaż europejski producent samochodów Stellantis wstrzymał produkcję w Rosji w 2022 roku ze względu na sankcje.

Pirackie kopie Citroena C5 produkowane są w Rosji

Rosyjska firma Automotive Technologies ogłosiła, że ​​rozpoczęła produkcję tej serii modeli. Dostawę pojazdów zaplanowano na maj 2024 r. „27 marca w fabryce w Kałudze rozpoczęła się seryjna produkcja Citroëna C5 Aircross” – czytamy w komunikacie prasowym Automotive Technologies. Strona internetowa firmy jest chwilowo niedostępna.

Zgłoszono w lutym Reutera Po raz pierwszy dostępne są aż 42 zestawy Chiny Zostały sprowadzone do montażu Citroëna w dawnej fabryce Stellantis. Komponenty nie pochodzą jednak z Francji, ale z chińskiej grupy Dongfeng Motor Group.

W oświadczeniu Stellantis podał, że w grudniu 2023 r. podjął decyzję, że „stracił kontrolę nad swoimi jednostkami w Rosji”. Europejski producent samochodów posiadał 70% udziałów w fabryce, a pozostałe 30% należało do Mitsubishi. wysoki Silnik samochodu i sport Automotive Technologies przejęło obecnie fabrykę, w której nadal produkowane są samochody francuskiego producenta samochodów, a konkretnie C5 Aircross.

Sankcje nałożone na Rosję są przyczyną cierpień także europejskich przedsiębiorstw

Po eskalacji w lutym 2022 r. zachodnie firmy stopniowo wycofywały się z Rosji. Jednocześnie rozwinęły się stosunki gospodarcze Rosji z Chinami, w tym w sektorze motoryzacyjnym. Dane dotyczące handlu chińskiego za ubiegły rok pokazują, że eksport samochodów do Rosji był około siedmiokrotnie większy niż w 2022 r., co zwiększyło jego wartość o około 10 miliardów dolarów.

READ  Producent wycofuje produkt – istnieje ryzyko połknięcia
Citroën C5 Aircross: Partner Stellantis, firma Dongfeng, dostarcza zestawy do modeli francuskiego producenta. © Imago/Aleksiej Nikolski

Stellantis kilka miesięcy temu ogłosił, że w wyniku zaprzestania produkcji w Rosji stracił 144 mln euro, w tym 87 mln euro w gotówce i jej ekwiwalentach. Jednak Wspólnocie Europejskiej udało się podnieść po tej porażce: w 2023 r. grupa osiągnęła zysk w wysokości 2,2 mld euro, po wcześniejszej stracie w wysokości 354 mln euro.

Chiny wspierają Putina komponentami do europejskich samochodów

Z danych celnych wynika, że ​​Stellantis nie był zaangażowany w wydarzenia w Kałudze ani nie był o nich świadomy. Ale w jaki sposób komponenty potrzebne Rosji docierają do Chin? Tam firma samochodowa prowadzi spółkę joint venture z Dongfengiem, za pośrednictwem której modele Stellantis są produkowane i sprzedawane w Chińskiej Republice Ludowej.

Nie jest jasne, czy sprzęt zawiera części objęte zachodnimi sankcjami wobec Rosji Reutera Nie jasne. Ponieważ jednak komponenty pochodzą z Chin, odgrywa to rolę drugorzędną. Nawet oryginalne części od niemieckich producentów klasy premium aż do początku wojny trafiały do ​​Federacji Rosyjskiej przez kraje trzecie. (BF)

Continue Reading

Trending