Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Prezydent Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Fritz Keeler przeprasza za nazistowską ugodę

dron jest Niemiecki Związek Piłki Nożnej Pośród swojego kryzysu przywódczego musi także bronić swojego szefa Fritza Keelera, który wykoleił się. Według doniesień z bild.de i spiegel.de, 64-latek z Fryburga porównał na posiedzeniu zarządu swojego wiceprezesa Rainera Kocha do nazistowskiego sędziego Rolanda Frieslera. Niemiecki Związek Piłki Nożnej nie skomentował szczegółów, ale potwierdził przeprosiny Keelera. Koch również nie skomentował.

Czasami kontrowersje budzą słowa, które nie powinny i nie powinny spaść, za co osobiście i na piśmie przeprosiłem Rainera Kocha. Keeler Zacytowany. „Jest tak wielki, jak przyjął przeprosiny i jestem mu wdzięczny. Porównanie było całkowicie niewłaściwe w odniesieniu do ofiar narodowego socjalizmu. Bardzo mi z tego powodu przykro i mądrze dobiorę słowa w przyszłości”.

“Popełniłem błąd.”

Według gazety „Bild” (wtorek) rezygnacja nie wchodzi w grę dla Kellera. „Wykluczam rezygnację”. Gazeta cytuje 64-latka: „Popełniłem błąd, ale skończę sprzątanie, za które zostałem przywieziony do Niemieckiego Związku Piłki Nożnej i zostałem wybrany w 100 proc. głosowania w Bundestagu ”.

Friesler, który zmarł w 1945 r., Był uczestnikiem konferencji w Wannsee i jednym z organizatorów Holokaustu, a później prezesem niesławnego Sądu Ludowego, w którym prawie 2600 osób zostało skazanych na śmierć. W tym przeciwko grupie oporu „Biała Róża”.

READ  Liga Mistrzów UEFA: UEFA decyduje się na reformę od 2024 roku