Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

DFB rozpoczyna rozmowy z Hansi Flick z Bayernu Monachium

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) rozpocznie rozmowy z Hansi Flickem na temat następcy Joachima Loew’a na stanowisku trenera narodowego.

Potwierdziła to Konfederacja Niemiecka SID-Pytanie. – Wiadomo, że Hansi Flick cieszy się dużym uznaniem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Możemy potwierdzić, że na tym tle będziemy teraz rozmawiać z nim i urzędnikami Bayernu Monachium – powiedział DFB.

Stowarzyszenie zwróciło się o wyrozumiałość: „Obecnie nie będziemy komentować dodatkowej procedury, którą początkowo będziemy koordynować wewnętrznie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, zachowując należytą ostrożność i spokój”.

Droga do Flick Stał się wolny dzięki rozwiązaniu kontraktu pod koniec sezonu z rekordowym mistrzem Niemiec Bayernem Monachium. Niemiecki Związek Piłki Nożnej potwierdził wcześniej, że nie chce zwracać się do trenera z kontraktem. (Klika emocjonalne pożegnalne słowa)

Kimmich Flick als DFB-Coach

Stowarzyszenie wykluczyło również uiszczanie opłat transportowych. Loew ogłosił swój wyjazd po mistrzostwach Europy (11 czerwca – 11 lipca).

Jednak Oliver Bierhoff, dyrektor Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, wskazał, że Flick jest oczywiście kandydatem. „Nie jest już zaskoczeniem, że Hansi jest wysoko ceniony przez DFB” – powiedział entuzjastycznie Bierhoff. Kicker.

Gwiazda Bayernu Monachium Joshua Kimmich zaprosił niedawno do dalszej współpracy z Flick. Jeśli Flick opuści Bayern Monachium, “mamy nadzieję, że przejmie Niemiecki Związek Piłki Nożnej”.

Flick opuszcza Bayern Monachium

Flick zdobył sześć tytułów z Bayernem Monachium od czasu objęcia urzędu w listopadzie 2019 r. Ponowne zwycięstwo w mistrzostwach Niemiec jest bliskie.

Podwójne przejście CHECK24 Niedziela od 11:00 w telewizji SPORT1

Prezydent Herbert Heiner potwierdził, że Flick „zawsze będzie miał miejsce w podręcznikach historii Bayernu Monachium”. Według Flicka praca w Bayernie była dla niego „wielkim zaszczytem”.

Julian Nagelsmann przejmie tego lata funkcję trenera w Monachium.

—–

READ  Bayern Monachium: nienawiść ludzi do Brazzo! Raport żony i syna - zawiera szokujące szczegóły

Z serwisem informacji sportowej