Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Charlie Musonda macha z powrotem do Chelsea po cierpieniu

„Minęły cztery lata, odkąd zagrałem w profesjonalny mecz, trzy lata, odkąd ostatnio grałem w moim zespole – a dwa z tych ostatnich czterech lat miałem kontuzję więzadła krzyżowego tylnego. Tylko ból serca i ból serca”.

Charlie Musonda Jr. przeszedł niesamowitą mękę i ogłosił swój powrót po czterech niekończących się latach! (Wyniki i terminarz Premier League)

„Po powrocie pracuję spokojnie i cierpliwie. Po trzech trudnych latach następuje powrót, który wydawał się niemożliwy i nigdy wcześniej” – napisał 24-letni napastnik Chelsea. .

„Uwielbiam piłkę nożną i wrócę” – oznajmił w piątek w filmie szkoleniowym.

Rozegrane 34 minuty w ciągu czterech sezonów

Czy historia o niekończącym się cierpieniu naprawdę jest szczęśliwym zakończeniem?

Musonda była kiedyś uważana za jednego z największych talentów belgijskiego futbolu, a Chelsea wygrała RSC Anderlecht Young Race w 2012 roku i pokonała konkurentów, takich jak Manchester City, Manchester United, Arsenal i Barcelona.

Przetestuj DAZN za darmo i poznaj najważniejsze wydarzenia z międzynarodowego futbolu na żywo i na żądanie | Pokazać

W 2017 roku Belg otrzymał profesjonalny kontrakt. Od momentu podpisania kontraktu ofensywny pomocnik zagrał tylko 34 (!) Minuty w Premier League.

W tym miejscu musimy wspomnieć, że w ciągu tych czterech sezonów w Chelsea był wypożyczany do Celticu i Vitis Arnheim na 2,5 roku – ale także dla Szkotów, do których dotarł tylko osiem razy, w lidze holenderskiej tylko cztery razy.

Szansa na powrót wynosiła tylko 20 procent

Przyczyną tego zawsze były problemy z kolanem, aż wreszcie operacja miała miejsce w połowie 2019 rokuTabela Premier League)

Musonda powiedział około rok temu: „Dali mi tylko 20% szansy na ponowne zagranie w profesjonalną piłkę nożną”.

Po miesiącach rehabilitacji ponownie trenuje z drużyną od końca 2020 roku – i ma teraz nadzieję na wkrótce pracę pod okiem trenera Thomasa Tuchela.

READ  Freiburg-Schalke 04: Dla fanów S04 będzie ciężko! We Freiburgu wszystko idzie źle

Ponieważ kontrakt Musondy trwa tylko rok – a żeby przedłużyć, musi pilnie sprawdzić się na boisku.