Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Nazistowskie porównanie – prezydent Niemieckiej Konfederacji Fritz Keeler wywołuje skandal

Na spotkaniu Prezydium Stowarzyszenia doszło do eskalacji Fritza Keelera i Rainera Kocha. Keeler dał się wciągnąć w drastyczne porównanie.

(Skandal podczas Prezydencji Niemieckiego Związku Piłki Nożnej)DFB). Prezes Stowarzyszenia Fritz Keeler Porównajcie jego zastępcę, dr. Rainer Koch pojawia się z Rolandem Freislerem – niesławnym nazistowskim sędzią, który jako prezes Sądu Ludowego w latach 1942-1945 wydał około 2600 wyroków śmierci w pokazowych procesach, w tym przeciwko członkom grupy oporu „Biała Róża” poświęconej braciom Scholl. Friesler uczestniczył także w „Konferencji w Wannsee”, na której planowano Holokaust i zapadła decyzja w 1942 roku.

Bild quotes “Keeler” Czasami słowa wpadają w argumenty, które nie powinny i nie powinny upaść. „Przeprosiłem za to osobiście i na piśmie Rainera Kocha”. Przed chatą przeprosin. Keeler kontynuuje: „Zwłaszcza w odniesieniu do ofiar narodowego socjalizmu porównanie było całkowicie niewłaściwe. Bardzo mi z tego powodu przykro i mądrze dobiorę słowa w przyszłości”.

Pokłócił się także o kierownictwo Niemieckiego Związku Piłki Nożnej

To kolejny odcinek toczącej się walki w największej na świecie indywidualnej federacji sportowej, liczącej ponad siedem milionów członków. Jakiś czas temu kierownictwo DFB wokół prezydenta Kellera z jednej strony i wiceprezydenta Kocha, skarbnika Stefana Osnabruga i sekretarza generalnego Friedricha Curtiusa z drugiej strony było całkowicie w sprzeczności.

Na przykład były prezydent Bayernu Monachium Uli Hoeness wezwał w marcu do „osobistych konsekwencji”. „To jest jak wytwórnia mioteł”, argumentuje zarząd federacji. „Nie chodzi już o piłkę nożną, to tylko targowanie się po targach, zwrot kosztów, gry o władzę. Tak dalej nie może być.”

READ  Sprzedajesz Jadona Sancho? SPORT1 definiuje pojęcia