Connect with us

Top News

Prezydent i Premier RP – DW – 11 marca 2024 r

Published

on

Prezydent i Premier RP – DW – 11 marca 2024 r

Polski Prezydent Andrzeja Dudy i szef rządu Donalda Tuska stać Od dawna toczą ze sobą wojnę. Nic dziwnego: symbioza między premierem centrolewicowej koalicji a narodowo-konserwatywną głową państwa, wynikająca z jego bliskości. Rząd PiS został wybrany w październiku Nie ma tajemnicy, rośnie bardzo mocno.

Jednak obaj przywódcy mówią jednym głosem w kwestii bezpieczeństwa środkowoeuropejskiego kraju. The Ameryka uznawany za najważniejszą gwarancję bezpieczeństwa Polski. Obecnie celem kierownictwa w Warszawie jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Wojna Rosji z Ukrainą zagrożony.

Żołnierze w Pierwszym Garnizonie Amerykańskim w Polsce, Obóz Kościuszki, w Poznaniu, 21 marca 2023 r.Zdjęcie: Wojtek Radwański/AFP/Getty Images

Pod tymi auspicjami Duda i Tusk udają się obecnie do Waszyngtonu, gdzie we wtorek (12 marca 2024 r.) zostaną powitani przez prezydenta USA Joe Bidena. Duda zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego (RBN) w dniu swego wyjścia (11 marca 2024 r.) – aby wyrazić jedność w kwestii polityki bezpieczeństwa. Oprócz Prezesa Rady Ministrów w skład Rady Doradczej Prezydenta wchodzą przewodniczący obu izb parlamentu oraz ministrowie kluczowych departamentów.

Rozszerzenie NATO 25 lat temu

Zaproszenie do Białego Domu to „duży i bardzo ważny gest” dla Polski – powiedział Duda na poniedziałkowym posiedzeniu RBN. „My w Polsce jesteśmy zgodni w kwestiach bezpieczeństwa. To przesłanie idzie w świat” – podkreśliła głowa państwa. Od upadku żelaznej kurtyny Stany Zjednoczone są „bazą obrony strategicznej”. Na spotkaniu z Bidenem Duda powiedział, że chce argumentować, że zalecana minimalna wartość wydatków na obronność wśród krajów NATO to trzy procent PKB, a nie dwa. Polska wydaje na swoje siły zbrojne ponad cztery procent.

Prezydent Polski Andrzej Duda z prezydentem USA Joe Bidenem 22 marca 2023 r. w BukareszcieZdjęcie: EVELYN HOCKSTEIN/REUTERS

Termin wyjazdu nie został wybrany przypadkowo. Dokładnie 25 lat temu Polska dołączyła do Czech i Węgier NATO Na. Był to początek polityki ekspansji euroatlantyckiej w Europie Północnej, Środkowej i Południowo-Wschodniej. Po pięciu dekadach sowieckiej hegemonii w bloku wschodnim oraz najazdach na Węgry (1956) i Czechosłowację (1968) uwzględniono głęboką potrzebę bezpieczeństwa w regionie. Szczególnie w Polsce, która w swojej historii wielokrotnie była dzielona lub dzielona przez sąsiednie kraje.

READ  Czy Chiny szpiegują port w Hamburgu? Amerykańscy urzędnicy ostrzegają | Pieniądze

Ale Stany Zjednoczone chciały wyrazić swoje uznanie Polsce wtorkową nominacją: „To dobra okazja, aby okazać naszą wdzięczność za wszystko, co Polska zrobiła, nie tylko jako wspaniały partner w NATO, ale jako zwolennik Ukrainy” – powiedział. . Dyrektor ds. komunikacji Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby po nominacji ogłoszono w połowie lutego.

Waszyngton wymusza jedność

To bardzo niezwykłe, że prezydent USA wita jednocześnie dwóch najważniejszych urzędników w kraju. „Amerykanie wiedzą, że w polskiej polityce zagranicznej istnieje dwuwładza” – powiedział Gazecie Wyborczej Boden Sklarski, amerykański ekspert z Uniwersytetu Warszawskiego. Swoim podwójnym zaproszeniem Waszyngton chce zapobiec poruszeniu podstawowych kwestii bezpieczeństwa Spirala wewnętrznych konfliktów politycznych urządzenia.

Uważana za Polską Niezawodny partner sojuszu. Port lotniczy Jasionka, niedaleko Rzeszowa w południowo-wschodniej Polsce, jest głównym węzłem wsparcia dla Ukrainy. W Polsce stacjonuje obecnie 10 000 żołnierzy amerykańskich. A amerykańska infrastruktura wojskowa w bazie jest systematycznie rozbudowywana.

Żołnierze amerykańscy na granicy polsko-ukraińskiej w pobliżu Arłamowa w południowo-wschodniej PolsceZdjęcie: Maciej Łuczniewski/NurPhoto/Image Alliance

Obecność amerykańska cieszy się szerokim poparciem politycznym wszystkich głównych potęg politycznych i jest powszechnie akceptowana. W sondażach wskaźnik sympatii Amerykanów sięga 70 procent i więcej.

Żadnego spotkania Duda-Trump

Dzięki niezachwianej postawie w kwestii ukraińskiej Biden może liczyć na szerokie wsparcie ze strony Polaków. Kiedy Republikanie odrzucili na początku lutego pakiet pomocowy dla Kijowa, Tusk odpowiedział: „Wstydźcie się”.

„Prezydent Duda, który uważa Donalda Trumpa za swojego preferowanego kandydata, po czym sprzeciwił się naszym interesom gospodarczym lub bezpieczeństwu Polski” – napisał. W przeciwieństwie do Viktora Orbana tym razem nie spotka się z Trumpem.

Wyborcy urodzeni w Polsce są dla Bidena ważni

Jednak interesy polityki obronnej nie powinny być jedynym wezwaniem kierowanym do Białego Domu. W USA mieszka od dziewięciu do dziesięciu milionów osób polskiego pochodzenia – to potencjał głosów dla kampanii Bidena, którego nie należy lekceważyć. Pod względem obrotów handlowych Stany Zjednoczone pozostają daleko w tyle za Niemcami i innymi partnerami europejskimi, jednak relacje gospodarcze Polski z USA z biegiem lat zyskują na znaczeniu.

READ  Awaryjne hamowanie tramwaju! Dziecko wypada z wózka i uderza głową - BZ Berlin

konkretnie Amerykański kupiec broni Rosnące znaczenie Polski w amerykańskim sektorze obronnym. W lutym Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż systemu obserwacji powietrznej i naziemnej ASRR za 1,2 miliarda dolarów. Na liście polskich zakupów i zamówień znalazły się: system obrony powietrznej Patriot (15 mld dolarów), 96 najnowocześniejszych śmigłowców AH-64E „Apache” (12 mld dolarów), wyrzutnie rakiet Himars (10 mld dolarów) i główna bitwa Abrams czołgi (6 miliardów dolarów).

Joe Biden i Donald Tusk w Brukseli w 2015 r. – Tusk był wówczas przewodniczącym Rady EuropejskiejZdjęcie: Olivier Hoslett/dpa/Image Alliance

Nie mniej ważne są inwestycje amerykańskie w związku z wejściem Polski do przemysłu nuklearnego. Rząd Tuska zdecydował się na kontynuację rozpoczętej przez poprzedni rząd budowy elektrowni jądrowych. Pierwszy krok w tym kierunku zrobił prezydent Duda podczas swojej wizyty w Waszyngtonie w czerwcu 2020 r. Cztery miesiące później sekretarz ds. energii USA Dan Brouillette podpisał w Warszawie porozumienie w sprawie rozwoju energetyki jądrowej.

„Zawieszenie broni” nie będzie trwałe

Jak w zeszłym tygodniu informowała liberalna „Gazeta Wyborcza”, polski premier Tusk podczas swojej obecnej wizyty w Waszyngtonie będzie próbował wynegocjować lepsze warunki, w tym gwarancje finansowe ze strony rządu USA. Prezydent Duda, przebywający przez jeden dzień w USA, odwiedzi w środę elektrownię jądrową w stanie Gruzja.

W sumie można założyć, że „walka” Dudy z Tuskiem nie potrwa długo. W miarę możliwości konserwatywny w skali kraju prezydent blokuje prace nowego rządu. Nad wszystkimi planami liberalizacji prawa do aborcji czy przywrócenia praworządności prezydenckie weto Dudy wisi nad rządem jak miecz Damoklesa. Trudna symbioza potrwa do wyborów prezydenckich latem 2025 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Dzień Nakby: Zakazane hasła i materiały pirotechniczne – Policja bada doniesienia o protestach palestyńskich

Published

on

Dzień Nakby: Zakazane hasła i materiały pirotechniczne – Policja bada doniesienia o protestach palestyńskich
Niemcy Dzień Nakby

Zakaz śpiewów i materiałów pirotechnicznych – Policja bada doniesienia o palestyńskim proteście

Demonstracja palestyńska przemieszcza się przez Berlin – uczestnicy wykazują oznaki poparcia dla Hamasu

Tysiące ludzi ponownie zebrało się w Berlinie, aby uczcić Dzień Pamięci o Palestyńskiej Nakbie. Policja powiedziała WELT, że w wydarzeniu weźmie udział około 2000 osób.

W sobotę tysiące propalestyńskich demonstrantów przemaszerowało w Berlinie przez centrum miasta, aby upamiętnić tzw. Dzień Nakby. Zgromadziło się około 500 policjantów. Policja zarejestrowała 25 skarg dotyczących wybuchów petard i wybuchów bomb.

DW sobotę tysiące ludzi zebrało się ponownie w Berlinie, aby uczcić Dzień Pamięci o Palestyńskiej Nakbie. Policja powiedziała WELT, że w wydarzeniu weźmie udział około 2000 osób.

Pod hasłem „Palestyna będzie wolna” ludzie przeszli z Oranienplatz w Kreuzbergu do Czerwonego Ratusza. Według ich własnych informacji, w sobotę na miejscu pracowało 500 służb ratowniczych. Rzecznik policji powiedział w sobotnie popołudnie, że część uczestników została aresztowana w celu ustalenia ich tożsamości. W stronę policji rzucono także petardy.

„To jest czerwony trójkąt” – czytamy na sztandarze marszu po angielsku. Czerwony trójkąt jest używany w kontekście antyizraelskich protestów jako symbol wsparcia dla organizacji terrorystycznej Hamas. Sam Hamas używał w przeszłości tego symbolu w odniesieniu do swoich wrogów.

Marsz protestacyjny na B1 w pobliżu Spitalmarkt w Berlinie

Źródło: AFP/RALF HIRSCHBERGER

Inne banery i znaki zawierały słowa „ludobójstwo” nawiązujące do teorii spiskowej mówiącej, że Izrael popełnia ludobójstwo w Gazie. Oprócz flag palestyńskich widziano także członków lewicowych partii ekstremistycznych oraz tablice z napisem „Drugi dla Palestyny”.

Czytaj

Zrzut ekranu 2024-05-13 17:57:35

Komentarz „Tłuszcze dla wolnej Palestyny”

Policja podała, że ​​marsz protestacyjny był kilkakrotnie przerywany z powodu odpalenia materiałów pirotechnicznych lub wznoszenia zakazanych haseł. Rozwieszono transparenty i otwierano parasole, aby utrudnić policji dostarczanie dokumentów.

Policja bada 25 skarg dotyczących przestępstw. Ponadto, jak poinformował w niedzielę rano rzecznik, w 25 przypadkach policja zastosowała środki „ograniczające wolność”, m.in. w celu ustalenia danych osobowych.

Zabrania się wzywania policji z użyciem przemocy

Jak zwykle przed protestem policja postawiła pewne warunki. Zabronione jest na przykład nawoływanie do aktów przemocy lub wulgaryzmów. Zakazane są flagi i symbole organizacji terrorystycznych takich jak Hamas czy Samitoun, którym zakazano działalności w Niemczech od czasu masakry z 7 października 2023 r., a także wypowiedzi propagujące zniszczenie Państwa Izrael.

Według policji, z ciężarówki z megafonem wykrzykiwano zakazany slogan „Od rzeki do morza”. Jak poinformowała policja, samochód został usunięty.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest konieczna, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców zewnętrznych, aby dostawcy treści osadzonych mogli wyświetlać treści osadzone. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Polityk FDP Caroline Preisler również sprzeciwiła się demonstracji jako samotna kontrdemonstrantka. W ostatnich tygodniach wielokrotnie widywano go na marginesie antyizraelskich protestów. Miał zdjęcia ofiar Hamasu.

Polityk Caroline Preisler (FDP) wystąpiła przeciwko tłumowi. Trzymała fotografię zamordowanej Shani Louk

Polityk Caroline Preisler (FDP) wystąpiła przeciwko tłumowi. Trzymała fotografię Shani Lauk, która została zamordowana

Źródło: Image Alliance/dpa/Fabian Sommer

Według rzecznika policji Breisler skorzystał z prawa do przyłączenia się do tłumu i wyrażenia przeciwnej opinii, nie powodując zamieszania. Ponieważ niektórzy demonstranci stali się agresywni w obecności Preislera, otoczyło ich maksymalnie dziesięciu funkcjonariuszy.

Ci ludzie maszerowali także przez Berlin

Protestujący owinięci folią

Źródło: Jan Aleksander Casper

DSCF2039

Źródło: Jan Aleksander Casper

Palestyńczycy gromadzą się solidarnie z okazji 76. rocznicy "Nakba"w Berlinie

Parasole w kształcie arbuza: Owoc stał się symbolem jedności, ponieważ jego kolory odpowiadają palestyńskiej fladze.

Źródło: REUTERS

Według policyjnych raportów do zarejestrowanego punktu końcowego wiecu przybyło 2500 uczestników. Dzień Pamięci Nakby obchodzony jest 15 maja i upamiętnia wysiedlenie setek tysięcy Palestyńczyków podczas pierwszej wojny na Bliskim Wschodzie od czasu powstania państwa Izrael w 1948 roku.

Zamieszanie po środowej demonstracji

W środę wieczorem około 600 osób demonstrowało w Charlottenburgu z okazji Dnia Pamięci o Nakbie. W Newcoln zapanowało zamieszanie. Według policji zgromadziło się tam około 200 demonstrantów. Niektórzy z nich podpalili kosze na śmieci, odpalili petardy i ogień bengalski. Ludzie rzucali na ulice w różnych miejscach przedmioty takie jak rowery, kosze na śmieci itp.

Czytaj

W pobliżu stacji metra Wilmersdorfer Strasse w Berlinie

Demonstracja „Nakby” w Berlinie

Od czasu ataku terrorystycznego Hamasu na Izrael w Berlinie odbywają się cotygodniowe demonstracje. Według własnych danych berlińska prokuratura ma dotychczas około 1040 spraw (stan na 17 maja) w kontekście wojny w Gazie.

Działania związane z około 210 incydentami przestępczymi popełnionymi podczas demonstracji w związku z konfliktami na Bliskim Wschodzie, powiedział na żądanie rzecznik władz. Często obejmuje to podżeganie do nienawiści, niszczenie mienia, znieważanie lub używanie symboli organizacji niekonstytucyjnych i terrorystycznych.

READ  Przebieg badania: Lacet wyprzedza Greensa - szef Insa dodaje mu pewności siebie
Continue Reading

Top News

Powiernik Putina Miedwiediew grozi utworzeniem w Polsce strefy buforowej

Published

on

Powiernik Putina Miedwiediew grozi utworzeniem w Polsce strefy buforowej

Rosja zwiększa swoje groźby w związku z możliwymi atakami rakietowymi zachodniej broni. Teraz nawet kraj NATO wkrótce stanie się rosyjskim protektoratem.

Polityk SPD Joe Weingarten zaproponował w sobotę rozmieszczenie niemieckich jednostek patriotycznych na granicy Ukrainy, aby lepiej chronić przestrzeń powietrzną na zachodniej Ukrainie. „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uratować Ukrainę przed rosyjskim atakiem” – powiedział „Spiegelowi” członek komisji obrony Bundestagu. Wydaje się, że zachodnie rakiety coraz bardziej wytrącają z równowagi Rosję, tego samego dnia, w którym powiernik Putina wypowiadał się w zjadliwy sposób.

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa, grozi utworzeniem strefy buforowej, która miałaby chronić jego kraj przed atakami. „Jeśli reżim kijowski rozmieścił rakiety Storm Shadow/SCALP-EG o zasięgu co najmniej 550 km i zasięgu Biełgorod–Kijów 429 km, nietrudno obliczyć prawie cały centralny i znaczący obszar. [russischen] Zachód jest niszczony” – napisał w „Telegramie” wpływowy rosyjski polityk. Kremlowski dyktator Putin mówił już o strefie bezpieczeństwa, którą chce utworzyć pod Charkowem.

Ale Miedwiediew grozi teraz rozszerzeniem tego poza Ukrainę. „Jeśli tak się stanie, gwarantowana strefa buforowa będzie na granicy Polski lub już w Polsce” – zagroził rosyjski polityk w swoim poście na Telegramie. Gdzie Weingarten naprawdę chce zakładać organizacje patriotyczne. Miedwiediew określił niestrategiczną broń nuklearną jako „niejasną koncepcję”.

Zełenski skarży się na ograniczenia dotyczące rakiet

Oprócz wypowiedzi zachodnich polityków o możliwości rozmieszczenia wojsk na Ukrainie, tłem zagrożeń może być także dostarczenie rakiet dalekiego zasięgu. Najnowsze modele amerykańskich ATACMS-ów teoretycznie mogą latać na terytorium Rosji.

Kanclerz Olaf Scholz dotychczas odmawiał dostarczenia niemieckim rakietom Taurus, ponieważ teoretycznie mogłyby one dotrzeć na terytorium Rosji. Nie brakuje jednak także krytyków podejścia rządu, m.in. ze strony polityka Zielonych Antona Hofreitera i przedstawicielki FDP Marie-Agnes Strack-Zimmermann w komisji obrony.

Continue Reading

Top News

Zielone Świątki: Na północnych drogach wstrzymano ruch NDR.de – Aktualności

Published

on

Zielone Świątki: Na północnych drogach wstrzymano ruch NDR.de – Aktualności

Stan na: 18 maja 2024 r., 16:29

Podczas długiego weekendu Zesłania Ducha Świętego podróżni powinni spodziewać się korków na autostradach w północnych Niemczech. W sobotę awaria miała miejsce na drogach A1 i A7. W Zielone Świątki znów będzie tłoczno.

W sobotę postęp na autostradzie A7 był powolny. Według ADAC po południu między trójkątem Hamburg-Südwest a Othmarschen utracono co najmniej 45 minut. Ruch w tunelu pod Łabą w kierunku Flensburga jest obecnie wstrzymany. Wąskie gardło na autostradzie A7 w Heideggeris to plac budowy – postęp jest bardzo powolny. W Szlezwiku-Holsztynie w sobotę kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość na autostradzie A1 w kierunku Morza Bałtyckiego. Między Ahrensburgiem a przeprawą Bargteheide postęp był powolny na odcinku siedmiu kilometrów. Dotarcie do Danii zajęło dużo czasu. Meklemburgia-Pomorze Przednie miała pewne problemy.

Kolejne duże korki należy spodziewać się w poniedziałek

General German Automobile Club (ADAC) spodziewa się, że kolejne duże korki pojawią się w Zielone Świątki. Pasażerowie przyjeżdżają z niemal wszystkich krajów związkowych. W Dolnej Saksonii, Bremie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim Zielone Świątki są jedynymi wtorkami pozaszkolnymi, podczas gdy w innych krajach związkowych, w tym w Hamburgu, Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii-Palatynacie, Kraju Saary i Saksonii-Anhalt, obowiązują święta Zielone Świątki. Jednak w Szlezwiku-Holsztynie uczniowie muszą wrócić do szkoły we wtorek.

Więcej informacji

Korki, place budowy i ostrzeżenia o zagrożeniach: aktualne komunikaty drogowe dla Hamburga, Dolnej Saksonii, Szlezwiku-Holsztynu i Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Dalej

Na północy ulice te są bardziej zatłoczone

 • Większy obszar Hamburga
 • Autostrady na Morze Północne i Bałtyckie
 • A1 Osnabrück w kierunku Lubeki
 • A2 Hanower w kierunku Berlina
 • A7 Hamburg w kierunku Flensburga
 • A7 Hamburg w kierunku Hanoweru i Würzburga
 • Trójkąt A19 Witstock/Doz w kierunku Rostocku
 • A20 Lubeka w kierunku Rostocku
 • A24 Berlin w kierunku Hamburga

A7 i A1 to najbardziej ruchliwe autostrady w okolicach Hamburga

Według ADAC korki są szczególnie prawdopodobne na autostradzie A7 na północ i południe od tunelu pod Łabą w Hamburgu. W rejonie Altona budowany jest dwukilometrowy tunel chroniący przed hałasem. Wielu kierowców prawdopodobnie zwolni na autostradzie A1 (Brema-Lubeka): za mocno zatłoczoną wschodnią obwodnicą Hamburga, w pobliżu Parkdeheide (dzielnica Stormarn), znajduje się plac budowy z widokiem na Morze Bałtyckie. W związku z budową mostu spółka Autobahn GmbH ogłosiła, że ​​autostrada do Lubeki zostanie zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu.

READ  Tankowanie w Polsce: Ceny paliw na granicy - Jaka jest cena benzyny i oleju napędowego w Polsce?

W Pansdorf (dzielnica Ostholstein) stały plac budowy po raz kolejny powoduje wstrzymanie ruchu. Autostrada A1 (Osnabrück-Brema) będzie zamknięta w obu kierunkach pomiędzy Holdorf a Löhne/Dinklage (dzielnica Vechta) w niedzielę w godzinach od 20:00 do 8:00. Powodem jest usunięcie tymczasowego mostu na B214. Oznaczono objazdy.

Popularne kierunki podróży: Zatoka Lubecka i Pomorze Zachodnie

Według ADAC popularnymi kierunkami podróży Pięćdziesiątnicy są Morze Północne i Bałtyckie. Według ADAC szczególnie zakorkowane będą drogi do ośrodków wypoczynkowych, takich jak Timmendorfer Strand i Scharbeutz w Zatoce Lubeckiej, Eckernförde i Fehmarn w Szlezwiku-Holsztynie oraz Rugia i Uznam w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Wczasowicze mułowi będą musieli wykazać się dużą cierpliwością na stacji załadunkowej w Niebul (dzielnica Nordfriesland). Alpy, niskie pasma górskie i sąsiednie kraje są również popularne wśród krótkich urlopowiczów. Jednak wycieczki do lokalnych terenów rekreacyjnych w pobliżu dużych miast mogą również mieć wpływ na ruch uliczny.

W piątek na autostradach na północy utworzyły się już korki

W zeszłym roku piątek przed Zesłaniem Ducha Świętego był jednym z najbardziej pracowitych dni w roku, powiedział rzecznik ADAC Tietjen. W tym roku również wiele dzieje się na autostradach: na przykład po wypadku na autostradzie A1 w rejonie Bremy wstrzymano ruch. Było to również na A7 w pobliżu Waltershof Ciężki frachtowiec utknął pod mostem rano. Ruch na A2 był wstrzymany na około pięciu kilometrach między skrzyżowaniami Hanover-Oost i Lehrt-Oost.

Więcej informacji

Znaki drogowe "€žautostrada"€œ i "€žRuch jest ograniczony" Znaleziono przy wjeździe na autostradę w kierunku Bremy i Oldenburga. © Image Alliance/dpa/Friso Gentsch Zdjęcie: Friso Gentsch

Zdaniem Ministerstwa Transportu ukończenie wszystkich placów budowy może zająć nawet kilkanaście lat. (05.04.2024) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Aktualny | 17 maja 2024 | 22:00

logo NTR
Continue Reading

Trending