Connect with us

Top News

Prezes TU Rauch chce pozostać na stanowisku – mimo przeciwnej mu większości w Senacie

Published

on

Prezes TU Rauch chce pozostać na stanowisku – mimo przeciwnej mu większości w Senacie

Senat Akademicki Politechniki (TU) w Berlinie dał kontrowersyjnemu prezydentowi 24 godziny na skomentowanie swojej przyszłości. W czwartek po południu Geraldine Rauch ogłosiła: „Nie składam rezygnacji”.

Prezydent uzasadnił swoją decyzję stwierdzeniem, że Senat Akademicki Nie złożono żadnego wniosku o rezygnację chcieć W pisemnym oświadczeniu rozesłanym przez TU Rauch zauważył, że komentarz pojawił się wcześniej tego samego dnia 13 członków Senatu złożyło rezygnację Przeciwko głosowało 12 osób. O posiedzeniu Senatu powiedział jednak tylko: „Debata była konstruktywna”.

Mnóstwo telefonów i komentarzy Jeśli osiągnęli punkt, w którym poproszono ich o pozostanie na stanowisku, Rauch nadal cytował. „Będę pracował nad swoimi błędami. W Senacie Akademickim wspomniałem o środkach na rzecz wspólnej drogi na przyszłość. Zgłoszona przeze mnie procedura regulacyjna będzie stanowić ocenę prawną.

PRZEWODNICZĄCY: Błąd nie jest wystarczający, aby można było stwierdzić jednoznacznie

Tagesspiegel poinformował już w południe, że komisja mająca rozstrzygnąć spór wokół Raucha podzieliła się w połowie środowego posiedzenia. Do przeprowadzenia referendum wymagana jest większość dwóch trzecich głosów.

Komisja nie mogła jednak zgodzić się na złożenie wniosku referendalnego. Przeciwnie, podniesione przez A Komentarz Na pytanie o zalecenie rezygnacji Prezydenta. Senat Akademicki składa się z 13 wykładowców uniwersyteckich, czterech pracowników naukowych, czterech studentów i czterech pracowników administracyjnych.

W środę komisja zwróciła się do Prezydenta Muszą wyrazić swoje zamiary w ciągu 24 godzin. Annette Hiller, przewodnicząca spotkania, powiedziała: „Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​błąd Raucha nie był na tyle poważny, aby zagłosować na prezydenta”. Ale spowodowało to poważne szkody dla TU.

W poniedziałek rada nadzorcza zbierze się na nadzwyczajnym posiedzeniu

Jak sprawy mogą być teraz kontynuowane w TU? Rada nadzorcza uniwersytetu, będąca swego rodzaju organem nadzorczym, również mogłaby zainicjować usunięcie Raucha. W poniedziałek zbiera się Rada Nadzorcza Sesja Specjalna Razem. Wniosek o impeachment również wymaga większości dwóch trzecich głosów.

READ  Po konferencji partii CDU: Podstawowe członkinie reagują gniewnie na parytet kobiet Polityka

Następnie Senat Akademicki będzie musiał się tym ponownie zająć i większością dwóch trzecich głosów zatwierdzić wniosek o usunięcie z listy – to W oparciu o abstrakcyjną koncepcję, niemożliwe Powinien być.

Ostatecznie zadecyduje rozszerzony Senat Akademicki, w którym będzie większa liczba członków niż Senat Akademicki. Tutaj również wymagana jest większość dwóch trzecich Rozłam TU Może być trudne do osiągnięcia. Innymi słowy: w tej chwili wszystko zdaje się iść z dymem Usiądź na zewnątrz Móc

Rauch milczy w tej sprawie na początku Letniego Festiwalu TU

Z niecierpliwością oczekiwano występu Raucha na Letnim Festiwalu TU w czwartkowe popołudnie. 300 studentów i pracowników, w tym członkowie Senatu Akademickiego i rektor uniwersytetu Lars Overdeek, zebrało się na dziedzińcu głównego budynku. DJ puścił „Stayin’ Alive”.

Jednak już na początku festiwalu Rauch przywitał wszystkich obecnych Piękny dzień” i „szczególnie dużo zabawy”. Nie komentował swojej osobistej przyszłości. Po pewnym czasie TU przesłała pisemne oświadczenie swojego prezesa z wynikami głosowania w Senacie.

Gabriel Tietje, student-członek Senatu Akademickiego, mówił o jednym Propaganda mizoginistyczna, co znacznie odbiega od pierwotnego błędu Raucha. Popierał kontynuację prezydentury. Powiedział Tagesspiegelowi, że nie postrzega opinii Senatu jako rekomendacji do rezygnacji. Ostatecznie nie udało się uzyskać większości dwóch trzecich głosów.

Wielu zwolenników na letnim festiwalu, ale zły

Na letnim wydarzeniu było obecnych wielu zwolenników prezydenta. Dobrze, że decyzja została podjęta teraz – stwierdził doktorant inżynierii przemysłowej. „Długotrwała niepewność zaszkodzi uniwersytetowi”. Jego kolega, doktorant tej samej dziedziny, tak skomentował na Twitterze skomplikowane wybory Raucha: „Możesz zrezygnować z powodu błędu, ale nie musisz”.

READ  Gorlice: Trzem Gruzinom nie pozwolono na wjazd do Gorlic po nalocie

Inni członkowie zespołu również popierają tę decyzję, w tym pracownik techniczny, który jest na imprezie ze współpracownikami. Kolejny pracownik TU jest zły na aferę. On ma Uniwersytet był z dala od pilniejszych zajęć. „Musimy teraz wrócić do pracy” – powiedział. Obejmuje to oczywiście pogodzenie się z incydentem.

Wydawało się, że dla wielu pomimo wszystkich zaprzeczeń Raucha dotyczących incydentu na Twitterze pragmatyzm Chęć dominacji i ponownego skupienia się na sprawach zasadniczych.

Podobnie jak zdjęcie Netanjahu ze swastyką

Rauch był krytykowany za faworyzowanie antysemickich postów na platformie X. Według raportu Rauch „polubił” tweet na platformie internetowej X, który przedstawiał izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu na zdjęciu ze swastykami. Zdjęcie przedstawia coś, co wygląda na demonstrację islamistów w Turcji. Został opublikowany przez konto trolla z 2023 roku i szerzącego rosyjską propagandę.

10566

Euro Prezes TU otrzymuje co miesiąc – sekretarzy stanu w Berlinie.

To „lajk” nie jest odosobnionym przypadkiem. Kliknięto „Lubię to” w poście z prawicowego konta populistycznego. Potwierdziła żądanie, że nadszedł czas na „izolację dyplomatyczną Izraela”. Rauch chciał zadać pytanie, czy Izrael, rzekomy zbrodniarz wojenny, jest nadal prawowitym partnerem Niemiec w wartościach.

Został kontrowersyjnym szefem uniwersytetu Sprawa dla rządu centralnegoTagesspiegel m.in. na pytanie w Kancelarii Kanclerza, czy Rauch pozostanie w przyszłej radzie kanclerza. Lider opozycji Friedrich Merz (CDU) wezwał w czwartek Olafa Scholza (SPD) do wydalenia Raucha ze swojej grupy doradczej.

READ  Pracodawca ostrzega: Wiele firm boi się jednorazowych płatności

W administracji naukowej Senatu panuje dym Zażądał wszczęcia wobec niego postępowania dyscyplinarnego. Rauch otrzymuje wynagrodzenie i w związku z tym podlega przepisom dotyczącym służby cywilnej. Jest on oficjalnie na najwyższym poziomie wynagrodzeń profesorskich – czyli W3. To w sumie 7360 euro miesięcznie plus dodatek. W sumie zarabia około 10 500 euro miesięcznie. Odpowiada to poziomowi dochodów Sekretarza Stanu w Berlinie.

Federalne prawo regulacyjne przewiduje Pięć środków Przeciwko urzędnikom naruszającym swoje obowiązki: nagana, grzywna, obniżenie wynagrodzenia, degradacja lub usunięcie ze służby cywilnej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Raport o ataku nożem: Policja zastrzeliła napastnika w Wolmirstedt

Published

on

Raport o ataku nożem: Policja zastrzeliła napastnika w Wolmirstedt

Zgłoszenie ataku nożem
Policja zastrzeliła napastników w Wolmirstedt

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Dokładne okoliczności są nadal niejasne. Według doniesień mediów, w Wolmirstedt koło Magdeburga mężczyzna rzekomo zaatakował nożem kilka osób. Policja nie komentuje tej broni. Ale jedno jest pewne: po ataku na policjantów zastrzelili mężczyznę.

W piątkowy wieczór policjanci zastrzelili mężczyznę podczas operacji w Volmirstedt na północ od Magdeburga. Rzecznik policji powiedział wcześniej tego ranka w Stendhal, że zaatakował funkcjonariuszy. Według doniesień zginął na miejscu.

Rzecznik nie mógł początkowo powiedzieć, czy mężczyzna był uzbrojony, czy też byli inni ranni. Z informacji „Bildu” wynika, że ​​mężczyzna rzekomo zaatakował nożem kilka osób. Sprawę wszczęła policja w Stendhal.

Pod koniec maja w całym kraju doszło do zabójstw. 25-letni mężczyzna z Afganistanu zaatakował nożem członków islamsko-cywilnego ruchu Pax Europa na rynku w Mannheim. Zaatakował także 29-letniego policjanta, który kilka dni później w wyniku ataku zmarł.

READ  Gorlice: Trzem Gruzinom nie pozwolono na wjazd do Gorlic po nalocie
Continue Reading

Top News

Koszulka powiewa przed scenami na filmie

Published

on

Hanower. Trwa tylko 24 sekundy, ale niesie jasny przekaz: „Witajcie, Hanowerze!” Gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski wraz z reprezentacją Polski odwiedzi stolicę województwa podczas Mistrzostw Europy 2024. Teraz grupa opublikowała krótki film w sieciach społecznościowych, aby pokazać, że rzeczywiście dotarli.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Polska koszulka powiewa delikatnie na wietrze przed zabytkami miasta, a napis „Biało-Czerwony Hannover!” (czerwony i biały Hanower) macha ręką z emoji w podpisie. Można na przykład zobaczyć Marktkirche, Nowy Ratusz, główny dworzec kolejowy i Leibnizhaus. Klip został opublikowany na Instagramie, X (dawniej Twitterze) i Facebooku w czwartkowy wieczór.

Polska koszulka wisi w Hanowerze: kibice znów Cię witają

Gratulacje w komentarzach są przyjmowane pilnie. „Mieszkam w Hanowerze i cieszę się, że tam jesteś” – pisze po polsku na Instagramie jedna z użytkowniczek. Kolejny komentarz w miejscowym języku: „Hannover to piękne miasto” wciąż oczekuje na publikację.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Reprezentacja Polski od wtorku 11 czerwca przebywa w hotelu Sheraton Pelikan (lista). Pojawiła się duża liczba fanów, po czym w środę odbyła się ogólna sesja treningowa na stadionie Ilanwright. Zespół rozpoczyna Mistrzostwa Europy przeciwko Holandii w Hamburgu w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00.

HAZ

READ  Anne Spiegel po powodzi wyjechała na letnie wakacje na cztery tygodnie
Continue Reading

Top News

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Published

on

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Sukces obławy po śmierci małej Valerii: Policja ma jeden W Pradze aresztowano 36-letniego mężczyznę. Pozwól mu być Jest mocno podejrzany o zamordowanie dziewczynki– ogłosił w piątek prokurator w Chemnitz. The Mołdawianie Był już wcześniej poszukiwany krajowym i europejskim nakazem aresztowania. Obecnie przebywa w areszcie w Czechach i mówi się, że wkrótce zostanie poddany ekstradycji do Niemiec.

Według policji i prokuratury 36-latek został zatrzymany w piątek rano Został zatrzymany o godzinie 10:15 w praskiej restauracji. Mówiono, że na początku nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje.

Dziewczyna pochodzi z Ukrainy Zniknął bez śladu rankiem 3 czerwca w drodze do szkoły. Po dniach poszukiwań jej ciało odnaleziono we wtorek pod drzewem w lesie niedaleko Tobeln, około czterech kilometrów od jej domu. Według policji Valeria padła ofiarą przestępstwa, ale wynika z ustaleń wstępnego śledztwa Nie wykorzystywany seksualnie. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi prokuratura.

Od kilku dni prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające Koncentruje się na środowisku społecznym dziewczyny. Zatrzymany według „Bilda”: Były chłopak matki Valerii. Prokuratura w Chemnitz początkowo odmówiła komentarza, zapytana w piątek przez niemiecką agencję prasową.

„Bild” już wcześniej informował, że byłym chłopakiem jest matka Rankiem w dniu zniknięcia Valerii. Według doniesień jego telefon komórkowy został zalogowany do telefonu komórkowego w Doble i uchwycony kamerą monitoringu sąsiedniego domu.

Motyw i tło zbrodni nadal nie są do końca jasne

W piątkowe popołudnie czeska policja napisała na Twitterze, że policja Zatrzymał poszukiwanego mężczyznę w centrum Pragi, podejrzany o popełnienie przestępstwa z użyciem przemocy w Niemczech. Z doniesień wynika, że ​​policja kryminalna i zagraniczna w Pradze jest obecnie w kontakcie z policją niemiecką.

Tymczasem wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – np Motyw i podłoże brutalnego przestępstwa jak i przyczynę śmierci. Wciąż pojawiają się pytania, dlaczego policja Za późno szukam dziewczyny w okolicach Döbeln.

READ  Po konferencji partii CDU: Podstawowe członkinie reagują gniewnie na parytet kobiet Polityka

W dniu zniknięcia Valerii świadek przebywał na obrzeżach miasta Usłyszeliśmy krzyki i później zgłosiliśmy to policji. Według policji początkowo nie można było tego ustalić z całą pewnością. Kiedy rodzina powiedziała później policji, że przebywali głównie w lasach w Nollenstein, poszukiwania rozszerzyły się.

Sprawdzane jest również A Możliwe niewłaściwe postępowanie ze strony szkoły. Nie skontaktowali się zgodnie z wymogami matki Valerii, gdy dziecko było nieobecne na zajęciach w poniedziałek w zeszłym tygodniu.

Zbrodnia popełniona na dziewczynce Valerii zszokowała wielu mieszkańców jej 24-tysięcznego miasta Dobeln. Wiele osób umieszcza w pobliżu domu dziecka świeczki, pluszaki, obrazki, aniołki i kwiaty. Wyraża smutek i rozpacz.

W piątkowy wieczór mieszkańcy Döbeln chcą na Obermarkt uczcić pamięć zamordowanej Valerii ze świecami w rękach. W niedzielę odbędzie się także nabożeństwo żałobne. Zaplanowany na najbliższy weekend festiwal miejski został odwołany. (dpa)

Continue Reading

Trending