Connect with us

Top News

Polskie samoloty bojowe startują z rosyjskiej rakiety

Published

on

Polskie samoloty bojowe startują z rosyjskiej rakiety
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

Podczas wojny na Ukrainie Rosja wydaje się uważać, aby nie atakować bezpośrednio żadnego państwa NATO. Jednak Polska ponownie wystrzeliwuje myśliwce.

Warszawa – Im Wojna ukraińska Wkrótce możliwe będzie również rozmieszczenie myśliwców F-16, ponieważ oczekuje się, że rozmieszczenie zwolenników Kijowa będzie natychmiastowe. W odpowiedzi Moskwa w osobie ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa zagroziła ponowną eskalacją, w tym wycofaniem własnego arsenału nuklearnego.

Jednak Rosja nie musi się jeszcze martwić o swoją suwerenność powietrzną. Najlepszym przykładem są konwencjonalne strzały z góry. Przywódca Kremla wielokrotnie atakował także cele cywilne Władimir Putin Żołnierze zostali wysłani do bitwy. Pomimo nowoczesnych systemów obrony powietrznej NATOZjednoczonych, szkody wyrządzone przez Moskwę były znaczne.

Polska pozostaje w stanie najwyższej gotowości: NATO rozmieszcza warszawskie odrzutowce w odpowiedzi na rosyjskie ataki w pobliżu granicy. (obrazek kodowy) © IMAGO/IPA/ABACA

Polska w wojnie na Ukrainie: Samoloty bojowe startują z powodu rosyjskiego zagrożenia

Bezpośredni sąsiad Ukrainy, Polska, również pozostaje ostrożny. Aby chronić się przed agresorem i działać odstraszająco, Siły Powietrzne czasami latają niektórymi swoimi odrzutowcami. Podobnie jak w sobotni wieczór (1 czerwca).

Podczas gdy większość Polaków spała lub przygotowywała się do weekendu, ogłosiło dowództwo operacyjne Sił Zbrojnych Warszawy. za pośrednictwem Twittera Wraz z nim w piątkowy wieczór wykryto „agresywne działania Federacji Rosyjskiej w lotnictwie dalekiego zasięgu w związku z atakami powietrznymi i rakietowymi na obiekty na terytorium Ukrainy”.

Rozpoczęto wówczas „wszelkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej”. „Podwyższony poziom hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodniej części kraju”, może wystąpić w związku z „aktywacją” samolotów polskich i sojuszniczych. Wielu obywateli mogło obudzić się i zobaczyć początek lata.

Polska wystrzeliwuje myśliwce: „Długa, pracowita noc dla systemu obrony powietrznej”

Około trzy i pół godziny później coś takiego miało ciąg dalszy Skrócony raport końcowy Publicznie. Dowództwo operacyjne mówiło o „długiej, pracowitej nocy dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce”. Jednocześnie ogłoszono, że lotnictwo polskiej armii i jej sojuszników zostało zawieszone „w związku ze zmniejszeniem zagrożenia atakami rakietowymi rosyjskich samolotów na terytorium Ukrainy”.

Żołnierze pełniący obowiązki bezpieczeństwa wznowili normalne działania. Jednak linie jasno pokazują, że atakowany sąsiad nie jest jedynym, który znajduje się w stanie wyjątkowym. W komunikacie znalazło się także nawiązanie do „zmasowanego ataku rakietowego dalekiego zasięgu” przeprowadzonego przez Rosję, który uderzył m.in. w tereny przygraniczne z Polską. Innymi słowy, po ponad dwóch latach wojny zachód Ukrainy został w dużej mierze oszczędzony.

„Ataki przeprowadzono przy użyciu rakiet manewrujących, bezzałogowych statków powietrznych Shahed i rakiet balistycznych wystrzelonych z regionu Morza Czarnego” – poinformowały polskie siły zbrojne. Może nawet od niej Krym Ukraina przegrała z Moskwą w 2014 roku i obecnie atakuje z powietrza ze względu na ciągłe stamtąd zagrożenie. Prezydent USA Joe Biden i kanclerz federalny Olaf Scholz prawdopodobnie dadzą Kijówowi zielone światło na rozpoczęcie ataku przy użyciu zachodniej broni.

Putin i wojna na Ukrainie: jeśli Kijów przypadnie Polsce, czy marsz będzie kontynuowany?

Warszawa jest obecnie jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników Ukrainy. I tak dla własnego interesu: symulacja sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę podobno pokazała, że ​​Polska była w stanie stawić opór wojskom Moskwy tylko przez kilka dni. Jeśli Putin osiągnie swój cel, a Kijów wpadnie w jego ręce, z łatwością dotrze także do niego Warszawa. Nawet gdyby musiał w tym celu przekroczyć granice NATO.

Na Zachodzie utrzymują się duże obawy, że Rosja będzie kontynuować wojnę agresywną, jeśli wygra. Pomimo ciężkich strat, Ponad pół miliona Obecnie mówi się, że mężczyźni i kobiety wysłani na front przez Kreml są martwi lub ranni.

W każdym razie polska armia nie chciała być zaskoczona i zaskoczona. Stwierdziła, że ​​w związku z tym sytuacja na Ukrainie jest stale monitorowana. Siły zbrojne są „zawsze gotowe zapewnić bezpieczeństwo polskiej przestrzeni powietrznej”. A zatem ambasador Rosji był już zaproszony w przeszłości. (mg)

READ  Zmiana rządu w Polsce: Województwo Lebus obiecuje lepszą współpracę z Brandenburgią
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Raport o ataku nożem: Policja zastrzeliła napastnika w Wolmirstedt

Published

on

Raport o ataku nożem: Policja zastrzeliła napastnika w Wolmirstedt

Zgłoszenie ataku nożem
Policja zastrzeliła napastników w Wolmirstedt

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Dokładne okoliczności są nadal niejasne. Według doniesień mediów, w Wolmirstedt koło Magdeburga mężczyzna rzekomo zaatakował nożem kilka osób. Policja nie komentuje tej broni. Ale jedno jest pewne: po ataku na policjantów zastrzelili mężczyznę.

W piątkowy wieczór policjanci zastrzelili mężczyznę podczas operacji w Volmirstedt na północ od Magdeburga. Rzecznik policji powiedział wcześniej tego ranka w Stendhal, że zaatakował funkcjonariuszy. Według doniesień zginął na miejscu.

Rzecznik nie mógł początkowo powiedzieć, czy mężczyzna był uzbrojony, czy też byli inni ranni. Z informacji „Bildu” wynika, że ​​mężczyzna rzekomo zaatakował nożem kilka osób. Sprawę wszczęła policja w Stendhal.

Pod koniec maja w całym kraju doszło do zabójstw. 25-letni mężczyzna z Afganistanu zaatakował nożem członków islamsko-cywilnego ruchu Pax Europa na rynku w Mannheim. Zaatakował także 29-letniego policjanta, który kilka dni później w wyniku ataku zmarł.

READ  Coraz więcej uchodźców przyjeżdża do Brendanburga przez Polskę
Continue Reading

Top News

Koszulka powiewa przed scenami na filmie

Published

on

Hanower. Trwa tylko 24 sekundy, ale niesie jasny przekaz: „Witajcie, Hanowerze!” Gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski wraz z reprezentacją Polski odwiedzi stolicę województwa podczas Mistrzostw Europy 2024. Teraz grupa opublikowała krótki film w sieciach społecznościowych, aby pokazać, że rzeczywiście dotarli.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Polska koszulka powiewa delikatnie na wietrze przed zabytkami miasta, a napis „Biało-Czerwony Hannover!” (czerwony i biały Hanower) macha ręką z emoji w podpisie. Można na przykład zobaczyć Marktkirche, Nowy Ratusz, główny dworzec kolejowy i Leibnizhaus. Klip został opublikowany na Instagramie, X (dawniej Twitterze) i Facebooku w czwartkowy wieczór.

Polska koszulka wisi w Hanowerze: kibice znów Cię witają

Gratulacje w komentarzach są przyjmowane pilnie. „Mieszkam w Hanowerze i cieszę się, że tam jesteś” – pisze po polsku na Instagramie jedna z użytkowniczek. Kolejny komentarz w miejscowym języku: „Hannover to piękne miasto” wciąż oczekuje na publikację.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Reprezentacja Polski od wtorku 11 czerwca przebywa w hotelu Sheraton Pelikan (lista). Pojawiła się duża liczba fanów, po czym w środę odbyła się ogólna sesja treningowa na stadionie Ilanwright. Zespół rozpoczyna Mistrzostwa Europy przeciwko Holandii w Hamburgu w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00.

HAZ

READ  Były rzecznik rządu: Seibert zostaje ambasadorem w Izraelu
Continue Reading

Top News

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Published

on

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Sukces obławy po śmierci małej Valerii: Policja ma jeden W Pradze aresztowano 36-letniego mężczyznę. Pozwól mu być Jest mocno podejrzany o zamordowanie dziewczynki– ogłosił w piątek prokurator w Chemnitz. The Mołdawianie Był już wcześniej poszukiwany krajowym i europejskim nakazem aresztowania. Obecnie przebywa w areszcie w Czechach i mówi się, że wkrótce zostanie poddany ekstradycji do Niemiec.

Według policji i prokuratury 36-latek został zatrzymany w piątek rano Został zatrzymany o godzinie 10:15 w praskiej restauracji. Mówiono, że na początku nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje.

Dziewczyna pochodzi z Ukrainy Zniknął bez śladu rankiem 3 czerwca w drodze do szkoły. Po dniach poszukiwań jej ciało odnaleziono we wtorek pod drzewem w lesie niedaleko Tobeln, około czterech kilometrów od jej domu. Według policji Valeria padła ofiarą przestępstwa, ale wynika z ustaleń wstępnego śledztwa Nie wykorzystywany seksualnie. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi prokuratura.

Od kilku dni prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające Koncentruje się na środowisku społecznym dziewczyny. Zatrzymany według „Bilda”: Były chłopak matki Valerii. Prokuratura w Chemnitz początkowo odmówiła komentarza, zapytana w piątek przez niemiecką agencję prasową.

„Bild” już wcześniej informował, że byłym chłopakiem jest matka Rankiem w dniu zniknięcia Valerii. Według doniesień jego telefon komórkowy został zalogowany do telefonu komórkowego w Doble i uchwycony kamerą monitoringu sąsiedniego domu.

Motyw i tło zbrodni nadal nie są do końca jasne

W piątkowe popołudnie czeska policja napisała na Twitterze, że policja Zatrzymał poszukiwanego mężczyznę w centrum Pragi, podejrzany o popełnienie przestępstwa z użyciem przemocy w Niemczech. Z doniesień wynika, że ​​policja kryminalna i zagraniczna w Pradze jest obecnie w kontakcie z policją niemiecką.

Tymczasem wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – np Motyw i podłoże brutalnego przestępstwa jak i przyczynę śmierci. Wciąż pojawiają się pytania, dlaczego policja Za późno szukam dziewczyny w okolicach Döbeln.

READ  Dni rejsu w Hamburgu: Parada statków wycieczkowych i fajerwerki | NDR.de - Aktualności

W dniu zniknięcia Valerii świadek przebywał na obrzeżach miasta Usłyszeliśmy krzyki i później zgłosiliśmy to policji. Według policji początkowo nie można było tego ustalić z całą pewnością. Kiedy rodzina powiedziała później policji, że przebywali głównie w lasach w Nollenstein, poszukiwania rozszerzyły się.

Sprawdzane jest również A Możliwe niewłaściwe postępowanie ze strony szkoły. Nie skontaktowali się zgodnie z wymogami matki Valerii, gdy dziecko było nieobecne na zajęciach w poniedziałek w zeszłym tygodniu.

Zbrodnia popełniona na dziewczynce Valerii zszokowała wielu mieszkańców jej 24-tysięcznego miasta Dobeln. Wiele osób umieszcza w pobliżu domu dziecka świeczki, pluszaki, obrazki, aniołki i kwiaty. Wyraża smutek i rozpacz.

W piątkowy wieczór mieszkańcy Döbeln chcą na Obermarkt uczcić pamięć zamordowanej Valerii ze świecami w rękach. W niedzielę odbędzie się także nabożeństwo żałobne. Zaplanowany na najbliższy weekend festiwal miejski został odwołany. (dpa)

Continue Reading

Trending