Connect with us

Top News

Premier Węgier, Polski i Włoch Salvini zbliżają się do nowego sojuszu – EURACTIV.com

Published

on

Premierzy Węgier i Polski oraz włoski populista Matteo Salvini obiecali w czwartek (1 kwietnia) w Budapeszcie na prawo od głównej konserwatywnej grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim zawarcie nowego sojuszu politycznego w Budapeszcie.

Jednak politycy ujawnili kilka szczegółów dotyczących przyszłej współpracy.

Od czasu odejścia z centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPP) nacjonalistyczny premier Węgier Viktor Orban zabrał Polskę i włoskich populistów do poszukiwania nowych sojuszy.

Zmierzch: Fidesz opuścił EPP wiele lat temu

Po opuszczeniu na początku marca komisji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim, partia premiera Orbana Fidesz Lewo Cały komitet polityczny jest w czwartek.

Wystawiono krótki list rezygnacyjny W mediach społecznościowych Wydane przez

– Zamierzamy uruchomić nową platformę, organizację, która da obywatelom wierzącym w tradycyjną Europę należną reprezentację – powiedział Orban przed spotkaniem z polskim premierem Matteo Moravekim i byłym włoskim ministrem spraw wewnętrznych. Salvini.

Po spotkaniu Orban pochwalił „pierwszy krok na wspólnej długiej drodze” i mówił o potrzebie „europejskiego renesansu”.

„Postanowiliśmy kontynuować misję. W maju spotkamy się w Rzymie lub Warszawie. Termin zależy od epidemii” – powiedział węgierski przywódca na wspólnej konferencji prasowej.

Ze swojej strony Salvini, lider skrajnie prawicowej ligi włoskiej, powiedział: „Ścieżka, która zaczyna się dzisiaj i trwa na różnych etapach w różnych europejskich stolicach, rozszerza grupę”.

Przedstawiamy go jako historyczne i założycielskie centrum sojuszu, który Salvini obiecał jako „nadzieję po ciemnych wiekach” po II wojnie światowej, chociaż nikt w tym miejscu nie mówił o reorganizacji partii europejskich – dodał Salvini.

Polski premier Moraviski powiedział, że projekt będzie reprezentował „szeroki wachlarz poglądów i ludzi”.

Opowiadał się za „integracją europejską … szanującą suwerenność narodową, rodzinę, chrześcijaństwo” i zachowanie „tradycyjnych” wartości.

“ Bardzo różne zainteresowania ”

Dwa tygodnie po opuszczeniu komitetu koalicyjnego w Parlamencie Europejskim partia Fides Orbana opuściła w tym miesiącu EPP.

Posunięcie to położyło kres wieloletniej debacie w EPL na temat tego, czy Fideszowi należy pozwolić na kontynuację z powodu częstych zarzutów w Urban, że narusza on praworządność.

Od tego czasu Orban wrócił do partii Prawo i Sprawiedliwość (PIS) Morawekiego w poszukiwaniu nowych sojuszników, a także antyimigracyjnego i eurosceptycznego Salviniego.

Jednak Liga Psa i Salvini należała do różnych europejskich grup politycznych.

Salvini powiedział we wtorek (30 marca), że rozmowy miały na celu „stworzenie wspólnej karty wartości, zasad i celów”.

Powiedział, że jeśli siły prawicowe spoza EPL się zjednoczy, mogą mieć znaczący wpływ jako druga co do wielkości grupa w Parlamencie Europejskim – po EPL.

Daniel Albertasi, politolog z Uniwersytetu w Birmingham, powiedział, że to „niewiarygodne”, że Liga Psa, Fideszu i Salviniego mogłaby utworzyć wspólną europejską komisję parlamentarną i że „istnieją do tego silne zachęty praktyczne i finansowe”.

Dodał, że mogłoby się to zdarzyć, nawet gdyby nie było ideologicznej synchroniczności między siłami prawicy w niektórych kwestiach.

„Mogą mówić podobne rzeczy w UE, ma ona większą moc, ale jeśli chodzi o takie sprawy, jak dzielenie się osobami ubiegającymi się o azyl… (holenderski) PVV i Orban mają bardzo różne interesy niż Salvini” – powiedział Alberdasi.

Moraveki wskazał również, że chciałby, aby Liga i Fidesz dołączyły do ​​grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) w Pythonie.

ECR „dobrze zachowuje publiczną wiedzę i domyślnie” – powiedział Moraveki.

Liga Włoska jest częścią prawicowej grupy Democratic Identity and Democracy (ID), wraz z National Rassembled National Marine Le Pen.

Wcześniejsze próby zjednoczenia nacjonalistycznych i skrajnie prawicowych sił politycznych w Parlamencie Europejskim nie powiodły się.

Grupy ECR i IT różnią się szczególnie w podejściu do Kremla.

Bezpośrednio po spotkaniu w Budapeszcie przewodniczący PPE Donald Tusk RP, Tweetował: „Rosja mobilizuje swoje siły wokół Ukrainy”. W Budapeszcie Moraveki organizuje pro-Putinowski obóz polityczny z Orbanem i Salvinim. Ten kwiecień nie jest głupi. ”

READ  Zespoły klientów O Koda Motorsport są gotowe do uruchomienia ...

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Wysłanie polskiego ognia do Austintown | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Polska: Myśleli, że to pies - turyści znajdują w lesie piękne zwierzę i zabierają je ze sobą

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Nestl விற sprzedaje polską sprężynę firmie private equity | Wiadomości lokalne
Continue Reading

Trending