Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Ciężkie brzemię: Polska walczy, by poradzić sobie z rekordową liczbą zgonów spowodowanych COVID w 2021 r. | Świat | Aktualności

WARSZAWA (Reuters) – Polska starała się w środę złagodzić presję na szpitale w najbardziej dotkniętych obszarach, ponieważ zgony związane z rządem osiągnęły rekord w 2021 r.

Wraz z rozprzestrzenianiem się wysoce zaraźliwego wariantu wirusa koronowego, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii, numery przypadków zostały przeniesione na skraj polskiej służby zdrowia, a niektóre obszary wentylatorów przestały działać.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że w przemysłowym południowym regionie Śląska mieszka 4,5 miliona ludzi.

Minister zdrowia Adam Nidzilsky powiedział, że do końca tygodnia 150-170 chorych na COVID-19 ze Śląska zostanie przeniesionych w inne rejony.

„Sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna. To moment, w którym nie da się rozwiązać problemów tylko jednego regionu w tym regionie” – powiedział dziennikarzom.

Dodał, że do tego weekendu w całym kraju zostanie dodanych od 3000 do 4000 łóżek.

Polska odnotowała w środę 653 zgony, najwięcej w 2021 r. I 32 874 nowe przypadki. Nidzielski powiedział, że trzecia fala polskiej epidemii powinna osiągnąć swój szczyt w tym tygodniu lub przyszłym.

Wśród doniesień, że studenci medycyny są wzywani do zajęcia się brakami personelu i że pacjent po udarze jest przewożony do bagażnika samochodu osobowego, wiceminister zdrowia Voldemort Croska starał się zapewnić Polaków, że można zająć się opieką zdrowotną.

„Sytuacja jest pod kontrolą, ale jest bardzo poważna” – powiedział publicznemu nadawcy DVP1 przed opublikowaniem danych w środę.

Jednak rzeczniczka Szpitala Macross w Taichi na Śląsku powiedziała Malcorsatta Zedrezjik, że od początku epidemii personel z trudem radził sobie z dużą liczbą nowych pacjentów.

„Oni (lekarze) pracują bardzo ciężko” – powiedział Reuterowi. „Kiedy jest mniej personelu medycznego… z drugiej strony jest ogromny napływ pacjentów, więc nieuchronnie kończymy na ogromnym obciążeniu”.

W sumie jest 2321 717 przypadków i 53045 zgonów z powodu wirusa koronowego w Polsce, która ma 38 milionów krajów. Ponad 2 miliony Polaków otrzymało obecnie dwie dawki szczepionki.

READ  Policja w Stuttgarcie monitoruje zakaz pokazów koron „myślenia bocznego” - SWR

.