Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

W Polsce liczy się całe życie!

Oto zagadka tygodnia: czy polscy piłkarze raczej „uklękną” niż zagrają z Anglią na Wembley 31 marca? Niektórym Polakom nie podobały się.

Na moim telefonie komórkowym pojawił się post na Facebooku, gdy patrzyłem, jak trójka moich małych dzieci bawi się na białej tablicy na naszym lokalnym placu zabaw w Warszawie.

Na oczach Polaka stojącego na Wembley przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata, pod zdjęciem najlepszego zawodnika Anglii Rahima Sterlinga, widnieje napis: „To musi być: Murzyn klęczy przed Polakiem”. Na początku pomyślałem, że to kiepski żart, dopóki nie przeczytałem 36 komentarzy poniżej. „Absolutnie w porządku” i tym podobne.

Nie mam pojęcia, jak ta osoba została znajomym na Facebooku.Po kilku spekulacjach przed meczem poprzedniego wieczoru stało się jasne, że polscy piłkarze nie klęczą podczas demonstracji Black Lives Matter.

Na niezależnym polskim portalu informacyjnym Onet.pl. Uczyliśmy się Następnego dnia: „Nie klękali. Bardzo dobrze! ”

“Ile jest w naszym kraju dziedzin życia, które nas nie jednoczą i nie dzielą? Reprezentacja Polski to zdecydowanie jeden z ostatnich meczów. Dlatego piłkarze nie klękali na Wembley przed meczem z Anglią” – napisał pisarz Markin. Stuss.

„Polacy podejmując taką decyzję działali rozsądnie i odpowiedzialnie” – kontynuuje.

Stuss zauważa, że ​​żołnierze wskazywali na napis Szacunek Na ich koszulkach znak, który przypomina nam o wzajemnym szacunku i tolerancji bez względu na płeć, kolor skóry, wiek czy zdolności sportowe.

Czy próbuje powiedzieć, że wszystkie życia mają znaczenie?

“ Odważna, mądra decyzja ”

„Brawa dla zawodników, brawa dla PZPN [the Polish Football Federation]. Odważne, rozsądne zakończenie. Dla rozwiązania kompromisowego, które nie jest oleiste w ogniu, centralne i bezpieczne. Coś, co nie jest lubiane przez niewielką liczbę osób i powinno zostać wchłonięte przez większość – obie strony politycznego sporu. ”

READ  Grant K 50K dla Polski | Wiadomości, sport, praca

Rząd polski zażądał, aby reszta świata podwoiła się i złożyła hołd swojej wersji polskiej historii, w której żaden Polak nie współpracował z nazistami ani nie zdradzał Żydów niemieckiemu okupantowi, potępiono polskie władze i było to łatwe. uklęknij kilka sekund przed meczem piłki nożnej.

Pokazałoby to zrozumienie złożonych historycznych sił kulturowych definiujących kampanię Black Lives Matter i reakcje na nią w anglojęzycznym świecie.

Przyjąłby, że istnieją rachunki historyczne, które inni muszą uregulować.

Niestety Polska nie wybrała.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentujemy dowolną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.