Connect with us

Top News

Polska: Po kryzysie koronowym – rząd przedstawia plan polityczny

Published

on

Referendum nie podobało się polskim władcom: Poise, narodowo-populistyczna partia rządząca w Polsce i jej sojusznicy wciąż mogą liczyć na 32 proc. Elektoratu. Zapytany Wyborcy z Gander w połowie maja. Po pomyślnym zwycięstwie w wyborach w październiku 2019 r. Z udziałem 43,8 proc. Rządząca koalicja upadła ogromnie – i nie tylko.

Nowa grupa katolickiej gwiazdy telewizyjnej Simona Hosavunii, Polka 2050, ma już 21 proc., Podczas gdy jej naturalny, opozycyjny partner koalicyjny, Citizens Alliance, ma 19 proc. Gander mówi, że lewacy, którzy na ogół walczą z rządem, mogą uzyskać dziesięć procent głosów. Inne sondaże sugerują, że PiS jest nieco lepszy: jego władza, która utrzymuje się od 2015 r., Wydaje się zagrożona.

Przyczyn wypadku jest wiele. Ostatnio była to porażka długo zaniedbywanego systemu opieki zdrowotnej w infekcjach Govt-19. Wcześniej dwie trzecie wszystkich Polaków nie miało zaufania do swojego systemu opieki zdrowotnej. Epidemia pogłębiła zły nastrój: 19 pacjentów Govt nie mogło znaleźć żadnych szpitalnych karetek, bardzo niewielu przepracowanych lekarzy i pielęgniarek, zwłaszcza cicha śmierć w małych szpitalach i centrum śmiertelnych skandali w szpitalach ratunkowych zbudowanych przez rząd, takich jak wystawa bośniacka, kilka pacjentów w ciągu kilku godzin, gdy zapasy tlenu spadły.

Inwestycje w system opieki zdrowotnej powinny ponownie zmienić sposób myślenia

Instytut Statystyczny UE Według Eurostatu Zgony związane z epidemią w Polsce w marcu były o 37,9 proc. Wyższe niż zwykle – zaledwie 9,1 proc. Powyżej średniej UE. W Polsce tylko w kwietniu na skutek epidemii zmarło 123 000 osób: w porównaniu z tygodnikiem miasto takie jak Opol zniknęło z mapy Polityka.

Tak więc, kiedy on i jego polityczni sojusznicy przedstawili w sobotę plan „polskiego porządku publicznego”, nie było zaskoczeniem, na czym skupił się szef BS Jarosław Kokzyaski, którym było przywrócenie Polski – czy też pasztety: system opieki zdrowotnej wymaga modernizacji, ponieważ wzrost inwestycji, nowe fundusze zdrowotne, nawet całodobowe utrzymanie na wsi i doradztwo przez internet i sms. Koxiaski realizował również strategię kupowania zgód polarnych z nowymi ofertami i gotówką, które odniosły sukces w 2015 i 2019 roku.

READ  Czy wystarczy, by Niemcy pomogły Ukrainie? - Prąd SWR

Dochód wolny od podatku powinien być zwiększany dziesięciokrotnie 30 000 razy w roku (około 6625 euro). Wielu emerytów nie będzie już musiało płacić podatków w przyszłości. Obliczanie podatku zmniejsza się w przypadku nisko opłacanych osób. Rodziny wielodzietne potrzebują więcej pieniędzy i dotacji na zakup domu.

Wątpliwe jest, jak skuteczny będzie atak Psa. W Polsce jest już wiele obietnic rehabilitacji chorego systemu opieki zdrowotnej. Choć do 2027 r. Polska przeznaczy siedem procent swojej produkcji na zdrowie, to nadal tak będzie Dużo niższy od średniej UE 9,9 proc. Ulga podatkowa może też okazać się mieczem obosiecznym: w przyszłości koszty opieki zdrowotnej nie będą już podlegały odliczeniu od podatku, przekonywał rządzący opozycyjny polityk Robert Grobnicki, przy wielu Polakach obciążonych mniejszymi obciążeniami.

W 2020 roku urodziło się mniej dzieci niż przez dziesięciolecia

Cel większej polityki pieniężnej dla rodzin – więcej urodzeń w starzejącej się Polsce – może zostać przeoczony. Wysoki zasiłek rodzinny oferowany od 2015 r. Zachęca konsumentów, a nie liczbę dzieci: pod tortem jest to spadek z 402 tys. Urodzeń w Polsce w 2017 r. Do 375 tys. W roku przed epidemią w 2019 r. Z 360 tys. najniższy poziom od dziesięcioleci.

Wyraźnie widać, gdzie Pais chce zdobyć pieniądze na nowe świadczenia i inwestycje: od najlepiej zarabiających, przedsiębiorców i UE: magiczna liczba „770” – w ramach budżetu UE za miliard spodziewany z UE i środków restrukturyzacyjnych polski Złoty – „zamówienie” Polski Przedstawione na prezentacji. Posiedzenie polskiego Sądu Konstytucyjnego zostało odroczone do czerwca, kiedy to nawet pierwsze orzeczenia Trybunału Europejskiego przeciwko Polsce mogły zostać rozstrzygnięte przez polskie prawo – prawdopodobnie w związku ze zbliżającą się prezentacją Koxiaskiego. Według szefa Pice, wkrótce w szkołach będzie ponad dwukrotnie więcej przedmiotów historycznych niż dotychczas, wzmacniając polską tożsamość i dumę z polskiej kultury i tradycji, zwłaszcza wśród młodych Polaków.

READ  Słowacja i Polska rozluźniają zasady
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Karawana Schlagermove znów przejeżdża przez Hamburg | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 07.02.2022 06:37

Barwna scena schlager powraca: jak większość wydarzeń, hamburski Schlagermo musiał zostać odwołany z powodu pandemii korony. Po dwóch latach abstynencji następuje odrodzenie.

Popowa impreza rozpoczęła się w piątek wieczorem w Heiligengeistfeld. W wielkim namiocie imprezowym puszczano popularne kultowe i imprezowe hity wszechczasów. Ale dzisiaj ma miejsce wielki ruch. Oczekuje się 500 000 fanów schlagera – w rozkloszowanych spodniach, kolorowych sukienkach w kwiaty i kolorowych perukach. W tym roku na przyczepę składa się łącznie 47 ciężarówek muzycznych.

Konwój od 15:00 do 20:00

Ciężarówki ruszą o godzinie 15:00. Wyjeżdżają z Heiligengeistfeld, gdzie ponownie powinni przybyć między 20:00 a 20:30. Trasa wiedzie przez Helgolander Allee do Landungsbrücken, przez port do targu rybnego, a następnie z powrotem przez Reeberbahn. W strefie after party odbywa się tzw. after party.

Duże zamknięte drogi

Niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu dla Schlagermove. Classicsouci jest zamknięte do 7 rano w niedziele. W związku z dużym wydarzeniem od godziny 12:00 drogi są zamknięte. Stwarzane są możliwości opuszczenia dzielnicy przez mieszkańców.

Trasy dla mieszkańców w skrócie

  • Hein-Köllisch-Platz: Jest otwarty od 14:00 do 22:00, aby mieszkańcy mogli wejść i wyjść podczas imprezy.
  • Bernhard-Nocht-Strasse: możliwe w domu nr 10 przez usunięcie słupka w przejściu (róg Antonistrasse i Pinnasberg). Wejście i wyjście odbywa się przez Sewardstrasse (Kersten-Miles-Bridge). Alternatywnie możesz wejść i wyjść przez Hamburger Hochstrasse.

Już 23. edycja Schlagermove

To kultowe wydarzenie istnieje od 1997 roku. 23. edycja Schlagermo latem 2019 roku przyciągnęła w Hamburgu około 350 000 odwiedzających, poinformowali organizatorzy.

Więcej informacji

Istnieje ryzyko korków w Hamburgu w weekendy z powodu zamkniętych dróg i ruchu wakacyjnego w kierunku plaży. Dalej

Schlagermove w Hamburgu © NTR Zdjęcie: Karsten Segund

Komitet miejski zgromadzenia okręgowego Hamburg-Mitte nie ma zastrzeżeń do trzech głównych wydarzeń. (05.11.2022) Również

Ten temat w projekcie:

Dziennik Hamburg | 07.02.2022 | 19:30 godz.

Logo NTR
READ  Arvado rozpoczyna współpracę z firmą Sebora w Polsce
Continue Reading

Top News

Praworządność: wtedy „nie zapłacimy pieniędzy” – nowy spór między UE a Polską

Published

on

DWiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Djurova nie ma wątpliwości co do tego, co myśli o porozumieniu z polskim rządem. Zapytany przez zielonego eurodeputowanego Daniela Freunda, czy ustawa uchwalona przez polski parlament nazywa kamieniami milowymi planu ratunkowego, Jourova odpowiedziała w czwartek w parlamencie UE: „Nie, tak nie jest”.

Polska musi dokonać przeglądu warunków i „kamieni milowych”, „nie zapłacimy”, jeśli polscy sędziowie nie będą mieli odpowiedniej odpowiedzi w postaci prawnie wiążących przepisów – wyjaśnił odpowiedzialny Czech jako komisarz. Dla wartości portfela i przejrzystości. Według agencji informacyjnej DPA przedstawiciele Komisji we wcześniejszej analizie podczas rozprawy przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) wyjaśnili, że nie zostały spełnione warunki wypłaty dla Polski miliardów koron.

Czytaj

Bardzo źli sąsiedzi

To był poważny cios dla nacjonalistycznych konserwatystów w Warszawie – czego w czerwcu nikt się nie spodziewał. Po wizycie w stolicy Polski przewodniczącej Komisji Ursuli van der Leyen sprawa stała się jasna: polski rząd ostatecznie otrzyma 35 mld euro z Funduszu Rozwoju Korony. Kraj pilnie potrzebuje pieniędzy.

Sytuacja gospodarcza jest napięta: według GUS inflacja w maju wyniosła 13,9 proc. – jedna z najwyższych wartości w Europie. Do tego dochodzą cztery miliony uchodźców, którzy przekroczyli polską granicę z rosyjskiej okupacji Ukrainy. Polska do tej pory przyjmowała Ukraińców, którzy uciekli ze swojej ojczyzny od 24 lutego. Ich integracja jest kosztowna.

Czytaj

Ogromna jedność: Ukraińcy i Polacy wspólnie protestują w Krakowie

Bruksela była więc przekonana, że ​​nie można odmówić Polsce wypłaty pomocy. Rząd pierwszej linii wyłonił się wreszcie jako najważniejszy partner Ukrainy i nadaje tempo europejskiej polityce wobec Ukrainy. Ale teraz zwrot – dlaczego?

Warszawa przedłożyła do komisji swój plan rozwoju w maju 2021 roku. W takim planie członkowie UE musieliby wyjaśnić, jakie inwestycje dokonują i jakie reformy zamierzają przeprowadzić, aby otrzymać finansowanie z tzw. Recovery and Resilience Facility (RRF) na uporanie się ze skutkami pandemii. Komisja wstrzymała jednak miliardy dla Polski, ponieważ nie widziała w kraju spełnienia standardów konstytucyjnych.

READ  Eddie o polskich samolotach bojowych – spojrzenie na obecną sytuację wojenną

UE przeżywa kryzys praworządności

Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) już od sześciu lat restrukturyzuje system sądownictwa: odwołano sędziów i utworzono nowe izby. Zdaniem ekspertów polskie sądy przestały być niezależne. W 2021 r. Sąd Konstytucyjny, w którego skład wchodzą partyjni lojaliści, uznał za niezgodne z polskim prawem znaczne części traktatów europejskich, w tym art. 19, który ustanawia jurysdykcję ETS. Od tego czasu nie tylko Polska, ale cała UE pogrążyła się w kryzysie praworządności. Warszawa nie wykonuje tymczasowych zarządzeń ETS. Dlatego nakładane są grzywny w wysokości miliona euro dziennie.

W tych okolicznościach Komisja nie jest w stanie zapłacić Polsce. Wszyscy rządzący w Warszawie o tym wiedzieli. Z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy przed czerwcową wizytą Van der Leyena Sejm uchwalił ustawę („Lex Duda”), zgodnie z którą miały zostać zastąpione części sądownictwa. W planach jest m.in. rozwiązanie kontrowersyjnej Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym.

Czytaj

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (L) i kanclerz Niemiec Olaf Scholz przemawiają przed spotkaniem w Pałacu Maryjskim w Kijowie 16 czerwca 2022 r.  - To pierwsza wizyta szefów trzech krajów UE w Kijowie.  Inwazja Rosji 24 lutego na Ukrainę.  (Zdjęcie: Sergey Shubinsky/AFP)

Spekulacje w Europie Wschodniej

W Brukseli odebrano to jako znak dobrej woli. Wtedy było jasne: Polska chciała pieniędzy, a Bruksela chciała je zapłacić. Van der Leyen jest zwolennikiem takiego porozumienia z polskim rządem.

Jednak czołowi eksperci, tacy jak londyński konstytucjonalista Laurent Bech, ostrzegali komisję, że zmiany w nowej ustawie mają charakter kosmetyczny. W rzeczywistości obracają się one wokół wielu spraw między Komisją a Polską. Na przykład pokój dyscyplinarny powinien być zastąpiony tylko „Pokój odpowiedzialności zawodowej”. 11 sędziów tej izby ma powołać prezydent Duda. Założenie jest takie, że po prostu zmieni się nazwę pokoju.

Komisja jest podzielona

„Badamy nowe prawo dotyczące reżimu regulacyjnego” – napisała Jourova na Twitterze w czwartek. „Ale ta nowa ustawa nie gwarantuje, że sędziowie mogą kwestionować stanowisko innych sędziów bez narażania się na postępowanie dyscyplinarne”. W szczególności nie dotyczy Krajowej Rady Sądownictwa (KRS).

READ  Słowacja i Polska rozluźniają zasady

Eksperci kwestionują, czy ci, którzy awansują w systemie, mogą pełnić funkcję sędziów. Od 2017 roku parlament większości BIS może zajmować radę, dając jej kontrolę nad sądownictwem. Krytycy mówią o „upolitycznieniu sądownictwa”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców osadzonych treści jako dostawców zewnętrznych w celu wyświetlenia osadzonych treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Sytuacja jest absurdalna” – powiedział w rozmowie z WELT eurodeputowany Daniel Freund. „Przed ETS Komisja krytykuje sądownictwo państwowe – czyli sposób powoływania sędziów. Ale to nie powinno nagle stanowić problemu dla umowy dotyczącej finansowania odbudowy.

Rzeczywiście, w tym tygodniu przed ETS wszczęto nowe sprawy przeciwko Polsce. Ważne są wstępne decyzje sędziów Christiana Markiewicza i Waldemara Jurka z Sądów Okręgowych w Katowicach i Krakowie z 2021 roku. Pozornie chodzi o prawo konsumenckie, ale wypowiadali się sędziowie zatwierdzeni przez KRS. Czy więc wyroki są ważne? W przeciwnym razie około 2000 sędziów w Polsce zostanie oficjalnie powołanych nielegalnie, a tysiące, dziesiątki tysięcy orzeczeń zostanie unieważnionych.

Czytaj

Stanowisko Komisji w tej sprawie jest niejasne. Daniel Freund uważa jednak, że słowa są jasne: „Prezydent podważa rządy prawa w Polsce i wysiłki własnego narodu” – mówi.

READ  Arvado rozpoczyna współpracę z firmą Sebora w Polsce

„Widzę, że w sprawie Polski komisja jest podzielona: prezydent dąży do porozumienia z Polską, chce uwolnić fundusze, ale niektórzy wpływowi komisarze chcą pozostać stabilni w kwestii praworządności i nalegają, aby Polska spełniała warunki – powiedział w rozmowie z WELT Jakub Jarakszewski, ekspert prawa z Uniwersytetu Poznańskiego. „Wśród tych komisarzy znaleźli się Jourova, Reinders, Vestager i Timmermans”, wymienia. Nic się teraz nie dzieje. To jest znaczące. – Bo po podróży van der Leyena do Warszawy wydawało się, że pieniądze zostaną wkrótce uwolnione – powiedział ekspert.

Jednak ci, którzy nie chcieli płacić Polsce, nie musieli nic płacić Polsce – jak Daniel Freund. – Solidarność z Polską jest potrzebna teraz, ale nie kosztem ustawodawstwa – mówi. Wspomina o pomocy dla uchodźców, ale Polska przekazała Ukrainie 240 czołgów i innego ciężkiego sprzętu. W tym momencie, zgodnie z suplementem, można pomóc. Zapasy można uzupełniać. „Mówię: czołgi dla Polski zamiast niszczenia sądownictwa” – powiedział Freund.

Continue Reading

Top News

Informacje dla odbiorców energii elektrycznej dotyczące liczników energii elektrycznej, zwrotu kosztów i dostawców

Published

on

READ  Genes Art otrzymuje Federalny Krzyż Zasługi: Steinmeier przeklina bohaterów Afganistanu - polityka wewnętrzna
Continue Reading

Trending