Connect with us

Top News

MV powtarza się po Whitsonie w wielu szkołach z przedmiotów regularnych | NDR.de – Nowości

Published

on

Stan: 20 maja 2021 14:59.

Szkoły w Meklemburgii-Pomorzu Przednim przechodzą do normalnych zajęć szybciej niż pierwotnie planowano. Rząd stanowy zdecydował w czwartek.

Wiele szkół w Medlenbergu-Pomorzu Zachodnim powróci do normalnego funkcjonowania po środy z codziennymi zajęciami w klasie po Whitson. Wicepremier Harry Klaw (CDU) powiedział po specjalnym posiedzeniu gabinetu, że będzie to możliwe w dzielnicach i miastach z mniej niż 50 incydentami w ciągu siedmiu dni. W dzielnicach Ludwigslast-Parchim, północno-zachodniej Meklemburgii, zachodnim Pomorzu-Regen oraz w miastach Rostock i Swerin szkoły działają regularnie. W miarę możliwości w czwartek należy śledzić dzielnice Rostock, Vorpommern-Grafswald i jezioro McLenberg.

Obowiązkowe testy dwa razy w tygodniu

Korona w Meklemburgii-Pomorzu Przednim jest mniejsza niż krytyczna wartość 50. Dlatego czerwono-czarny rząd stanowy złagodził teraz zasady koronacji dla wcześniejszych szkół, niż planowano. „Obecnie w mniej niż 50 kręgach regularne zajęcia odbywać się będą prawdopodobnie w środę” – powiedziała minister edukacji Pettina Martin (SPD). Mniej niż 50 okręgów w środę ma być śledzonych w czwartek. W przypadku Martina wszystkie stopnie będą mogły ponownie uczęszczać na codzienne lekcje w klasie, ale obowiązkowy test będzie odbywał się dwa razy w tygodniu.

Dozwolone są gry dla dzieci i młodzieży

Według minister spraw społecznych Stephanie Trees (SPD), otwarcie sportów dla dzieci i młodzieży jest powiązane z otwarciem szkół. Od przyszłego tygodnia sporty na świeżym powietrzu będą ponownie dozwolone dla wszystkich osób w wieku do 20 lat, powiedział Trees. Dotyczy to zarówno sportów rekreacyjnych, jak i wychowania fizycznego w szkołach. Ponownie możliwe są lekcje pływania dla dzieci i młodzieży.

Zezwala się również na otwieranie ośrodków edukacji dorosłych

Minister zdrowia Harry Claw (CDU) powiedział, że od najbliższej środy lub czwartku odbędą się również odprężenia w zakresie szkolenia zawodowego i dalszej edukacji. „Centra edukacji dorosłych będą otwarte dla wszystkich, którzy przygotowują się do opuszczenia szkoły od przyszłego tygodnia” – powiedział Clow. W związku z tym prywatne placówki oświatowe mogą szkolić pracowników służby zdrowia. Zasadniczo stażyści mogą ponownie uczęszczać na zajęcia bezpośrednie w odpowiedniej instytucji edukacyjnej.

READ  Wysłanie polskiego ognia do Austintown | Wiadomości, sport, praca

Czy maska ​​FFP-2 jest obowiązkowa dla dzieci?

Rząd federalny obecnie debatuje, czy dzieci poniżej 16 roku życia mają obowiązek nosić maski FFP2. Na przykład może to być związane z regularnymi usługami lub transportem szkolnym. „Jeśli rząd federalny zdecyduje się na ten obowiązek, natychmiast włączymy go do mandatu stanowego” – powiedział Claw.

Wkrótce dostępne będą porady dotyczące sportu i kultury

„Mam nadzieję, że uda nam się opanować epidemię i zmniejszyć ryzyko infekcji” – powiedział Claw. Proces szczepień postępuje, a obciążenie szpitala jest mniejsze. W sobotę komitet wykonawczy ds. Popularnych sportów doradzi, jak radzić sobie z regułami korony w popularnych sportach. W przyszły wtorek odbędzie się dyskusja o kulturze, aw środę o turystyce. „Przyjmujemy więcej ofert” – powiedział Claw. Według niego odpowiednie decyzje zapadają w krótkim czasie – w zależności od wartości wydarzenia.

Presja stowarzyszenia

W ostatnim czasie presja na rząd stanowy rosła z dnia na dzień, a wiele związków zawodowych i polityków domagało się wcześniejszych decyzji. Zwolnienia poczynione w ubiegłym tygodniu mogą zatem rozpocząć działalność turystyczną 7 czerwca, np. Kolejne rozmowy rządu, które zaplanowano na koniec maja, były dla wielu za późno.

Pierwszy relaks od dziś

Pojawiają się drobne odprężenia. Od dziś osoby z dwóch różnych domów mogą się ponownie spotykać. Ponadto lokalni stali menadżerowie mogą nocować u swoich kupców i grać w Hansę Rostock na oczach widzów w sobotę. Czerwono-czarny rząd stanowy zdecydował we wtorek.

Dodatkowe informacje

Od środy, po Zesłaniu Ducha Świętego, 7-dniowe wydarzenie było możliwe w dowolnym miejscu poniżej 50 lat – powiedział wicepremier Claw. Więcej wiadomości z Corona na Ticker. Dalej

Dodatkowe informacje

Wirusy unoszą się przed tłumem (fotomontaż) © Panthermedia, photocase Zdjęcie: rclassen

Wszystko, co musisz wiedzieć o obowiązujących kontrolach koronowych w McLenberg-Pomorze Zachodnie. Dalej

Korona w MV

Uczniowie ze wspólnego programu liceum siedzą w klasie w Graf-Anton-Gunder-Schul i pracują nad zadaniem.  © dpa / Image Alliance Zdjęcie: Hawk-Christian Dietrich

W obliczu malejących wydarzeń i otwarć w innych dziedzinach zachęca się uczniów i rodziców do szybkiego powrotu do nauczania bezpośredniego. Dalej

7-dniowa mapa wydarzeń dla Meklemburgii-Pomorza Przedniego od 19 maja 2021 r

Wartość wydarzenia w kraju wynosi obecnie 47,1. Większość nowych epidemii wystąpiła w powiecie Vorpommern-Grafswald. Dalej

Znak tego "otwarty" Stoi przed sklepem sportowym.  © Image Alliance / dpa |  Frank Mulder Zdjęcie: Image Alliance / dpa |  Frank Mulder

Mieszkańcy północno-zachodniej Meklemburgii mogą znowu robić zakupy od środy, a od czwartku w stolicy kraju związkowego. Dalej

Corona: Musisz to wiedzieć

Usługa

Smartphone Phone-Dastadur.  © iStockphoto Zdjęcie: Christian Nowrocky

Ministerstwa, urzędnicy i stowarzyszenia w Meklemburgii-Pomorzu Przednim przeniosły telefony obywateli i numery interwencyjne na pytania dotyczące wirusa koronowego. Oto przegląd. Dalej

Ten temat w programie:

NDR1 Radio MV | Aktualności | 20.05.2021 | 17:00

Logo NDR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Powrót do zdrowia dziecka – tożsamość nie jest jeszcze jasna

Published

on

Kilka dni temu sperma z Dunaju złapała plastikową torbę ryb. Teraz smutna realizacja: treścią jest zwłoki dziecka.

W zeszły czwartek w Dunaju znaleziono ciało małego dziecka. Sekcja zwłok w Monachium wykazała, że ​​zwłoki znalezione nad salwą w Woburgu to chłopiec w wieku przedszkolnym – poinformowała w poniedziałek komenda policji w północnej Górnej Bawarii w Ingolstadt. Tożsamość dziecka nie jest tak jasna jak okoliczności śmierci. Konieczne są dalsze badania kryminalistyczne.

Policja w Ingolstadt powołała własny zespół dochodzeniowy do zbadania sprawy. W poniedziałek planowane są dalsze operacje poszukiwawcze dla Dunaju i Dunaju. Istotną częścią śledztwa było wyjaśnienie kwestii, gdzie zmarł chłopiec.

W czwartek wioślarz zobaczył coś unoszącego się na Dunaju i za pomocą wiosła sprowadził to na brzeg. Potem zamienił się w ludzkie szczątki. Służby ratownicze już w sobotę przeszukiwały brzeg i wodę. Ciało chłopca leżało w plastikowej torbie.

READ  DZIECKO: 1100 turystów jest zagrożonych izolacją koronową po wakacjach
Continue Reading

Top News

Polska sztuka współczesna

Published

on

  1. Strona główna
  2. Ren-Men
  3. Wicebaton

Stworzone przez:

W: Miriam Ulrich

Właściciele galerii Eva Hartmann i jej mąż Michael Cruise z pracami nad wystawą „Jazz Eva Stefansky Painting” w Galerii Bokusa. © Michael Schick

Stowarzyszenie Polskich Ośrodków Kultury od 20 lat prowadzi Galerię „Pokusa”. Jak wiele galerii przeszedł infekcję koronową – czterokrotnie musiał przekładać wystawę.

Już sama nazwa małej galerii wiele obiecuje: „Focus”. W języku polskim oznacza „test”. Nazwa nawiązuje również do niezależnego stowarzyszenia Polskiego Centrum Kultury, które prowadzi galerię przy Albrechtstrasse. „Staramy się zaimponować dobrą polską sztuką” – mówi Eva Hartmann z grupy. „Focusa” pokazuje sztukę współczesną z Polski od 20 lat, jedną z najstarszych galerii w Wisden. W weekend świętuje to wystawą prac Maijki Dokudovich i Ionis Anastasio. Obaj są doktorantami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i zdobyli już międzynarodowe nagrody.

Hartmann, wrocławski nauczyciel sztuki, który od 1987 roku mieszka w Wisden, powiedział: „Chcemy promować polską scenę artystyczną i tworzyć platformę dla młodych talentów.

„Pokusa” wywodzi się z „prywatnej galerii” Sybilli von Openen-Bronikovsky, założonej w 1996 roku. Ekonomista organizował wystawy w niepełnym wymiarze godzin, m.in. malarza, grafika i performera Eugeniusza Josepowskiego. Eva Hartmann studiowała u niego na Uniwersytecie w Bresławiu. Właścicielkę galerii poznała na Verniseage w Wisden.

Ale jako dyrektor Federalnego Urzędu Statystycznego Sybilla von Openen-Bronikovsky nie miała zbyt długo czasu na galerię. „Ponieważ galeria jest bardzo dobrym miejscem spotkań, chcieliśmy kontynuować to, co sama zaczęła” – wspomina Eva Hartman. Stowarzyszenie utworzyło „Centrum Kultury Polskiej”, na czele którego stoi Sybilla von Openen-Bronikovsky. Dziś liczy około 30 członków z Niemiec i Polski.

Pokazywać

Wystawa „Wspomnienia pofragmentowane” na Albrechtstr, Galeria Pokusa. 40, piątek 27 maja o 20:00 i sobota 28 maja od 15:00 do 17:00 z dwudniowym scenariuszem. Pokaz potrwa do 25 czerwca.

Godziny otwarcia Piątek od 17:30 do 19:30 i sobota od 15:00 do 17:00 oraz po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 0611/844733.

READ  Hans-George Massen startuje do CDU i chce „przekonać wyborców opozycji”

Dodatkowe informacje Poniżej:

www.pokusa.de miu

W 2002 roku galeria „Pokusa” została otwarta performansem artystki Evy Stefansky. Podobnie jak w przypadku współpracy z innymi artystami z sąsiedztwa, współpraca trwa do dziś. Niektórzy, jak Norman Smusniak, wymyślali „Pokusę” od początku.

Galeria po raz pierwszy pokazała jego prace w 2002 roku, kiedy był studentem. Wielokrotnie nagradzany malarz od dawna jest profesorem w Presławskiej Akademii Sztuki – a ostatnio nadal wystawia w „Pokusie” w 2021 roku. „W galerii rozwinęła się przyjaźń” — mówi Eva Hartmann.

W 2012 roku stowarzyszenie odegrało kluczową rolę w wielkim wydarzeniu „Przepaść między nami” z okazji 25-lecia partnerstwa miast Wiseden i Wrocławia. Około 80 artystów z alianckiego miasta wystawiało się w stolicy państwa Hesji. „Pokusa” łączy artystów niemieckich i polskich, a mianowicie rzeźbiarza Birkita Helmy’ego i malarkę Angę Mierzevską czy malarza Romana Mykosa oraz rzeźbiarza i grafika Rolanda Meyera-Betsolda autorstwa Adliera Romerberga.

Jak wiele galerii, „Focusa” również została zainfekowana koroną. Musiała czterokrotnie przekładać wystawę. Corona nie ma pomocy, stowarzyszenie nie kwalifikuje się do złożenia wniosku. „Na szczęście mamy lojalną publiczność” – powiedział skarbnik Michael Cruise. Według niego do galerii przychodzi więcej Niemców niż polskich miłośników sztuki. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak „Krótka noc galerii i muzeów” czy „Tatarte Kunst” nowicjusze zawsze dowiadują się o „Pokusie” – i coraz więcej. Miasto wspiera stowarzyszenie wyłącznie w ramach projektu, np. poprzez dodatek na podróż.

Eva Hartmann i Michael Cruise wrócili z Wrocławia w weekend z pracami Maijki Dokudovic i Ionis Anastasio w bagażu. Już od piątku można kupić grafiki, rzeźby, instalacje i grafikę książkową.

Continue Reading

Top News

Maraton w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł

Published

on

Kelsenkirzena.
Tragiczny koniec Maratonu Vivawest w niedzielne popołudnie w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł na krótko przed końcem.

W ramach Maratonu Vivawest przedstawienie odbyło się w niedzielę: tuż przed końcem półmaratonu upadł i zmarł 20-latek. Zostało to ogłoszone w niedzielę wieczorem przez organizatora MMP i burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge (SPD).

Po południu uczestnik półmaratonu zasłabł na krótko przed końcem – potwierdziła zapytana rzeczniczka MMP Sarah Schmidts. Według doniesień 20-latek zmarł, mimo że „natychmiastowe działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast i trwały podczas transportu pacjentów i hospitalizacji”.

Gelsenkirchen VivaWest Marathon: 20-latek umiera po zawaleniu

„Nasze myśli są z rodziną i bliskimi i składamy im najgłębsze kondolencje” – kończy przesłanie w imieniu organizatora, partnera tytułowego VivaWest oraz innych współpracowników i uczestników.

Przeczytaj także: VivaWest Marathon – zawodnicy wreszcie mogą zjechać ponownie


Burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge odpowiedział na Facebooku w niedzielę wieczorem i złożył rodzinie „najgłębsze kondolencje”.


Dodatkowe artykuły tego typu można znaleźć tutaj: Gelsenkirchen


READ  DZIECKO: 1100 turystów jest zagrożonych izolacją koronową po wakacjach
Continue Reading

Trending