Connect with us

Economy

Po katastrofie: Cathy Wood opowiada o swoich inwestycjach – i trzyma się celu 500 000 dolarów w bitcoinach | Wiadomość

Published

on

?? Cathy Wood pozostała na poziomie docelowym 500 000 dolarów w bitcoinach pomimo katastrofy
?? Energie odnawialne będą nadal odgrywać ważną rolę w Bitcoinie
?? Wkład w Apple dramatycznie spadł – tylko wymiana gotówki Wooda

Entuzjaści bitcoinów przechodzą obecnie trudny okres: po tym, jak w kwietniu kryptowaluta osiągnęła nowy rekord wszech czasów, wynoszący około 64 800 USD, gwałtownie spadła. Do niedzieli cena e-waluty spadła do około 32 600 USD Czyniąc to, było to około 50 procent poniżej rekordu. Ale główny inwestor Cathy Wood musi teraz dać inwestorom nową nadzieję: wierzy, że Bitcoin ponownie wzrośnie w przyszłości, a następnie osiągnie poziomy astronomiczne.

Chcesz zainwestować w kryptowaluty? Nasi przewodnicy wyjaśniają, jak to zrobić w 15 minut:

» Kup bitcoiny, Kup Ripple, Kup IOTA, Kup Litecoin, Kup Ethereum, Kup Monero.

Cathy Wood zaleca kupowanie Bitcoinów

W wywiadzie dla Bloomberg, Cathy Wood dała jasno do zrozumienia, że ​​pomimo krachu, trzyma się docelowej ceny bitcoinów w wysokości 500 000 dolarów i nie widzi powodu do niepokoju. „Obecnie przechodzimy przez okres rachunku sumienia […] I tak, nasze przekonanie jest równie wysokie ”, odpowiedziała na podobne pytanie od amerykańskiego brokera. Według Wooda, z powodu obaw o inflację, spadają nie tylko bitcoiny, ale także inne bardzo niestabilne sektory giełdy. paniczna sprzedaż, która nie jest odpowiednio uzasadniona. Wszystko wskazuje na to, że jest się obecnie „w fazie kapitulacji”, powiedział Wood w rozmowie z Bloombergiem. Jego głowa jest w piasku, ponieważ te etapy kapitulacji to „naprawdę świetny czas na zakup, niezależnie od pochodzenia. ”

Jednak w wywiadzie ekspert nie był pewien, czy najniższy punkt najpopularniejszej kryptowaluty faktycznie został osiągnięty wraz z ostatnim spadkiem cen, czy też spadnie jeszcze bardziej przed spodziewanym ożywieniem. „Nigdy nie wiadomo, jak głęboki jest spadek, kiedy rynek staje się tak emocjonalny” – powiedział Wood. Według inwestora segment cenowy Bitcoin oferuje – oprócz niższych cen wejścia – również inne możliwości. Perspektywy zatwierdzenia Bitcoin ETF w USA poprawiły się w tym roku. „okazja [für einen Bitcoin-ETF] „Jesteśmy teraz na szczycie, kiedy nastąpiła korekta” – powiedział Wood Bloombergowi.

READ  Energetyka - Polska, Dania i Norwegia otwierają Rurociąg Bałtycki - Gospodarka

Cathy Wood: Bitcoin odegra ogromną rolę w rozpowszechnianiu odnawialnych źródeł energii

W wywiadzie Wood ponownie wspomniał o problemach środowiskowych, które pojawiły się ponownie w chwili wydobywania bitcoinów, co doprowadziło do szefa Tesli. Elon Musk Krytykował kryptowalutę. Inwestor pisał wcześniej do newslettera ARK Nie podzielono obaw dotyczących zużycia energii przez Bitcoin. Jeśli chodzi o Bloomberga, Cathy Wood powiedziała teraz, że spodziewa się, że w przyszłości do technologii wydobywania bitcoinów zostaną włączone odnawialne źródła energii. Na przykład myślisz, że nadwyżka energii odnawialnej, na przykład z dachów słonecznych, zostanie w przyszłości wykorzystana do wydobywania bitcoinów. Zdaniem szefa ARK Invest, nie tylko poprawi to bilans energetyczny Bitcoina, ale także przyczyni się do dalszego rozprzestrzeniania się systemów słonecznych, ponieważ właściciele będą mieli kolejne źródło dochodu poprzez wydobywanie bitcoinów. Wierzą, że kiedy nadejdzie odpowiedni czas, Tesla również wykona swoją część. „Elon powróci i stanie się częścią tego ekosystemu” – powiedział Wood z przekonaniem Bloomberg.

Akcje Apple dla ARK Invest są jak gotówka

Oprócz Bitcoina, inne niedawne decyzje inwestycyjne Cathy Wood były również przedmiotem wywiadu Bloomberga – w szczególności sprzedaż 188.455 akcji Apple o wartości prawie 24 milionów dolarów z ETF ARK Fintech Innovation. To jedyny ETF od ARK Investment, który zainwestował w konglomerat technologiczny Cupertino – ale obecnie posiada tylko 3000 akcji Apple pod względem wagi. Pomimo powszechnej sprzedaży, Wood nadal opisuje Apple jako „firmę innowacyjną” zlokalizowaną w strefie innowacji. Jednak według głównego inwestora, akcje Apple – i inne akcje FANG – są również „gotówkowymi” inwestycjami obronnymi, które mają sens tylko dla ich funduszy ETF na pewnych etapach rynku. Jednak na obecnym etapie inne tytuły będą przynosić lepsze zwroty, dlatego obecnie sprzedają akcje Apple na dużą skalę. Jedną z takich obiecujących akcji wydaje się być Coinbase, który ARK Invest mocno kupił w niedawnej przeszłości. Jeśli jednak konieczne będzie ponowne skupienie się na bardziej defensywnych inwestycjach w przyszłości, Wood nie wyklucza powrotu do akcji Apple i innych spółek FANG.

READ  Lider Wolnej Partii Demokratycznej Brandenburgii: „W Prenzlau bez Berga samochód jest niezbędny” – Berlin

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Źródło obrazu: Cindy Ord / Getty Images dla Bloomberg Businessweek

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Published

on

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Dostawca samochodów Voit został sprzedany chińskiej firmie. Spółka z siedzibą w St. Ingbert ogłosiła to w piątek. Z informacji dostępnych dla naszej gazety wynika, że ​​dostawcy samochodów groziło nieuchronne bankructwo. Według kierownictwa w całym Voit zostanie zachowanych około 1750 stanowisk pracy, w tym około 1000 w Kraju Saary.

Funkcjonalność Voit musi zostać w pełni zachowana

Giełdowa spółka Millison Technologie z Chongqing nabyła wszystkie akcje od dotychczasowych akcjonariuszy – za cenę zakupu rzędu średnio dwucyfrowych milionów. Fundusze zostaną przeznaczone na restrukturyzację firmy i przygotowanie jej na przyszłość – bo w świetle zmian na światowym rynku odchodzącym od silnika spalinowego, Voit stawia na kompleksową restrukturyzację.

Przejęcie wymaga jeszcze zgody Federalnego Urzędu ds. Karteli. Według Ministerstwa Gospodarki, Innowacji, Cyfryzacji i Energii Minister Gospodarki Kraju Saary Jürgen Park od początku ściśle towarzyszył temu procesowi. „Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni, że w zakładzie w Saarland znaleziono solidne rozwiązanie na przyszłość poprzez przejęcie Millison Technologies” – powiedział Minister Parke, który we współpracy z nowymi akcjonariuszami widzi szansę dla nowych produktów i perspektywy dla Voit. Możliwości zatrudnienia zostaną zabezpieczone, a my oferujemy firmie dalsze możliwości rozwoju w Kraju Saary.”

Plan popiera związek

Związek również optymistycznie podchodzi do projektu: „Cieszymy się z przejęcia Voit przez Melison w kontekście trudności na rynku dostawców motoryzacyjnych” – powiedział SZ zapytany starszy przedstawiciel IG Metall Saarbrücken, Patrick Selzer. Poprzednia struktura klientów była bardzo jednostronna.

Według Selzera IG Metall nawiązał już pierwszy kontakt z potencjalnymi nabywcami. Związkowcy odnieśli wrażenie, że chińscy biznesmeni chcą kontynuować wspólne podejmowanie decyzji i układy zbiorowe w strukturze Voigta i wydawało się, że chcą stworzyć konkurencyjność nie kosztem 1000 pracowników w St. Ingbert, ale kosztem rynku i z klientami.

Millison Technologies produkuje komponenty z metali lekkich

Według Voigta, Chongqing Millison Technologies Inc. Globalny dostawca komponentów z metali lekkich wytwarzanych w procesie odlewania ciśnieniowego, zatrudnia 5000 pracowników i osiąga sprzedaż przekraczającą 500 milionów euro.

Continue Reading

Economy

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Published

on

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Stan na: 21 kwietnia 2024 o 21:43

Zdaniem organizatorów to najważniejsze targi przemysłowe na świecie: Hannover Messe do piątku prezentuje innowacje z branży energetycznej i budowy maszyn. Doradca ma nadzieję, że wystawa nabierze nowego rozmachu.

Hanower jest przez tydzień miejscem spotkań przemysłu. Wieczorem wystawę otworzyli kanclerz Olaf Scholz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier tegorocznego kraju partnerskiego, Norwegii Jonas Gahr Sture, wraz z kilkoma przedstawicielami świata biznesu i polityki.

Około 4000 wystawców z 60 krajów zaprezentuje do piątku innowacje w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii instalacji, elektrotechniki i technologii ochrony klimatu.

Niedroga energia i więcej innowacji

Kanclerz Schulz ma nadzieję, że Targi Hanowerskie nadadzą nowy impuls transformacji energetycznej i zwiększą konkurencyjność niemieckiego przemysłu. To, czego nasz kraj doświadczy w przyszłości, można zobaczyć na tych targach: opracowujemy nowe rzeczy, stale udoskonalamy produkty, badamy i stosujemy technologie zorientowane na przyszłość” – powiedział Schulz podczas otwarcia. Organizatorzy twierdzą, że to najważniejsze wydarzenie światowych targów przemysłowych.

Koncentrując się na rozwiązaniach w zakresie sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej, targi przemysłowe wyznaczają ważne priorytety, powiedział polityk Partii Socjaldemokratycznej. Niedroga energia i więcej innowacji są warunkiem wstępnym zwiększenia produktywności i wzrostu gospodarczego. Wymaga to inteligentnych rozwiązań AI, takich jak te prezentowane na targach: „maszyny, które wyręczają nas w prostych zadaniach, dzięki czemu pracownicy mogą przejść na bardziej wykwalifikowane stanowiska”.

Jak głośno podkreślał Prezes Targów Jochen Köckler NDR: Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu konkurencyjności branży w przyszłości. „Sztuczna inteligencja jest kluczem do konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu”. Pomimo niedoboru siły roboczej daje to branży szansę na rozwój, powiedział Kockler. Na targach zaprezentowany zostanie asystent sztucznej inteligencji, który umożliwia sterowanie robotami przemysłowymi za pomocą głosu. Można także zobaczyć urządzenia automatycznie wykrywające awarie lub systemy samodzielnie planujące ich konserwację.

READ  Energia — Johnson kontra tania siła robocza za granicą — gospodarka

Ponad 500 wystawców na wodorze

Na targach reprezentowanych jest także kilka firm technologicznych, w tym Microsoft, Google, Amazon Web Services, Dell, SAP, Siemens i Bosch. Istnieje również wiele średnich firm i ponad 300 start-upów. Tylko do branży wodorowej należy ponad 500 wystawców. „Oznacza to, że Hannover Messe jest w tym temacie światowym liderem” – powiedział Kokler, szef targów.

Mając na uwadze ten cel, celowo wybrano także Norwegię, tegoroczny kraj partnerski. Dzięki bogatej elektrowni wodnej kraj jest w stanie dostarczyć duże ilości zielonego wodoru, czyli wodoru przyjaznego dla klimatu.

Dużo biurokracji

Ostatnio w gospodarce pojawiła się krytyka ze względu na nadmierną biurokrację i wysokie ceny energii. Z punktu widzenia branży zagraża to atrakcyjności lokalizacji, szczególnie w porównaniu z innymi regionami, takimi jak USA. „Nowoczesna polityka dostaw oznacza w sposób naturalny, że staliśmy się szybsi i prostsi” – podkreślił Scholz. „Ograniczenie biurokracji nic nie kosztuje, a wiele daje”.

Komisja Europejska pracuje również nad likwidacją przepisów przy wsparciu rządu federalnego. „To również prawda, ponieważ większość biurokratycznych przepisów pochodzi z Brukseli”. Celem jest zmniejszenie o co najmniej jedną czwartą liczby raportów, które przedsiębiorstwa muszą składać zgodnie z przepisami unijnymi.

Ceny energii są bardzo wysokie

Jeśli chodzi o ceny energii, rząd federalny rozważa również, w jaki sposób nadal zapewniać wsparcie energochłonnym przedsiębiorstwom. Niedawno szef Stowarzyszenia Przemysłu Elektrycznego i Cyfrowego ZVEI Günter Kegel skrytykował fakt, że pomimo spadku ceny energii są w dalszym ciągu zbyt wysokie dla energochłonnych przedsiębiorstw.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która po raz pierwszy przemawiała podczas otwarcia targów, zgodziła się ze Scholzem. Tylko jeśli Europa stanie się prostsza, szybsza i tańsza, obiekt przetrwa w obliczu coraz silniejszej globalnej konkurencji. „Najważniejsze jest zmniejszenie obciążeń przedsiębiorstw i zmniejszenie biurokracji”. Należy także zwiększyć prędkość energii wiatrowej.

Continue Reading

Economy

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu

Published

on

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Landsberga

Naciska

Samojezdne ciężarówki jeżdżą teraz także na autostradzie A96 pomiędzy Monachium a Landsbergiem. © Człowiek

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem, który otrzymał zezwolenie na testy autonomicznych ciężarówek na niemieckich autostradach. Trasa testowa biegnie z Norymbergi przez Monachium do Ulm i Landsberg. W Lechstadt znajduje się zarówno Centrum Testów Mobilności ADAC (Penzing), jak i Centrum Logistyczne EDEKA.

Landsberg – „Wymagana do tego technologia była przez pewien czas testowana w Centrum Testów Mobilności ADAC w Penzing” – wyjaśnia dr inż. Reinhard Kölke, dyrektor Centrum Technologicznego ADAC w Landsbergu.

Federalny Minister Transportu dr. Volker Wessing wraz z dyrektorem generalnym MAN Alexandrem Vlaskampem towarzyszył w dziewiczym locie na krótkim odcinku między Alershausen a Vorholzen. Według firmy MAN w firmie MAN i jej spółce macierzystej TRATON Group nad tematyką „jazdy autonomicznej” pracuje 500 inżynierów. Zarejestrowano już ponad 130 patentów.

Trasa testowa MAN do Landsbergu – autonomiczna ciężarówka na autostradzie A96

Autonomiczna jazda ciężarówką – zacznij
Federalny Minister Transportu dr. Udział wzięli Volker Wessing i dyrektor zarządzający MAN Alexander Vlaskamp (po lewej). © Człowiek

Samobieżne ciężarówki mogą potencjalnie zapobiegać wypadkom związanym ze zmęczeniem, usprawniać transport i zaradzić niedoborowi 100 000 kierowców ciężarówek.

Samodzielna jazda - ciężarówka - tor testowy
Samobieżne ciężarówki można testować na czerwonych odcinkach autostrady – na trasie A96 do Landsberg. © Człowiek

Z Biuletyn Crespota Codziennie na koniec dnia lub z nowym Aplikacja „Crespot”. Zawsze na bieżąco z najważniejszymi historiami.

READ  Pfalzgrafenweiler: Również trzy nowości w kolekcji – Dornstetten i okolice
Continue Reading

Trending