Connect with us

Economy

Inwestorzy wciąż się wahają: DAX oscyluje wokół 16 000

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 10.11.2021 12:15

Po kilku podróżach poniżej 16 000 punktów, niemiecki benchmark oscyluje wokół poziomu z dnia poprzedniego w południe. Inwestorzy pozostają ostrożni wobec ważnych danych o inflacji w USA.

Jak dotąd indeks DAX poruszał się wokół znaku tysiąca w ciągu dnia handlowego. Oczekiwane dziś po południu dane z USA o zmianach cen konsumenckich mogą wskazać drogę do dodatkowej trajektorii dla rynku akcji.

Globalny wzrost cen

Istnieje już konsensus co do kolejnego wzrostu inflacji. „Dla giełd, ustawianie liczby przed przecinkiem może mieć kluczowe znaczenie” – mówi Thomas Altmann z QC Partners. „Maklerzy giełdowi są już przyzwyczajeni do „piątki”.” Inwestorzy na całym świecie nie rezygnują obecnie z kwestii inflacji Również w Chinach ceny nadal rosną Producenci, będący ogólnie ważnym zwiastunem wyższego poziomu cen, rosną.Rosnące ceny energii i wpływ podatku od wartości dodanej spowodował wzrost inflacji w Niemczech w październiku.Ceny dla konsumentów wyniosły 4,5 procent wyższy od poziomu z tego samego miesiąca ubiegłego roku, według statystyk Federalny Urząd.

Zagrożenia dla niemieckiej gospodarki

Jednocześnie do końca roku niemiecka gospodarka nie nabierze rozpędu, jak oczekiwano. Według rady doradczej rządu federalnego w rocznym raporcie, który zostanie zaprezentowany rano, w 2021 r. wzrośnie tylko o 2,7 procent. „Mędrcy ekonomii” widzą wielkie zagrożenia dla rozwoju niemieckiej gospodarki. Należą do nich przedłużające się wąskie gardła podczas porodów i epidemia ponownie w zimie.

Przy 1,1570 USD euro nadal znajduje się poniżej poziomu 1,16 USD, na którym krążyło od tygodni. Ceny ropy wzrosły w środę od poprzedniego dnia. Obserwatorzy rynku powołali się na raport z USA, który sprawił, że uwolnienie części krajowych rezerw ropy wydaje się mniej prawdopodobne. Cena baryłki Brent North Sea 84,60 USD, wzrost o pół procenta od wczoraj. Cena uncji złota wynosi obecnie 1,826 USD.

Problemy ze spółką zależną Siemens Gamesa zajmującą się energetyką wiatrową oraz trwająca restrukturyzacja technologii energetycznych obciążały firmę Siemens Energy w minionym roku finansowym. Spółka planuje jednak wypłacić akcjonariuszom niewielką dywidendę w pierwszym pełnym roku swojego istnienia. Analityk Simon Tonsen z banku inwestycyjnego Jefferies również potwierdził, że wyniki dywizji gazu i energii były mocne. Od tego czasu akcje Siemens Energy zajmują szczyt indeksu DAX ze wzrostem cen o 1,5%. W roku obrotowym 2020/21 (stan na koniec września) była spółka zależna Siemensa, Siemens Energy, odnotowała stratę w wysokości 560 mln euro.

Akcje Infineon są również jednym ze zwycięzców indeksu DAX. Dzięki rosnącemu popytowi na chipy firma zajmująca się półprzewodnikami jest bardziej optymistyczna patrząc na bieżący rok fiskalny i oczekuje nieco lepszej wartości zysku w swojej podstawowej działalności niż na początku października. Marża oparta na wyniku operacyjnym, czyli tzw. wyniku segmentu, ma wynieść około 21 proc. w okresie dwunastu miesięcy do końca września 2022 roku. W minionym roku obrotowym 2020/21 Infineon – jak już wiadomo – silnie urosła. Dywidendy wzrosną o 5 centów do 27 centów na akcję.

W ostatnim kwartale spółka energetyczna wykorzystała zimną pogodę, oszczędzając koszty i eliminując negatywne skutki Corony. Skorygowany zysk przed odliczeniem odsetek i podatków (EBIT) od lipca do września wzrósł o 52 procent do 765 mln euro w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Sprzedaż wzrosła z 12,8 do 15,1 mld euro, częściowo dzięki przejęciu. Zrewidowany wynik grupy wzrósł ze 139 do 424 mln euro.

Do południa liście Adidasa tracą ponad pięć procent. Globalne problemy z dostawami i spadający popyt w Chinach spowodowały więcej kłopotów dla producenta artykułów sportowych, niż wcześniej oczekiwano. Dyrektor generalny Casper Rorsted potwierdził całoroczne perspektywy po spadku zysków w trzecim kwartale. Jednak wzrost będzie na dolnym końcu określonego zakresu. Zysk z działalności kontynuowanej spadł o 10,4% do 479 mln euro. Sprzedaż wzrosła o 3,4 procent do 5,75 miliarda euro. Wyniki były nieco niższe od oczekiwań analityków.

Operacyjnie Allianz jest na dobrej drodze do osiągnięcia w tym roku rekordowych wyników. Wynik operacyjny wyniesie około 13 miliardów euro, jak poinformował ubezpieczyciel rano. Jeden z traderów powiedział, że dane z trzeciego kwartału były powyżej oczekiwań, napędzane przez wszystkie obszary działalności, a zwłaszcza wzrost w zarządzaniu aktywami był „imponujący”.

W trzecim kwartale zyski chińskiego giganta technologicznego wzrosły o trzy procent do 39,5 miliarda juanów (około 5,3 miliarda euro). Tym samym Tencent przekroczył średnią ocenę analityków. Sprzedaż wzrosła o 13% do 142,4 mld juanów. Chociaż od sierpnia chiński rząd nie zatwierdził żadnych nowych gier online, Tencent zwiększył sprzedaż gier mobilnych o dziewięć procent. Największa chińska firma pod względem wartości rynkowej, podobnie jak inni producenci gier wideo w kraju azjatyckim, została dotknięta nowymi środkami przeciwko uzależnieniu od hazardu wśród nastolatków.

Do południa udziały grupy zajmującej się technologią fotowoltaiczną zyskują w TecDAX o około 16 procent. Pomimo niedoboru materiałów SMA odnotowała skok zysków w pierwszych dziewięciu miesiącach. Do końca września firma osiągnęła wynik operacyjny (Ebitda) w wysokości około 53 mln euro po 41,4 mln rok wcześniej. Jednak sprzedaż spadła z 774 do 745 milionów euro. Zarząd zapowiedział, że niedobory materiałowe wpłyną również na ostatni kwartał. Dlatego podkreślił już obniżoną prognozę roczną. Ale zaległości związane z wysokimi zamówieniami wskazują na znaczny wzrost sprzedaży w 2022 roku.

Pierwsza oferta publiczna producenta żywności pochodzenia roślinnego Vegans jak dotąd nie zakończyła się sukcesem. Pierwsza cena wynosiła 86,90 euro, potem spadła do 84,40 euro. W porównaniu z ceną emisyjną 87 euro oznacza to 3-procentową zniżkę. Spółka wcześniej ustaliła cenę emisyjną mniej więcej na dolnym końcu swojego przedziału cen docelowych, który wynosił od 85 do 110 euro za akcję. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Fiegritz cena emisyjna spowodowała, że ​​łączny wolumen pierwszej oferty publicznej wyniósł około 47,6 mln euro, wyceniając spółkę na ponad 106 mln euro.

W przeciwieństwie do tego, dzisiejsza pierwsza oferta publiczna producenta samochodów elektrycznych Rivian, wspieranego przez Amazon i Ford, może odnieść ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych. W środę firma ogłosiła ustalenie ceny emisyjnej jednej akcji na 78 dolarów i zwiększenie liczby oferowanych do sprzedaży akcji do 153 mln ze 135 mln. W skarbcu Rivian można wydać prawie dwanaście miliardów dolarów – cztery miliardy więcej niż pierwotnie planowano.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Published

on

To powód do radości dla klientów Vodafone, Telekom i O2. Dla wielu użytkowników smartfonów połączenia pod numer 0180 z infolinii stały się ostatnio znacznie tańsze. Tutaj możesz przeczytać o uproszczeniu, które wciąż czeka na Ciebie w 2022 roku.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Afrykański pomór świń: Ogrodzenie graniczne jest prawie gotowe - Gospodarka
Continue Reading

Economy

Szczyt Gospodarczy SZ: Schulze widzi rozmowy o sygnalizacji świetlnej na torze – Gospodarka

Published

on

Olaf Schulz odpoczywa w poniedziałkowy wieczór w Berlinie, nawet raczkująca koalicja sygnalizacyjna SPD, Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej jest w gorącej fazie negocjacji. Dochodzi północ, ale przyszły doradca wciąż siedzi w Muzeum Komunikacji i rozmawia. Poczęstuje się nawet kieliszkiem białego wina. A może dwa też? W zasadzie wyróżnia się swoimi standardami, co wskazuje, że negocjacje idą naprawdę dobrze. W przeciwnym razie będzie.

Tego wieczoru na Szczycie Gospodarczym SZ, kiedy redaktor naczelny Wolfgang Krach przeprowadza wywiad z Olafem Schulzem, dowiesz się niezwykłej ilości informacji o bardzo zamkniętym w sobie Olafie Schulzu.

Na przykład może rozmawiać nawet po dniu dziesięciu godzin negocjacji. Zapytano go, ile głosów, jak sądził, zdobędzie, startując w wyborach do Bundestagu. Dumny uśmiech: „Większość”. Czy uważasz, że nadal możesz zdobywać głosy od innych? „To byłoby sprawiedliwe – ale niezwykłe.” Schulz uśmiecha się. Wydaje się być kimś, kto nie pozwala się denerwować. Jak zwycięstwo wyborcze, w które prawie nikt nie wierzył, mogło zmienić polityka.

Dziś wieczorem Schulz przemawia pod okiem potencjalnych partnerów rządowych: Na widowni siedzi przewodnicząca Wspólnej Rady Zielonych Annalena Barbock. Al-Khader cierpi na silny ból brzucha spowodowany sygnalizacją świetlną. Obywatele, młodzież, ich wyborcy – każdy chce czystej ochrony klimatu. Zespół zielonego rządu zostanie oceniony na podstawie tego, czy może go wdrożyć. W berlińskiej dzielnicy rządowej niektórzy twierdzą, że Barbock i ich współprzewodniczący Robert Habeck spierali się o to, kto przejmie ministerstwo klimatu. Powinnam – A wraz z tym odpowiedzialność.

Tak, polityka jest nudna, ale on pyta: „Kto chce, żeby John Wayne był rządzony?”

Dowiesz się również, jak Scholz próbuje rozwiązać dylematy. Można by określić jego metodę jako prowadzenie zakulisowe. Najpierw pozostaje w cieniu, pozwala innym dyskutować, a potem proponuje kompromis. Dlatego ponowne przemyślenie planowania ministerstw jest sprawą Zielonych. Pozostawia też walkę o szczepienia.

READ  Tchibo oferuje teraz również samochody elektroniczne - na wystawie Tesla i Fiat

Na początku nic nie powiedział. Gdy liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i dziecięcych, a niektóre grupy zawodowe w krajach sąsiednich wprowadzono już obowiązkowe szczepienia, a spór o to dotarł także do Partii Zielonych i FDP, Scholz został wysłuchany. To było „słuszne” i był „osobiście za tym” – powiedział podczas wieczoru SZ – „powinniśmy rozpocząć dyskusję teraz, że w Niemczech zaczęliśmy inaczej”. Chcieli przekonać, że zadziałało to dziesiątki milionów razy, ale nie do końca.

Scholz obchodzi słowo „obowiązkowe szczepienie”, nie wypowiadając go w rzeczywistości. Tak jak „on” lub „ten” jest zawsze używany do opisu drażliwych i kontrowersyjnych spraw. Przykład: „To duży, duży krok, którego niewiele osób podjęłoby tydzień temu”. Co ma na myśli: infekcja musi mówić o obowiązkowym szczepieniu. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że dziesiątki tysięcy muszą najpierw zostać ponownie zainfekowane, zanim politycy będą mieli odwagę ustalić wytyczne. Czy to prowadzi?

Olaf Schultz w rozmowie z redaktorem naczelnym SZ Wolfgangiem Krachem: Polityk SPD był niezwykle zrelaksowany. Ale nie dla wszystkich przedmiotów.

(fot. Friedrich Bangert/SZ)

Dziś wieczorem Olaf Schultz mówi o kompromisie, fundamentalnej demokratycznej cnocie, bez której nie odniesiesz sukcesu. To niewątpliwie dobrze wyglądałoby na każdym przyszłym doradcy. Jednak nie był tak bardzo zainteresowany tym, jak kunsztownie wyklucza tych, którzy myślą inaczej, z jego światopoglądu: „Nienawidzę ludzi, którzy nie mogą iść na kompromis. Kto chce być rządzony przez Johna Wayne’a?” Wayne, barczysty bohater westernu z rękawami koszuli.

Jednak jako ostrzeżenie dla swojego partnera negocjacyjnego, nie chce tego zrozumieć: „Każdej godzinie, kiedy siedzimy, coraz bardziej czuję, że coś rośnie razem, coś do siebie pasuje” – mówi. Czy sygnalizacja świetlna wkrótce wzrośnie, być może do końca tygodnia, razem – a może lepiej -? Tak wiele jest w świecie możliwości, wymyka się Schulzowi. Prowadzone są „bardzo znaczące negocjacje”. Lubił to robić na mocy umowy koalicyjnej, jak w latach 60.: napisz na trzech stronach, co chcesz robić. „Ale oczywiście robimy to inaczej”, patrząc na współprzewodniczącego Zielonych, „z pewnością piszemy wiele całych stron”. Szczegółowa umowa to przede wszystkim koncesja na rzecz Zielonych. W Hamburgu partia koalicji Czerwono-Zielonych z burmistrzem I. Schulzem czasami czuła, że ​​została oszukana, ponieważ Schulz inaczej niż oni interpretował niejasne sformułowania programu rządowego.

Wciąż dowiadujemy się, że Scholz wyraźnie uważa, że ​​słuszne jest budowanie bardzo wysokiego muru na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, na przykład w Polsce na granicy z Białorusią, aby odstraszyć uchodźców. „Nie byłbyś w stanie powstrzymać krajów związkowych przed stwierdzeniem w tym przypadku, że nie mogą polegać tylko na patrolach, które tam się odbywają, ale że będą też środki bezpieczeństwa” – mówi Schulz. Byłoby „bardzo, bardzo prywatnie”, gdybym usiadł wygodnie w holu i powiedział: „Tak, my też nie wiemy, co robić, ale nie budujemy ściany. „Jeśli polski rząd podjął taką decyzję, nie mamy prawa mówić, że nie może tego zrobić”.

Krótko o relacji między Schultzem i Merkel. To, że ustępujący kanclerz powiedział, że może spać spokojnie, gdy on jest w kancelarii, był „komplementem” dla siebie i demokracji, „że można spać spokojnie, gdy rządzą inni”. Ale teraz Schulze nie pozostawia wątpliwości, że tego wieczoru chce rządzić pierwszy. I tak dalej i tak dalej.”

Continue Reading

Economy

Dlaczego obcokrajowcy opuszczają Chiny w czasach epidemii?

Published

on

NSW piątkowe popołudnie Muzeum Sztuki Liu Haisu w Szanghaju świętuje „kulturowe więzi i przyjaźń” między Chinami a Niemcami. Wydział Kultury Konsulatu Niemieckiego zorganizował imponującą wystawę na temat czasu. Dzieła powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat zostały stworzone przez artystów z obu krajów. Ale kiedy otwarto ich galerię, Niemcy byli tylko marginalną rzeczą. Twarze trzech kobiet milczą na ekranie z boku. Nie otrzymali wizy na wjazd do Chin, jak większość nie-Chińczyków od początku pandemii.

Tak jak niemieckim artystom nie wolno mówić, tak dyrektor muzeum unika słowa „Covid”, ale niemiecki konsul generalny zwraca się do słonia w pokoju i mówi o „wyzwaniach” w stosunkach niemiecko-chińskich. Lata po wybuchu pandemii. Każdy obcokrajowiec w regionie wie, co to oznacza: od dwóch lat Republika Ludowa wydaje wizy tylko po nerwowej procedurze tylko tym, którzy mogą udowodnić organom podatkowym i lokalnym pracownikom, że wykonują tam ważną pracę. Artyści nie są wymienieni.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Przyczynę tego widać niemal co wieczór w głównych wiadomościach telewizji państwowej, gdzie malowany jest znacznie mniej wrażliwy obraz Niemiec niż na wystawie Muzeum Liu Haisu. W niebieskim świetle karetek pogotowia zatrzymujących się z hałaśliwymi oponami przed niemieckimi szpitalami i rozładowujących skrzypiących pacjentów pod maskami tlenowymi, najnowsze katastroficzne statystyki Covid w Republice Federalnej Niemiec są wyjaśniane opinii publicznej za pomocą wykresów słupkowych: „67 186 nowych infekcji i 446 zgonów w jeden dzień”.

Z drugiej strony, znacznie większe Chiny zgłosiły w czwartek zaledwie 96 nowych infekcji i zero zgonów. Według oficjalnych statystyk tylko 4636 osób zmarło z powodu wybuchu wirusa w Wuhan, co stanowi 4% liczby zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez Niemcy. Dziesięć dni temu Uniwersytet Pekiński opublikował badanie przeprowadzone przez matematyków, stwierdzające, że spodziewano się „masowej epidemii” z 640 000 nowych infekcji dziennie, co miałoby „niszczący wpływ” na system opieki zdrowotnej i kraj, gdyby Chiny miały szerzyć się. Otwarcie granic doprowadzi do „katastrofy”.

READ  Po porażce w Ohio: Volkswagen chce obalić orzeczenie USA w aferze emisyjnej
Continue Reading

Trending