Connect with us

sport

Pięć angielskich drużyn wycofuje się z Premier League

Published

on

Plany Premier League wystawiły europejską piłkę klubową na próbę. Jednak po gwałtownych groźbach ze strony przeciwników pierwsi założyciele odwrócili się od projektu.

Po niecałych 48 godzinach w najbardziej zaciekłej burzy protestów w europejskiej piłce nożnej Premier League Znowu upadł. dystans Miasto Manchester Inne duże angielskie kluby odwróciły się od planów. Mistrzowie Liverpoolu, Manchesteru United, Tottenham Hotspur i Arsenalu również ogłosili w środę wieczorem pożegnanie z utworzeniem ekskluzywnej ligi. Według raportów Chelsea FC Podejmij odpowiednie kroki. A także twórcy hiszpańskiego klubu Nobla F.C.B I od Atletico Madrid Musi kierować się podobnymi względami.

Ed Woodward, dyrektor zarządzający Manchesteru United, ogłosił swoje odejście pod koniec roku. Woodward był jedną z sił napędowych projektu, wraz z prezydentem Realu Madryt Florentino Perezem i Andreą Agnelli, prezydentem Turynu Juventusu, którzy we wtorek wieczorem coraz bardziej rozpadali się . .

„Decyzja jest absolutnie słuszna” – napisał na Twitterze brytyjski premier Boris Johnson. Ma nadzieję, że inni przedsiębiorcy z Premier League pójdą w jego ślady. Alexander SeverinPrezydent UEFA i trudny przeciwnik turnieju był zachwycony. Słoweńczyk powiedział, że władze miasta postąpiłyby bardzo mądrze, aby „usłyszeć wiele głosów, zwłaszcza od swoich fanów”.

We wtorek wieczorem wielu fanów Chelsea świętowało już przed Stamford Bridge w Londynie, o czym świadczą filmy w mediach społecznościowych. Organizatorzy Premier League, która została ogłoszona w poniedziałek wieczorem, początkowo nie złożyli oświadczenia. Jeśli chodzi o europejską piłkę nożną, we wtorek wieczorem minęły dwa niezapomniane dni, kiedy Karl-Heinz Rummenigge nagle powrócił na międzynarodową scenę jako zwiastun nadziei.

Rummenigge powraca na stanowisko dyrektora wykonawczego UEFA

Prezes Bayern Monachium Został powołany do Komitetu Wykonawczego UEFA we wtorek po południu, podczas którego odbyła się konferencja w Montreux wypełniona ostrzeżeniami dla dwunastu rozłamowych klubów Premier League. Rummenigge ponownie zostaje przyjęty do kontynentalnego rządu piłkarskiego po czteroletniej przerwie jako zastępca trenera Juventusu Andrei Agnelli, który został zastrzelony jako zły chłopiec i mediator w nagłej wielkiej sprzeczce.

READ  „Satysfakcjonująca gra!” - Głosy na scenie Werder Brema w Paderborn!

Według mediów inicjatorzy Premier League swój pierwszy prawny sukces odnieśli w Hiszpanii. Sąd gospodarczy w Madrycie zakazał UEFA, FIFA i ich stowarzyszonym organizacjom i ligom jakichkolwiek kar lub innych działań przeciwko 12 klubom założycielskim. Wieczorem z ostatniej chwili przeczytały, zwłaszcza z Anglii, że pierwsze kluby znów się dystansują.

Z jednej strony na konferencji nie było nic nowego poza decyzją Kongresu przeciwko Premier League w eleganckim szwajcarskim uzdrowisku, która została poparta przez wszystkie 55 narodowych federacji. Ligi Mistrzów i mistrzostw Europy przez szefa UEFA Ceferin w poniedziałek, kontrowersje początkowo trwały. Wiele wskazuje na drastyczną konfrontację – rozpoczęła się wcześniej niż oczekiwano we wtorek wieczorem.

Bayern Monachium jest teraz klubem modelowym

W 15-minutowym uderzeniu Ceferin przygotował przyjazne słowa dla Rummenigge jako kontrapunkt dla zbuntowanych klubów z Włoch, Anglii i Hiszpanii. Powiedział mu: „Bardzo wdzięczny”. „Jesteś wspaniałym honorowym prezesem Stowarzyszenia Klubów Europejskich” – powiedział Słoweńczyk. Plik Bayern Monachium Nagle stał się lojalnym klubem recenzującym z powodu odrzucenia Premier League

Rummenigge przyznał: „Nie jest już częścią mojego planu życiowego, aby ponownie zostać dyrektorem UEFA”. Tyle że w głębokim kryzysie nie chce, aby mu odmówiono prośby o pomoc ze strony Ceferina i członków Komisji Gospodarczej ds. Afryki. „Kocham piłkę nożną i czuję się odpowiedzialny, więc jest rzeczą oczywistą, że pomogę europejskiej piłce nożnej i europejskim klubom w utrzymaniu naszych struktur konkurencyjnych w Europie” – powiedział Rummenigge. Chce teraz pośredniczyć „jako mediator między UEFA a 12 dysydenckimi klubami”.

Rummenigge nagle przeniesie się na wiosnę 2024 roku, dwa lata po zakończeniu swojej kadencji w Monachium, na czele niemieckiego trio w ważnych międzynarodowych gremiach FIFA i UEFA. Wiceprezydent Konfederacji Niemiec, Rainer Koch, został nawet mianowany dyrektorem wykonawczym UEFA na czteroletnią kadencję, podczas gdy jego krajowy odpowiednik Peter Peters dołączy na ten sam okres do Światowej Rady Federacji, a niemiecki futbol będzie ponownie reprezentowany. po dwuletniej przerwie. „Bardzo ważne jest, aby nasz głos był tam słyszany w świetle wielu wyzwań, przed jakimi stoi dziś futbol” – powiedział prezes Dfb. Fritz Keeler.

READ  BVB: Edin Terzic śmieje się z jego spoconego wyglądu na siłowni | Sporty

FIFA wspiera UEFA

Burza niezadowolenia europejskiego futbolu z powodu projektu, który jest sprzeczny z wartościami sportowymi, odbiła się również na Montreux. Ceferin poprowadził linię frontu swoim przemówieniem, aw szczególności zaatakował sześć angielskich klubów, które chciały oderwać się od pierwszej ligi UEFA z Premier League.

We wtorek wieczorem 53-latek z radością powitał Manchester City z powrotem w „rodzinie europejskiej piłki nożnej”. W każdym razie pozytywne dla niego: jego przebudowa wysoce kontrowersyjnej Ligi Mistrzów nagle wygląda na zachowanie piłki nożnej jako dobra kulturowego, co jest niezgodne z rzeczywistością.

Ceferin uzyskał niezwykłe wsparcie od prezydenta FIFA Gianni Infantino Brać, posiadać. „Jeśli niektórzy zdecydują się pójść własną drogą, będą musieli ponieść konsekwencje” – wskazały szwajcarskie sankcje nałożone na dysydenckie kluby. Szef Dfb Keeler również wydał zaskakująco wyraźne ostrzeżenie w tej sprawie. „Samolubne zachowanie tych dwunastu klubów nie ma nic wspólnego z grą, którą kochaliśmy jako dzieci. Kluby i ich dobrze zapowiadające się drużyny powinny być wykluczone ze wszystkich rozgrywek, dopóki nie pomyślą o swoich wielu fanach, którzy są na pierwszym miejscu. największe kluby na świecie – nie tylko ich portfele ”.

Z taką żywotnością Keeler osiągnął wyraźne głosy fanów. W Dortmundzie wściekli kibice dali Dortmundowi przykład do naśladowania z sztandarem. Fani pisali „wyraźne słowa zamiast pustych linii”, czarnymi literami na dużym żółtym plakacie zawieszonym na płocie naprzeciwko biura w Dortmundzie. „Anuluj ESL (European Premier League) teraz i na zawsze”.

Premier Wielkiej Brytanii zagroził nałożeniem sankcji

Reakcje w Anglii były podobnie ostateczne, aż do głównego trenera Liverpoolu klub yourgenCo, przynajmniej jeśli chodzi o sprawę, odwraca uwagę od pracodawcy Super League. Jak zwykle w napiętym nastroju wplątały się radykalne media, a nawet rodzina królewska i polityka. The Telegraph pisał o „apokalipsie zombie futbolu w poszukiwaniu świeżego mięsa”. Nienazwany działacz klubu twierdził, że osoba odpowiedzialna za innego uczestnika Premier League otrzymała groźbę śmierci za pośrednictwem sieci społecznościowych. niebo.

READ  Misja przeciwko Nadalowi: największy moment Zvereva w chwili najgłębszej klęski

Premier Johnson ogłosił gazecie „Sun”, że ten „śmieszny” miliardowy projekt otrzyma czerwoną kartkę. Minister sportu Oliver Dowden przedstawił radykalne pomysły w parlamencie, aby uniemożliwić udział Wielkiej Szóstce, głównym klubom w Anglii.

Kontrowersje wokół natychmiastowego wykluczenia z Ligi Mistrzów gwałtownie wzrosły. UEFA bada, czy jest to prawnie możliwe. Nie można przewidzieć, czy we wtorek wieczorem będzie to konieczne dla pozostałych klubów Premier League. Zgodnie ze statutem każdy nowy konkurs wymaga zgody organizacji patronackiej. Jednak kwestia konkurencyjnych produktów wchodzi głębiej w prawo Unii Europejskiej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

AD 2024: Tak prezentują się eksperci sportowi w drużynie Niemieckiego Związku Piłki Nożnej

Published

on

AD 2024: Tak prezentują się eksperci sportowi w drużynie Niemieckiego Związku Piłki Nożnej

Stan na: 17 czerwca 2024 o 22:31

Jak reprezentacja Niemiec powinna zaprezentować się w drugim meczu grupowym mistrzostw Europy z Węgrami? Eksperci od oprogramowania sportowego są zgodni.

„Nigdy nie zmieniaj zwycięskiej drużyny” To oczywisty fakt w piłce nożnej. Jednak niezależnie od tego, jak banalne może wydawać się to sformułowanie w kontekście inflacyjnym, jest ono nadal aktualne. Bo forma i pewność siebie to ważne czynniki w walce o zwycięstwo.

Taką sytuację oceniają także eksperci sportowi, którzy nie widzą powodu do zmian po zaciekłym zwycięstwie drużyny Niemieckiego Związku Piłki Nożnej nad Szkocją 5:1 na początku mistrzostw Europy. Almuth Schulte, Bastian Schweinsteiger, Thomas Brojic i Thomas Hitzlsperger wspierają wybór trenera reprezentacji Juliana Nagelsmanna na tę samą wyjściową jedenastkę przeciwko Węgrom i przeciwko wyczerpanym Brytyjczykom.

Oczekiwany skład ekspertów sportowych na mecz z Węgrami

Znów bez prawdziwego środkowego napastnika

Oznacza to, że Niklas Volkrug, prawdziwy środkowy napastnik, który odmienił ton niemieckiego meczu po tym, jak wszedł na boisko z ławki w meczu przeciwko Szkocji i po pięknym golu zdobył 4:0, będzie musiał najpierw zasiąść na ławce rezerwowych. Jeśli chodzi o środkowego napastnika DFB, eksperci Sportschau głosują na Kaia Havertza, który jest raczej typem rozgrywającego, który od czasu do czasu może powrócić do ofensywnego pomocnika.

Jeśli Schulte, Schweinsteiger i spółka osiągną swój cel, Leroy Sane będzie musiał początkowo zadowolić się rolą widza. Niezwykle utalentowany napastnik wszedł także do akcji przeciwko Szkocji w drugiej połowie, ale – w przeciwieństwie do Volkruga – nie odegrał znaczącego roli w niemieckim meczu.

READ  Verstappen jest znudzony zwycięstwem – cytat z espresso Schumachera
Continue Reading

sport

EM 2024 w telewizji i transmisji na żywo: Tutaj możesz oglądać na żywo mecz Belgia – Słowacja

Published

on

EM 2024 w telewizji i transmisji na żywo: Tutaj możesz oglądać na żywo mecz Belgia – Słowacja

Dla fanów piłki nożnej Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech to turniej roku. Podobnie jak w przypadku większości innych międzynarodowych turniejów, miliony ludzi będą kibicować swoim krajom przed ekranami. Naturalnie wszystkie mecze Mistrzostw Europy 2024 będą transmitowane w telewizji i na żywo.

Jak to często bywa, większość tegorocznych meczów Mistrzostw Europy będzie transmitowana w ogólnodostępnej telewizji ARD i ZDF. Ale RTL i MagentaTV również nabyły licencje. W kolejnym artykule podpowiemy, które gry są dostępne w telewizji za darmo, a które można oglądać jedynie w ramach abonamentu.

+++ Niemcy w telewizji i transmisji na żywo: Tutaj możesz oglądać mecze Mistrzostw Europy na żywo w telewizji +++

EM 2024 w telewizji i na żywo: wszystkie mecze? Tylko z abonamentem!

Dzięki MagentaTV, ARD, ZDF i RTL czterech dostawców uzyskało licencje na transmisję Igrzysk EM 2024 w Niemczech. ARD i ZDF po raz kolejny pokazują większość meczów Mistrzostw Europy na przemian w telewizji i bezpłatnej transmisji na żywo. Jednak MagentaTV dostała największy pakiet praw ze wszystkich gier. ARD, ZDF i RTL zakupiły wyłącznie sublicencje.


MagentaTV jako jedyna pokazuje wszystkie mecze Mistrzostw Europy!
Taryfa Flex jest teraz dostępna w cenie 10 euro miesięcznie. Nie ma minimalnego okresu i możesz anulować co miesiąc, niezależnie od tego, czy jesteś klientem Telekom, czy nie: Kliknij tutaj i zamów całe Mistrzostwa Europy za dziesiątkę! 🛒


Usługa transmisji na żywo Telekom pokaże wszystkie 51 meczów, w tym wyłącznie pięć. Trzy z nich są już znane. Węgry – Szwajcaria (15 czerwca 2024), Słowenia – Serbia (20 czerwca) i Szkocja – Węgry (23 czerwca 2024). Spotkanie odbędzie się także na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Europy i 1/8 finału. Jeśli więc naprawdę chcesz śledzić wszystkie mecze Euro 2024 w telewizji i na żywo, musisz subskrybować MagentaTV.

READ  Verstappen jest znudzony zwycięstwem – cytat z espresso Schumachera

Mecze UEFA Euro 2024 w telewizji i transmisji na żywo:

  • Poniedziałek, 17 czerwca, godz. 15:00: Rumunia – Ukraina, RTL i MagentaTV
    Poniedziałek, 17 czerwca, godz. 18:00: Belgia – Słowacja, ZDF i MagentaTV
    Poniedziałek, 17 czerwca, 21:00: Austria – Francja, ARD i MagentaTV
  • Wtorek, 18 czerwca, 18:00: Türkiye – Gruzja, RTL i MagentaTV
    Wtorek, 18 czerwca, 21:00: Portugalia – Czechy, ARD i MagentaTV

RTL pokaże dwanaście meczów oraz skróty w ramach Mistrzostw Europy. ARD i ZDF pokażą 34 mecze Mistrzostw Europy w ogólnodostępnej telewizji i na żywo. Dotyczy to wszystkich meczów reprezentacji Niemiec, oprócz półfinałów i finału.


Continue Reading

sport

Recenzje prasy EM: ​​„Jesteśmy dalej w Bellingham”

Published

on

Recenzje prasy EM: ​​„Jesteśmy dalej w Bellingham”

Holenderskie media chwalą „jasnowidza” Foot Weghorsta, Duńczycy rozczarowani po starcie, a Anglicy cieszą się tylko z Jude Bellingham: recenzje prasy międzynarodowej z niedzielnych Mistrzostw Europy.

Dania nie mogła osiągnąć nic więcej niż remis 1:1 ze Słowenią, podczas gdy Jude Bellingham i Anglia zremisowały 1:0 z Serbią.
zdjęcia imago (2)

Holandia – Polska 2:1


Holandia


Telegraf: „Wout Weghorst mistrzami dla Orange! Holandia rozpoczęła Mistrzostwa Europy od niewielkiego zwycięstwa nad Polską. Cóż to była za zmiana w przypadku Wouta Weghorsta. Wydawało się, że Orange będzie miał bardzo rozczarowujący początek turnieju przeciwko Polsce, ale dzięki mocnemu występowi zmiennika, który właśnie został zmieniony. „Reprezentacja Holandii zdobyła pierwsze trzy punkty w Mistrzostwach Europy”.

reklama: „Wout Weghorst jest awaryjnym wybawicielem Oranje. Dzięki swojemu złotemu następcy zapobiega fałszywemu uruchomieniu Oranje. Zachwycony Weghorst przepowiedział jego bohaterski zwrot w listach do swojej dziewczyny”.

Polska:


Rzeczpospolita: Dodał: „Porażka daje nam nadzieję. (…) Nadzieję daje nam fakt, że ostatecznie nie musieliśmy się wstydzić występu naszego zespołu”.

Gazeta Wyborcza: „Pomarańczowy na chwilę stał się szary. Polacy zagrali dobrze, ale nie wytrzymali holenderskiego ostrzału”.


Hiszpania:


tak jak: „Weghorst poprawia Koemana. Koeman opierał się pomysłowi posiadania dwóch skrzydeł i tradycyjnej dziewiątki. Uciekł się do tego w 81. minucie i wygrał mecz w 83. minucie”.

Sporty: „Do pierwszego meczu na międzynarodowym turnieju trzeba przystąpić możliwie bez szwanku, wydaje się, że taki jest sposób myślenia Polski w walce z Holandią. (…) (Ronald) Koeman także szukał rozwiązań, bo Xavi Simons wydawał się zafascynowany scenariuszem Mistrzostw Europy, a Memphis Depay „były trener Barcelony znalazł rozwiązanie w Wout Weghorst”.

Dania – Słowenia 1:1

Dania:

READ  VFB Stuttgart | 8 Unia Berlina

Jyllands-Bosten: „Przeciwko najsłabszej drużynie w grupie na papierze Dania straciła to, czego chciała reprezentacja narodowa: trzy punkty, a co za tym idzie dużą szansę, że postęp jest w zasięgu ręki”.


Dodatkowe ostrze: „Gwałtowny spadek: Dania oszukuje samą siebie. (…) Dania rozpoczęła Mistrzostwa Europy od rozczarowującego remisu ze Słowenią”.


Słowenia:


Dniewnik„Jeden punkt przeciwko faworyzowanym Duńczykom to dobry początek nadchodzących meczów w tych Mistrzostwach Europy. Chociaż Dania przez większość meczu kontrolowała grę i miała znaczące posiadanie piłki, Słoweńcy byli bardziej niebezpieczni, szczególnie w ostatnim meczu. ” 20 minut Ten punkt „zwiększy ich pewność siebie przed meczami z Serbią i Anglią”.


Delo: „Celem jest nagrodzenie naszego występu. Po zdobyciu jednego punktu Słowenia pozostaje w wyścigu o co najmniej trzecie miejsce w grupie i zakwalifikowanie się do 1/8 finału, a może i więcej”.

Hiszpania:


Sporty: „Niezrównany powrót Eriksena na Mistrzostwa Europy po problemach z sercem w 2021 roku. Życie znów uśmiecha się do Christiana Eriksena”.

Marka: „Słowenia niszczy marzenie Eriksena o powrocie. Trzy lata temu serce Eriksena sprawiło, że Dania zadrżała ze strachu. A 1100 dni później Christian zachwycił swoich rodaków, gdy strzelił gola na początku Mistrzostw Europy 2024”.

Anglia – Serbia 1:0


Anglia:


słońce: „Uratowany przez Bale’a. Genialny Bellingham zapewnia Trzem Lwom doskonały start na Euro 2024. Przyzwyczailiśmy się do porównywania Jude Bellingham do innych angielskich piłkarzy. Z Waynem Rooneyem w 2004 r. i Paulem Gascoigne w 1990 r. Ale wyszliśmy dalej „Bellinghama nie można porównać. „Żaden inny zawodnik nie grał dla Three Lions przez ostatnie pół wieku… Oglądanie Bellinghama jest jak oglądanie Muhammada Alego lub Tigera Woodsa w szczytowej formie”.

codzienna poczta: „Trudno powiedzieć, gdzie Jude Bellingham grał przeciwko Serbii w Gelsenkirchen. „Wszędzie” jest prawdopodobnie całkiem odpowiednie. Anglia rozpoczęła kampanię w Mistrzostwach Europy od zwycięstwa, ale Bellingham był tak dobry, że został przyćmiony”.

READ  BVB: Edin Terzic śmieje się z jego spoconego wyglądu na siłowni | SportyStróż: „Jude Bellingham zapewnia Anglii zwycięski początek, ale Serbia przyprawia Southgate o pot. (…) Druga połowa była nerwowa, co kontrastowało z radością i akcją z pierwszej połowy, którą uosabiał Jude Bellingham. Bellingham był gwiazdą przed końcem. „Pierwsza połowa była świetną mieszanką agresji i intensywności i chociaż występ zespołu był daleki od doskonałości, przed turniejem było mnóstwo obaw”.


BBC: „Zwycięstwo było dokładnie tym, czego chciał menedżer Southgate, ale było dalekie od ideału, ponieważ Anglia walczyła z ciężko pracującą, ale pozbawioną wyobraźni Serbią. (…) Na razie Southgate będzie zadowolony ze zwycięstwa, ale nadal istnieje potrzeba jeszcze dużo do zrobienia.” Aby to zrobić.”


Szwajcaria:


Wskaźnik dzienny: „Zmęczony kopnięciem? Anglicy wciąż prowadzą. Podopieczni Garetha Southgate’a rozpoczęli burzliwie mecz z Serbią. Jednak po golu Jude Bellinghama we wczesnym meczu zespół nie wygląda już na zainteresowany żadnym meczem”.

Continue Reading

Trending