Connect with us

sport

Pięć angielskich drużyn wycofuje się z Premier League

Published

on

Plany Premier League wystawiły europejską piłkę klubową na próbę. Jednak po gwałtownych groźbach ze strony przeciwników pierwsi założyciele odwrócili się od projektu.

Po niecałych 48 godzinach w najbardziej zaciekłej burzy protestów w europejskiej piłce nożnej Premier League Znowu upadł. dystans Miasto Manchester Inne duże angielskie kluby odwróciły się od planów. Mistrzowie Liverpoolu, Manchesteru United, Tottenham Hotspur i Arsenalu również ogłosili w środę wieczorem pożegnanie z utworzeniem ekskluzywnej ligi. Według raportów Chelsea FC Podejmij odpowiednie kroki. A także twórcy hiszpańskiego klubu Nobla F.C.B I od Atletico Madrid Musi kierować się podobnymi względami.

Ed Woodward, dyrektor zarządzający Manchesteru United, ogłosił swoje odejście pod koniec roku. Woodward był jedną z sił napędowych projektu, wraz z prezydentem Realu Madryt Florentino Perezem i Andreą Agnelli, prezydentem Turynu Juventusu, którzy we wtorek wieczorem coraz bardziej rozpadali się . .

„Decyzja jest absolutnie słuszna” – napisał na Twitterze brytyjski premier Boris Johnson. Ma nadzieję, że inni przedsiębiorcy z Premier League pójdą w jego ślady. Alexander SeverinPrezydent UEFA i trudny przeciwnik turnieju był zachwycony. Słoweńczyk powiedział, że władze miasta postąpiłyby bardzo mądrze, aby „usłyszeć wiele głosów, zwłaszcza od swoich fanów”.

We wtorek wieczorem wielu fanów Chelsea świętowało już przed Stamford Bridge w Londynie, o czym świadczą filmy w mediach społecznościowych. Organizatorzy Premier League, która została ogłoszona w poniedziałek wieczorem, początkowo nie złożyli oświadczenia. Jeśli chodzi o europejską piłkę nożną, we wtorek wieczorem minęły dwa niezapomniane dni, kiedy Karl-Heinz Rummenigge nagle powrócił na międzynarodową scenę jako zwiastun nadziei.

Rummenigge powraca na stanowisko dyrektora wykonawczego UEFA

Prezes Bayern Monachium Został powołany do Komitetu Wykonawczego UEFA we wtorek po południu, podczas którego odbyła się konferencja w Montreux wypełniona ostrzeżeniami dla dwunastu rozłamowych klubów Premier League. Rummenigge ponownie zostaje przyjęty do kontynentalnego rządu piłkarskiego po czteroletniej przerwie jako zastępca trenera Juventusu Andrei Agnelli, który został zastrzelony jako zły chłopiec i mediator w nagłej wielkiej sprzeczce.

READ  Bayern: Czy transfer Alaby się nie powiedzie? Prawdziwy ekspert - „Nikt nie jest zainteresowany Hiszpanią”

Według mediów inicjatorzy Premier League swój pierwszy prawny sukces odnieśli w Hiszpanii. Sąd gospodarczy w Madrycie zakazał UEFA, FIFA i ich stowarzyszonym organizacjom i ligom jakichkolwiek kar lub innych działań przeciwko 12 klubom założycielskim. Wieczorem z ostatniej chwili przeczytały, zwłaszcza z Anglii, że pierwsze kluby znów się dystansują.

Z jednej strony na konferencji nie było nic nowego poza decyzją Kongresu przeciwko Premier League w eleganckim szwajcarskim uzdrowisku, która została poparta przez wszystkie 55 narodowych federacji. Ligi Mistrzów i mistrzostw Europy przez szefa UEFA Ceferin w poniedziałek, kontrowersje początkowo trwały. Wiele wskazuje na drastyczną konfrontację – rozpoczęła się wcześniej niż oczekiwano we wtorek wieczorem.

Bayern Monachium jest teraz klubem modelowym

W 15-minutowym uderzeniu Ceferin przygotował przyjazne słowa dla Rummenigge jako kontrapunkt dla zbuntowanych klubów z Włoch, Anglii i Hiszpanii. Powiedział mu: „Bardzo wdzięczny”. „Jesteś wspaniałym honorowym prezesem Stowarzyszenia Klubów Europejskich” – powiedział Słoweńczyk. Plik Bayern Monachium Nagle stał się lojalnym klubem recenzującym z powodu odrzucenia Premier League

Rummenigge przyznał: „Nie jest już częścią mojego planu życiowego, aby ponownie zostać dyrektorem UEFA”. Tyle że w głębokim kryzysie nie chce, aby mu odmówiono prośby o pomoc ze strony Ceferina i członków Komisji Gospodarczej ds. Afryki. „Kocham piłkę nożną i czuję się odpowiedzialny, więc jest rzeczą oczywistą, że pomogę europejskiej piłce nożnej i europejskim klubom w utrzymaniu naszych struktur konkurencyjnych w Europie” – powiedział Rummenigge. Chce teraz pośredniczyć „jako mediator między UEFA a 12 dysydenckimi klubami”.

Rummenigge nagle przeniesie się na wiosnę 2024 roku, dwa lata po zakończeniu swojej kadencji w Monachium, na czele niemieckiego trio w ważnych międzynarodowych gremiach FIFA i UEFA. Wiceprezydent Konfederacji Niemiec, Rainer Koch, został nawet mianowany dyrektorem wykonawczym UEFA na czteroletnią kadencję, podczas gdy jego krajowy odpowiednik Peter Peters dołączy na ten sam okres do Światowej Rady Federacji, a niemiecki futbol będzie ponownie reprezentowany. po dwuletniej przerwie. „Bardzo ważne jest, aby nasz głos był tam słyszany w świetle wielu wyzwań, przed jakimi stoi dziś futbol” – powiedział prezes Dfb. Fritz Keeler.

READ  Olympia 2021 w Tokio: Bencic wygrywa złoto po finale maratonu z Vondrosovą

FIFA wspiera UEFA

Burza niezadowolenia europejskiego futbolu z powodu projektu, który jest sprzeczny z wartościami sportowymi, odbiła się również na Montreux. Ceferin poprowadził linię frontu swoim przemówieniem, aw szczególności zaatakował sześć angielskich klubów, które chciały oderwać się od pierwszej ligi UEFA z Premier League.

We wtorek wieczorem 53-latek z radością powitał Manchester City z powrotem w „rodzinie europejskiej piłki nożnej”. W każdym razie pozytywne dla niego: jego przebudowa wysoce kontrowersyjnej Ligi Mistrzów nagle wygląda na zachowanie piłki nożnej jako dobra kulturowego, co jest niezgodne z rzeczywistością.

Ceferin uzyskał niezwykłe wsparcie od prezydenta FIFA Gianni Infantino Brać, posiadać. „Jeśli niektórzy zdecydują się pójść własną drogą, będą musieli ponieść konsekwencje” – wskazały szwajcarskie sankcje nałożone na dysydenckie kluby. Szef Dfb Keeler również wydał zaskakująco wyraźne ostrzeżenie w tej sprawie. „Samolubne zachowanie tych dwunastu klubów nie ma nic wspólnego z grą, którą kochaliśmy jako dzieci. Kluby i ich dobrze zapowiadające się drużyny powinny być wykluczone ze wszystkich rozgrywek, dopóki nie pomyślą o swoich wielu fanach, którzy są na pierwszym miejscu. największe kluby na świecie – nie tylko ich portfele ”.

Z taką żywotnością Keeler osiągnął wyraźne głosy fanów. W Dortmundzie wściekli kibice dali Dortmundowi przykład do naśladowania z sztandarem. Fani pisali „wyraźne słowa zamiast pustych linii”, czarnymi literami na dużym żółtym plakacie zawieszonym na płocie naprzeciwko biura w Dortmundzie. „Anuluj ESL (European Premier League) teraz i na zawsze”.

Premier Wielkiej Brytanii zagroził nałożeniem sankcji

Reakcje w Anglii były podobnie ostateczne, aż do głównego trenera Liverpoolu klub yourgenCo, przynajmniej jeśli chodzi o sprawę, odwraca uwagę od pracodawcy Super League. Jak zwykle w napiętym nastroju wplątały się radykalne media, a nawet rodzina królewska i polityka. The Telegraph pisał o „apokalipsie zombie futbolu w poszukiwaniu świeżego mięsa”. Nienazwany działacz klubu twierdził, że osoba odpowiedzialna za innego uczestnika Premier League otrzymała groźbę śmierci za pośrednictwem sieci społecznościowych. niebo.

READ  Fani nadal świętują: całkowicie zajęta trybuna zapada się podczas dopingu

Premier Johnson ogłosił gazecie „Sun”, że ten „śmieszny” miliardowy projekt otrzyma czerwoną kartkę. Minister sportu Oliver Dowden przedstawił radykalne pomysły w parlamencie, aby uniemożliwić udział Wielkiej Szóstce, głównym klubom w Anglii.

Kontrowersje wokół natychmiastowego wykluczenia z Ligi Mistrzów gwałtownie wzrosły. UEFA bada, czy jest to prawnie możliwe. Nie można przewidzieć, czy we wtorek wieczorem będzie to konieczne dla pozostałych klubów Premier League. Zgodnie ze statutem każdy nowy konkurs wymaga zgody organizacji patronackiej. Jednak kwestia konkurencyjnych produktów wchodzi głębiej w prawo Unii Europejskiej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Bayern Monachium: Koeman daje nadzieję na przedłużenie kontraktu: „Drzwi nie zostały zamknięte!” – Bundesliga

Published

on

Czy Kingsley Coman (25) zostanie w Bayernie?

Przed meczem Ligi Mistrzów z Barceloną (środa, 21:00 / DAZN i wideo na żywo na BILD.de), niemiecka gwiazda skrzydłowego bijąca rekord daje wszystkim fanom nadzieję na przedłużenie kontraktu (na razie do 2023 roku).

Koeman: Tak, rozmawialiśmy. Klub będzie oczywiście nadal rozmawiał z moim doradcą. Może niedługo będziemy mieć wieści…”

nano? Do tej pory wydawało się, że negocjacje utknęły w impasie. Według informacji SPORT BILD i BILD, Koeman poprosił o pensję w wysokości około 20 milionów euro rocznie. Do tej pory Francuz otrzymał 12 mln euro, ale klub nie chciał mu płacić więcej niż 15 mln euro na sezon. Do tej pory panował trend: gwiazda prawdopodobnie przejdzie do angielskiej Premier League.

Ale Koeman ma teraz nadzieję na porozumienie w Monachium!

Najlepszy strzelec w Lizbonie 2020: „Zawsze chciałem grać w dużym klubie, a Bayern to jeden z największych klubów, jeden z najlepszych i największych klubów piłkarskich na świecie. To tutaj grałem najdłużej jako profesjonalista. Jestem bardzo wdzięczny FC Bayern za wszystko, co zrobili. Dla mnie. Stąd decyzja, którą podejmę później, kiedy będę musiała. Nie zamknął drzwi, że zostanę tutaj!”

Czy wszystko idzie teraz za szybko?

Przeważnie nie! Koeman: „W tej chwili chcę tylko zakończyć ten sezon i dać z siebie wszystko do końca sezonu. Potem zobaczymy, że do tego czasu jest jeszcze trochę daleko. Jest kilka opcji i zobaczę po tym.”

Koeman poruszył także dwa inne ciekawe tematy…

Francuski dla operacji kardiochirurgicznych (skleroterapia w celu dostarczenia dodatkowego stymulatora do węzła zatokowego po arytmii) w połowie września: „Bardzo się obawialiśmy, że to wszystko się uda. Po operacji mieliśmy badania. Zdecydowanie byłoby, że przez dłuższy czas będzie trudniej i będę musiała częściej chodzić na nadzór lekarski. Ale możemy Zobacz, że wszystko poszło dobrze. Od czasu operacji wszystko jest o wiele lepsze. Teraz mogę bardziej skupić się na grze! Wszystko idzie dobrze i jestem z tego bardzo zadowolony.


Daje też gaz na treningu: Julian Nagelsmann (od lipca trener Bayernu Monachium)Zdjęcie: Dennis Prosda

Podniósł swojego trenera Nagelsmanna do nieba: „Jest z nim super! Ma dużo energii i przekazuje ją nam w naszych codziennych treningach. To naprawdę fajne! Masz więcej energii, on ją nam wnosi. Ma tę chęć wygrywania – przekazuje ją dalej z nami jeden na jednego. To bardzo dobrze. Dawno nie mieliśmy trenera. Ma taki wpływ na drużynę!

Nawet trio trenerów Hansi Flick (56)…

READ  Werder Bremen i Norwich: Josh Sargent nie przestrzega umowy!
Continue Reading

sport

Drżące zwycięstwo nad Węgrami: piłka ręczna kobiet w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Published

on

Drżące zwycięstwo nad Węgrami
Piłka ręczna kobiet w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Niemieccy piłkarze ręczni są niepokonani na mundialu. Węgrom jest bardzo blisko, w bardzo krótkim czasie nawet wyprzedzają. Ale zespół DHB utrzymuje wysokie tempo – ze szczęśliwym zakończeniem. Więc szanse na awans do ćwierćfinału są ogromne.

Piłkarze ręczni w Niemczech rzucili na parkiet szybki taniec zwycięstwa po ekscytującej historii ze szczęśliwym zakończeniem. Dzięki 25:24 (14:9) w dramatycznym finale grupowym przeciwko Węgrom, typ DHB World Championship po bezbłędnej rundzie wstępnej zdobywa 4:0 punkty w rundzie głównej i tym samym jest na dobrej drodze do ćwierćfinału. – To był emocjonalny rollercoaster – powiedział trener reprezentacji Henk Groener. „Nie musieliśmy robić tego zbyt ekscytująco, ale jesteśmy szczęśliwi. Drużyna walczyła, dopóki nie upadła i zasłużyła na zwycięstwo”.

W rundzie zasadniczej reprezentacja Niemiec zmierzy się w środę z Republiką Konga. Pozostali zawodnicy w drugim etapie mistrzostw to Dania i Korea Południowa. Najlepszymi strzelcami w pojedynku z Węgrami przed 850 kibicami w Leirii są Julia Maidhoff i Mike Schmelzer, z których każdy strzelił po pięć bramek. „Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z zespołu”, powiedział Schmelzer. „Wszyscy walczyli o wszystkich”.

Gra zaczęła się dziko. Obie drużyny popełniły szereg błędów. Pierwsza bramka meczu padła zaledwie trzy minuty później – Maidhof strzelił dla kobiet DHB, które wcześniej odniosły wyraźne zwycięstwa nad Czechami (31:21) i Słowacją (36:22). Węgrzy potrzebowali nawet prawie siedmiu minut, aby strzelić pierwszego gola. Drużyna niemiecka jako pierwsza znalazła swój rytm i miała trzy bramki przewagi 6:3, ale początkowo nie zapewniło to bezpieczeństwa w rozgrywce. Zamiast tego Węgry poprawiły się po wczesnej przerwie. Niemki często były zakłopotane i po raz pierwszy cofały się w połowie pierwszej połowy (7:8/17.).

Węgierski bramkarz zabłysnął w obliczu niemieckiego ataku

Zespół NBD był tym zaniepokojony, podobnie jak wiele straconych okazji. Kibice Grunera raz po raz przegrywali z powodu silnej węgierskiej bramkarzy Blancy Biro – czasami całkowicie zdanej na siebie. Na szczęście zawodnik również popełnił szereg błędów. Tak się złożyło, że przy wyniku 11:9 dla selekcji DHB przez pięć minut nie padły żadne trafienia po żadnej ze stron. Dopiero w ostatniej fazie pierwszej połowy Niemki odzyskały swoje umiejętności strzeleckie iw pierwszej połowie wyszły na prowadzenie pięcioma bramkami. Ale szybko zblakło po zmianie. Węgry potrzebowały zaledwie dziewięciu minut, aby wyrównać 16:16. Gra jest ponownie w pełni odblokowana. To była teraz otwarta wymiana ciosów, a obie drużyny nadal posuwały się do przodu w bardzo szybkim tempie. Po stronie niemieckiej Emily Polk, która gra z mistrzem Węgier Ferencvarosem Budapesztem, brała na siebie coraz większą odpowiedzialność i stwarzała zagrożenie na bramce z pola obrony.

Również na ostatnim etapie było dramatycznie, ponieważ żadna drużyna nie była w stanie zdecydowanie odpaść. Węgrzy w ostatniej minucie cofnęli się do 24:25, ale przy odrobinie szczęścia zespół DHB ledwo obronił prowadzenie pod koniec. – Bardzo dobrze radziliśmy sobie w pierwszej połowie, a także w obronie. W drugiej byliśmy bardzo aktywni – powiedział Gruner.

READ  Real Madryt wciąż jest gorący po Atletico
Continue Reading

sport

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022: USA ogłaszają dyplomatyczny bojkot Igrzysk Olimpijskich

Published

on

Stan na: 6 grudnia 2021 20:11

Rząd USA mówi poważnie: żaden przedstawiciel dyplomatyczny z Waszyngtonu nie weźmie udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w lutym przyszłego roku. Bojkot nie dotyczy amerykańskich sportowców.

Stany Zjednoczone ogłosiły w przyszłym roku dyplomatyczny bojkot igrzysk olimpijskich w Chinach. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała w Waszyngtonie, że administracja Bidena nie wyśle ​​dyplomatycznych ani oficjalnych przedstawicieli do Pekinu na Zimowe Igrzyska. Tłem tego jest trwające „ludobójstwo” w regionie autonomicznym Sinciang i inne naruszenia praw człowieka.

Psaki powiedział, że rząd USA będzie zachęcał amerykańskich sportowców z domu. Zapytana, dlaczego rząd USA powstrzymał się od całkowitego bojkotu igrzysk, Psaki odpowiedziała, że ​​nie chce karać sportowców, którzy intensywnie trenowali przed igrzyskami. Rząd uważa, że ​​posunięcie to wyśle ​​także „jasny komunikat”. Psaki podkreślił, że rząd USA poinformował o tej decyzji partnerów międzynarodowych i pozostawił im samodzielne podejmowanie decyzji.

Chiny grożą środkami zaradczymi

Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Chinach w dniach 4-20 lutego 2022 r. Państwo autorytarne jest oskarżane z wielu stron o łamanie praw człowieka, zwłaszcza wobec mniejszości, takich jak ujgurscy muzułmanie. Organizacje praw człowieka przytaczają autonomiczne regiony Xinjiang, Tybet i Hongkong jako przykłady chińskiego odwetu.

Raz po raz wezwania do bojkotu Zimowych Igrzysk są głośne. Pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami istnieje znaczne napięcie polityczne w związku z sytuacją w zakresie praw człowieka, a także z powodu wielu innych kontrowersyjnych kwestii.

W początkowej reakcji MKOl opisał obecność urzędników rządowych jako „decyzję czysto polityczną, którą MKOl w pełni szanuje w swojej neutralności politycznej”. Tymczasem rzecznik MKOl powiedział, że deklaracja USA jasno stwierdza, że ​​„Igrzyska Olimpijskie i udział sportowców wykraczają poza politykę i cieszymy się z tego”.

Sprawa Peng Shuai również napina relacje

Chiny zagroziły Stanom Zjednoczonym „silnymi środkami zaradczymi”, jeśli Stany Zjednoczone wdrożą bojkot. „Jeśli Stany Zjednoczone celowo nalegają na trzymanie się własnego kursu, Chiny podejmą zdecydowane kroki” – powiedział rzecznik MSZ Zhao Lijian.

READ  Olympia 2021 w Tokio: Bencic wygrywa złoto po finale maratonu z Vondrosovą

Dyplomatyczny bojkot Stanów Zjednoczonych był przedmiotem dyskusji od tygodni. Przyczynił się również przypadek chińskiego tenisisty Peng Shuai. Na początku listopada nagle zniknęła ze sceny. Nie tak dawno 35-letnia zawodowa zawodniczka oskarżyła byłego wysokiego rangą polityka w Chinach o napaść seksualną. Pomimo jego publicznego odrodzenia, obrońcy praw człowieka, sportowcy i USA są zaniepokojeni dobrem Peng Shuai i wzywają do wyjaśnienia.

Wielka Brytania rozważa także bojkot polityczny

Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, który rozważa dawanie przykładu podczas Zimowych Igrzysk w Pekinie: według raportu The Times, rząd brytyjskiego premiera Borisa Johnsona również od końca listopada doradza, czy ambasador w Chinach powinien po prostu iść na Igrzyska – ale bez brytyjskich ministrów. Sekretarz stanu Liz Truss poparła wezwanie do bojkotu. Według raportu, pięciu konserwatywnych polityków napisało do Johnsona, prosząc go o powstrzymanie się od jakiejkolwiek dyplomatycznej reprezentacji Wielkiej Brytanii na Zimowych Igrzyskach.

Z informacjami od Torstena Teichmanna, ARD-Studio Washington

Continue Reading

Trending