Connect with us

science

Paraliż twarzy jest bardzo powszechny

Published

on

 • Biontech / Pfizer i Moderna: Co to jest plik Szczepionka MRNA?
 • za Corona Studi Sprawdził szczepionki Paraliż twarzy Efekty
 • Co inni Reakcje szczepienia w Szczepionki MRNA?

Szczepionki Moderna i Biontech / Pfizer są dobrze tolerowane. Jednak są też skutki uboczne. Paraliż twarzy, czyli paraliż twarzy, nie był uważany za efekt uboczny szczepionki mRNA. dystans Kilka wypadków Naukowcy poświęcili się teraz temu połączeniu.

Porażenie twarzy po szczepieniu przeciwko koronie: Badania dostarczają informacji

Wystąpienie paraliżu twarzy (paraliż twarzy) odpowiada stresującym psychologicznie i nieprzyjemnym powikłaniom neurologicznym, które w większości przypadków (95 proc.) Ustępują samoistnie w ciągu miesiąca. Proces odzyskiwania może minąć Kortykosteroidy są przyspieszane, więc Niemieckie Towarzystwo Neurologiczne (DGN).

Szczepionka Corona pochodziła od producentów Biontech i Pfizer w jednym Trzeci etap – badanie Obserwowano go przez około dwa miesiące u około 38 000 przebadanych osób. Według raportu FDA podczas badania klinicznego w grupie zaszczepionej wystąpiły cztery przypadki ciężkiego porażenia twarzy. Ciekawe: Szczepionka Biontech: ochrona i skutki uboczne – wszystko, co powinieneś wiedzieć. Szczepionka Covid-19 Moderna również była po tym Obszerne badania kliniczne Na ponad 30 000 przebadanych osób udokumentowano cztery przypadki ciężkiego paraliżu twarzy, trzy z grupy szczepionej i jeden z grupy placebo. Ciekawe również: Moderna chce dostarczyć do 1 miliarda dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi.

We wszystkich przypadkach porażenie twarzy ustąpiło po kilku tygodniach. To, czy ten paraliż twarzy był pierwotnie związany ze szczepieniem, jest dalej badane Arkusz informacyjny na temat szczepionek mRNA z Instytutu Roberta Kocha. Sekretarz Generalny DGN, prof. Peter Berlett w następujący sposób: „Ogólny wskaźnik nawrotów porażenia nerwu twarzowego (tak zwanego idiopatycznego paraliżu twarzy) wynosi od 7 do 40 przypadków rocznie na 100 000 mieszkańców, więc w dwóch badaniach zaobserwowano łącznie osiem przypadków z 68 000 uczestników i nie jest to jeszcze niepokojący znak. Zwłaszcza, że ​​paraliż twarzy jest w swoim sezonie ”.

READ  Szum wokół szczepionki Moderny: Analyst porównuje do Tesli | 22.08.21

Choroby wirusowe i infekcje grypy, a kiedy dochodzi do porażenia twarzy?

Według profesora D. Peter Burlett, Paraliż twarzy występuje szczególnie wiosną i jesienią i często wiąże się z chorobami wirusowymi lub infekcjami grypopodobnymi, które są zwykle wywoływane przez rinowirusy. Inne choroby wirusowe, takie jak różne wirusy opryszczki, również mogą prowadzić do tego typu paraliżu twarzy. Szczególnie narażone są osoby z wysokim ciśnieniem krwi lub cukrzycą, które miały paraliż twarzy.

Porady Amazon Book: zalety i wady szczepień przeciwko koronawirusowi – wskazówki dotyczące osobistej decyzji o szczepieniu

Ważne jest również, aby wiedzieć, że zakażenie SARS-CoV-2 może również powodować paraliż twarzy. „Podobnie jak wirus opryszczki pospolitej, półpasiec lub wirusy przeziębienia, SARS-CoV-2 może wyraźnie prowadzić do paraliżu twarzy ”. Po pierwsze Fasialisparese Jest wyższy niż zakażenie koroną niż szczepienie przeciwko koronie.

Następnie profesor Berlett wyjaśnia: „Zarażenie SARS-CoV-2 może również powodować niedowład twarzy, prawdopodobnie częściej niż szczepienie przeciwko wirusowi”. Dlatego bardzo rzadko identyfikuje się szczepienie przeciwko koronawirusowi jako potencjalny czynnik wywołujący paraliż twarzy.

Wniosek: utrzymujący się niedobór paraliżu twarzy po szczepieniu przeciwko Coronie

Ponieważ poprzednie badania skutków ubocznych paraliżu twarzy po szczepieniu przeciwko Coronie nie wykazały bardzo ważnego związku, wniosek Berletta jest następujący: „W odniesieniu do paraliżu twarzy dane nie uzasadniają podejrzeń o szczepieniu. Istnieje bezpośredni związek przyczynowy między szczepieniami i jest mało prawdopodobne, że wystąpi paraliż twarzy. obecnie ”.

Wstęp: Co to jest szczepionka mRNA?

Celem szczepienia Corona jest wytworzenie odpowiedniej odpowiedzi immunologicznej przeciwko wirusowi. Jak dotąd w Niemczech zatwierdzono dwa rodzaje szczepionek. Z drugiej strony, szczepionka oparta na wektorze Astrazeneca o 70-procentowym działaniu ochronnym oraz szczepionka Moderna i Biontech / Pfizer mRNA o 95-procentowym działaniu ochronnym. Szczególną zaletą szczepionek mRNA jest to, że są łatwiejsze w produkcji, a zatem szybciej dostosowują się do mutacji niż szczepionka nośnikowa.

READ  Dlatego możemy uzyskać koronę wielokrotnie

To, co wyróżnia szczepionkę mRNA, to fakt, że organizm sam wytwarza odpowiedź immunologiczną. W przeciwieństwie do innych szczepionek, ta szczepionka nie otrzymuje słabego wirusa, ale tylko plan dla składnika koronawirusa. Syntetyczny informacyjny RNA jest pakowany w otoczkę lipidową nanocząstek i wprowadzany do komórek mięśniowych.

W tym schemacie nie zostanie wyprodukowany cały wirus, ale białka z zadziorami, które są na ogół nieszkodliwe dla organizmu ludzkiego. Ciało ludzkie reaguje na białko z kolcami odpowiedzią immunologiczną, gdy układ odpornościowy rozpoznaje wirusa jako ciało obce. Ta odpowiedź immunologiczna chroni teraz przed prawdziwą infekcją Corona, więc biontech.de.

Przeczytaj tutaj, jakie reakcje na szczepienia mogą wystąpić w przypadku szczepionek opartych na wektorach, takich jak Astrazeneca i Johnson & Johnson.

* Uwaga: w redakcji zawsze szukamy przydatnych produktów dla naszych czytelników. Linki przedstawione w tym artykule oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką nazywane są linkami afiliacyjnymi / linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jedno z tych linków i zrobisz na nich zakupy, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. Nie zmienia to ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od istnienia lub wysokości prowizji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

„Więc żyjemy na innej planecie!”

Published

on

Powodzie zwiększą i zmniejszą powierzchnię ziemi. Efekt globalnego ocieplenia. Jeśli trend nie ulegnie odwróceniu, istnieje ryzyko załamania. Zdjęcie: pxtutaj/ CC0

Klimatolog Anderson mówi: „Zmierzamy w kierunku katastrofalnego globalnego ocieplenia”. Ale rządy nadal oszukują, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Naukowcy zajmują się również zielonym praniem. (część pierwsza)

Jesteśmy w drodze do świata, w którym będzie o trzy do czterech stopni cieplej, mówi znany badacz klimatu Kevin Anderson z Tyndale Center for Climate Change Research w Wielkiej Brytanii. Doradza rządom i Grecie Thunberg w kwestiach naukowych.

W rozmowie z Davidem Goessmannem z Telepolis Anderson wyjaśnia, dokąd zmierzamy, jeśli kurs nie zostanie natychmiast zmieniony. Żaden kraj na świecie, zwłaszcza kraje uprzemysłowione, nie jest na dobrej drodze do uzyskania dwóch stopni, nie mówiąc już o 1,5. Ale nie tylko rządy zawodzą i nadal oszukują, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Wielu klimatologów odpowiada również za to, że kryzys nie jest traktowany poważnie. To jest „bardzo niebezpieczne”. Na zmianę kursu pozostało niewiele czasu.

Dokąd obecnie zmierzamy pod względem temperatury? Jaki ma to wpływ na świat i na nas?

Kevin Anderson: Trudno powiedzieć, dokąd zmierzamy, ale myślę, że w tym stuleciu ocieplenie wynosi około trzech do czterech stopni Celsjusza. Gdyby tak się stało, żylibyśmy na innej planecie.

Rzućmy okiem na najnowszy raport IPCC, 1.5 SAR. W nim zbadano wpływ ocieplenia o 1,5 stopnia na klimat i porównano go ze scenariuszem 2 stopnia. Na przykład przy temperaturze 1,5 stopnia około trzy czwarte Wielkiej Rafy Koralowej i innych koralowców tropikalnych ulega zniszczeniu, wszystkie o dwa stopnie.

Tak więc nawet przy niższych temperaturach i niewielkich różnicach wpływ na ekosystemy jest ogromny. Jak to wpłynie na owady zapylające nasze rośliny i pomagające nam produkować żywność? Zostaną również poważnie uszkodzone, co już się dzieje. Więc będziemy mieć duże problemy w produkcji żywności.

Susze i powodzie tylko pogorszą sytuację. Konflikty militarne, jakie obserwujemy w niektórych częściach świata, zwiększą i zagrożą stabilności społeczeństw, ich przemysłu i rolnictwa, od których ludzie są uzależnieni. Przewiduje się, że wraz ze wzrostem temperatury o 3-4 stopnie wiele z naszych obecnych ekosystemów ulegnie załamaniu. Z pewnością przekształcą się w nowe ekosystemy przez bardzo długi czas.

Wiele naszych ludzkich systemów nie będzie w stanie poradzić sobie z takim poziomem zmian. Trzy lub cztery stopnie na milion lat to nie problem. Trzy lub cztery stopnie w ciągu kilku tysięcy lat też nie są dramatyczne. Trzy lub cztery stopnie w ciągu stu lat to katastrofa. Musimy zdać sobie sprawę, że nasze systemy ludzkie i ekologiczne nie mogą nadążyć za tym tempem zmian.

Raz po raz słyszymy wspaniałe przemówienia głów państw na szczytach klimatycznych czy spotkaniach G7. Udają, że ratują świat i chronią klimat. Rzeczywistość jest trochę inna. Opowiedz nam o rzeczywistości.

Kevin Anderson: Wielu przywódców nie traktuje poważnie zmian klimatycznych ani nie podejmuje działań politycznych niezbędnych do wypełnienia podpisanych przez nich zobowiązań.

Dzisiejsza rzeczywistość jest następująca: jeśli chcemy przestrzegać porozumienia paryskiego, tj. pozostać znacznie poniżej 2°C, a najlepiej tylko 1,5°, co zostało powtórzone na szczycie G7 w maju tego roku, mamy tylko kilka lat na ograniczenie nasze emisje. . W bogatszych częściach świata zużycie energii w przemyśle, budynkach, ruchu lotniczym, statkach lub samochodach musi być całkowicie zerowe do 2030 lub najpóźniej do 2035 r., aby można było utrzymać wzrost temperatury o 1,5 stopnia.

Biedniejsze kraje mają trochę więcej czasu, zgodnie z tak zwanymi „wspólnymi, ale zróżnicowanymi obowiązkami”, sprawiedliwym komponentem umów klimatycznych. Jednak mają tylko około 10 do 15 lat, aby zredukować swoje emisje do zera. Ale nadal nie ma zobowiązań spełniających wymagania naukowe. Zamiast tego słyszy się wzniosłe, zerowe netto, bezsensowne obietnice dotyczące wyzwań klimatycznych.

READ  Dlatego możemy uzyskać koronę wielokrotnie
Continue Reading

science

Żywność wzbogacona witaminą D może uratować dziesiątki tysięcy istnień

Published

on

 1. Strona główna
 2. zdrowie

kreatura:

do: Karolina Schaefer

Witamina D jest niezbędna dla organizmu. Według badań, wzbogacanie żywności może zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. © Karl-Josef Hildenbrand / dpa

Witamina D jest niezbędna dla zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że dodatkowe wzbogacanie żywności zmniejsza liczbę zgonów z powodu raka.

Heidelberg – Oprócz chorób kości i mięśni, niedobór witaminy D jest również związany z rakiem. Badania wykazały, że przyjmowanie suplementów witaminy D może zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. Dlatego w niektórych krajach, takich jak Zjednoczone państwoCanada and Finland Foods już wzbogacone witaminą D.

Epidemiolodzy z Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) kierowanego przez Hermanna Brennera w Europie zbadali to teraz. W tym celu zespół badawczy zebrał informacje na temat polityki suplementacji witaminy D z 34 krajów europejskich.

siedzenie Heidelberg
Liczba pracowników 3000
Liczba wydziałów i młodszych grup badawczych powyżej 90
Rada Naukowa Michael Bowman

Witamina D: Wzmocnienie w żywności może zapobiec wielu zgonom związanym z rakiem

Liczbę zgonów związanych z rakiem i oczekiwaną długość życia w krajach powiązano następnie z wynikami poprzedniego badania. Korzystając z dostępnych danych, naukowcy oszacowali „liczbę zgonów związanych z rakiem, którym faktycznie zapobiegano w krajach o wzbogaconej żywności” – czytamy w raporcie. praca naukowa w maju. Obliczyli również liczbę dodatkowych zgonów, których można było uniknąć, gdyby tego wszystkiego można było uniknąć Unia EuropejskaKraje wzbogacają żywność witaminą D.

Rezultat: zapłodnienie może co roku zapobiec około 27 000 zgonów związanych z rakiem w krajach europejskich. „Według naszych obliczeń modelowych, gdyby wszystkie badane przez nas kraje wzbogaciły żywność odpowiednią ilością witaminy D, można by zapobiec około 130 000 lub około dziewięciu procentom wszystkich zgonów z powodu raka w Europie” – wyjaśnił kierownik badań Brenner. Odpowiada to przyrostowi wieku około 1,2 miliona lat.

Więcej witaminy D w diecie: „Zmniejszanie śmiertelności na raka”

„Obecne dane na temat zmniejszenia śmiertelności z powodu raka pokazują ogromny potencjał, jaki może mieć poprawa podaży witaminy D, ale nie tylko w zapobieganiu nowotworom” – mówi Brenner. „Powinniśmy lepiej to wykorzystać w przyszłości”. Nawet jeśli witamina D nie zmniejsza ryzyka raka, badania pokazują, że zmniejsza śmiertelność. Nie zastępuje jednak odpowiedniego leczenia raka.

Ale jak to jest? Witamina hamuje czynniki sprzyjające rakowi i przewlekłe reakcje zapalne, powiedział Tobias Niedermayer w wywiadzie. ntv.dektórzy również brali udział w badaniu. Ze względu na różnorodny wpływ na organizm wzrasta prawdopodobieństwo „przeżycia raka”.

Te pokarmy zawierają witaminę D

W żywności prawie nie ma witaminy D, dlatego często jest ona przyjmowana jako suplement. Można jednak… Nadmierna suplementacja witaminy D szkodzi zdrowiu efekt. Jednak niektóre produkty spożywcze służą jako dobre źródła:

 • Ryby tłuste, takie jak śledź, makrela i łosoś
 • wątroba wołowa
 • awokado
 • jajko
 • Grzyby jadalne, takie jak grzyby i grzyby
 • Żywność wzbogacana, taka jak margaryna

Większość naszych rezerw witaminy D, znanej również jako witamina słońca, uzupełniana jest dzięki odpowiedniej ekspozycji na słońce. Dlatego DKFZ zaleca spędzanie około dwunastu minut na słońcu dwa do trzech razy w tygodniu. Ośrodek badawczy wskazał na konieczność odsłaniania twarzy, dłoni, części ramion i nóg oraz niestosowania przez ten czas kremów z filtrem przeciwsłonecznym. (ser)

READ  Jak niebezpieczne są niskokaloryczne słodzone napoje bezalkoholowe?
Continue Reading

science

Raport tygodniowy RKI: liczba koronowych rośnie dynamicznie – znowu więcej pacjentów

Published

on

pojawia się letnia fala
Liczba koronawirusa rośnie dynamicznie

Wskaźnik zakażeń koronawirusem w Niemczech ponownie rośnie. Infekcja rośnie przez siedem dni, podobnie jak liczba hospitalizowanych pacjentów. Podtyp BA.5 nadal jest powszechny. Instytut Roberta Kocha ostrzega przed przestrzeganiem zasad dystansu i higieny.

Wyższy wskaźnik infekcji, więcej epidemii w domach opieki i domach opieki, więcej pacjentów z Covid-19 ponownie na oddziałach intensywnej terapii – według Instytutu Roberta Kocha (RKI) proces infekcji wykazał ostatnio dynamiczną tendencję wzrostową. Ogólnokrajowy siedmiodniowy bieg odnotował 38-procentowy wzrost w ostatnim tygodniu w porównaniu z poprzednim tygodniem, według Raport tygodniowy RKI On się pojawia. W związku z tym wzrost ten dotknął wszystkie grupy wiekowe, zwłaszcza osoby starsze, dzieci i młodzież.

Według raportu, w ubiegłym tygodniu ponownie nastąpił znaczny wzrost liczby ognisk w domach opieki i domach opieki oraz liczby osób leczonych Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii. Według Rejestru Intensywnej Terapii DIVI, liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii wyniosła w ten czwartek 934 – w porównaniu do 600 na początku miesiąca.

Ponadto, zgodnie z tygodniowym raportem, ostatnio wzrosła w Niemczech podwariant omikronowy BA.5, który od pewnego czasu dominuje w Niemczech. Według najnowszych wyników – próbki sprzed tygodnia – ich udział wyniósł około 66 proc. W poprzednim tygodniu udział BA.5 wynosił około 52 proc. Jak pisali eksperci RKI, wariant BA.4 w ostatnim czasie nadal rósł, ale z mniejszą siłą niż w poprzednich tygodniach – według najnowszych wyników było to około 7 proc. W Niemczech cały genom jest badany tylko w niewielkim odsetku próbek pozytywnych.

„W ten sposób udziały linii zależnych Omicron w Niemczech podążają za trendem w wielu innych krajach”, mówi. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, tak zwane białka kolczaste BA.4 i BA.5 mają właściwości „związane ze zwiększoną przenośnością i/lub ucieczką immunologiczną”. Eksperci w raporcie zauważają, że dostępne do tej pory dane epidemiologiczne nie wskazują, aby infekcje BA.4 lub BA.5 powodowały stosunkowo cięższą progresję choroby lub śmiertelność niż wcześniej BA.1 i BA.2. Jednak: ze względu na gwałtowny wzrost zachorowań obecnie obserwuje się większą liczbę ostrych przebiegów – o czym świadczy wzrost liczby hospitalizacji.

RKI ostrzega, że ​​„istnieje wzrost liczby zgonów w stosunku do spodziewanych późnych doniesień”. W tym kontekście eksperci podkreślili również za pośrednictwem Twittera, że ​​„można nadal zakładać bardzo dobrą ochronę przed szczepieniem przeciwko groźnej chorobie”, zwłaszcza w przypadku osób stosujących szczepionki przypominające. W świetle rozwoju i zagrożeń dla zdrowia populacji spowodowanych przez Covid-19, które nadal są klasyfikowane jako „wysokie”, RKI nadal opowiada się za przestrzeganiem zaleceń w celu uniknięcia infekcji: zachowaj dystans, przestrzegaj zasad higieny, noś maskę, przewietrzyć i użyć ostrzeżenia z aplikacji Corona. Instytut zaleca również „pilne” unikanie kontaktu z nowymi objawami, takimi jak katar, ból gardła czy kaszel, a w razie potrzeby kontakt z lekarzem rodzinnym – niezależnie od statusu szczepienia, a nawet jeśli wynik szybkiego testu jest ujemny.

READ  Zidentyfikowano tysiące nowych bakterii i wirusów - praktyka lecznicza
Continue Reading

Trending