Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Pandemia korony: firma Pfizer testuje szczepionkę na małych dzieciach

Stan na: 06.09.2021 20:38

BioNTech i Pfizer chcą również zatwierdzić swoją szczepionkę dla dzieci poniżej 12 roku życia. Pierwsze badania na ten temat już się rozpoczęły. Produkt wkrótce będzie testowany również na dzieciach.

który wyprodukował bassenheima,
ARD-Studio Nowy Jork

BioNTech i firma farmaceutyczna Pfizer opracowują szczepionkę przeciwko Covid-19 do stosowania u młodszych dzieci. Jak ogłosiła firma Pfizer w Nowym Jorku, grupa rozszerzyła swoje badania kliniczne o dzieci poniżej dwunastego roku życia.

Antje Bassenheim
ARD-Studio Nowy Jork

Wstęp już w październiku?

W pierwszych testach kilku nieletnich otrzymało różne dawki szczepionki. Według firmy Pfizer oczekuje się, że obecnie około 4500 dzieci w wieku od sześciu miesięcy do jedenastu lat weźmie udział w badaniach w ponad 90 placówkach w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Polsce i Hiszpanii.

W tym tygodniu rozpoczęły się testy na dzieciach w wieku od 5 do 11 lat. Otrzymują placebo lub dwie dawki po dziesięć mikrogramów każda. Odpowiada to jednej trzeciej dawki przyjmowanej przez młodzież i dorosłych. Pfizer spodziewa się, że do października uzyska aprobatę USA dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Za kilka tygodni dzieci w wieku sześciu miesięcy i starsze zostaną przyprowadzone na badanie. Powinni oni otrzymać tylko trzy mikrogramy na szczepienie. Wkrótce grupa chce wystąpić o zgodę na dzieci do piątego roku życia.

Ostre przebiegi choroby są rzadkie u dzieci

Pfizer sprzedaje serum opracowane przez BioNTech, firmę z Moguncji. Ponieważ dzieci są na ogół mniej podatne na poważne zachorowanie na Covid niż dorośli, grupa polega na niższej dawce szczepień dla młodszych dzieci, co powinno również powodować mniej skutków ubocznych.

W Unii Europejskiej, USA i Kanadzie szczepionka jest już zatwierdzona dla dzieci od dwunastego roku życia i czasami jest stosowana. Według urzędników służby zdrowia w Stanach Zjednoczonych prawie siedem milionów nastolatków otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

READ  Dow zamyka się na minusie: rekord działający na giełdach w USA zwolnił

Pfizer testuje również szczepionkę Covid na małych dzieciach i niemowlętach

Antjee Bassenheim, ARD Nowy Jork, 9.6.2021 19:51