Connect with us

Top News

Ostrzeżenie przed „30 stopniami i gwałtowną zupą burzową”.

Published

on

Ostrzeżenie przed „30 stopniami i gwałtowną zupą burzową”.
  1. Strona główna
  2. Panorama

Stworzone przez:

Z: Karolina Schaefer

Lato już blisko – przynajmniej na najbliższe dni. W niektórych miejscach odnotowano temperatury dochodzące do 30 stopni. Ale nadchodzą burze.

Kassel – Według kalendarza pogodowego będzie do Lato Zajęłoby to trochę więcej czasu, a śnieżni święci znów mieli mróz w bagażu, a teraz w Niemczech jest lato Pogoda Zanim. Po Wniebowstąpieniu (18 maja) jest to wygodniejsze dla jednodniowych wycieczkowiczów podróżujących w długi weekend. Hoch Ullah przynosi jednak nie tylko dużo słońca, ale i burze.

Według meteorologa Dominica Jung Wana pogoda.net Do niedzieli powinno być przeważnie sucho. Piątek (19 maja) będzie słoneczny przez 14 godzin. Maksymalna temperatura przekroczy 20 stopni. Letnie upały utrzymają się w najbliższych dniach.

Pogoda: bańka ciepła w Niemczech – „może to być jak dotąd najgorętszy dzień w roku”

W sobotę (20 maja) możliwe są temperatury sięgające 25 stopni. Jedynie na wschodzie możliwe są niewielkie zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Niedziela (21 maja) będzie bardzo gorąca: w palącym słońcu temperatura przekroczy 30 stopni. „Niedziela może być najgorętszym jak dotąd dniem w 2023 roku i jednocześnie pierwszym najcieplejszym dniem w roku” – przewiduje Jung.

W weekend termometry pokażą nawet 30 stopni. Wkrótce jednak nadejdą gwałtowne burze. © Harald Tittel/dpa

Początek nowego tygodnia powinien być kontynuowany z temperaturami dochodzącymi do 28 stopni. Jednak początek tygodnia będzie bardzo burzliwy. Powiedział, że masa powietrza była pochmurna i burzowa. Jung mówi o „gorącej i gorzkiej zupie o temperaturze od 25 do 30 stopni i czasami gwałtownych burzach”. W poniedziałek (22 maja) i wtorek (23 maja) nadejdą silne regionalne burze, grad i tornada. Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) ostrzega również przed lokalnymi burzami z powodu ulewnych deszczy. Szczególnie dotknięte są północne i południowo-zachodnie części kraju.

Pogoda w Niemczech: Od niedzieli możliwe burze i trudne warunki pogodowe

W środę (24 maja) pogoda powinna się stopniowo uspokajać, a przelotne opady deszczu będą nadal możliwe tylko na północy. „W środku lata będą burze i burze”, powiedział Jung o niedzielnej prognozie, „ale nie jest to zaskakujące, ponieważ maksymalne wartości są bardziej w normalnym zakresie pod koniec czerwca lub na początku lipca”.

READ  Kościół w Polsce: koniec kolan

Według Junga w nadchodzących dniach powinno to wyglądać następująco:

17 do 22 stopni, 14 godzin słońca i sucho
14 do 22 stopni, sucho z mieszanką słońca i chmur
22 do 29 stopni, zachmurzenie częściowe, początkowo sucho, wieczorem na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu.
22-28 stopni, pochmurno i burzowo, miejscami burze
14 do 28 stopni, słońce, chmury i burze
16 do 20 stopni, mieszanka słońca, chmur i deszczu, wczesne burze

Taka sama pogoda utrzyma się w przyszłym tygodniu

Jung powiedział, że druga połowa tygodnia przyniesie umiarkowane temperatury około 22 stopni. Oczekuje się, że w przeważającej części kraju pozostanie sucho, z pojedynczymi przelotnymi opadami deszczu na północnym wschodzie. Meteorolodzy odważą się Fatalna prognoza pogody na lato 2023 r. Czy Niemcy czekają gorące lato? Przede wszystkim Prognozy trendów wskazują między innymi na rekordowe temperatury Tam.

W tym przypadku burza przemieszcza się w północnych Włoszech. Ulewne deszcze, które padały od kilku dni, spowodowały powodzie i osunięcia ziemi. Wielu nie żyje i zaginęło. Według meteorologa Junga ilość opadów nie pomaga w walce z suszą. Woda spływa bezpośrednio i nie może przeniknąć do twardego gruntu. (ser)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Syryjscy przestępcy: „Deportowanym grozi poważne niebezpieczeństwo”
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Pojawiające się na terenach wiejskich Polski
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending