Connect with us

Tech

Oprogramowanie Windows dla ChromeOS: Google kupuje Cameyo

Published

on

Oprogramowanie Windows dla ChromeOS: Google kupuje Cameyo

Google przejął amerykańską firmę Cameyo, która specjalizuje się w wirtualizacji aplikacji Windows i Linux. Cameyo było już partnerem Google; Razem tworzą użyteczne aplikacje Windows dla systemów ChromeOS i ChromeOS Flex, a także długo obsługiwane oprogramowanie dla systemów Linux i Android. Nabywając Cameyo, „podwajamy naszą obietnicę uproszczenia korzystania z aplikacji domyślnych” – mówi menedżer produktu ChromeOS, Naveen Viswanatha.

reklama

Według producenta, wykorzystując wirtualizację aplikacji Cameyo, można stworzyć przenośną kopię dowolnego oprogramowania Windows (Virtual Application Delivery, VAD). Następnie zaczyna się to od pamięci USB, za pośrednictwem sieci lub usług w chmurze, takich jak Dropbox, na dowolnym komputerze, w tym w samych systemach Windows. Z oprogramowania można korzystać także w oknach przeglądarek, dzięki HTML5 i Progressive Web Apps. Cameyo dla systemu Linux, jak sama nazwa wskazuje, emuluje oprogramowanie Linux do użytku w różnych systemach operacyjnych i przeglądarkach. Z kolei Cameyo for GPU przeznaczone jest do zastosowań stawiających wysokie wymagania procesorom graficznym.

Ponadto Google i Cameyo współpracowały nad tym, aby domyślne programy Windows zostały zintegrowane z Cameyo z lokalnym systemem plików ChromeOS, a schowek był dobrze obsługiwany, dzięki czemu nie było zakłóceń systemu podczas równoległego korzystania z innych programów na urządzeniu. Zawiera informacje o szczegółach finansowych przejęcia lub jego wpływie na siłę roboczą Wiadomość od Google NIE. Firma Cameyo została założona w 2010 roku przez Eyala Dotana i ma siedzibę w amerykańskim stanie Karolina Północna.

Firma postrzega swoją ofertę jako tańszą i szybszą alternatywę dla Citrix i obiecuje o 70 procent niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi wirtualnymi pulpitami. Google zapowiada także ChromeOS z niższymi kosztami zakupu i zarządzania, a także ekologiczny ze względu na niższe wymagania sprzętowe: od 2022 roku dostępny jest darmowy ChromeOS Flex, dzięki któremu niemal każdy komputer PC może otrzymać drugie życie jako PC z ChromeOS. Ponadto istnieje dobre bezpieczeństwo IT. Jak dotąd nie są znane żadne skuteczne ataki ransomware na systemy ChromeOS i ChromeOS Flex.

READ  Oferta: Samsung Galaxy S23 w wyższej cenie w Media Markt dzięki bezpośredniemu rabatowi i premii za wymianę starszych smartfonów


(S)

Do strony głównej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Published

on

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Administratorzy korzystający z Juniper Networks Secure Analytics powinni jak najszybciej pobrać i zastosować dostępną aktualizację. Najwyższy poziom ważności załatanych luk uznawany jest za „krytyczny”, a Juniper uzyskał wynik CVSS na poziomie 9,8. Secure Analytics to tzw. SIEM, czyli program służący do monitorowania bezpieczeństwa (sieci) i zarządzania wszelkimi niezbędnymi reakcjami na zdarzenia.

reklama

W jednym Informacja dotycząca bezpieczeństwa zawiera listę programistów firmy Juniper Zamknięte luki. Lista podzielona jest na dwie części i zawiera 225 wpisów. Niektóre wpisy CVE wskazują, że używane są bardzo przestarzałe komponenty. Pierwszy wpis na liście odnosi się do luki z 2007 roku. Dotyka modułu przetwarzania archiwum tar w Pythonie, o umiarkowanym poziomie ważności. Istnieje jednak również kilka istniejących wpisów CVE z tego roku.

Jak zgłosili programiści, luki dotyczą wszystkich wersji Juniper Secure Analytics wcześniejszych niż 7.5.0 UP8 i 7.5.0 UP8 IF02. Aby skorygować błędy związane z bezpieczeństwem, należy zainstalować aktualizację do wersji 7.5.0 UP8 IF03 lub nowszej.

Aktualizacja oprogramowania musi być dostępna Sekcja pobierania portalu wsparcia Juniper Być dostępnym. Nie ma żadnych obejść, napisała firma Juniper w ogłoszeniu dotyczącym bezpieczeństwa — tymczasowych, zrozumiałych środków zaradczych przeciwko lukom 225 nie można skonfigurować ręcznie.

Ostatni raz firma Juniper Networks opublikowała mnóstwo powiadomień dotyczących bezpieczeństwa w styczniu. W tym czasie wydano 27 ostrzeżeń dotyczących luk w zabezpieczeniach, niektórych krytycznych, w systemach operacyjnych Junos, Junos OS Evolved i kilku urządzeniach producenta.

Ponadto w styczniu za około 14 miliardów dolarów przejęto dostawcę sprzętu sieciowego Hewlett Packard Enterprise (HPE). Oczywistym celem jest zdetronizowanie Cisco jako lidera rynku.


(twoja krew)

READ  Wyobraź sobie, że Ziemia pojawi się na Xbox 9 lipca

Continue Reading

Tech

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Published

on

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Z nowym Załaduj ponownie tryb gry, szybszej gry konkurencyjnej niż oryginalne Battle Royale, i w związku z obecnym trzecim sezonem Fortnite, Epic Games chce ponownie zainspirować więcej graczy, a projekt z pewnością można jak dotąd określić jako sukces. Specjalnie dla wcześniej słabego Rozdziału 5 Sezonu 3, który skupiał się na rozgrywce samochodowej, Fortnite Reload z nową mapą i rozpoznawalną bronią jest przynajmniej jak dotąd długo oczekiwanym odkupieniem.
źródło: Epickie gry

ramiona
źródło: Epickie gryKrótko po uruchomieniu Fortnite Reload w nowym trybie bawiło się jednocześnie ponad milion graczy. Oznaczało to, że jednocześnie w grze uczestniczyło więcej graczy, niż w jakimkolwiek innym trybie oferowanym przez Fortnite. Oto popularne „nowe” zestawy broni dla Fortnite Reload:

 • pistolet
 • Pistolet dźwigniowy
 • Karabin taktyczny
 • Ciężka broń (OG)
 • Taktyczny karabin maszynowy
 • Powtarzalny karabin snajperski
 • Ciężki karabin szturmowy
 • Karabin piechoty
 • Wyrzutnia rakiet
 • Chwytak

Epic Games opisuje nowy tryb gry w języku oficjalnym reklama Aktualizacja Fortnite w następujący sposób:

W tym zespołowym eksperymencie agresywne działania mogą się opłacić, gdy w następnej chwili nastąpi automatyczny restart.

Jeśli jednak reszta drużyny została już załatwiona, pozostały członek drużyny musi stanąć na nogi, bo od nich zależy przetrwanie całej drużyny! Tak to działa:

================================================== ================================================ == ======

 • Jeśli gracz zostanie wyeliminowany, rozpoczyna się jego osobisty licznik ponownego uruchomienia. Kiedy skończy się czas, gracz może uruchomić się ponownie!
 • Liczniki powtórek początkowo trwają 30 sekund i wydłużają się do 40 sekund w dalszej części meczu.
 • Członkowie drużyny, którzy są nadal aktywni w meczu, mogą skrócić czas powtórki o 2 sekundy, zestrzeliwując wroga, o 4 sekundy, eliminując wroga i 10 sekund, całkowicie niszcząc drużynę wroga.
 • Gracze, którzy ulegną upadkowi, mogą natychmiast rozpocząć odliczanie czasu ponownego uruchomienia, zamiast czekać na zmartwychwstanie.
 • Po zakończeniu meczu nie będzie już wznowień, więc powaleni członkowie drużyny nie będą mogli wrócić.

================================================== ================================================ == ======

-Epickie gry-

Dostępne są także nowe nagrody za przeładowanie, takie jak lotnia „The Restart Parachute”, dostępna za epickie zwycięstwo, „Cyfrowa walka z dronami”, malowanie „Pool Dice” i plecak „Bananowa kąpiel”.Nagrody
źródło: Epickie gry

Nagrody
źródło: Epickie gryAby móc zagrać w nowym trybie, Fortnite musi zostać zaktualizowany do najnowszej wersji 32.20, która między innymi wprowadza do gry także nowe cyfrowe koncerty amerykańskiego metalowego zespołu Metallica.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: