Connect with us

science

„Opieka zdrowotna pod presją” – Wiadomości z Południowego Tyrolu

Published

on

„Opieka zdrowotna pod presją” – Wiadomości z Południowego Tyrolu

RZYM/VICENZA – Ludzie nie chcą już wspominać mrocznych czasów pandemii, ale to nie znaczy, że wirusy nie stanowią już zagrożenia.

Włoskie Towarzystwo Onkologów, Kardiologów i Hematologów FOKCJA Przestrzega przed lekceważeniem ryzyka i konsekwencji infekcji oraz zwraca uwagę, że grypa H1N1, Covid-19 i Zapalenie oskrzelików Szpitale znów pod presją. Lekarze ostro krytykują „system opieki zdrowotnej pod presją”. Immunolog Matteo Bassetti powiedział ze wściekłością: „Kampania szczepień była katastrofą i oto konsekwencje”.

APA/APA (Symbolbild/dpa)/Andreas Gebert

Do tej pory szpitale, w dużej mierze ignorowane przez społeczeństwo, ponownie znalazły się pod presją. Jednoczesne wystąpienie kilku fal infekcji, z których najważniejsze to grypa H1N1, Covid-19 i zapalenie oskrzelików, powoduje, że na większe obciążenia narażone są w szczególności izby przyjęć i oddziały zakaźne. Po tym, jak dwóch pacjentów zmarło w szpitalu San Bortolo Mieszkaniec Vicenzy zmarł w ciągu kilku godzin na skutek zakażenia grypą H1N1, co spowodowało podniesienie poziomu alarmowego, między innymi ze względu na rosnącą liczbę przypadków zapalenia oskrzelików u dzieci.

Kierownik oddziału intensywnej terapii szpitala Vicenza, Vinicio Danzi, jest zaskoczony. „Sytuacja jest trudna i złożona. Dla mnie osobiście po raz pierwszy tak duża liczba krytycznych przypadków wirusa H1N1 wymagała intensywnej terapii. To niepokojące” – wyjaśnia Danzi. Vinicio Danzi potwierdza, że ​​jedynym sposobem chroń się przed „świńską grypą” są szczepienia: Kierownik oddziału intensywnej terapii w szpitalu Vicenza powiedział: „Każda osoba zaszczepiona przeciwko grypie jest również chroniona przed tak zwaną świńską grypą”.

APA/APA/dpa-Zentralbild/Bodo Chakau

Początkowo sądzono, że śmierć nastąpiła wskutek Świńska grypa Jednak to wirus sezonowy, a nie jego odmiana, charakteryzował wiele fal grypy od 2009 roku. „Tegoroczna grypa sezonowa charakteryzuje się rozprzestrzenianiem się wirusa H1N1 pdm09 (pandemia Meksyku w 2009 r.). Wirus ten jest znany od 2009 r. i od tego czasu szeroko krąży. W czasie swojej epidemii wirusy układu oddechowego powodują co roku zwiększoną liczbę hospitalizacji i zgonów Obecna fala zakażeń ma podobną skalę do tej obserwowanej przed pandemią. W każdym razie nadzór ze strony lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów i pracowników służby zdrowia pracujących w szpitalach pozostaje ogromne znaczenie” – Regionalny Departament Medycyny Prewencyjnej Regionu Veneto podkreśla w swoim komunikacie prasowym.

READ  Po zmianie tylko jednego meczu wynik jest prawidłowy

APA/APA (dpa/archiwum)/Stefan Janssen

Immunolog Matteo Bassetti powiedział ze wściekłością: „Kampania szczepień była katastrofą i oto konsekwencje”. Kierownik oddziału chorób zakaźnych szpitala San Martino w Genui wraz ze swoimi kolegami z Włoskiego Towarzystwa Onkologów, Kardiologów i Hematologów potępia fiasko tegorocznej kampanii szczepień. Według stowarzyszenia wskaźniki szczepień są bardzo niskie, szczególnie wśród różnych grup osób zagrożonych.

Matteo Bassetti i Stowarzyszenie Onkologów, Kardiologów i Hematologów wykorzystują niski wskaźnik szczepień jako okazję do krytycznego zakwestionowania przygotowań i planowania kampanii szczepień przeciwko grypie. „To niepokojące, ponieważ jest to forma grypy, którą znamy bardzo dobrze. Niestety zaszczepionych zostało bardzo niewiele osób” – podkreśla Bassetti.

Facebook/Profesor Matteo Bassetti – Infettivologo

Zdaniem Vosa nie należy lekceważyć presji, pod jaką w ostatnich tygodniach znajdował się system opieki zdrowotnej. Stowarzyszenie twierdzi, że niektóre szpitale znajdują się pod dużą presją. Według doniesień, aby nadążać za rosnącą liczbą przyjęć i wniosków o leczenie, lekarze w niektórych obszarach zostali już odwołani z zaplanowanego urlopu. Według Włoskiego Towarzystwa Onkologów, Kardiologów i Hematologów konsekwencje nieudanych kampanii szczepień przeciwko grypie i Covid-19 zostały niedoszacowane, co obecnie powoduje niewielkie zmiany w systemie opieki zdrowotnej.

APA/APA (zdjęcie centralne dpa)/Ralf Hirschberger

Według Vos wynika to z „braku planowania i organizacji i tak już trudnej kampanii szczepień”. Należy także podkreślić, że marnowanie środków publicznych wynika z niewykorzystania dużych ilości dawek szczepionek zakupionych już przez państwo. Ku irytacji pracowników służby zdrowia szpitale muszą teraz ponosić konsekwencje mniej skutecznych kampanii szczepień.

Od: Ka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Naukowcy znajdują dowody na gwałtowną burzę słoneczną i ostrzegają

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  Jaki jest wynik tego pozornie prostego problemu matematycznego?
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

  • Stymuluje produkcję kolagenu
  • Dla jędrnej skóry
  • Ochrona przed wolnymi rodnikami
  • Intensywne nawilżenie
  • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Witamina D na nadciśnienie: lekarz mówi o „cudownym lekarstwie”
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  Globalne ocieplenie: eksperci debatują nad rolą bagien w klimacie | Życie i wiedza


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending