Connect with us

Top News

Odbędzie się popularny festiwal uliczny – powiadomienia DWD na kilka dni

Published

on

Odbędzie się popularny festiwal uliczny – powiadomienia DWD na kilka dni
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciskać

Monachium, region i Bawarię czeka rzadkie zjawisko pogodowe: niemieckie służby pogodowe ostrzegają, że w ciągu 24 godzin może spaść 150 litrów deszczu.

Aktualizacja, 30 maja, 22:13: W nocy w Monachium i dużej części Bawarii najprawdopodobniej wystąpią ulewne opady deszczu. Powiązane ostrzeżenia dotyczące stolicy stanu i dużej części Wolnego Państwa obowiązują od północy do soboty w porze lunchu. Na przykład w Monachium i Górnej Bawarii DWD spodziewa się w sobotnie popołudnie na dużym obszarze od 50 do 90 litrów na metr kwadratowy. Spodziewaj się więcej w innych regionach.

Festiwal uliczny Corso Leopold w Schwabing, który zwykle gromadzi ponad 100 000 widzów, odbędzie się pomimo trudnej pogody. Wyjaśnił to Lars Mentrup, wiceprezes Stowarzyszenia Organizatorów SZ.

Służba wywiadu powodziowego spodziewa się, że pierwsza powódź wystąpi w Upper Inn w piątek wieczorem, a na innych obszarach od piątku wieczorem do sobotniego popołudnia. Wysokość powodzi i stopień, w jakim dotknie ona region, są nadal niepewne, ponieważ „przewidywana lokalizacja depresji wciąż się zmienia”.

Oficjalne ostrzeżenie Niemieckiej Służby Meteorologicznej dotyczące trudnych warunków pogodowych w związku z ulewnymi, utrzymującymi się deszczami obowiązuje od Jeziora Bodeńskiego na północ od granicy z Austrią do Bambergu, Amberg i na południe do Berchtesgaden na wschód od Stuttgartu. Według DWD zalanie ulic, tuneli i budynków w pobliżu wody może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Możliwe są także osunięcia ziemi.

Burza nad Monachium: ulice pod wodą – ostrzega DWD

Aktualizacja, 30 maja, 18:28: W czwartek dwie krótkie burze nawiedziły Monachium: w bardzo krótkim czasie spadło około 15 litrów na metr kwadratowy. Czasami pojawia się grad. Skutek: zalane zostały ulice, na przykład w Monachium-Trudering-Rheim.

READ  Św. Akt przemocy w szkole w Leon-Rot: Wiktymizacja uczniów

W najbliższy weekend spodziewane są dalsze ulewne deszcze i powodzie. W przypadku Monachium ostrzeżenie DWD dotyczące ulewnych opadów obowiązuje do sobotniego popołudnia. „Ulice, przejścia podziemne i budynki w pobliżu wody są zagrożone przez powódź dla życia i zdrowia” – twierdzą eksperci. Wydano także ostrzeżenie o osuwiskach. Ministerstwo spraw wewnętrznych Bawarii ostrzega również przed „znacznymi powodziami” w wolnym kraju spowodowanymi ulewnymi deszczami.

Wywołał KATWARN: Burza przemieszcza się w kierunku Monachium i regionu – „zagrożenie życia i zdrowia”

Aktualizacja, 30 maja, 15:46: Straż pożarna w Monachium twierdzi, że jest gotowa na nadchodzącą burzę. W dowolnym momencie dyżur pełni około 300 członków zawodowej straży pożarnej, a dodatkowo 1000 członków ochotniczej straży pożarnej jest w gotowości.

„Kiedy sytuacja staje się naprawdę zła, musimy podejmować decyzje w oparciu o sytuację i ustalać priorytety przychodzących połączeń alarmowych” – powiedział rzecznik straży pożarnej zapytany przez naszą redakcję. To kwestia decyzji, gdzie pojazdy uprzywilejowane są najpilniej potrzebne. Jednak na razie nie akceptuje takiej sytuacji awaryjnej.

Aktualizacja, 30 maja, 15:18: DWD wydało teraz ostrzeżenie dotyczące trudnych warunków pogodowych dla dużych części Bawarii. Dotknięte jest Monachium i wszystkie okoliczne dzielnice. Według Niemieckiej Służby Meteorologicznej w stolicy kraju związkowego od północy w piątek do godziny 12:00 w sobotę wystąpią „ulewne, ciągłe opady deszczu” o wartości od 50 l/m² do 90 l/m².

Od północy w Monachium istnieje ryzyko ciągłych opadów deszczu, które mogą spowodować gwałtowne powodzie. © IMAGO / Stefan M Prager i zrzut ekranu dwd.de

Nawet KATWARN już ostrzegł: Według DWD istnieje „zagrożenie życia i zdrowia” w wyniku powodzi i osunięć ziemi na ulicach i w kanałach ściekowych. Mieszkańcy dotkniętych obszarów powinni unikać powodzi i obszarów wrażliwych. Należy spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu drogowym.

Gwałtowne burze zmierzające w stronę Monachium i Bawarii: pilnie ostrzega służba pogodowa

Pierwszy raport, 29 maja, 13:31: Nad Monachium i region nadchodzi niezwykła i niebezpieczna pogoda. Według niemieckich służb pogodowych od piątkowej południa do niedzielnego popołudnia może spaść 150 litrów deszczu na metr kwadratowy. W związku z tym meteorolodzy ostrzegają przed „poważnymi lub bardzo intensywnymi, ciągłymi burzami”. Dzieje się tak na skutek depresji przemieszczającej się z głównego pasma górskiego na wschód od Alp do Polski. Ostrzeżenie dotyczy regionów Bawarii, Wschodniej Badenii-Wirtembergii, Północnej Turyngii i Północnej Saksonii.

READ  Wypadek pociągu towarowego w pobliżu Gifhorn: Trasa wkrótce zostanie przywrócona NDR.de - Aktualności - Dolna Saksonia

Ostrzeżenie przed ulewnymi opadami wydano także w Monachium. Na pytanie naszej redakcji wykwalifikowany meteorolog Dominik Jung spodziewa się nawet „150 litrów w okolicach Monachium”. Nie można wykluczyć „wielkiej powodzi” dla Izery. Oprócz ulewnych opadów temperatura drastycznie spadnie teraz. Ogólne modele pogodowe od najbliższego piątku (31 maja) spodziewają się wartości blisko dwunastu stopni.

To rzadkie zjawisko pogodowe w Monachium, regionie i Bawarii: niemieckie służby pogodowe już ostrzegają, że w ciągu 24 godzin może spaść 150 litrów deszczu.
To rzadkie zjawisko pogodowe w Monachium, regionie i Bawarii: niemieckie służby pogodowe już ostrzegają, że w ciągu 24 godzin może spaść 150 litrów deszczu. © IMAGO/ArcheoPix

(Nasz biuletyn monachijski informuje Cię na bieżąco o wszystkich ważnych wiadomościach z gminy Isar. Zapisz się tutaj.)

Meteorolodzy ostrzegają: niezwykle niezwykłe burze zmierzające do Monachium

Według niemieckich służb pogodowych opady deszczu mają zacząć się w piątek wieczorem, a od północy przejść w intensywne opady deszczu. Zatem pełne piwnice i piwnice nie są wykluczone. Zaleca się uważne monitorowanie warunków pogodowych i odpowiednie dostosowanie swoich działań.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Koszulka powiewa przed scenami na filmie

Published

on

Hanower. Trwa tylko 24 sekundy, ale niesie jasny przekaz: „Witajcie, Hanowerze!” Gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski wraz z reprezentacją Polski odwiedzi stolicę województwa podczas Mistrzostw Europy 2024. Teraz grupa opublikowała krótki film w sieciach społecznościowych, aby pokazać, że rzeczywiście dotarli.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Polska koszulka powiewa delikatnie na wietrze przed zabytkami miasta, a napis „Biało-Czerwony Hannover!” (czerwony i biały Hanower) macha ręką z emoji w podpisie. Można na przykład zobaczyć Marktkirche, Nowy Ratusz, główny dworzec kolejowy i Leibnizhaus. Klip został opublikowany na Instagramie, X (dawniej Twitterze) i Facebooku w czwartkowy wieczór.

Polska koszulka wisi w Hanowerze: kibice znów Cię witają

Gratulacje w komentarzach są przyjmowane pilnie. „Mieszkam w Hanowerze i cieszę się, że tam jesteś” – pisze po polsku na Instagramie jedna z użytkowniczek. Kolejny komentarz w miejscowym języku: „Hannover to piękne miasto” wciąż oczekuje na publikację.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Reprezentacja Polski od wtorku 11 czerwca przebywa w hotelu Sheraton Pelikan (lista). Pojawiła się duża liczba fanów, po czym w środę odbyła się ogólna sesja treningowa na stadionie Ilanwright. Zespół rozpoczyna Mistrzostwa Europy przeciwko Holandii w Hamburgu w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00.

HAZ

READ  Umowa o zamknięciu wszystkich kopalni węgla kamiennego w Polsce do 2049 roku
Continue Reading

Top News

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Published

on

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Sukces obławy po śmierci małej Valerii: Policja ma jeden W Pradze aresztowano 36-letniego mężczyznę. Pozwól mu być Jest mocno podejrzany o zamordowanie dziewczynki– ogłosił w piątek prokurator w Chemnitz. The Mołdawianie Był już wcześniej poszukiwany krajowym i europejskim nakazem aresztowania. Obecnie przebywa w areszcie w Czechach i mówi się, że wkrótce zostanie poddany ekstradycji do Niemiec.

Według policji i prokuratury 36-latek został zatrzymany w piątek rano Został zatrzymany o godzinie 10:15 w praskiej restauracji. Mówiono, że na początku nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje.

Dziewczyna pochodzi z Ukrainy Zniknął bez śladu rankiem 3 czerwca w drodze do szkoły. Po dniach poszukiwań jej ciało odnaleziono we wtorek pod drzewem w lesie niedaleko Tobeln, około czterech kilometrów od jej domu. Według policji Valeria padła ofiarą przestępstwa, ale wynika z ustaleń wstępnego śledztwa Nie wykorzystywany seksualnie. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi prokuratura.

Od kilku dni prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające Koncentruje się na środowisku społecznym dziewczyny. Zatrzymany według „Bilda”: Były chłopak matki Valerii. Prokuratura w Chemnitz początkowo odmówiła komentarza, zapytana w piątek przez niemiecką agencję prasową.

„Bild” już wcześniej informował, że byłym chłopakiem jest matka Rankiem w dniu zniknięcia Valerii. Według doniesień jego telefon komórkowy został zalogowany do telefonu komórkowego w Doble i uchwycony kamerą monitoringu sąsiedniego domu.

Motyw i tło zbrodni nadal nie są do końca jasne

W piątkowe popołudnie czeska policja napisała na Twitterze, że policja Zatrzymał poszukiwanego mężczyznę w centrum Pragi, podejrzany o popełnienie przestępstwa z użyciem przemocy w Niemczech. Z doniesień wynika, że ​​policja kryminalna i zagraniczna w Pradze jest obecnie w kontakcie z policją niemiecką.

Tymczasem wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – np Motyw i podłoże brutalnego przestępstwa jak i przyczynę śmierci. Wciąż pojawiają się pytania, dlaczego policja Za późno szukam dziewczyny w okolicach Döbeln.

READ  Spór graniczny z Polską: Białoruś przyjęła imigrantów

W dniu zniknięcia Valerii świadek przebywał na obrzeżach miasta Usłyszeliśmy krzyki i później zgłosiliśmy to policji. Według policji początkowo nie można było tego ustalić z całą pewnością. Kiedy rodzina powiedziała później policji, że przebywali głównie w lasach w Nollenstein, poszukiwania rozszerzyły się.

Sprawdzane jest również A Możliwe niewłaściwe postępowanie ze strony szkoły. Nie skontaktowali się zgodnie z wymogami matki Valerii, gdy dziecko było nieobecne na zajęciach w poniedziałek w zeszłym tygodniu.

Zbrodnia popełniona na dziewczynce Valerii zszokowała wielu mieszkańców jej 24-tysięcznego miasta Dobeln. Wiele osób umieszcza w pobliżu domu dziecka świeczki, pluszaki, obrazki, aniołki i kwiaty. Wyraża smutek i rozpacz.

W piątkowy wieczór mieszkańcy Döbeln chcą na Obermarkt uczcić pamięć zamordowanej Valerii ze świecami w rękach. W niedzielę odbędzie się także nabożeństwo żałobne. Zaplanowany na najbliższy weekend festiwal miejski został odwołany. (dpa)

Continue Reading

Top News

Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych jest nadal atrakcyjny dla niemieckich inwestorów?

Published

on

Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych jest nadal atrakcyjny dla niemieckich inwestorów?

W ostatnich dziesięcioleciach niemieckie firmy poczyniły znaczące inwestycje w różnych sektorach polskiej gospodarki, w tym na rynku nieruchomości komercyjnych. Czy rozpoczynająca się w 2022 roku zmiana na niemieckim rynku nieruchomości zmieni tę tendencję? Czy polski rynek nieruchomości komercyjnych może być bezpieczną przystanią dla niemieckich inwestorów i szansą na lepszą przyszłość?

Pomimo wieloletniego spowolnienia przepływów kapitału i załamania płynności na rynkach światowych, Europa Środkowo-Wschodnia, w tym Polska, pozostaje atrakcyjna dla inwestorów, w tym z sektora nieruchomości komercyjnych. Wpływ niemieckich inwestycji na polski rynek nieruchomości komercyjnych jest znaczący, wpływając na dynamikę rynku i przyczyniając się do jego wzrostu. Ponieważ niemiecki sektor nieruchomości komercyjnych stoi przed wyzwaniami takimi jak kryzys mieszkaniowy, inwestowanie na stabilnych rynkach, takich jak Polska, oferuje możliwości skutecznej dywersyfikacji rynku.

Dlaczego nadal warto inwestować w Polsce?

Bliskość geograficzna i członkostwo w Unii Europejskiej to od lat główne powody niemieckich inwestycji na polskim rynku nieruchomości. Jako sąsiad Niemiec, Polska oferuje przewagę logistyczną i dostęp do zasobów wykwalifikowanej, a jednocześnie taniej siły roboczej. Czyni to z niego atrakcyjne miejsce dla niemieckich inwestorów pragnących poszerzyć swój portfel nieruchomości. Dodatkowo, pomimo ciągłego wzrostu, polski rynek w dalszym ciągu oferuje atrakcyjne ceny, a perspektywa ich dalszego wzrostu oznacza wyższe zyski.

Światowym standardem oceny ryzyka inwestycyjnego jest jakość otoczenia gospodarczego i politycznego kraju. Dla Polski istnieje stabilność polityczna i ugruntowany rozwój gospodarczy. Ponadto Polska charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na kryzysy gospodarcze i oferuje doskonałe warunki do rozwoju biznesu. Inwestorzy z różnych części świata uważają nasz kraj za bezpieczne i opłacalne miejsce do inwestowania. Nasz rynek nieruchomości komercyjnych przetrwał trudne czasy, takie jak pandemia i zamknięcie gospodarki, co jeszcze bardziej wzmocniło zaufanie inwestorów do tego sektora. Obecnie rynek nieruchomości w coraz większym stopniu napędzany jest niską inflacją, co czyni go atrakcyjnym sektorem dla inwestorów chcących zdywersyfikować swój portfel.

READ  Polska: Bierbach honoruje rozszerzenie UE na wschód 20 lat temu

Strategiczna lokalizacja i technologia

O atrakcyjności polskiego rynku nieruchomości komercyjnych dla inwestorów decyduje strategiczne położenie kraju w Europie. Przybiera to formę dużej liczby imigrantów, nowych firm i inwestycji wojskowych, które zawsze dodają dynamiki, także na rynku nieruchomości.

Polska gospodarka staje się także coraz bardziej innowacyjna na tle innych krajów europejskich. Rozwój nowych technologii i nowoczesnej infrastruktury na polskim rynku nieruchomości daje niemieckim inwestorom dostęp do innowacyjnych rozwiązań i możliwości, które nie są tak łatwo dostępne w innych krajach.

Streszczenie

Zaufanie inwestorów do polskiego rynku nieruchomości kształtuje kilka czynników, do których należą stabilność rynku, przejrzystość, edukacja i profesjonalizm, a także udział rynku kapitałowego i inflacja. Jako członek Unii Europejskiej Polska posiada system prawny zrozumiały dla inwestorów z innych krajów UE, co upraszcza proces inwestycyjny. Niebagatelne znaczenie ma bliskość kulturowa i geograficzna Niemiec i Polski, która wpływa także na atrakcyjność polskiego rynku nieruchomości komercyjnych dla niemieckich inwestorów.

Autor:

Szymon Mojzesovic
Prezes firmy doradczej Lege Advisors Group i specjalista polskiego rynku nieruchomości.

Continue Reading

Trending