Connect with us

Top News

Nowe ostrzeżenie DWD dla Frankfurtu i Renu-Menu – Śnieg zastąpiony marznącym

Published

on

Nowe ostrzeżenie DWD dla Frankfurtu i Renu-Menu – Śnieg zastąpiony marznącym
 1. Strona główna
 2. Hesja

W środę w regionie Ren-Men w okolicach Frankfurtu obowiązywał najwyższy poziom ostrzeżenia pogodowego. Co dalej? Pasek wiadomości dostarcza informacji o aktualnej pogodzie w regionie.

+++ Zaktualizuj pasek wiadomości +++

+++ Od czwartku, 18 stycznia, od 7:13: Dobra wiadomość dla mieszkańców rejonu Frankfurtu i Renu-Menu: niemiecka służba pogodowa (DWD) zniosła ostrzeżenie o trudnych warunkach pogodowych w związku z „nadmierną ilością czarnego lodu”. W środę marznący deszcz spowodował śliskie drogi i kilka ograniczeń w okolicy. Eksperci z Offenbach ostrzegają jednak, że w większości regionu Ren-Men śnieg będzie się utrzymywał do popołudnia. Miejscami – we Frankfurcie i na jego północy – spodziewane są ilości do 15 centymetrów. Tutaj także DWD stwierdza: „Rozprzestrzenia się płynnie”.

Fioletowe ostrzeżenie dla Frankfurtu i Renu-Menu – Ostrzeżenie DWD dotyczące nocnego gołoledzi

+++ 17:55: Tymczasem w Hesji niebezpieczeństwa związane ze śniegiem i lodem potęguje ciemność. Czas z niecierpliwością czekać na wieczór i jutro. Na drogach we Frankfurcie, regionie Ren-Men i południowej Hesji jest ślisko. W środę po południu DWD wydało ostrzeżenie o gołoledziach dla następujących hrabstw:

 • Miasto Frankfurt
 • Hochtaunuskreis
 • Dzielnica Main-Downes
 • Vetrasmar
 • Miasto i powiat Offenbach
 • Dystrykt Main-Kinchik
 • Dzielnica Darmstadt-Dieburg
 • Miasto Darmstadt
 • Dzielnica Odenwaldu
 • Dzielnica Bergstrasse

Oficjalne ostrzeżenie będzie obowiązywać od teraz co najmniej do godziny 4:00 rano w czwartek 18 stycznia.

+++ 14:18: W środowe popołudnie (17 stycznia) niemiecki serwis pogodowy ponownie zaktualizował swoje prognozy dla Frankfurtu i regionu Ren-Men. Obowiązują ostrzeżenia o opadach śniegu i „silnych gołoledziach”. Tymczasem wyraźnie napisano: „Szczególnie w regionie Ren-Men i południowej Hesji wystąpią ulewne marznące deszcze, które spowodują niebezpieczną, czasem gęstą gorzką warstwę lodu!”

Eksperci z Kachelmannwetter już wcześniej za pośrednictwem Twittera informowali o odczuwaniu chłodu i wzroście opadów przez X. Sytuacja niebezpieczna dla użytkowników dróg. W związku z tym napisano tutaj: „Następne kilka godzin będzie tutaj bardzo skomplikowane”.

Ostrzeżenie pogodowe dla Frankfurtu i Renu-Menu: Ośrodki opieki dziennej we Frankfurcie reagują

+++ 13:35: Teraz zareagowały także ośrodki opieki dziennej we Frankfurcie. Z jednej strony rodzice proszeni są o odbiór dzieci z placówek gminnych do godziny 14:30. Z drugiej strony dodał: „Ponieważ zgodnie z obecnymi ostrzeżeniami spodziewamy się trudnych warunków pogodowych, nasze placówki będą zapewniać pomoc w nagłych przypadkach dopiero 18 stycznia od godziny 8:00. Jeśli potrzebujesz opieki, skontaktuj się z zespołem zarządzającym na miejscu.” Oznacza to: chaos pogodowy będzie w czwartek zajęty pracą mieszkańców Frankfurtu i regionu Ren-Men.

READ  Sprawa mieszkania wakacyjnego nad Bałtykiem: Manuela Schwesig „musi oczyścić konto” | Polityka
Piorunujące opady śniegu zamieniają ulice Frankfurtu i regionu Ren-Men w zjeżdżalnie. (Zdjęcie) © Alexander Wolf/dpa

Marznący deszcz spowodował zamknięcie lotniska we Frankfurcie – od popołudnia brak odlotów

+++ 13:06: Ze względu na marznący deszcz we Frankfurcie i regionie Ren-Men loty na lotnisku we Frankfurcie nie będą mogły odbywać się od południa. Rzecznik operatora Fraport powiedział, że z powodu utrzymującego się marznącego deszczu nie można już bezpiecznie odladzać samolotu przed startem. Lotnisko we Frankfurcie ogłosiło już, że w czwartek spodziewane są ograniczenia.

We Frankfurcie i niektórych częściach regionu Ren-Men nadal pada mżawka, powodując zamrożenie ulic. Nadal obowiązuje stopień ostrzeżenia o trudnych warunkach pogodowych wynoszący 4 z 4.

+++ 11.41: Przynajmniej w niektórych częściach Frankfurtu sporadyczne opady śniegu zamieniły się w marznący deszcz. W tym dniu

Wiele lotów zostało odwołanych ze względu na zagrożenie marznącym deszczem na lotnisku we Frankfurcie

+++ 11.08: Chociaż ulice w obszarze Ren-Men są w większości ciche, istnieją znaczne ograniczenia w transporcie publicznym i na lotnisku we Frankfurcie. Do tej pory na lotnisku odwołano prawie 600 lotów. W W związku z ostrzeżeniem wstrzymano ruch autobusowy w południowej Hesji „Ekstremalnie czarny lód” prowadzi do awarii.

Pogoda na środę w Nadrenii-Menu: śnieg we Frankfurcie, marznący deszcz w Darmstadt

++ 10.21: Zaczynamy: pierwsze płatki śniegu spadają we Frankfurcie, bardziej na zachodzie miasta niż na wschodzie. Dalej na południe, w Darmstadt, pada deszcz i natychmiast zamarzają ulice. W związku z tym należy zachować ostrożność w ruchu ulicznym. Obowiązują ostrzeżenia DWD dotyczące ekstremalnie śliskich warunków.

+++ 9.32: Aktualne ostrzeżenie pogodowe wydane przez Niemiecką Służbę Meteorologiczną (DWD) dla Frankfurtu i Renu-Menu będzie towarzyszyć mieszkańcom regionu przez jakiś czas: będzie obowiązywać od dzisiejszego ranka do czwartkowego poranka. Pojawia się ostrzeżenie o śniegu, a konkretnie o „intensywnym czarnym śniegu”.

Na przykład we Frankfurcie może spaść od 5 do 15 centymetrów świeżego śniegu, ryzyko wystąpienia śliskich dróg stanowi poważny problem. Oto co mówi DWD: „Wielkie ryzyko dla życia i zdrowia”. Należy unikać przebywania na zewnątrz, a użytkownicy dróg – jeśli podróż jest konieczna – powinni przygotować się na zamknięcie, w miarę możliwości napełnić bak oraz zabrać ze sobą koce i gorące napoje. Mieszkańcy regionu Frankfurtu i Renu-Men powinni przygotować się na awarie sieci, na przykład energii elektrycznej i komunikacji mobilnej.

+++ 8.29: Już niedługo w zachodniej i południowej Hesji mogą spaść pierwszy śnieg lub deszcz. Podobnie jak radar deszczu programy wetteronline.de, ulewa przemieszczająca się obecnie w kierunku południowej części Hesji. We Frankfurcie niemiecki serwis pogodowy (DWD) przewiduje, że rano będzie padał śnieg.

READ  Polska: Jeziora, lasy mieszane, góry: Ciesz się Mazurami na rowerze elektrycznym

DWD przedłuża ostrzeżenie o trudnych warunkach pogodowych dla południowej Hesji – najwyższy możliwy poziom ostrzeżenia

Aktualizacja z 7:31 w środę, 17 stycznia: W środę rano niemieckie służby pogodowe ponownie przedłużyły ostrzeżenie o trudnych warunkach pogodowych dla południowej Hesji. Meteorolodzy ostrzegają przed ekstremalnie czarnym śniegiem; To najwyższy poziom w swoim rodzaju.

„Marznący deszcz, któremu towarzyszy gęsty lód, stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia” – pisze DWD. Jeśli musisz wyruszyć w trasę, napełnij bak tak bardzo, jak to możliwe, zabierz ze sobą koce i gorące napoje oraz przygotuj się na przerwy w dostawie prądu.

Ostrzeżenie pogodowe dla Renu-Menu w środę: „Jeśli to możliwe, prosimy o pozostanie w domu”

+++ 13:15: Wczesne ostrzeżenia niemieckiego serwisu pogodowego są teraz następstwem oficjalnych ostrzeżeń o trudnych warunkach pogodowych. To pokazuje, że DWD spodziewa się intensywnych opadów śniegu i gołoledzi, które pojawią się w środę rano. W południowej Hesji śniegu należy spodziewać się od godziny 3:00 nad ranem. Jednak w niektórych miejscach opady zamieniają się w deszcz, w wyniku czego jest ślisko. Ostrzeżenia będą początkowo obowiązywały do ​​czwartkowego poranka.

W następujących okręgach i miastach w Nadrenii-Menu oraz południowej i środkowej Hesji obowiązuje oficjalne ostrzeżenie przed DWD:

 • Miasto Frankfurt
 • Miasto i powiat Offenbach
 • Dystrykt Main-Kinchik
 • Vetrasmar
 • Hochtaunuskreis
 • Dzielnica Main-Downes
 • Dzielnica Rheingau-Taunus
 • Miasto Wiesbaden
 • Dzielnica Groß-Gerau
 • Dzielnica Odenwaldu
 • Miasto Darmstadt i dystrykt Darmstadt-Dieburg
 • Dzielnica Bergstrasse
 • Dzielnica Limburgia-Weilburg
 • Dzielnica Lan-Til
 • Dystrykt Jichen
 • Dzielnica Marburg-Biedenkopf
 • Dzielnica Vogelsberg

Zdaniem ekspertów, w związku z niebezpieczną pogodą powinniśmy spodziewać się:

 • Poważny początek zimy: W środę w Hesji będzie bardzo ślisko i ryzyko upadku będzie duże.
 • Domowe biuro: Jeden z ekspertów radzi pozostać w domu i zaparkować samochód.
 • Opady śniegu: Może spaść do 30 centymetrów świeżego śniegu, a chaos w ruchu drogowym jest nieunikniony. DWD oficjalnie ostrzega.

Aktualizacja z wtorku, 16 stycznia, 10:30: Oczywiście meteorolodzy nie są w stanie dokładnie przewidzieć, gdzie i ile spadnie śnieg. Ale zgadzają się: środa w Hesji będzie dla wszystkich niezręcznym dniem. Jak dotąd niemiecka służba pogodowa (DWD) w Offenbach wydała tak zwane wczesne ostrzeżenia o śliskich warunkach i czasami obfitych opadach śniegu.

Meteorolog Alban Burster dobrze znał Hesję. Urodził się w Puddingen (Vetrasmar) i moderuje Deutschlandtrend dla wetter.com. W aktualnej prognozie pogody Burster ostrzega słowami: „Red Alert!”

„Czerwony alarm” dla Hesji: Eksperci apelują do społeczeństwa – ryzyko chaosu w ruchu na Renie-Menu

Szczególnie południowe i zachodnie Niemcy borykają się z trudnymi warunkami pogodowymi. „W tym tygodniu naprawdę odczujemy skutki zimowej pogody, ponieważ śnieg i marznący deszcz staną się problemem. Chaos w ruchu drogowym jest nieunikniony. W niektórych miejscach ruch został całkowicie wstrzymany. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu” – ostrzegł Burster. , apelujący do mieszkańców regionu Ren-Men: „Zdecydowanie zaparkujcie samochód. Jeśli to możliwe, prosimy o pozostanie w domu i pracę z domu.

READ  Polska: Działacz na procesie o ułatwienie aborcji w Warszawie | Europa | DW

„Prosimy o pozostanie w domu”: ostrzeżenie meteorologiczne – spodziewana jest nawet 30 cm świeżego śniegu

W środę w Hesji spodziewane są obfite opady śniegu. Modele pogodowe przewidują do 30 centymetrów świeżego śniegu na południowym zachodzie, a jeszcze więcej w zatłoczonych obszarach. Burster najwyraźniej jako dotknięty obszar wymienia Frankfurt i region Ren-Men.

„Ponieważ po zamarznięciu nagle zmienia kolor w szkło, nazywa się go piorunującym śniegiem lub czarnym lodem” – wyjaśnia meteorolog.

Alarm „Zbiornik lodu” dla Frankfurtu i Renu-Menu: Oto jaka będzie pogoda w środę

Pierwszy raport z godziny 12:33 w poniedziałek, 15 stycznia: Offenbach – Warunki pogodowe w południowej Hesji oraz w regionie Ren-Men mogą w połowie tygodnia ulec dramatycznemu pogorszeniu. Niemiecka służba pogodowa (DWD) ostrzega obecnie przed kilkoma zjawiskami pogodowymi w regionie. Od poniedziałku spodziewane są śliskie warunki, lekki śnieg i mróz. Drogi i chodniki są śliskie, a wieczorem mogą wystąpić zaspy śniegu. Ale to prawdopodobnie dopiero początek.

W środę w południowej Hesji i Nadrenii-Menu mogą wystąpić trudne warunki pogodowe

DWD wydało ostrzeżenie, że przemoc może nastąpić od godziny 7:00 w środę (17 stycznia). Wygląda na to, że zostanie wydane oficjalne ostrzeżenie pogodowe trzeciego stopnia. „Ciepły front przesuwający się na północ” spowoduje obfite opady śniegu. DWD ostrzega: „10–15 cm świeżego śniegu w ciągu 6 godzin lub 10–20 cm w ciągu 12 godzin lub 25–40 cm w ciągu 24 godzin. W niektórych obszarach śnieg chwilowo zamienia się w deszcz, który następnie zamarza na ziemi i powoduje czarny śnieg. Może również tworzyć „znaczne osady śniegu” na drogach.

Burza może trwać do czwartkowego poranka. DWD wydało wczesne ostrzeżenie dla wszystkich okręgów w Hesji i okolicznych krajach związkowych. W poniedziałek DWD planuje zaktualizować swój raport i przedstawić dokładniejsze prognozy dla dotkniętych dzielnic. Wcześniejsze informacje DWD nie stanowią jeszcze oficjalnego ostrzeżenia pogodowego. Wygląda jednak na to, że zostanie ogłoszony w środę. (szata)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polscy rolnicy nie będą mogli przekraczać granicy z Niemcami

Published

on

Polscy rolnicy nie będą mogli przekraczać granicy z Niemcami

Stan na: 25 lutego 2024 r., 16:21

Polscy rolnicy zablokowali autostradowe przejście graniczne z Niemcami, bo unijne przepisy ochrony środowiska są dla nich zbyt rygorystyczne. Operacja na A12 ma potrwać do poniedziałku.

Polscy rolnicy rozpoczęli blokowanie kluczowego przejścia granicznego z Niemcami. Swoją akcją w Słubicach oświadczyli, że chcą zademonstrować przeciwko unijnym przepisom dotyczącym ochrony środowiska.

Blokada na granicy w pobliżu Frankfurtu nad Odrą spowodowała zatrzymanie autostrady A12 po stronie niemieckiej i A2 po stronie polskiej. Łączy Berlin z Warszawą i jest powszechnie używany przez wiele ciężarówek.

Ale żadnego tygodniowego oblężenia

„Blokada rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 13:00, a oba pasy autostrady A2 były zablokowane” – powiedział rzecznik polskiej policji. Rolnicy początkowo chcieli zablokować przejścia graniczne na 25 dni. Po rozmowach ze społeczeństwem i lokalnymi przedsiębiorcami powstrzymali się od tego. Współorganizator protestu Darius Wrobel powiedział, że blokada „zostanie ponownie zniesiona w poniedziałek”.

Polscy rolnicy uważają, że obecne regulacje UE dotyczące ochrony środowiska są nie do przyjęcia. Wspólna polityka rolna UE zapewnia lepszą ochronę środowiska, na przykład poprzez zachowanie różnorodności biologicznej i zapobieganie wymieraniu gatunków. Rolnicy określonej wielkości muszą zatem przestrzegać norm środowiskowych, aby otrzymać dotacje z Brukseli. Powinni na przykład przestrzegać płodozmianu, obserwować strefy buforowe w zlewniach i uprawiać rośliny okrywowe, aby chronić glebę.

Strach przed konkurencją z innych krajów

Wraz z blokadą chcą także zwrócić uwagę na kwestię importu produktów rolnych z krajów trzecich, które nie spełniają unijnych wymogów – w szczególności dotyczy to taniego zboża z Ukrainy. Rolnicy w całej Europie od tygodni protestują przeciwko unijnym przepisom dotyczącym ochrony środowiska i ochronie przed konkurencją ze strony krajów trzecich. W poniedziałek ministrowie rolnictwa UE będą omawiać żądania w Brukseli.

Continue Reading

Top News

Berlin-Kreuzberg: Po krwawym starciu – policja chroni pogotowie za pomocą pistoletów maszynowych

Published

on

Berlin-Kreuzberg: Po krwawym starciu – policja chroni pogotowie za pomocą pistoletów maszynowych
Berlinie i Brandenburgii Berlin-Kreuzberg

Po krwawej konfrontacji – policja chroni izbę przyjęć za pomocą pistoletów maszynowych

Redaktor w Wiadomościach i Społeczeństwie

Berlińscy policjanci pilnują Szpitala Miejskiego Berlińscy policjanci strzegli Szpitala Miejskiego

Policja przy wejściu do ośrodka rekonwalescencji przy szpitalu miejskim w Berlinie-Kreuzbergu

Źródło: dpa/Paul Zinken

Wieczorny wypadek zapoczątkował poważną operację policji w Berlinie: mężczyźni z klanu zaatakowali się nawzajem, niektórzy z nich zostali ciężko ranni, w tym dwóch 19-latków. Na zewnątrz szpitala ciężko uzbrojona policja zajmowała się mężczyznami.

AW sobotni wieczór w Berlinie-Kreuzbergu doszło do kłótni między kilkoma mężczyznami, która doprowadziła do zakrojonej na szeroką skalę operacji policyjnej. Co najmniej trzy osoby, które odniosły poważne obrażenia, zostały zabrane do szpitala i ostatecznie musiały zostać umieszczone pod ochroną policji” – dodał.BZWedług policji, dwóch rannych to 19 i 43-latek.

Wieczorna wizyta w berlińskim Grayfeekies w Kreuzbergu była przyczyną przemocy, kiedy około godziny 20:30 mężczyzna staranował swoim audi kilka zaparkowanych samochodów. Wycieczka zakończyła się tylko z jednym słupkiem.

Berlin

Podróż Audi kończy się na słupku

źródło: Budwell

Grupa osób podała, że ​​osoba, która wcześniej tego dnia brała udział w kłótni, rozpoznała kierowcę samochodu:Codzienne lustro„Na podstawie oświadczenia rzecznika policji. Mówi się, że osoby zaangażowane należą do klanu.

Według aktualnych ustaleń od 10 do 15 mężczyzn otoczyło Audi i wybiło kilka szyb samochodu. Sytuacja się zaostrzyła.

Dodał, że 19-letni mężczyzna został postrzelony w nogę, prawdopodobnie z pustego pistoletu Policja z. Drugi 19-letni mężczyzna w wyniku uderzeń odniósł poważne obrażenia twarzy, a 43-letni mężczyzna doznał licznych ran kłutych ciała. „BZ” pisze o wbijaniu noży w plecy.

Służby ratownicze nie zostały jednak zaalarmowane. Zamiast tego krewni zabrali rannych do szpitala Klinikum am Urban w Berlinie-Kreuzberg. W tym czasie bliscy zablokowali izbę przyjęć, więc policja zapewniła ochronę niektórym osobom za pomocą pistoletów maszynowych. Dlatego niezwiązanych ze sobą pacjentów w nagłych przypadkach trzeba było rozmieszczać godzinami po okolicznych klinikach.

Rzeczniczka Vivantes Clinic, operatora Clinicum am Urban, powiedziała firmie WELT, że na miejscu nadal przebywa policja. Żaden pracownik nie odniósł obrażeń ani nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo. W przeszłości pracownicy wielokrotnie padali ofiarami aktów przemocy. Inna policja i eksperci ze stanowego wydziału kryminalnego zabezpieczyli wskazówki w Greyfegees i zatrzymali samochód w pobliżu szpitala.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest konieczna, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców zewnętrznych, aby dostawcy treści osadzonych mogli wyświetlać treści osadzone. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Według policji mężczyzna opuścił szpital z obrażeniami twarzy, natomiast dwóch pozostałych mężczyzn zostało przyjętych na leczenie szpitalne. Policja poinformowała, że ​​obecnie trwa dochodzenie mające na celu ustalenie tła przestępstwa i podejrzanych.

Na scenie przemawiał prezes Berlińskiego Związku Policyjnego (GTP) Benjamin Gendrow

Continue Reading

Top News

Polskie miasta zostaną „natychmiast zniszczone” – znów grozi propagandysta Putina

Published

on

Polskie miasta zostaną „natychmiast zniszczone” – znów grozi propagandysta Putina
 1. Strona główna
 2. Polityka

Naciskać

NATO wzmacnia swoją obecność w Polsce z naciskiem sytuacyjnym; Wystarczający powód, aby Moskwa groziła Zachodowi całkowitym zniszczeniem. jeszcze raz.

MOSKWA – Mówi się, że „era donośnych głosów w polityce dobiega końca”. Gazeta południowoniemiecka Napisane 30 lat temu, 5 marca; To przykładowe zdanie ilustruje to Cyfrowy słownik języka niemieckiego Osoba, która „mówi głośno, ale nie działa”, jest „wielkim mówcą”. Świat znów uwierzył, że Władimir Sołowjow jest w pełni określany jako „usta”, dzięki czemu w jego publicznych wystąpieniach kryje się więcej prawdy. – mówi Sołowjow Rosja Chociaż „współczuję” jego „braciom” na Ukrainie, Moskwa Ale Polska nie będzie powściągliwa w niszczeniu miast „natychmiast” – to właśnie przytacza. Newsweek.

Sołowjow był gospodarzem talk show „Niedzielny wieczór Władimir Sołowjow” w telewizji państwowej przez około dziesięć lat. Rozważany wspólnie z Zastępcą Przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej od początku wojny w Rosji i na Ukrainie, Dmitrij Miedwiediew, Megafon od Władimir Putin Polityka imperialna. Według klipu X (Zanim Świergot), którą podzielił się Ukrainiec Anton Zheraszczenko – powiedział Sołowjow w audycji. Unia Europejska Dopiero gdy jego kraj postanowi „zniszczyć oblicze Europy”, dominacja Rosji na kontynencie zacznie być odczuwalna.

Wściekła jest także retoryka Rosji wobec ministra spraw zagranicznych Baerboka

Anton Żeraszczenko to oficjalny doradca i były wiceminister MSW Ukrainy – w 2017 r. udaremniono zamach na niego, rzekomo kontrolowany przez Kreml. Geraszczenko wielokrotnie na swoim kanale społecznościowym zwraca uwagę na publiczne wystąpienia Sołowjowa. W listopadzie Sołowjow został ministrem spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbach (Sojusz 90/Zieloni) i zagroził, że tak jak on podbije Niemcy. Newsweek Cytat: „Sołowiew powiedział głośno: «Annaleno Baerbach, dzięki swojej skorumpowanej głupocie zobaczysz, jak Berlin płonie, a na Reichstagu wisi sztandar zwycięstwa!»

READ  10 000 zarejestrowanych, policja w masowych operacjach

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. Sołowjow zyskał reputację osoby składającej publicznie przesadne oświadczenia. Niejednokrotnie powtarzał, że państwa NATO przygotowują się do ataku i że Moskwa powinna przeprowadzić ataki nuklearne na kraje wspierające Ukrainę.

Gilotyna propagandowa Putina: Rosyjski gospodarz Władimir Sołowjow: Grozi kremacją w Polsce Ostro skrytykował także minister spraw zagranicznych Annalenę Barebock. (zdjęcie archiwalne) © Peter Kovalev/Imago

Na początku inwazja na Rosję Wojna ukraińska Pod tym względem rok 2022 rzeczywiście był dla Polski szokiem; Ale zdaniem publiczności można było się tego spodziewać. Od 30 lat warszawska Ostpolitik przygotowywała się na możliwą agresję terytorialną ze strony Moskwy. Dziennikarz Janusz A. w czasopiśmie niemiecko-polskim. Polska się boi, jak napisał Majcerek Rozmowa Pisze: Stosunek Polski do Rosji i Rosjan ukształtował się w wyniku najnowszej historii, która jego zdaniem polegała na ciągłej, agresywnej ekspansji Rosji kosztem Polski.

Wielkomocarstwowe ambicje Rosji od wieków zagrażają Polsce

Prawdą jest, że Rosja zaanektowała znaczną część Ukrainy w drugiej połowie XVII wieku. Polska Dziś pozostaje przestrogą i naczelną zasadą polskiej polityki wschodniej. Warszawa Rosja nie chce pozwolić Ukrainie się podporządkować, gdyż zamieniłoby to terytorium Putina w potężną potęgę zagrażającą Polsce. Niepodległa Ukraina gwarantuje niepodległość Polski. Z tego powodu Polska prowadzi dziś w istocie życzliwą politykę wobec Ukrainy. Polska jest członkiem NATO od 20 lat i jest tam ważnym członkiem Partner NATO w dziedzinie bezpieczeństwa w sektorze wschodnim.

Musimy wziąć pod uwagę, że Władimir Putin pewnego dnia zaatakuje kraj NATO.

Na specjalnym posiedzeniu w marcu 2022 r. NATO zdecydowało o trwałym wzmocnieniu wojsk na granicy z Rosją. W przyszłości cztery dywizje bojowe NATO będą bronić wschodniej flanki na Słowacji, Węgrzech, Bułgarii i Rumunii. Nie pozwolono tam zinstytucjonalizować struktur dowodzenia NATO, co dodatkowo złagodziło Rosję, oprócz jednostek stacjonujących już w krajach bałtyckich i Polsce. W kwietniu 2022 r. NATO ogłosiło, że czyni postępy w wysiłkach na rzecz wzmocnienia frontu wschodniego – cztery nowe wielonarodowe grupy bojowe osiągnęły pierwszy poziom gotowości operacyjnej.

READ  Sprawa mieszkania wakacyjnego nad Bałtykiem: Manuela Schwesig „musi oczyścić konto” | Polityka

NATO i Ukraina wspólnie tworzą obecnie ośrodek analizujący doświadczenia militarne rosyjskiej wojny agresywnej. Codzienne wiadomości zgłoszone. Jednostka zaplanowana dla środkowopolskiego miasta Bydgoszczy umożliwia możliwie najefektywniejsze wspólne uczenie się z bieżących wydarzeń wojennych. W tym celu Ukraińcy mogliby dostarczać informacji na temat taktyki, możliwości i słabości rosyjskich napastników. Według sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga odbędą się także wspólne ćwiczenia. Wystarczający powód do ostrej krytyki ze strony różnych rosyjskich urzędników, którzy nagle poczuli się zagrożeni ze strony struktur dowodzenia NATO.

– wykrzyknął Leonid Babaszow, poseł do Dumy z regionu krymskiego Prawdautworzenie w Polsce centrum szkoleniowego NATO dla Ukrainy przypomina politykę nazistowskich Niemiec, które w tamtym czasie finansowały także szkolenie grup Bandery. Według niego NATO chce przygotować w ośrodku szkoleniowym w Polsce jedynie armię współpracowników z obywatelami Ukrainy.

Kult Bandery: rozłam między Rosją a Ukrainą

Stephen Bandera (1909-1959) jest czczony jako bohater antyradziecki i jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii Ukrainy. Debata na temat Bandery i jego dziedzictwa jest szczególnie trudna, gdyż Władimir Putin określa swój atak na Ukrainę jako „operację specjalną” mającą na celu „degradację” kraju; Czyniąc to, oczernia kraj jako wylęgarnię antyrosyjskich prawicowych ekstremistów i nazistów.

Już na początku 1933 roku był szefem administracji krajowej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów w Polsce. Za jego kadencji organizacja zabiła wielu polskich polityków, ale także Ukraińców, którzy sprzeciwiali się ukraińskiemu nacjonalizmowi lub współpracowali z polskim rządem. W latach trzydziestych i wczesnych czterdziestych XX wieku ukraiński nacjonalizm uległ radykalizacji i coraz bardziej przypominał włoski faszyzm. W odpowiedzi na inne ruchy etniczne w Europie wyłoniła się ukraińska odmiana faszyzmu. Od połowy lat trzydziestych ruch opracowywał konkretne plany wypędzania lub mordowania Żydów, Polaków i Rosjan w celu ustanowienia takiego państwa.

Stalinowski terror, który rozpoczął się latem 1944 roku, ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia historii przemocy na zachodniej Ukrainie i kultu Bandery, który nastąpił w regionie. Zabił ponad 150 000 ludzi na zachodniej Ukrainie, a ponad 200 000 deportował w głąb Związku Radzieckiego. Po zwolnieniu we wrześniu 1944 r. Bandera wspierał Wehrmacht. Po wojnie mieszkał w Monachium. Po zamordowaniu go przez sowiecki wywiad w 1959 r., diaspora ukraińska zaczęła go promować jako bohatera narodowego, który zginął za Ukrainę w walce ze Związkiem Radzieckim. Mit ten został podchwycony przez antysowieckich demonstrantów i neofaszystów na zachodniej Ukrainie po upadku Związku Radzieckiego.

READ  Bramsche: 150 osób na nabożeństwie żałobnym za zamordowaną młodzież | NDR.de - Aktualności

Źródła: Federalna Agencja Edukacji Obywatelskiej / Neue Zürcher Zeitung

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Polska sprzymierzyła się z krajami bałtyckimi Finlandia Państwo flagowe NATO i logistyczna pępkowa flaga Ukrainy na zachodzie. Aby zasadniczo poprawić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, Zachodni Sojusz Bezpieczeństwa zwiększył swoją obecność – obecnie w jedenastu lokalizacjach na polskiej ziemi stacjonuje ponad 11 000 żołnierzy NATO, z czego 10 000 to Amerykanie; Na razie tam pozostaną. Jednocześnie – jak podaje magazyn – wymiar nuklearny odgrywa coraz większą rolę w procesie zbrojenia Polski. Polityka międzynarodowa Oświadczenie: 30 czerwca 2023 r. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził wolę Polski do rozmieszczenia broni nuklearnej na polskim terytorium w ramach natowskiej polityki dzielenia się bronią nuklearną.

W tym kontekście Polska miała już łącznie 32 lata na dwa lata przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie Myśliwce F-35A Zamówione jak magazyn Europejska Obrona i Technologia Pisze: Dostawy pierwszych sześciu samolotów mają się rozpocząć w tym i przyszłym roku, choć początkowo będą one w Stanach Zjednoczonych, aby polscy piloci mogli na nich szkolić. Samoloty te powinny zostać przekazane Polsce w latach 2025-2026. Polska będzie otrzymywać od czterech do sześciu samolotów F-35 rocznie do 2030 r., kiedy to cała flota polskich F-35 zostanie oficjalnie dostarczona i zacznie działać.

Rząd federalny bierze pod uwagę, że powstaniec taki jak Władimir Sołowjow to coś więcej niż tylko gadatliwy. Przestrzega także przed eskalacją wojny na Ukrainie. Minister obrony Borysa Pistoriusa (SPD) – stwierdziła niedawno Codzienne lustro: „Prawie codziennie słyszymy groźby ze strony Kremla – ostatnio pod adresem naszych przyjaciół w krajach bałtyckich. Musimy więc wziąć pod uwagę, że pewnego dnia Władimir Putin zaatakuje kraj NATO.

Continue Reading

Trending