Connect with us

Top News

Możliwe burze i ulewne deszcze: mapy pokazują, gdzie dzisiaj można spodziewać się burz

Published

on

Możliwe burze i ulewne deszcze: mapy pokazują, gdzie dzisiaj można spodziewać się burz

Uwaga fani EM i festiwali
Możliwe burze i ulewne deszcze: mapy pokazują, gdzie dzisiaj można spodziewać się burz

Mapa pogody pokazuje poważne ostrzeżenia pogodowe od godziny 8:45 w sobotę, 22 czerwca.

W wielu miejscach w Niemczech pogoda jest zła. Fani EM i festiwali powinni przygotować się na lokalne burze, ulewne deszcze, a czasami wichury. Mapy pokazują warunki pogodowe.

Sobota może być niekomfortowa dla fanów piłki nożnej ze względu na zagrożenie burzami i deszczem, które nadal występują w wielu częściach Niemiec. Jak ogłosiła w sobotę niemiecka służba pogodowa (DWD), od niedzieli pogoda znów będzie spokojna – tylko na kilka dni.

W sobotę rano i w południe oraz na południowym zachodzie i południu od północy spodziewane są burze z przelotnymi opadami deszczu na południowym wschodzie i wschodzie. W związku z tym na południu prawdopodobne są lokalne ulewne deszcze i wichury o prędkości od 50 do 70 kilometrów na godzinę. Według DWD wieczorem możliwe są kilkugodzinne ulewne opady deszczu i burze, które będą powoli zanikać w nocy. Na Bałtyku możliwe są porywy wiatru do 70 km/h.

Gruzja i Czechy (w Hamburgu), Turcja i Portugalia (Dortmund) oraz Belgia i Rumunia (Kolonia) zmierzą się w sobotę w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Festiwal „Hurricane” z około 70 000 gości odbywa się w Schiessel w Dolnej Saksonii, a festiwal Southside odbywa się w Neuhausen op Eck w Badenii-Wirtembergii.

Poniższe mapy przedstawiają aktualne warunki pogodowe:

Mapa pogody I: Zobacz na żywo, gdzie obecnie zbliżają się burze

Poniższa interaktywna mapa pokazuje pogodę w czasie rzeczywistym. Możesz także sprawdzić prognozę na późniejszy termin, korzystając z osi czasu poniżej grafiki. W prawym górnym rogu można zmienić wyświetlany stan, na przykład burzę, deszcz lub śnieg.

Mapa pogody II: Dzisiejsze ostrzeżenia przed burzami

Powyższa mapa pokazuje ostrzeżenia DWD dotyczące burz z piorunami na dzisiaj. To jest binarna mapa pogody, co oznacza, że ​​obszary z ostrzeżeniami przed burzami są zaznaczone na czerwono. Brak ostrzeżenia, jeśli nie jest malowany.

Wykres pogody III w Wiatry i burze: Szybkie wiatry dnia

Powyższa mapa pokazuje, gdzie w ciągu dnia spodziewany jest najszybszy wiatr. Podobne do map pogody III i IV, dostarczonych przez wetter.de, podobne do tej Gwiazda Część RTL Deutschland.

Mapa pogody IV: Opady deszczu w czasie rzeczywistym i prognoza na 48 godzin

Powyższy wykres przedstawia opady w czasie rzeczywistym. Dostarcza go portal Wetter.de, którego właścicielem, podobnie jak Stern, jest RTL Deutschland. Wetter.de klikając na mapę

Mapa pogody V: Ostrzeżenia przed burzami na jutro

Powyższa mapa pokazuje ostrzeżenia DWD dotyczące burz z piorunami na dzisiaj. Jest to binarna mapa pogody, co oznacza, że ​​obszary z ostrzeżeniami przed burzami są zaznaczone na czerwono. Brak ostrzeżenia, jeśli nie jest pomalowany.

Róża / DPA

READ  Nowy raport rynkowy o parkach handlowych w Polsce: segment stabilny w obecnym kryzysie | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Published

on

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Berlin. Ukraina ma większe problemy niż braki amunicji. Polska chce pomóc legionowi. Jak dobrowolna jest rekrutacja?

Continue Reading

Top News

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

Published

on

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

W szkole średniej w Wedel pod Hamburgiem wykładowca został dźgnięty nożem. Z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. W centrum śledztwa znajduje się czterech braci z Syrii, ale nie muszą oni przebywać w areszcie.

Czterech podejrzanych braci znów jest na wolności po krwawym ataku na ośrodek edukacji dla dorosłych w Wedel pod Hamburgiem. Rzecznik Departamentu Policji Itzehoe powiedział, że nie było bezpośrednich podejrzeń wobec Syryjczyków w wieku 17, 19 i 21 lat, co umożliwiłoby wydanie nakazu aresztowania. To oni jednak znajdują się w centrum śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​67-letni wykładowca muzyki z Dornesch (dzielnica Pinneberg) został ciężko ranny po tym, jak w piątkowe popołudnie na parkingu Centrum Edukacji Dorosłych Wedel został ugodzony nożem przez dwóch mężczyzn. Rzecznik powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tło zbrodni jest nadal niejasne

Wkrótce po popełnieniu przestępstwa w Vedel aresztowano czterech braci. W piątek policja początkowo podała jedynie, że aresztowano dwóch 21-letnich braci. Dodał, że tło zbrodni jest nadal niejasne.

Rzecznik policji zapytany o relacje łączące sprawcę z ofiarą nie udzielił żadnych konkretnych informacji. – Może się znają – powiedziała po prostu. Nie chciała ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że byli to uczniowie wykładowcy.

Burmistrz był tym zszokowany

Obecna burmistrz Weidel, Julia Fisouli-Alto (CDU), z przerażeniem zareagowała na weekendowy atak. „Jestem głęboko zszokowany i przerażony, że coś takiego wydarzyło się w naszym małym miasteczku” – powiedział. Twoje myśli i najgłębsze współczucie są z rannym mężczyzną i jego rodziną. Początkowo nie miał żadnych informacji o stanie 67-latka.

Fisauli-Aalto podziękował służbom ratunkowym. Ciekawie jest zobaczyć, jak różne zespoły policji, służb ratunkowych i straży pożarnej sprawnie współpracują, aby ratować i chronić życie ludzkie. Wedel leży w dzielnicy Pinberg w Szlezwiku-Holsztynie i bezpośrednio od zachodu graniczy z Hamburgiem.

READ  SPAN wzywa do „zmiany polityki gospodarczej” | tagesschau.de

nie/ylau

Continue Reading

Top News

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Published

on

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących i podróżujących służbowo: Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie wyremontują i znacznie powiększą salonik biznesowy Polonez w strefie Schengen na Lotnisku Chopina, globalnym węźle linii lotniczej.


Prace rozpoczęły się w tym miesiącu i zakończą się w grudniu 2024 roku. Salon będzie miał nowoczesny wystrój, który łączy w sobie funkcjonalność i wygodę, odzwierciedlając jednocześnie nową tożsamość marki linii i polską gościnność. Jednocześnie salon powiększy się o ponad 150 mkw. do łącznej powierzchni 860 mkw.

Na warszawskim lotnisku Polskie Linie Lotnicze LOT, będące członkiem Star Alliance, koordynują większość lotów krajowych i międzynarodowych. Przykładowo goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii mogą szybko i łatwo przesiąść się linią lotniczą w Warszawie na dalsze loty na przykład do Polski i Europy, ale także do krajów bałtyckich, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i Indii, na Daleki Ameryka Wschodnia i Północna.

Salonik Polonaise Business Lounge znajduje się w strefie odlotów bezpośrednio za kontrolą bezpieczeństwa. Otwarte codziennie od 5:00 do 23:00. Dodatkowi członkowie ze statusem Lat Business Class, Miles i Honor Circle, Senator lub Regular Flyer oraz goście ze statusem Star Alliance Gold mają prawo dostępu. Goście mogą tu korzystać z wielu udogodnień, w tym bezpłatnego Wi-Fi, ciepłych i zimnych posiłków oraz przekąsek, dwóch barów, pryszniców i bezpłatnych zabiegów w Salon Yonelle Spa.

„Naszym jasnym celem jest płynna kontynuacja tej działalności dla naszych gości nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością uczynienia naszego salonu biznesowego w strefie Schengen na Lotnisku Chopina jeszcze piękniejszym, wygodniejszym i przestronnym” – mówi Amit Ray, dyrektor ds. globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej, DACH Markets, Włochy i Indie. Dużo polskich linii lotniczych. „Jeśli chodzi o Polskie Linie Lotnicze Lot, w zeszłym roku ogłosiliśmy remont poczekalni biznesowej Polonaise, otwarcie własnej poczekalni na lotnisku Chicago O’Hare oraz całkowite przeprojektowanie wnętrza naszego Boeinga Dreamlinera. Flota do przeprojektowania”.

READ  Po śmierci współpracowników WCK: Tusk postrzega solidarność z Izraelem jako „ciężki sprawdzian”.

Poza salonikiem biznesowym Polonaise, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują salonik biznesowy LOT Mazurek w strefie non-Schengen Lotniska Chopina w Warszawie. Oferuje podobny kompleksowy zakres usług i jest otwarty codziennie od 6:15 do 23:00.

Źródło: Informacja prasowa LOT

Continue Reading

Trending