Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Nowa muzyka w Bremie: Realtime Festival rozpoczyna się teraz w październiku – Kultura w Bremie: najnowsze wiadomości

Claudia Janet Berkholz jest pianistką i dyrektorem artystycznym Real Time Festival. (Christina Cohupt)

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Nowej „Realtime” został ponownie przełożony. Jak zapowiedzieli organizatorzy, zainauguruje go 22 października patron i burmistrz Andres Bovenschulte (SPD). Planowany jest Festiwal Muzyczny 2020, który powinien rozpocząć się w maju. Dyrektor artystyczny Claudia Janet Berkholz mówi, że festiwal wypełni lukę treściową w lokalnym kalendarzu wydarzeń.

Koncerty, spektakle, produkcje świetlno-dźwiękowe, wykłady i warsztaty odbędą się w Metropol-Theatre, Markthalle 8 i gdzie indziej przez cztery dni, 22 i 23 października oraz w pierwszy weekend listopada. Planowane są również koncerty czasowe i program dla dzieci. W ramach wydarzenia zostanie również przyznana Köster Award dla najlepszego filmu w konkursie wideoklipów. Pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagroda jest najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie nowej muzyki. Jury złożone z ekspertów wybierze zwycięzcę spośród ponad 150 zgłoszeń międzynarodowych. Wstęp na uroczystość wręczenia nagród w Metropol-Theatre 23 października jest bezpłatny.

Berkholz mówi, że Brema ma zróżnicowaną i urodzajną scenę muzyczną. Dzięki Realtime chcą dołączyć do popularnego serialu muzycznego pomiędzy Musikfest Bremen i Jazzahead. Krajem gospodarzem festiwalu jest Polska, współpracuje z Europejskim Festiwalem Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” i Stowarzyszeniem Kompozytorów Polskich.

READ  Zalecenia filmowe dla miłośników filmu: „Lost Time”, Drama & Crime