Connect with us

entertainment

Dlaczego biczowanie mediów przez Liefers jest tak niebezpieczne

Published

on

Hanower. Film #allesdichtmachen autorstwa ponad 50 aktorów i aktorek spotkał się z powszechną krytyką. W filmach na YouTube aktorzy naśmiewają się ze środków ochrony Corona i otrzymują dużo braw ze strony denerwujących Corona, którzy jednocześnie dystansują się od nich. Pojawią się tacy znani aktorzy, jak Ulrike Folkerts, Ulrich Tukur i Heike Makatsch, którzy podobnie jak pozostali uczestnicy przeprosili za imprezę.

Jednak najbardziej klikające oświadczenie na tym wydarzeniu pochodzi od słynnego aktora „Taturta” Jana Josepha Leversa. W swoim półtorominutowym wystąpieniu, najwyraźniej siedząc przy kuchennym stole, krytykuje przedstawicieli prasy i pośrednio krytykuje ich rzekomą zależność od rządu. Do piątkowego wieczoru (19:00) wideo obejrzano już ponad 900 000 razy.

Warto przyjrzeć się bliżej temu stwierdzeniu. Ponieważ nie oznacza to tylko niesamowitej postawy antymedialnej dla kogoś, kto pracował w mediach od dziesięcioleci. Moment jego publikacji nie mógł być bardziej sprzeczny.

Wideo

# Zrób to wszystko – jak 53 przedstawicieli krytykuje niemiecką politykę korony

Ponad 50 celebrytów, którzy rozliczali się z polityką Corony w satyrycznych klipach, wywołało wielką falę debat w Internecie. © RND

Zaledwie dwa dni temu Reporterzy bez Granic zwrócili uwagę na fakt, że stan wolności prasy w Niemczech jest „zadowalający” ze względu na nasilające się ataki na dziennikarzy. Niemcy spadły o dwa miejsca na 13. miejsce na liście Freedom of the Press.

Teraz słynny aktor „Taturt” dmucha w ten sam róg, co „afrykańscy myśliciele”, gdy atakują przedstawicieli prasy podczas swoich demonstracji. Sam Levers nie wydaje się rozpoznawać ani akceptować tych powiązań. W oświadczeniu na Twitterze aktor dystansuje się od agentów zaprzeczających koronowi, podczas gdy jego wideo jest nadal dostępne w Internecie. Nie ma podobieństw do argumentów „myślicieli pobocznych”, ale raczej „wyrocznia” w jego wypowiedzi.

Czas więc na małe prywatne lekcje. Co sprawia, że ​​wypowiedzi Leveretta są tak problematyczne? Bliższe spojrzenie na oświadczenie – i ocenę.

Pierwsze twierdzenie: „media” są takie same

Liefers rozpoczyna swój film na YouTube sarkastycznym podziękowaniem „wszystkim mediom w naszym kraju”. Sama ironia, która przewija się przez całą twórczość aktorów, zasługuje niemal na własny scenariusz: od kilku lat w szczególności prawicowi i zwolennicy teorii spiskowych używają narzędzia ironii stylistycznej, aby zdyskredytować wolne społeczeństwo lub jego społeczeństwo. Kolumny. Przykładem jest fraza „damy radę”, której Merkel kiedyś użyła podczas kryzysu uchodźczego i która często jest cynicznie umieszczana we wszystkich możliwych postach na Facebooku.

READ  W grze wykryto ukraińską propagandę

Ale najważniejsze jest sformułowanie Leversa „wszystkie media w naszym kraju”. Może nie oznaczać „wszystkich mediów”, ale niektóre media, szczególnie te, które nie reprezentują poglądu Liefers na temat ich wkładu. Ale to nie jest to, co powiedział Leavers. Ukuł to zdanie tak, jakby „media” były jakąś zamkniętą instytucją, połączoną federacją przedstawicieli mediów, którzy i tak piszą to samo, najlepiej to, co mówi im rząd.

Zróżnicowanie mediów, które w Niemczech obejmuje całe spektrum polityczne, od skrajnej lewicy po bardzo konserwatywne, zostało całkowicie ukryte. Jakby „taz” i „Welt” miały z grubsza te same skrypty. Mentalny skok do Rzekome „jednoczesne prasowanie”Często promowany przez prawicowych ekstremistów, jest tu akceptowany albo lekkomyślnie, albo dość celowo.

Drugi zarzut: „Media” szerzą bezpodstawny stan paniki

Absolwenci kontynuują: „Dziękuję wszystkim mediom w naszym kraju, które rządzą niestrudzenie od ponad roku i mają jasne stanowisko, które zapewnia, że ​​alarm pozostanie na miejscu, u góry strony. ” Zdanie jest niejasne i zniekształcone, albo celowo, albo dlatego, że nie było lepszego sposobu, aby je napisać. Alarm się skończył? Co to właściwie ma znaczyć?

Wideo

# Zrób to wszystko: 50 aktorów podejmujących kontrowersyjne działania przeciwko środkom koronawirusa

Scena artystyczna i kulturalna cierpi: teraz aktorzy w satyrycznych klipach osobiście wypowiadają się na temat niemieckiej polityki Corona. © dpa

Niewykluczone, że: „Media” są nie tylko obojętne z punktu widzenia aktora, ale też sieją bezpodstawną panikę. Nie mówiąc: jego zdaniem wszystko Corona gotuje się bardzo gorąco.

W rzeczywistości misją „mediów” jest pokrycie świata, nawet jeśli brzmi to okropnie. Szczególnie w przypadku Corony panuje dobrze dopasowana panika – na przykład Jeśli spojrzysz na aktualne zdjęcia z Indii. Tutaj ludzie umierają z powodu Covid-19 na ulicy, zanim trafią do szpitala.

READ  Myśliwce dla Ukrainy: Polska nie chce iść sama

Jednak zarzut, że krajobraz medialny w Niemczech opiera się wyłącznie na ostrzeżeniu, jest błędny: w ciągu ostatnich trzynastu miesięcy w dziennikach, portalach internetowych i programach radiowych ukazały się bardzo konstruktywne podejścia do radzenia sobie z pandemią, w ciągu ostatnich trzynastu miesięcy pojawiły się niezliczone artykuły, na przykład. TutajI Tutaj I tu. Istnieją nawet media, które specjalizują się tylko w tym, na przykład magazyn internetowy tak zwanego „dziennikarstwa konstruktywnego”. „Codzienna perspektywa”.

Trzeci zarzut: „Media” realizują plan

Ponadto Leveers oskarża „media” o zapobieganie „poważnemu konfliktowi”, który „odwraca uwagę od wyrażenia zgody na rozsądne i odpowiednie środki naszego rządu”.

Słowo „odwrócenie uwagi” wskazuje tylko na to, że media realizują jakiś plan – a dokładniej ten narzucony im przez rząd. Stary mit spiskowy – o dziwo – często rozpowszechniany przez prawicowców i zaprzeczających koronie.

Gdyby tak było w istocie, byłoby niezliczone opinie, które w decydujący sposób zajmowały się działaniami rządu od początku pandemii (np. TutajI TutajI Tutaj, Lub tutaj) od dawna jest odłączony, prawda?

Czwarty urzędnik: „Media” tłumią opinie spoza głównego nurtu

Absolwenci uważali również, że media celowo tłumiły uczonych o poglądach odmiennych od opinii rządu. W jego filmie również wygląda to bardzo cynicznie: „Nieodpowiedzialni i nieludzcy lekarze i naukowcy dochodzą do innych wniosków niż konsultanci w naszym rządzie, którzy zdobią profesury na znanych na całym świecie uniwersytetach i nagrody Nobla, powiedziałbym, że kamuflaż jest dozwolony. jeszcze nie dają sceny. Wszystko, tylko nieliczni fachowcy wiedzą, co jest dla nas dobre ”.

Dopiero w marcu ZDF poświęcił wirusologowi Hendrikowi Strickowi cały wieczorny program, którym pozwolono mu nawet zarządzać. Streeck nie jest bynajmniej znanym ekspertem zajmującym stanowisko rządu federalnego, wręcz przeciwnie: w przeszłości wirusolog wielokrotnie domagał się pomocy, często tonąc w swoich spekulacjach.

Mimo to Streeck był często zapraszany do talk show i programów telewizyjnych, a gazety i media internetowe nadal udzielały mu wywiadów. Zostawia otwarte drzwi, co naukowiec ma na myśli, aby uporządkować „Nagrody Nobla”.

Piąty zarzut: „media” pojawiają się tylko na linii rządowej

„Ostatnio” – mówi Leavers – miał wrażenie, że „niektóre gazety zaczynają ożywić stare idee krytycznego dziennikarstwa, które jego zdaniem zostały przezwyciężone. Musimy się przed tym bronić. Nie możemy na to pozwolić. Powinniśmy po prostu zgadzamy się na wszystko i róbmy to, co robimy. „Mówi się nam. To jedyny sposób na pokonanie epidemii. Zachowaj zdrowie, rozpacz, ale nie wątp”.

READ  czwartek, 26 sierpnia 2021

Oskarżenie można przynajmniej dyskutować: zwłaszcza na początku pandemii wiele wypowiedzi dla mediów prywatnych i publicznych było zgodnych z liniami rządowymi. Nawet stacje telewizyjne ogłaszały się w reklamach lub kampaniach reklamowych z rekomendacjami działań proponowanymi przez rząd, a konkretnie np. „Zostaniemy w domu”.

Jednak w tym momencie pandemia była nową sytuacją dla wszystkich zaangażowanych, a wiedza na temat wirusa była bardzo niewielka. Nie było praktycznie żadnej alternatywy dla ścisłej blokady. To było 13 miesięcy temu i czasy się zmieniły Pojawiają się również niezliczone krytyczne doniesienia medialne.

Dlaczego Bayan Levers jest tak niebezpieczny?

Oświadczenie absolwentów jest niezwykle problematyczne, ponieważ dostarcza samozwańczym „myślicielom pobocznym” świeżą paszę. Nie tylko otrzymali potwierdzenie swojej nieufności wobec przedstawicieli mediów grupy Telegram Attili Hildmanna, ale także znanego przedstawiciela „Tatort”, którego widzą w „mediach głównego nurtu” w niedzielne wieczory. Nie ma znaczenia, czy chciał sortować, czy nie.

Skutki takich ataków powinny już być jasne: słowa prowadzą do działania, a dziesiątki przedstawicieli mediów zostanie zastraszonych i ponownie zaatakowanych podczas następnej demonstracji w Coronie. Im więcej ochrony otrzymują, tym stają się odważniejsi.

Uderzenie w twarz to takie stwierdzenie, ale także dla tych, którzy zdecydowanie chcą wolnej sceny prasowej, takiej jak nasza. W Unii Europejskiej są bezpośredni sąsiedzi, tacy jak Polska, gdzie publiczne służby nadawcze zostały całkowicie kontrolowane przez rząd, a media prywatne są pod ogromną presją. Sytuacja na Węgrzech jest jeszcze gorsza.

W Słowenii Środki państwowe powinny zostać wycofane z mediówJeśli nie podążają za linią rządu. Rząd albański kontrolował dwie niezależne sieci telewizyjne. Jeśli Yan Joseph Levers chciał zobaczyć, jak wygląda rzeczywisty prorządowy biznes medialny – to były tylko niektóre przykłady.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Kirsten Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem w sprawie jego obraźliwych tekstów piosenek

Published

on

Kirsten Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem w sprawie jego obraźliwych tekstów piosenek
  1. Strona główna
  2. telewizja

Naciska

Roland Kaiser świętuje swoją rocznicę na scenie wielkim występem w ZDF. Jest tam także Christine Ott. Piosenkarz popowy nie tylko ma dla niego słowa pochwały.

Offenburg – Kiedy Roland Kaiser (71 l.) będzie obchodził swoje urodziny na scenie, najwybitniejsi niemieccy artyści będą oczywiście świętować razem z nim. Na scenie występują między innymi Beatrice Egli (35), Melissa Naschenong (33) i Kirsten Ott (42). Ten ostatni nie tylko wykonał klasyczną „Joannę” Kaisera, ale także rozmawiał później z Giovannim Zarrellą i Rolandem Kaiserem. Czasami musiała się uśmiechać, słysząc obrzydliwe słowa cesarza.

Ze względu na jasne teksty: Kirsten Ott zmierzy się z Rolandem Kaiserem

Kirsten Ott otwiera rocznicowy występ Rolanda Kaisera, śpiewając jego przebój „Joanna”. „Urodziła się, by śpiewać tę piosenkę” – Giovanni Zarrella chwali swoją odnoszącą sukcesy koleżankę po jej występie i wita ją na długiej sofie na scenie ZDF. Jego pierwsze pytanie od Kirsten Ott: „Dlaczego właściwie chciałaś zaśpiewać tę piosenkę?” Odpowiada bez wahania: „Bo to dość chwytliwa melodia i znam ją od dawna. Kiedy ją zaśpiewasz, zostaje w głowie”.

Christine Ott uśmiechnęła się: „Ale muszę przyznać, że jesteś też trochę łobuzem”. „Tak myślisz?” – pyta Roland Kaiser z niewinnym uśmiechem na ustach. „Te słowa…” piosenkarka pop kręci głową. „Tak, on ma wszystko” – mówi Giovanni Zarrella. Roland Kaiser nie mówi tego poważnie, przepraszając za tekst swojej piosenki. „Nie, myślę, że to świetne” – musi w końcu przyznać Kristen Ott.

Zbliżenie na Christine Ott.  Kirsten Ott 16 grudnia 2023 w Offenburgu w ramach programu ZDF Giovanni Zarrella prezentuje 50-lecie Rolanda Kaisera 16 grudnia 2023 w Offenburgu (fotomontaż)
„Little Rogue”: Kerstin Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem na temat jego wybuchowych tekstów piosenek (fotomontaż) © IMAGO/Bildagentur Monn & IMAGO/Eibner

To nie pierwszy raz, kiedy słowa Rolanda Kaisera spotkały się z krytyką. Kilka tygodni temu Barbara Schönberger i Atse Schröder dyskutowali o niemieckim hicie podcastu „With the Waffles of a Woman”, a dokładniej o sprośnych tekstach Rolanda Kaisera i Andrei Berg. Wykorzystane źródła: ZDF/Giovanni Zarrella przedstawia: 50 lat Rolanda Kaisera

READ  czwartek, 26 sierpnia 2021
Continue Reading

entertainment

Warszawa: Polska: Obejrzyj zmianę rządu w kinie z popcornem – Polityka

Published

on

Warszawa: Polska: Obejrzyj zmianę rządu w kinie z popcornem – Polityka

Wiele jest również do zrobienia w odniesieniu do Berlina i Brukseli. PiS był w ciągłym konflikcie z Komisją Europejską w sprawie reformy sądownictwa, a rząd federalny zadręczał go żądaniami bilionowych odszkodowań wojennych na świecie. Z drugiej strony Tusk i jego współpracownicy opowiadają się za drogą proeuropejską i bardziej ugodową polityką wobec Niemiec.

Nowy stary

66-latek z Gdańska był premierem Polski w latach 2007-2014. W tym czasie utrzymywał dobre relacje z kanclerz Angelą Merkel (CDU). Tusk chce pod koniec tygodnia udać się do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej, na którym będzie omawiana większa pomoc dla Ukrainy.

Ale wielu polskich obywateli także wiąże duże oczekiwania z nowym rządem. PiS rozgniewał wiele osób zaostrzeniem praw do aborcji, a przyszły rząd chce ponownie zliberalizować to ustawodawstwo. Tusk zapowiedział już restrukturyzację nadawcy publicznego, z którego PiS uczynił swoje narzędzie propagandy.

Mimo chęci zmian Tusk będzie musiał także zmierzyć się z problemem wspólnego pożycia. Prezydent Duda może wstrzymać wiele inicjatyw reformatorskich. W ostatnich tygodniach dał wyraźnie do zrozumienia, że ​​wymagany przez konstytucję status bezpartyjnego głowy państwa to dla niego jedynie formalność.

READ  Wynalezienie ikony polskiego popu: queerowego socjalisty
Continue Reading

entertainment

Gary Sinise w głębokim smutku: syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Published

on

Gary Sinise w głębokim smutku: syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Gary Sinise jest głęboko zasmucony
Syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Makana Anthony Sinise i jego rodzina przez kilka lat walczyli z rzadkim nowotworem, ale ostatecznie zmarł z powodu powikłań w wieku zaledwie 33 lat. Ojciec Gary Sinise opisuje sytuację jako „rozdzierającą serce” prawie dwa miesiące po śmierci.

Amerykański aktor Gary Sinise stracił syna. Makana Anthony „Mac” Sinise zmarł w wieku 33 lat po długiej walce z rakiem. Jak ogłosił w emocjonalnym oświadczeniu gwiazda „Forresta Gumpa”, jego syn zmarł 5 stycznia.

Wiadomość została opublikowana na stronie głównej Fundacji Gary'ego Sinise'a i na jej profilu na Instagramie. Obok zdjęcia śmiejącego się Maca aktor napisał, że 8 sierpnia 2018 roku u jego syna zdiagnozowano „bardzo rzadki nowotwór” – struniak. Struniaki to nowotwory złośliwe kręgosłupa i podstawy czaszki.

Sinise powiedział również, że choroba pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak u jego żony Moiry Harris zdiagnozowano raka piersi w trzecim stadium. Podczas gdy Moira osiągnęła remisję i po leczeniu pozostała wolna od raka, choroba Maca rozprzestrzeniła się i „z biegiem czasu coraz bardziej mu przeszkadzała”.

Sinise zauważył, że jego syn był „wyjątkowym perkusistą”. Często towarzyszył swojemu słynnemu ojcu, który także grał w zespole. Zmarły był absolwentem Uniwersytetu Południowej Kalifornii, gdzie oprócz gry na perkusji studiował pisanie piosenek i kompozycję.

Gary Sinise napisał, że jego syn przeszedł pięć różnych operacji kręgosłupa w latach 2018–2020 i został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół z powodu wpływu choroby na jego organizm. Pomimo tych ograniczeń nadal pracuje nad albumem „Resurrection and Revival”. „W tygodniu, w którym album trafił do druku, Mac przegrał walkę z rakiem. Zmarł 5 stycznia 2024 r. i został pochowany 23 stycznia”.

Rodzina „ze złamanym sercem”

Gary Sinise opisał swój smutek tymi wzruszającymi słowami: „Jak każda rodzina, która doznała takiej straty, jesteśmy głęboko zasmuceni i radzimy sobie najlepiej, jak potrafimy. Dla rodziców utrata dziecka jest bardzo trudna”. To było „rozdzierające serce i bardzo trudne”.

Podkreślił: „Walka naszej rodziny z rakiem trwała pięć i pół roku i z biegiem czasu stawała się coraz trudniejsza. Choć nasze serca bolą po jego stracie, pociesza nas informacja, że ​​Mac już nie walczy i jest inspiracją i „dotknął większość z nas”. Swoją drogą, to zrobił. „Toczył żmudną walkę z nieuleczalnym rakiem, ale nigdy się nie poddał”.

Gary Sinise i Moira Harris są małżeństwem od 1981 roku. Oprócz Maca mają dwie córki. Aktor zasłynął z wielu hollywoodzkich produkcji, takich jak „Forrest Gump”, „Apollo 13” czy „Zielona mila”.

READ  Na żywo - Wszystkie mecze w transmisji i TV AM
Continue Reading

Trending