Connect with us

sport

„Nigdy nie byłem daleko od śmierci”: Jan Ullrich opowiada o latach dopingu

Published

on

„Nigdy nie byłem daleko od śmierci”: Jan Ullrich opowiada o latach dopingu

„Nie byłem daleko od śmierci”
Jan Ulrich opowiada o swoich latach dopingu

Jan Ullrich to jedna z czołowych gwiazd sportu w kraju, potem spada gwiazda kolarstwa. Teraz otwarcie mówi o psychodelikach, narkotykach, przygodach i nowo odkrytym głodzie życia.

W 1997 roku Jan Ullrich założył żółtą koszulkę Tour de France w Andorze Arcalis, a zaledwie kilka dni później 23-latek został pierwszym Niemcem, który wygrał największy spektakl kolarski na świecie. Ulrich zyskuje status narodowego idola sportowego. Ale nie mógł tam długo pozostać: wykroczenia związane z dopingiem, narkotyki, wykluczenie z Touru, wydalenie z drużyny Tilikum – sportowe dziedzictwo gwiazdy kolarstwa zostało wcześnie zniszczone.

Po zakończeniu kariery sytuacja stała się jeszcze gorsza: Ulrich pod wpływem spowodował wypadek samochodowy, pił „whisky jak wodę” i zażywał kokainę w dużych ilościach. W 2018 roku po rozstaniu z żoną Sarą przeżył załamanie: alkohol, narkotyki i nikotynę. „Wypadek, który miał miejsce w 2018 r., prawie kosztował mnie życie” – powiedział Ulrich w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla „Sterna”. „Straciłem bardzo dużo”. „Nie byłem daleko od śmierci. W tamtym czasie nie chciałem widzieć, że jestem na drodze do zniszczenia siebie”. „Było dla niego tajemnicą, jak ona to zniosła”.

„Jak więc chcesz przetrwać wyścig?”

Zamiast się z nią uporać, tłumi swoją karierę dopingową. To prawie go złamało. Teraz szczegółowo opowiada o swojej dopingowej przeszłości, której przez wiele lat zawsze zaprzeczał: „Jeśli chcesz kontynuować, musisz w tym uczestniczyć” – mówi Ulrich w „Stern”. Doping wydawał się wówczas „całkowicie normalny”. „Ogólne podejście było takie: jeśli tego nie zrobisz, jak przetrwasz wyścig? Bez pomocy panował wówczas pogląd, że to jak pójście na strzelaninę uzbrojony jedynie w nóż. ” Wkrótce uległ temu przymusowi po dołączeniu do zespołu Telekom w 1995 roku jako profesjonalista.

W trakcie swojej kariery i po jej zakończeniu skazany za doping Ulrich zawsze bronił się publicznie, twierdząc, że nikogo nie oszukał – mimo że w 2008 roku prokuratura jednoznacznie stwierdziła: „Nasze śledztwo prowadzone przez okres 21 miesięcy wykazało, że Ulrich stosował doping”. Nie ma żadnych opłat, a procedury zostają wstrzymane po zapłaceniu 250 000 euro. W 2013 roku przynajmniej częściowo przyznał, że „stosował leki Fuentesa”, czyli odurzył się własną krwią.

„To czyni cię potworem”.

Podczas gdy byli koledzy z drużyny, tacy jak Erik Zabel, Rolf Aldag i Jörg Jackschi, przyznawali się do dopingu w różnym stopniu na przestrzeni lat, Ulrich twierdzi, że nie przyznałby się do wszystkich grup wiekowych. Czasami jest to głupia scena, w której Ulrich mówi: „Dopiłem się!” Manewruje wokół niego, dostarczając gwiazdom swojego pokolenia szczegółowych informacji na temat ich praktyk dopingowych. Mówi, że sam Ulrich żałuje, że nie przyznał się wcześniej. „W 2006 roku nie mogłem mówić, bo nie chciałem być zdrajcą”. Wielokrotnie przedstawiano mu taki scenariusz: „Prawnicy powiedzieli mi: «Albo wyjdziesz i wszystko zburzysz, albo w ogóle nic nie powiesz». Zdecydowałem się wówczas na drugie zalecenie. Bo rozrywanie wszystko, co spadnie, przyniesie mu korzyść”. Oznacza to również, że „ciągnę ze sobą w otchłań wielu ludzi”.

Zakończył karierę w 2007 roku, rok po zawieszeniu go przez zespół T-Mobile dzień przed rozpoczęciem Tour de France z powodu nowego odkrycia dopingowego. „Przeszłość bardzo ciążyła mi na duszy” – powiedział dziś Ulrich Sternowi. „To było bardzo ważne i bardzo stresujące”. W rozmowie były zawodowy kolarz opisuje także swoje kontakty z narkotykami i alkoholem, w szczególności interakcję whisky i kokainy. „Wydobywa z ciebie wszystkie złe cechy. W mgnieniu oka zamienia cię w potwora”. „Nie było łatwo milczeć przez tyle lat” – mówi dziś Ulrich.

„Chcę widzieć, jak moje dzieci dorastają”

Motywacja powrotu jest rodzinna. Dopiero groźba żony, że nie będzie mógł już widywać się z dziećmi, skłoniła go do skorzystania z pomocy lekarskiej w 2018 r. – po „całkowitym incydencie”. „Chcę widzieć, jak moje dzieci dorastają” – powiedział były gwiazdor radia, który pod koniec lat 90. wywarł wrażenie na milionach Niemców, zanim został wyciągnięty ze sportowego Olimpu bardziej bezlitośnie niż ktokolwiek przed nim. Ulrich ma czworo dzieci. Ulrich ma troje dzieci ze swoją byłą żoną Sarą. Ma także córkę z poprzedniego związku z Gabi Weiss.

Zdaniem Upadłego należy teraz przezwyciężyć wszystkie wypadki – i taką jest jego nadzieja – że mistrz kolarstwa po raz kolejny wrócił do formy „Stern”. „Dzięki Bogu, że wyszedłem z tej historii w dobrym zdrowiu. Cieszę się, że wróciłem, że wróciłem do życia obiema nogami. I że znalazłem też siłę, żeby na nowo pogodzić się ze swoim życiem lub oczyścić do góry.” Ulrich ma się dzisiaj dobrze; Przeszedł przez „piekło”, jak opisał lata przed upadkiem na Ziemię.

READ  Wygląda na to, że Love chce, aby nominacja do tytułu EM został Thomas Mueller
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

Published

on

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

{ „placeholderType”: „BANNER” }

French Open: wyeliminowany niemiecki kwartet

Tatiana Maria, Laura Siegmund i Eva Liss poniosły porażkę pierwszego dnia French Open w Paryżu.

Tatiana Maria również została już wyeliminowana
© AFP/Sid/Anne-Christine Pujolat

.  Pan
.  Pan

Tatiana Maria, była półfinalistka Wimbledonu, przegrała pierwszą rundę French Open w Paryżu. Oczywiście pierwsza Niemka przegrała z Dunką Clarą Tauson 2:6, 3:6. Julie Niemeyer, Laura Siegmund i Eva Liss również wystąpiły wcześnie w Czarną Niedzielę.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Jeśli chodzi o Marię, zajmującą 65. miejsce na świecie, czarna passa trwała nadal przed Tawsonem, który tracił do niej siedem miejsc. 36-latkowi nie udało się przejść dalej niż do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Po pokonaniu Wang Xinyu (Chiny) 6:0, 2:6, 4:6 Niemeyer wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo na turnieju głównym w Paryżu.

Wcześniej zawodniczka świata gry podwójnej Siegmund po dobrym początku przegrała z byłą zwyciężczynią Australian Open Sofią Kenin (USA) 6:4, 2:6, 2:6. „Zamknąłem pierwszego seta, ale potem przestało działać” – powiedział Siegmund, który w 2020 roku w stolicy Francji dotarł do ćwierćfinału.

Z kolei kwalifikantka Eva Lais pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 5:7, 2:6. Hamburger prowadził Garcię, rozstawiony z numerem 21, 4:3 w drugim secie, ale to nie wystarczyło, aby wygrać.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Wśród niemieckich zawodniczek w turnieju wzięły udział jedynie Angelique Kerber (Kielonia) i Tamara Korbach (Hamburg).

READ  Bar Werder: Fani wpadają w nastrój na rynku w Bremie
Continue Reading

sport

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

Published

on

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

W Gelsenkirchen dużo się dzieje. Ostatnio Schalke 04 wyróżniało się radykalną wewnętrzną restrukturyzacją. Wszystko, co mogło spowodować tak rozczarowujący sezon, jest analizowane. Ale jest inny sposób.

W przeciwieństwie do branży zawodowej, z której część pracowników niedawno musiała odejść (dowiedz się więcej tutaj), celem jest skupienie się na ciągłości w grupie juniorów. Dlatego FC Schalke 04 kładzie nacisk na wszystkich trenerów w obszarze występów i transferów w Knappenschmiede.

Schalke 04: Trio trenerskie jest nadal na pokładzie

Jeśli w klubie osiągniesz poziom U17, U19 lub U23, sytuacja stanie się dla Ciebie poważna. Marzenie o profesjonalnej piłce nożnej jest wciąż żywe. To właśnie w tych grupach wiekowych zapada ostateczna decyzja, kto może pewnego dnia zostać gwiazdą i czyja kariera zakończyła się, zanim w ogóle się zaczęła.

+++Kibice S04 wysyłają wyraźny sygnał – niektóre inne kluby nie mogą się temu dziwić +++

Zaangażowani trenerzy są szczególnie ważni i kształtujący. Mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość swoich wyznawców. Teraz jest już jasne, że na Schalke 04: Jakob Fimpel (U23), legendy Norbert Elgert (U19) i Thomas Birtels (U17) pozostaną na czele swoich drużyn.

Ciągłość w potomstwie

Norbert Elgert i tak nie podlega dyskusji. Trener Młodzieży to prawdziwa instytucja S04. Jest trenerem drużyny do lat 19 od 1996 roku, z wyjątkiem sezonu 02/03. Trenowani przez niego profesjonalni gracze do dziś dbają o Elgerta. Nadal będą go wspierać asystenci trenerów Tim Hoagland i Charles Takei.

Jacob Fimpel w przyszłym sezonie również będzie na ławce rezerwowych drużyny U23. 25-latek objął stanowisko trenera drużyny Ligi Regionalnej na początku marca 2022 roku. Zespół plasował się wówczas w środku tabeli. Ubiegły sezon zakończyli na piątym miejscu. Tendencja jest słuszna.


Więcej aktualności możesz przeczytać tutaj:

READ  Hasan Salih Hamidic ogłasza kolejny tytuł

W kategorii U-17 nastąpiła niewielka zmiana w składzie asystentów trenerów. Thomas Peretz, rozpoczynający swój drugi sezon, pozostaje na stanowisku. Zamiast Jana Ansbergera (będzie trenował kadrę U-15) w przyszłości będą mu pomagać Bastian Nasse – i jego były asystent Robin Willek.

FC Schalke 04: Kolejna rozdzielczość mangi

Decyzja należy do Bena Mangi, który niedawno został dyrektorem ds. planowania zespołu, skautingu i górników. „Zespoły szkoleniowe U-17 do U-23 są bardzo ważne ze względu na ich ścisłe powiązania z obszarem licencyjnym” – podkreśla.

Jego asystent Rafael Tonello, dyrektor sportowy Nabenchmedie, dodaje: „W zeszłym sezonie cała trójka udowodniła, że ​​wykonuje bardzo dobrą robotę. Potwierdzają to nie tylko wyniki i klasyfikacje drużyn, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy osiągnęli sukces wskocz na licencjonowany obszar.

Continue Reading

sport

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Published

on

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Półmaratony, maratony, ultramaratony, a także piesze wycieczki – tradycyjny wyścig Rennesteg rozgrywany na grani w Lesie Turyńskim słynie z trudnych tras. W Erfurcie na Drodze Królewskiej doszło do podwójnego zwycięstwa: Marcel Braut i Christine Hempel byli najszybsi w supermaratonie z Eisenach do Schmidfeld na dystansie 73,9 km.

Przy pogodzie idealnej do biegów długodystansowych tysiące sportowców rekreacyjnych i turystów pieszych wzięło w sobotę udział w biegu GuthsMuths Rennsteig Run w Lesie Turyńskim. Rzecznik organizatorów powiedział, że na pierwszej trasie pomiędzy poszczególnymi konkursami – na dystansie około 74 kilometrów z Eisenach do Schmidfeld – wzięło udział ponad 2000 uczestników.


Do największego w Europie wyścigu przełajowego zarejestrowało się prawie 17 000 biegaczy, turystów pieszych i spacerowiczów.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Po nagraniu rocznicy w zeszłym roku powróciliśmy do liczb sprzed korony.

Jürgen Lange | Klub biegowy Rensteeg

Na różnych szlakach biegowych i pieszych wzięło udział około 15 000 aktywnych uczestników, a organizatorzy ogłosili: „Po nagraniu zeszłorocznej rocznicy wróciliśmy do liczb sprzed korony” – powiedział prezes klubu Rensteglauverien, Jürgen Long.

W 2023 r. wzięło w nim udział ok. 17 tys. biegaczy i turystów pieszych, na tym samym poziomie utrzymała się także liczba zapisów wstępnych w tym roku.


Rasa nosi imię hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Erfurt zwycięzcą Rensteglauf Super Maraton

Na Drodze Królewskiej – dystansie ok. 74 km z Eisenach do Schmidfeld – zwyciężyły Marcel Braut z Erfurtu (5:06:56 godz.) i Christine Hempel (6:12:16 godz.).


Christine Hempel zakończyła podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie.
Źródło zdjęcia: IMAGO / Christian Helwagen

Najpopularniejszym biegiem jest tradycyjnie półmaraton, który liczy około 21 kilometrów i bierze w nim udział około 6700 uczestników. Do maratonu klasycznego na dystansie dwukrotnie większym zgłosiło się około 2800 osób. Rzecznik organizatorów powiedział, że liczba osób faktycznie startujących systematycznie nieznacznie maleje.


Na mecie zwycięzca maratonu Samsom Tesfazghi Hayalu
Źródło zdjęcia: IMAGO / Funke Photo Services

Zwyciężyła pochodząca z Erytrei Samsom Tesfazghi Hayalu, biegnąca dla SV Sömmerda (2:42:30), a maraton kobiet zwyciężyła Anika Oettinger z Hamburga (3:08:17).

Centralnym miejscem wszystkich konkursów było Schmidfeld, gdzie nowicjuszy nie tylko witano gromkimi brawami, ale także tradycyjnie butelką „Piwa Biegacza” z browaru w Turyngii.

Żadnych wypadków na trasie

Z punktu widzenia policji zawody początkowo przebiegły bez żadnych problemów. Rzeczniczka firmy powiedziała, że ​​ze względu na aktywny dostęp uczestników i trasę biegnącą po grani w Lesie Turyńskim, obowiązują tymczasowe ograniczenia dla kierowców. Nie było żadnych wypadków związanych z bieganiem.


W Eisenach rozpoczął się 51. wyścig Rennsteig. Prawie 2000 biegaczy odbyło długą podróż do Schmidfield.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Sportowa tradycja w pięknym krajobrazie

Rzeka Rensteeg o długości około 170 km płynie na wysokości od około 500 do 1000 metrów pomiędzy Horschel niedaleko Eisenach i Blankenstein na granicy Turyngii i Bawarii. Rasa, nazwana na cześć hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu, obchodziła w tym roku swoją 51. edycję.

Więcej o wyścigach Rennsteig

Ten temat w programie:MDR THÜRINGEN – Radio | Poranek Johna i Dicka | 25 maja 2024 | 05:00

Pokaż wszystkie

Pokaż wszystkie

Continue Reading

Trending