Connect with us

Top News

Niezależnie od realiów polskiego szoku w Anglii, lekcje z 1973 roku wciąż się pojawiają Anglia

Published

on

V.Wersja pierwsza: Anglia grała dobrze na Wembley, mając 36 strzałów na dwa dla Polski, tracąc gola, który padł po niezwykłych błędach Normana Huntera i Petera Shiltona, a pogoń za 1: 1 była niefortunna.

Wersja druga: Anglia nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata 1974, ponieważ mogli tylko zremisować z Polską, ich brak inteligencji ofensywnej ujawnił sposób, w jaki spędzili ostatnie minuty meczu, wrzucając zwycięzcę do pola z piłkami na czas nieokreślony.

Kiedy Anglia zmierzy się w środę z Polską w eliminacjach do Mistrzostw Świata, myśli między dwoma krajami nieuchronnie powrócą do remisu 1-1 na Wembley w październiku 1973 roku. Jest to gra, która zajmuje niezwykłe miejsce w świadomości piłkarskiej obu krajów i być może z tego powodu jest prawie całkowicie zapamiętana raczej ze względu na jej konsekwencje niż to, co faktycznie się wydarzyło.

W Polsce mecz zmienił nastawienie trenera Kazimierza Korskiego, który w narodowej organizacji w różnym wieku służył od 1956 roku, promując wiarę w siebie, która pozwoliłaby im zająć trzecie miejsce na mundialu w RFN. Następnego lata (trzecie w Hiszpanii po ośmiu latach). „Po Wembley wszystko było inne” – powiedział bramkarz Polski Jan Tomaszewski.

W tym losowaniu po raz pierwszy od wejścia do Anglii w 1950 roku Anglia nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata. To była noc tak szokująca, że ​​stworzyła trwały mit, że Polska była angielską drużyną boogie, mimo że była rajem dla Anglii. W następnych 15 spotkaniach nic nie zostało utracone. Ale zapytaj tych, którzy widzieli, co się stało, a usłyszysz zupełnie inne relacje.

Zniesienie zakazu zakończyło panowanie Sir Alf Ramsey jako National Manager i zapoczątkowało okres deportacji: Anglia nie rozegrała kolejnego meczu w finale mistrzostw świata aż do 1982 roku. „Grace”, zawołał Peter Pot w słońcu, „jest tylko jedna otwarta ścieżka, która wyprowadzi nas wszystkich z naszej niedoli. Musimy budować piłkę nożną w popiele. ”

Pat – legenda morskiej ulicy, który został uratowany przez zakonnice jako ocalały z katastrofy lotniczej w Alpach, kiedy popełnił błąd podczas zamieci, szukając innych dziennikarzy w Kacu – błędnie uważany za badacza taktycznej subtelności, ale szersze nastawienie.

Opinia publiczna miała dość aktywizmu Ramsaya, zwłaszcza po upadku Niemiec Zachodnich w 1972 roku, który pokazał, jak bardzo Anglia została w tyle za najlepszym miejscem na kontynencie. Ramsay przez długi czas był lojalny wobec wielu swoich zwycięzców Pucharu Świata i miał wrażenie, że era dobiega końca.

Anglik Alan Clarke został odrzucony przez polskiego bramkarza Johna Tomaszewskiego na Wembley w 1973 roku. Zdjęcie: Colorsport / Shutterstock

Prawdziwe szkody nastąpiły w Sorzo w czerwcu poprzedniego roku, kiedy Polska przegrała 2: 0, kiedy Bobby Moore został złapany przez Woltsimiera Lupanksi, i dokonał wymuszonych zmian. Kapitan reprezentacji Anglii nigdy nie rozegrał kolejnego meczu na arenie międzynarodowej. Jedynym starterem na Wembley, który grał w Pucharze Świata w 1966 roku, był Martin Peters (mimo że był w drużynie Hunter 66).

Po porażkach z Irlandią w 1988, Brazylią w 2002, Chorwacją w 2007 i Islandią w 2016, prawdą jest, że Anglia późno załadował piłkę do pola karnego, ale trafiła dwa lasy, cztery próby wyczyszczenia linii i gola z Tomaszewskim. To prawda, że ​​Brian Gloff został lekceważąco opisany jako „klaun”, który spędził noc swojego życia.

Można argumentować, że Anglia zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w przyszłym roku; Prawdopodobnie zmiana jest w toku. Ale jesienny szablon był już na swoim miejscu, a historia została wzmocniona, gdy cztery lata później ponownie nie trafił na mistrzostwa świata – tylko dlatego, że Anglia zajęła miejsce za Włochami, ale pokonała Finlandię mniejszą liczbą bramek.

Być może ta kwestia była szokiem po pierwszej nieudanej kampanii kwalifikacyjnej. „Anglicy wiedzieli, że na to zasłużyli” – powiedział Tomaszowski. „To tylko kwestia tego, jak wielka będzie awaria, co dało nam taką wewnętrzną chęć, kiedy w twoim mieszkaniu zapali się ogień i zniknie duży telewizor”.

Andrzej Strezhlov ma teraz 81 lat i jest stałym ekspertem w polskiej telewizji; Na Wembley był członkiem personelu zaplecza Korsky’ego. „Przed meczem fani zaczęli krzyczeć na naszych graczy jako„ zwierzęta ”- powiedział. „Byli wściekli i chcieli natychmiast iść i walczyć”.

Szczególna pogarda wydaje się mało prawdopodobna, ale nie ma wątpliwości, że Polska spotkała się z wrogim przyjęciem – szczególnie trudno uwierzyć, że jest bardziej niezwykła lub groźniejsza niż inne miejsca.

Wydaje się, że Tomaszżewski nie przejmował się przede wszystkim odbiciem odgłosów dachu podczas hymnów. „To było tak, jakby Kopciuszek szedł na bal” – powiedział. „Powiedziałem, że oddam pięć lat życia bez upokorzeń”.

Wspomnienia tych dwojga pasują do wspólnego zarysu baśni, w której każdy wchodzi do jaskini lwa. Obaj podkreślają milczenie Korsky’ego, tak jak powiedział w przerwie: „Czy diabeł nie jest tak straszny, jak myślisz?” Jak wstał z ławki na pięć minut i zaczął iść tunelem, jakby zdawał sobie sprawę, że kluczowy punkt jest bezpieczny.

„Mieliśmy szczęście, ale byliśmy zorganizowani” – powiedział Strezlov, dodając, że Crescors tęsknili za sobą z Lotto Shilton i został przeciągnięty przez Roya McFarlanda, gdy był czysty. Wspomnienia Micka Chanona, co nie jest zaskoczeniem, skupiają się bardziej na golu z drugiej połowy, który zaciekle odrzucił.

Która z dwóch wersji jest poprawna? Polski opis ich bohaterstwa w obliczu potężnego i aroganckiego wroga wydaje się niesamowity.

Może prawda jest taka, że ​​wszystko jest prawdą, nic nie jest prawdą. Remis 1: 1 na Wembley prawie pół wieku temu był meczem, który odzwierciedlał wszystko, co chciał zobaczyć kibic.

READ  Corona: „Gorączka i bicie” – Christian Lindner oburzony na zjeździe partii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych

Published

on

Ekskluzywne badania rbb |24 Data Research

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych


środa 25.05.22 | 06:02 | Wyłączony Wanda Blackman, Haluka Meyer-Forst i Sofia Mersman

Obraz: rbb | 24

Wyjątek od długiego oczekiwania na miejsce w psychoterapii. Do tej pory twierdziły to legalne firmy ubezpieczeniowe. Ale ekskluzywny rbb | Badania 24 danych pokazują coś przeciwnego. Wanda Bleckmann, Haluka Maier-Borst i Sophia Mersmann

Długie czasy oczekiwania nie są wyjątkiem, ale regułą

Wiosną 2022 roku z setkami praktyk lekarskich w Niemczech skontaktowano się telefonicznie w ramach ankiety rbb|24. Ostatecznie w analizie uwzględniono informacje o 123 postępowaniach związanych z czasem ich oczekiwania, a 54 postępowania poświęcono Berlinowi i Brandenburgii. Zdaniem ekspertów czas oczekiwania jest długi, co powoduje problematyczną sytuację w opiece nad pacjentem.

Arno Deester, psychiatra i psycholog, profesor Uniwersytetu w Kilonii, mówi: „Każdy, kto potrzebuje leczenia, nie może czekać tak długo”.

W Jednak próbka z rbb|24 pokazuje tylko, że pacjenci czekają kilka miesięcy na miejsce w leczeniu. Okazuje się, że coś istnieje Poważna różnica między miastem a wsią. Jeśli poświęcisz tylko czas między pierwszą konsultacją a rozpoczęciem leczenia, średni czas oczekiwania wynosi osiem tygodni w mieście i 24 tygodnie w kraju. Jeśli weźmiesz czas od pierwszego telefonu, to 12,5 tygodnia w mieście i dwa razy więcej na wsi.

Niektóre praktyki wiejskie sugerują okres oczekiwania wynoszący dziewięć miesięcy lub dłużej. Teaser potwierdził swoje osobiste doświadczenia w tych wynikach. Sytuację podsumowuje następująco: „Są obszary wiejskie, na których nie ma wystarczających możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki”.

Brandenburczycy dłużej czekają na leczenie niż berlińczycy

rbb|24 zwrócił się do Barmera w imieniu innych legalnych firm ubezpieczeniowych. Zapytany, dlaczego Federalna Izba Psychoterapeutów i RPP|24 mają czas oczekiwania, Barmer powiedział: „Podczas badania dostawców usług istnieje uzasadniony problem z nieudokumentowaniem czasów oczekiwania i zapytań. (…). W rezultacie tylko można narysować niepełny obraz.” Usługodawcy odnoszą się tutaj do terapeutów.

Rolnik jest jednak nieugięty, że jego pełnomocnik – ubezpieczenie zdrowotne uwzględniło tylko tych, którzy byli w tym czasie leczeni. Ofiary opiekujące się lub porzucone przez kilka miesięcy nie mogą zatem wziąć udziału w badaniu. Jednak Palmer postrzega długi czas oczekiwania jako wyjątkowe przypadki, które zwykle pojawiają się tylko wtedy, gdy ofiara nalega na określonych terapeutów lub czasy leczenia. Nie można było określić podstawowego niedoboru.

Terapeuci narzekają na ogromny tłum

Stoi to w wyraźnym kontraście do tego, jak stowarzyszenia zawodowe postrzegają sytuację. Zapytana Federalna Izba Psychoterapeutów (BPTK) potwierdziła, że ​​ich zdaniem popyt jest nadal wysoki, zwłaszcza na obszarach wiejskich. „W dużych miastach nie ma więcej chorób psychicznych niż na obszarach wiejskich” – mówi Kay Funke-Kaiser, rzecznik BPTK. Niemniej jednak gęstość terapeutów i liczba zatwierdzonych kas w kraju są znacznie niższe.

Sytuację tę może zmienić przede wszystkim federalna wspólna komisja, w której przedstawiciele ubezpieczeń zdrowotnych i przedstawiciele lekarzy grupowych określają potrzeby w dziedzinach medycznych. W 2019 roku eksperci zalecili utworzenie 2400 nowych witryn ubezpieczeń zdrowotnych na potrzeby psychoterapii. Ale jak dotąd nie powstała nawet połowa miejsc.

Wniosek: Wielu terapeutów twierdzi, że już porzucili listę oczekujących na rbb|24. Nie mogą już przetwarzać list w rozsądnym czasie.

Audycja: Inforadio, 25 maja 2022, 18:20

Wszystkie posty do badań

READ  Minister Pfizer: „Kobiety giną, bo są kobietami” – polityka wewnętrzna
Continue Reading

Top News

Czwarty transport pomocy na Ukrainie przez Emery Karate School

Published

on

Tymczasem zespół doradców z Allgäu Karate School Imeri, która rozrosła się do dziesięciu kobiet i mężczyzn, planuje w przyszły weekend kolejny, czwarty statek pomocy do Polski, aby wesprzeć ofiary wojny uciekające z Ukrainy.

„Zapasy żywności i zdrowia są pilnie potrzebne” – dowiedział się Enis Emery ze swoich polskich kontaktów. Ci z Allgäu, którzy chcą przekazać takie rzeczy w krótkim czasie, mogą je przekazać w Szkole Karate przy Karl-Saurmann-Straße 3/4 w Wangan w środę, 25 maja od 16:00 do 19:00.

Wangan ma okazję przekazać darowiznę w najbliższą środę

„Mogą to być również przedmioty luzem, a my zapakujemy wszystko i załadujemy je bezpośrednio do naczepy ciężarówki tuż przed naszymi drzwiami”, wyjaśnia Emery o 40-tonowej ciężarówce, która jest ponownie dostępna za darmo na Leutkircher Spedition Mösle. Do celów transportowych. W tym dwóch kierowców, którzy „poświęcają” swój wolny czas lub urlop na około 1700 km w obie strony. Ekipa pomocników musiała zapłacić tylko za olej napędowy.

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców Dodatkowo

Najpilniej potrzebne artykuły sanitarne w ośrodkach dla uchodźców dla Ukraińców w Polsce to podpaski, szczoteczki do zębów, mydło, żel pod prysznic i pasta do zębów, a także bielizna, zwłaszcza dla dzieci i kobiet. „Leki takie jak ibuprofen lub tym podobne są ważne, ale uzyskanie potrzebnej ilości jest prawie niemożliwe” – mówi Gerald Wagner.

Z Allgäu po Sobotkę i Niemodlin

50-latek od początku był związany z ojcem ucznia karate i grupą pomocników.Według Emery’ego ich „promień” urósł do około 40 osób. Wagner zamówił między innymi inne samochody dostawcze do transportu pomocy humanitarnej z Alkowa do polskich miast Sopodka i Nimotlin.

Allg'uer Karateschule chce dalej pomagać Ukrainie

Allgäu Karate School chce nadal pomagać Ukrainie Dodatkowo

W ciągu ostatnich kilku tygodni zebrano darowizny, w tym Szkołę Karate w Whangarei i Isni oraz miejsca przyjęcia Lutzkirch Special Spaces Mosle. „Na początku było to trochę trudne, ale w ciągu ostatnich dziesięciu dni ponownie doświadczyliśmy niesamowitego wsparcia” – mówi radośnie Emery, zapytany o odpowiedź na jego wezwania o pomoc we wtorek.

READ  Minister Pfizer: „Kobiety giną, bo są kobietami” – polityka wewnętrzna

Fabryki w okolicy przekazują 1,2 tony ciasta

„Na przykład to zdumiewające, że młyny w okolicy udostępniły nam 1,2 tony mąki” – dodaje. Szkoły nadal wspierają akcję pomocy humanitarnej: z Rupert-Ness-Gymnasium w Wangan dotarły tylko 24 pudła z artykułami humanitarnymi, a on był w stanie odebrać kilka rzeczy ze szkoły społeczności Arjenbull w Eglofs. Firma Freuden Jork z siedzibą w Isny ​​i rodzinny browar Stolz ponownie przekazały w imieniu spółek zależnych 20 Great Drinks, Imeri lists.

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie Dodatkowo

Ponieważ potrzeby ukraińskich uchodźców wojennych w Polsce można teraz lepiej oszacować i zakupić najpilniej potrzebne przedmioty – takie jak leki, apteka czy szkolenie lekarzy nie należy traktować jako darczyńców. Nie dotrzymanie terminu lub zakupy spożywcze w dostawach pomocy – oraz darowizny pieniężne na zatankowanie pojazdów są teraz mile widziane.

Dzięki darowiznom pieniężnym można zapewnić bardziej ukierunkowaną pomoc

Rada Asystentów od dawna niechętnie to robiła, ale wykorzystanie funduszy zostało skrupulatnie udokumentowane, tak aby darczyńcy mogli być uwzględnieni w dowolnym momencie. Na przykład: „Jest wdzięczny ojcu, który osobiście dał nam 1000 euro, a 800 euro pochodziło z firmy Psychotech z Lyudkirch”.

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy Dodatkowo

Asystenci mobilizują się w tych dniach do swojej czwartej podróży w ten weekend. Jednocześnie Ennis Emery spodziewa się w środę więcej spontanicznych osób: „Może jeden lub drugi wymyśli coś spontanicznego po pracy – bo każdy pakiet pomaga”.

Continue Reading

Top News

ADAC: zagęszczenie ruchu w weekend Wniebowstąpienia w kierunku plaży | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 24.05.2022 19:36

Wiele osób traktuje długie weekendy wniebowstąpienia jako okazję do krótkich wycieczek. To znaczy: na ulicach na północy będzie tłoczno. Zwłaszcza w kierunku Morza Północnego i Konia, mówi ADAC.

W szczególności Automobilklub przewiduje ryzyko korków drogowych A1 Z Kolonii do Lubeki przez Bremę i Hamburg Schellswick Holstein. Jak również na A2Pochodzi z Berlina Dolna Saksonia Przeprowadzka do Dortmundu. Obszar metropolitalny wokół Hanoweru stanie się barierą. I dalej A7 Między Hamburg Hanower i Hamburg przecinają Kilonię na północ i kierują się do Flensburga, gdzie ADAC spodziewa się korków. Na A20 i drogi Meklemburgia-Pomorze Przednie Brak ryzyka korków.

Wideo: Początek wakacji w Hamburgu: Jeśli chcesz podróżować, zaplanuj czas oczekiwania (21.05.2002) (2 min)

Korki od środy

ADAC spodziewa się pierwszego korka w środę od 13:00 do 19:00. Fala powrotu osiągnie szczyt w niedzielne popołudnie. W końcu istnieje ryzyko zatłoczenia autostrad w obszarach metropolitalnych. Z kolei w piątek ADAC spodziewa się mniejszego ruchu na drogach.

Place budowy staną się przeszkodą

Według ADAC, ponad 1000 placów budowy na autostradach w całym kraju powoduje utrudnienia i korki. W Dolnej Saksonii znajdują się place budowy na A7 między trójkątem Hildesheim-Trispensted i Hannover-Suite oraz na A1 między Lohne / Dinglage i Bramshaw.

ADAC: Drogi Czwartku

Alexandra Cruz z ADAC radzi dobrze spać w czwartek wieczorem lub wcześnie rano w czwartek. Ponadto zawsze pomocne jest przewidywanie trasy, aby nie przygotować się na kolejny korek.

W szkołach na północy nie ma zajęć piątkowych

Piątek jest pomostem między Dniem Wniebowstąpienia a weekendem w szkołach w kilku krajach związkowych, w tym w Dolnej Saksonii, Bremie, Szlezwiku-Holsztynie i McLenberg-Pomorzu Zachodnim. Szkoły w Hamburgu nie mają już lekcji przez cały tydzień.

Ten temat w projekcie:

NDR1 Dolna Saksonia | Bieżący | 25.05.2022 | 12:00.

Logo NTR
Continue Reading

Trending