Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Żydowska organizacja AJC twierdzi, że Polska nie powinna winić ofiar 3 milionów masakr – First News

Nowojorczyk

AJC, globalna organizacja zajmująca się kwestiami żydowskimi, skrytykowała artykuł opublikowany w sobotę w New Yorker, w którym obwinia polski rząd za zabicie 3 milionów Żydów podczas drugiej wojny światowej.

AJC skomentował na Twitterze artykuł Mashy Kesson w The New Yorker, w którym autorka zasugerowała, że ​​Polacy i polski rząd są odpowiedzialni za Holokaust.

AJC podkreślił, że tysiące Polaków pomogło Żydom, którzy ryzykowali życie swoich rodzin, a polski rząd nie rządził Polską podczas II wojny światowej, ponieważ kraj był okupowany przez nazistowskie Niemcy.

AJC powiedział w tweecie, że „okupowana przez Niemców Polska nie była rządzona przez polski rząd. Błędem jest umieszczanie wspólnej zbrodni morderstwa na Polsce”.

Ambasador Polski w Izraelu Marek Makrovsky również skomentował na Twitterze, że Holokaust musi być potępiony przez każdego, kto go szuka.

Masherovsky powiedział, że Masha Kesson była „znakomitym znawcą Rosji, ale ten aspekt zasługuje na poważną publikację”.

American Jewish Council (AJC) to grupa żydowskich prawników założona w 1906 roku. Jest to jedna z najstarszych żydowskich organizacji prawnych.

READ  Generał ze źródłami NN podniósł polską inicjatywę Avivy w czasie wojny