Connect with us

science

Na liście najzdrowszy jogurt – drugie miejsce jest szczególnie korzystne dla jelit

Published

on

Na liście najzdrowszy jogurt – drugie miejsce jest szczególnie korzystne dla jelit
 1. Gazeta Fulda
 2. doradca

Wiele osób lubi od czasu do czasu zjeść jogurt. Mówi się, że produkt z kwaśnego mleka ma wiele właściwości prozdrowotnych. To najzdrowszy jogurt.

Niemcy – Na śniadanie, kolację lub jako przekąskę pomiędzy: Jogurt jest reklamowany jako zdrowa żywność i często spożywany przez osoby wpływowe z branży fitness z owocami i/lub płatkami owsianymi. Mówi się, że produkt mleczny ma właściwości prozdrowotne i wypełnia organizm. Oczywiście najlepiej zaopatrzyć się od razu w zdrowe jogurty z szerokiej oferty. On pisze Heidelberg24.d.

Jogurt: Na liście znajdują się zdrowe odmiany – drugie miejsce jest szczególnie dobre dla jelit

Jogurt to sfermentowany produkt mleczny powstający w wyniku dodania do mleka (zwykle gotowanego) bakterii kwasu mlekowego i pozostawienia mieszaniny w wyższej temperaturze na kilka godzin. Jogurt może być stosowany na wiele sposobów jako żywność, czy to jako przekąska, dip, ciasta, lody czy inne desery. Są pyszne, lekkie, niskokaloryczne, sycące, zdrowe dla jelit i stanowią dobre źródło białka i wapnia.

Spożycie jogurtu w Niemczech w 1991 roku wyniosło 12,2 kg na osobę rocznie. A w 2016 roku było to już 16,8 kg. Nic dziwnego, ponieważ jogurt oferuje wiele korzyści dla organizmu. Z drugiej strony jogurt, jak każdy produkt nabiałowy, jest dobrym źródłem białka, zapewnia dużo wapnia dla kości i zębów, zawiera witaminy D i B12 oraz wspomaga zdrowie jelit dzięki bakteriom probiotycznym.

Jak to często bywa z atrakcyjnymi zaletami, ale i wadami. Istnieje wiele różnych rodzajów jogurtów, które również różnią się jakością. Może więc się zdarzyć, że czasami wybierzesz dobry jogurt, a czasami zły. Kolejną dużą wadą jest to, że wiele osób cierpi na nietolerancję mleka i dlatego nie może jeść jogurtu zwierzęcego.

READ  Czy zapalenie jelita grubego można leczyć nowym rodzajem leczenia?

Jogurt grecki: niskokaloryczny, bogaty w białko i sycący

Pomimo dobrego wizerunku nie każdy jogurt jest zdrowy. Na przykład wiele rodzajów owoców zawiera dużo dodatku cukru. Nadal najlepiej jest kupić jogurt bez owoców, a po powrocie do domu samodzielnie dodać owoce lub inne dodatki. Jak płatki owsiane. Zasadniczo jogurt grecki jest najzdrowszy. Jest niskokaloryczny, ale bardzo bogaty w białka, a jego gęsta, kremowa konsystencja zapewnia uczucie sytości na bardzo długi czas. HEIDELBERG24 to przegląd zdrowych jogurtów:

 • Pierwsze miejsce: Jogurt grecki
 • Drugie miejsce: jogurt naturalny
 • Trzecie miejsce: Jogurt z mleka koziego lub owczego

W porównaniu do jogurtu naturalnego jogurt grecki zawiera około dwukrotnie więcej białka, prawie nie zawiera węglowodanów, ale zawiera około 10 procent tłuszczu. Ponieważ dobrze nasyca, jest idealną przekąską dla osób dbających o odżywianie i sportowców. Jeśli jednak regularnie cierpisz na problemy jelitowe lub po prostu chcesz wspomóc swoją florę jelitową, warto sięgać po produkty z kwaśnego mleka, a zatem stałe jogurty naturalne. Każdy, kto lubi jeść ser Regularnie wybieraj także zdrowsze sery.

Jogurt naturalny jest najlepszy dla flory jelitowej – zwróć uwagę na „dobre bakterie”.

Kupując naturalny jogurt stały, ważne jest, aby upewnić się, że na opakowaniu znajduje się informacja o „dobrych bakteriach”, takich jak Lactobacillus bulgaricus. Lactobacillus jest generatorem kwasu i ma pozytywny wpływ zarówno na zaparcia, jak i biegunkę, a także wzmacnia jelita.

Kupując jogurt naturalny w postaci stałej, należy upewnić się, że na opakowaniu znajduje się informacja „dobre bakterie”. © Zachary Scheurer/dpa-tmn

Ze względu na wszystkie korzyści zdrowotne, jakie niesie ze sobą jogurt, zaleca się spożywanie go kilka razy w tygodniu lub codziennie. W końcu jogurt wzmacnia układ odpornościowy. Duża część obrony immunologicznej zachodzi w jelitach, gdzie należy kontrolować szkodliwe bakterie gnilne i ich toksyny. Bakterie probiotyczne w jogurcie zwalczają szkodliwe zarazki, wytwarzając kwas mlekowy. Jeśli Można faktycznie przykryć jogurt folią aluminiowąznany jako Ludwigshafen24.

READ  Symulacja kosmiczna w Kolonii: sześćdziesiąt dni za 18 tysięcy euro

Probiotyczne bakterie kwasu mlekowego znajdujące się w jogurcie mają również działanie przeciwzapalne i lecznicze dzięki wysokiej produkcji witamin B5 i B12. Badanie przeprowadzone w 2018 roku na Uniwersytecie Oksfordzkim wykazało również, że codzienne spożywanie jogurtu może znacznie zmniejszyć ryzyko zawału serca: o około 20% u mężczyzn i aż do 30% u kobiet. Spożywanie jogurtu sprzyja zdrowiu kości i zębów, a także zmniejsza ryzyko infekcji pochwy. (rah)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
 1. Strona główna
 2. lokalny
 3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Symulacja kosmiczna w Kolonii: sześćdziesiąt dni za 18 tysięcy euro

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  W ten sposób światło weszło do wszechświata po Wielkim Wybuchu
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

 • Stymuluje produkcję kolagenu
 • Dla jędrnej skóry
 • Ochrona przed wolnymi rodnikami
 • Intensywne nawilżenie
 • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Czy zapalenie jelita grubego można leczyć nowym rodzajem leczenia?
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  W ten sposób światło weszło do wszechświata po Wielkim Wybuchu


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending