Connect with us

Top News

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024: Berlin jest już ostatecznym kierunkiem Polski na Mistrzostwa Europy

Published

on

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024: Berlin jest już ostatecznym kierunkiem Polski na Mistrzostwa Europy

Polska piłka ręczna będzie musiała uporać się z kolejnym minimem: po 15. miejscu na własnym boisku w styczniu ubiegłego roku, Mistrzostwa Europy 2024 dla niemieckich sąsiadów prawdopodobnie dobiegną końca już po rundzie otwarcia. Słowenia miała problemy na początku dopiero o 32:25 (20:14) i powtórzyła niecodzienną sytuację.

Bolesny wieczór w Berlinie: Michał Olejniczak żegna się z Mistrzostwami Europy z Polską.
Obrazy imago


Maximilian Schmidt donosi z Berlina

Po jedenastobramkowym zwycięstwie nad Norwegią w Mistrzostwach Europy, w meczu drugiej rundy otwarcia ze Słowenią, Polacy znaleźli się pod dużą presją. Z drugiej strony drużynie Urosa Sormana kolejnym zwycięstwem będzie zależało na zapewnieniu sobie wczesnego biletu do rundy zasadniczej.

Mistrzostwa Europy Grupa D – 2. kolejka

Faworyci jednak w pierwszych minutach zdziałali niewiele, grając ze zbyt dużą ilością błędów w ataku i nie potrafiąc powstrzymać polskiego strzelca Simona Cicko (cztery bramki) z tyłu. Jednak niemieccy sąsiedzi nie byli w stanie objąć prowadzenia, gdyż po drugiej stronie boiska zagrał także decydujący zawodnik Słowenii Borud Makovicek (7:7).

I powoli Słoweńcy – zachęcani przez kibiców stojących na uboczu – nabrali tempa. Były zawodnik Kilonii Miha Sarebek strzelił pierwsze trzybramkowe prowadzenie w meczu po genialnym podaniu na lewe skrzydło (13:10, 21). Trener Polski Marcin Lijewski chciał przerwać passę Słoweńców przerwą na żądanie, ale nie udało się.

Niezwykła metoda obfitości

Coraz bardziej zdezorganizowani Polacy interesowali się wszystkim, tylko nie własną grą. Godne uwagi: Biegacz okręgowy Kamil Tsiprasak otrzymał przerwę na żądanie za błąd w przejściu, a później złożył skargę do sędziów i sędziów. Polska „odpowiedziała” Kembą, który poniósł całkowitą porażkę.

W odpowiedzi Mercedes-Benz Arena, wyprzedana po raz pierwszy w Mistrzostwach Europy na 13 571 widzów, mogła cieszyć się pasją: mimo większości Słowenia dobrowolnie zagrała w równej liczbie, Mackovsek przegrywał (!) połową linii jako libero . To nie pierwszy raz, kiedy Słoweńcy grają z „Jormanem-libero”. Słowenia z sukcesem przećwiczyła tę metodę już na Mistrzostwach Świata w 2023 roku. „Zawsze zdobywamy punkty pięć na pięć” – wyjaśnił rok temu trener kadry narodowej: „Jesteśmy mali i szybcy i radzimy sobie lepiej większością głosów niż czopami”.

READ  Górna Bawaria: cztery osoby giną w wyniku brutalnych przestępstw w Weilheim - Bawaria

Polska przez ponad 35 minut nie broniła bramkarza

Znów Jarabek oddał strzał z siedmiu metrów, który Alex Vila wykorzystał o 17:11. Słowenia utrzymała sześciobramkowe prowadzenie (20:14) aż do przerwy. Polska była przyparta do muru, ale nie znalazła wsparcia ze strony bramkarzy. Tak naprawdę przez ponad 35 minut Polacy grali bez bramkarza.

Po przerwie Słowenia powiększyła prowadzenie, nie wykorzystując go jednak do końca. Choć Jorman radośnie się zmieniał, myślał już o poniedziałkowym (20:30) finale grupowym z Norwegami, kiedy to pojawi się pytanie, która drużyna zdobędzie dwa punkty w decydującej rundzie. Ostatecznie Polska przegrywając 25:32 odpadnie z rundy zasadniczej Mistrzostw Europy 2024. Jednak z powodu faulu Norwegii przeciwko Wyspom Owczym gry arytmetyczne są nadal dozwolone.

Prawy obrońca Słowenii Kasper Markuc był królem strzelców z sześcioma golami w pierwszym wieczornym meczu w Berlinie, ale rozgrywający Dean Baumbach (pięć goli) został wybrany „graczem meczu”.

Polska – Słowenia 25:32 (14:20)


Polska: Kornecki, Skrzyniars (cztery zapisy) – Olejniczak 4, Piedraczyk 4, Cicco 4, Tsibraczak 3/2, Jędrasczyk 2, Siszko 2, Urbaniak 2, Chapliński 1, Taszek 1, M. Pattyskikała

Słowenia: Ferlin (siedem interwencji), Lesjak (trzy interwencje, w tym rzut karny) – Marcuk 6/1, Baumbach 5/3, Kotrin 5, Horson 4, Makowsek 4, Vila 4/1, Blakodinsek 1, Dolenek 1, Jovic 1, Novak 1 , Cehte, Drobez, Suholeznik, Zarabec

Sędzia: Niewolnik Nikołow (Macedonia Północna) / Gjorji Nachevsky (Macedonia Północna)
Publiczność: 13571 (wyprzedane)
Minuty karne: 2/6
Dyskwalifikacja: – / –

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska kupuje w Korei Południowej

Published

on

Polska kupuje w Korei Południowej

Korea Południowa stała się w ostatnich latach ważnym partnerem Polski w zakresie bezpieczeństwa. W planach są dalsze inwestycje i przejęcia. Nowy polski rząd zapowiedział jednak dokonanie przeglądu podpisanych porozumień. Budzi to uzasadnione obawy, że niektóre umowy mogą zostać poddane przeglądowi w Seulu.

Pod koniec grudnia 2023 r. polski parlament przyjął budżet obronny. Do 2024 r. całkowite wydatki na obronność mają wynieść 36,8 mld euro, przy budżecie Ministerstwa Obrony na 27,2 mld euro. Stanowi to 3,1% PKB (4,1%, jeśli uwzględnić wszystkie wydatki związane z obronnością). Modernizacja technologiczna ma kosztować Polskę co najmniej osiem miliardów euro do 2024 roku. Polska wyda na sprzęt obronny 19,4 mld euro, jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem
READ  Pełne nadziei żądanie Merkel: Zabierz Reimowi niemiecki paszport! | Polityka
Continue Reading

Top News

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Published

on

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Niemcy wpadają w panikę: kampanie dezinformacyjne i rozpowszechnianie tzw. fałszywych wiadomości niepokoją coraz więcej mieszkańców Niemiec. Według sondażu przeprowadzonego w środę przez Fundację Bertelsmanna 84 procent uważa szerzenie celowej dezinformacji w Internecie za główny problem społeczny.

Ostrzeżenie przed dezinformacją w Internecie

81 procent ankietowanych postrzega kampanie dezinformacyjne jako zagrożenie dla demokracji i jedności w Niemczech. „Większość ludzi wie teraz, że dezinformacja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa demokratycznego” – mówi Daniela Schwarzer, członkini zarządu Fundacji Bertelsmanna. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rok superwyborów, rozwój ten stanowi wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, aby chronić naszą liberalną demokrację”.

Super rok wyborczy w Niemczech, Europie i Ameryce

W tym roku w Niemczech i innych krajach zbliża się wiele ważnych wyborów. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wybrany nowy prezydent. We wrześniu we wschodnioniemieckich krajach związkowych Saksonia, Turyngia i Brandenburgia odbędą się wybory. Tam AfD nadal jest najsilniejszą siłą polityczną.

Dezinformacja działa szczególnie dobrze…

Według badania Fundacji Bertelsmanna mieszkańcy Niemiec byli szczególnie świadomi kampanii dezinformacyjnych na temat imigracji, opieki zdrowotnej i bardziej kontrowersyjnych tematów, takich jak korona wirusowa, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny. Ich zdaniem nadawcami takich kampanii w sferze politycznej są przede wszystkim aktorzy chcący wpłynąć na opinię publiczną lub wyniki wyborów i zachęcać do radykalizacji.

To są główne źródła fałszywych wiadomości

Respondenci wskazali różne media społecznościowe jako główne źródło dezinformacji szerzącej się w Internecie: 59 proc. stwierdziło, że dowiedzieli się o tym z komentarzy lub postów na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy X – dawniej Twitter. 37 procent stwierdziło to samo w przypadku fałszywych artykułów w artykułach na blogach lub serwisach informacyjnych, a 33 procent bezpośrednio w artykułach na blogach lub portalach informacyjnych.

Kto stoi za fałszywymi wiadomościami?

Z badania wynika, że ​​za szerzenie dezinformacji i dezinformacji szczególnie odpowiedzialne są grupy opozycyjne i aktywistyczne (66 proc.). 60 procent obwinia za to influencerów i blogerów społecznościowych. 53 procent uważa, że ​​za kampanie dezinformacyjne odpowiedzialne są zagraniczne rządy, a 50 procent widzi niemieckich polityków. Co najmniej 34 procent obarcza odpowiedzialnością także rząd centralny. Jednak około 55 procent ankietowanych uważa, że ​​kampanie dezinformacyjne wywodzą się w równym stopniu z prawicowych, jak i lewicowych obozów politycznych.

READ  Czy głosowanie korespondencyjne jest nadal możliwe? Co chcesz wiedzieć?

Prawie jedna czwarta obwinia za to działaczy centroprawicowych, a dziesięć procent lewicę.

Najlepsze zasady i zaangażowanie sieci społecznościowych

Fundacja Bertelsmanna jest zbulwersowana i wzywa do wprowadzenia dalszych środków zaradczych: „Potrzebujemy lepszych zasad – zobowiążmy sieci społecznościowe do łączenia weryfikacji faktów i ocen zaufania” – mówi Kathleen Berger, współautorka badania. „Należy lepiej wspierać użytkowników w samodzielnym weryfikowaniu informacji i zgłaszaniu wątpliwości.”

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na tworzenie kampanii dezinformacyjnych

Na przykład Rosję wielokrotnie oskarżano o próbę osłabienia zachodniej demokracji za pomocą własnej cyberpropagandy i dezinformacji. Debatę podsyca postęp technologiczny, a przede wszystkim rozwój sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć niecyfrowe „deep fake newsy”. „Umożliwia to syntezę public, czyli rzeczywistości cyfrowej, która poszukuje dowolnego obiektu lub fragmentu znaczenia, który może ująć jak największą grupę” – analizuje Fundacja Bertelsmanna w swoim badaniu.

Z badania wynika, że ​​Amerykanie są „bardziej czujni” niż Niemcy

W kolejnym kroku ta wspierana przez sztuczną inteligencję zmiana percepcji umożliwia nie tylko zmianę kolizji i ich ograniczeń. Według autorów badania kwestia autentyczności treści cyfrowych jest bardziej skupiona w Stanach Zjednoczonych (67 proc.) niż w Niemczech (35 proc.). Według badania, w porównaniu z obywatelami Niemiec, mieszkańcy USA są uważani za bardziej refleksyjnych: 39 procent uważa, że ​​mogą dać się nabrać na dezinformację, w porównaniu z zaledwie 16 procentami w Niemczech.

Na potrzeby badania Fundacja Bertelsmanna przeprowadziła w październiku ubiegłego roku ankietę wśród 2000 osób w Stanach Zjednoczonych i 5000 obywateli Niemiec przebywających w Niemczech. Nosi tytuł „Zdezorientowana opinia publiczna”, a dane z badania są reprezentatywne.

Continue Reading

Top News

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Do końca stycznia 2024 r. można było odnieść wrażenie, że pracownicy budowlani nie pozostawiali kamienia na kamieniu. Każdy, kto chciał zrobić zakupy na starym targu Biedronki w Łeknicy, za rynkiem polskim, był zachwycony.

Odcięto całą strefę wejściową. W tym czasie stali klienci musieli udać się na obwodnicę do nowego marketu Biedronki, albo do Horexu czy Dino.

Łeknica ma nowy market Biedronka – który obsługuje klientów

Według burmistrza Piotra Kuliniaka prace budowlane powinny zakończyć się do marca 2024 roku na rynku, który podobno generuje największe przychody w regionie Żar (Sorau). Wiadomość dotarła do Bad Muska.

Jednak od 22 lutego 2024 r. znów będzie można robić zakupy w zwykłych supermarketach. Kierownik sklepu Anna Krzosek obiecuje lepsze doświadczenia zakupowe.

Biedronka jako pierwsza przykuła Twój wzrok na rynku

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zniknęły stare, duże zamrażarki, które nie mogły bardzo wyraźnie eksponować produktów. Wszystko, co należy przechowywać w lodówce, od twarogu przez 18-procentową śmietanę po pakowane świeże mięso, można teraz znaleźć na regałach chłodniczych sięgających od ściany do ściany. Bardzo elegancko prezentują się także wypieki wypiekane na miejscu lub z lokalnych piekarni.

Wygląda na to, że napływ wzrósł. Jednak doświadczeni nabywcy twierdzą, że wynika to z zapewnienia jasnej gamy produktów.

Jest jednak problem ze zmienionym rynkiem. Korytarze były wielokrotnie krytykowane za przeciążenie ładunkiem. Oczywiście nic się nie zmieniło pod względem pojemności. Poruszanie się po koszyku może być czasami trudne.

Od czasu remontu na parkingu nic się nie zmieniło.

Godziny otwarcia targu Biedronka w Łeknicy

Nawiasem mówiąc, rynek jest równie odpowiedni dla rannych ptaszków, jak i późnych ptaszków. Otwarte od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. W Niedzielę Handlową – zwaną w Polsce Niedzielą Handlową – jest czynna od 9:00 do 20:00. Najbliższe niedziele otwarte w Polsce to 24 marca i 28 kwietnia 2024 roku.

Continue Reading

Trending