Connect with us

Top News

Zamieć i marznący deszcz w Niemczech

Published

on

Zamieć i marznący deszcz w Niemczech
  1. Strona główna
  2. Panorama

Arktyczny mróz, który miał miejsce w zeszłym tygodniu, może być początkiem rekordowej zimy. Ponieważ w poniedziałek nastąpi „pełne rozbicie” wiru polarnego.

Kassel – Niemcy borykają się obecnie z falą zimna spowodowaną wirem polarnym, który w północnej Syberii zwykle powoduje temperatury spadające do minus 80 stopni. Globalne ocieplenie popycha je obecnie w stronę północno-zachodniej Europy. W Skandynawii temperatura w październiku może spaść nawet do minus 40 stopni.

Marznący deszcz, marznący śnieg, deszcz ze śniegiem: w przyszłym tygodniu znów będzie zima

Po arktycznych mrozach w tym tygodniu, w nadchodzącym tygodniu powinno nieco się uspokoić. The Niemiecki serwis pogodowy Prognozowana jest zmienna pogoda z temperaturami od 0 do 8 stopni. Na południu pochmurno przeważnie z deszczem i śniegiem. W połowie tygodnia zimniejsze powietrze będzie mu przeciwstawiać się, gdyż umiarkowany napływ powietrza z południowo-zachodniej Europy na północny wschód będzie przebiegał tak zwaną granicą mas powietrza.

Trudno przewidzieć pogodę i turbulencje. „Nadal nie jest jasne, u kogo spadnie śnieg, a u kogo deszcz” – powiedział meteorolog Dominic Jung Wan. Pogoda. „Środa i czwartek będą bardzo ekscytujące. Częściowo marznący deszcz, marznący deszcz, śnieg, deszcz ze śniegiem. Cały plan. Ostrzega: Mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu.

Nawet jeśli w niektórych miejscach robi się coraz cieplej, nie oznacza to, że zima się skończyła: według Junga przyszły tydzień może wydawać się „prawdziwie zimowy”.

Po arktycznym mrozie: Rozdzielenie wirów polarnych umożliwia późną zimę

Jednak łagodne temperatury w przyszłym tygodniu będą ciszą przed burzą. Ponieważ wir polarny może w marcu nadal sprowadzić temperatury poniżej zera. Jest to możliwe dzięki tzw. „pełnemu rozszczepieniu” wiru polarnego w poniedziałek. Jest to zjawisko polegające na rozszczepianiu się wiru polarnego na wiele pojedynczych wirów. Oczekuje się, że główny wir pozostanie w Europie Północnej, a wir wtórny będzie przemieszczał się w kierunku Kanady.

READ  Warszawa występuje w piątek jako nieoficjalny rzecznik rządu USA w Europie
Ze względu na „pełne rozszczepienie” wiru polarnego w marcu może wystąpić bardziej zimowa pogoda. (obrazek kodowy) © IMAGO/Jan Eifert

Oczekuje się, że rozłam potrwa do przyszłego czwartku, zanim skręci w kierunku bieguna północnego. Podczas tego procesu ciepłe powietrze zwane „snapbackiem” zatapia zimne powietrze lądowe z Antarktydy do Ameryki Północnej i Europy. Nie powoduje jednak natychmiastowego ochłodzenia; Efekty zwykle pojawiają się po dwóch do sześciu tygodniach.

Jednym z takich skutków byłoby na przykład silne wysokie ciśnienie wypychające lodowate powietrze z Arktyki do Europy. Ten etap może jeszcze nastąpić w lutym lub marcu. Nie jest więc niczym niezwykłym, że niemiecki serwis pogodowy przepowiada, że ​​w najbliższej przyszłości pogoda będzie spokojna. Inną możliwością jest to, że arktyczne powietrze nawiedzi Amerykę Północną. Oznacza to, że Niemcy mogą pozbyć się późnej zimy. W zachodniej części Stanów Zjednoczonych pogoda powoduje obecnie chaos i spowodowała już wiele zgonów. (sok)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska kupuje w Korei Południowej

Published

on

Polska kupuje w Korei Południowej

Korea Południowa stała się w ostatnich latach ważnym partnerem Polski w zakresie bezpieczeństwa. W planach są dalsze inwestycje i przejęcia. Nowy polski rząd zapowiedział jednak dokonanie przeglądu podpisanych porozumień. Budzi to uzasadnione obawy, że niektóre umowy mogą zostać poddane przeglądowi w Seulu.

Pod koniec grudnia 2023 r. polski parlament przyjął budżet obronny. Do 2024 r. całkowite wydatki na obronność mają wynieść 36,8 mld euro, przy budżecie Ministerstwa Obrony na 27,2 mld euro. Stanowi to 3,1% PKB (4,1%, jeśli uwzględnić wszystkie wydatki związane z obronnością). Modernizacja technologiczna ma kosztować Polskę co najmniej osiem miliardów euro do 2024 roku. Polska wyda na sprzęt obronny 19,4 mld euro, jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem
READ  Żużel w transmisji na żywo: Na żywo w transmisji Grand Prix na Corso - wszystkie informacje o piątej rundzie sezonu z Polski
Continue Reading

Top News

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Published

on

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Niemcy wpadają w panikę: kampanie dezinformacyjne i rozpowszechnianie tzw. fałszywych wiadomości niepokoją coraz więcej mieszkańców Niemiec. Według sondażu przeprowadzonego w środę przez Fundację Bertelsmanna 84 procent uważa szerzenie celowej dezinformacji w Internecie za główny problem społeczny.

Ostrzeżenie przed dezinformacją w Internecie

81 procent ankietowanych postrzega kampanie dezinformacyjne jako zagrożenie dla demokracji i jedności w Niemczech. „Większość ludzi wie teraz, że dezinformacja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa demokratycznego” – mówi Daniela Schwarzer, członkini zarządu Fundacji Bertelsmanna. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rok superwyborów, rozwój ten stanowi wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, aby chronić naszą liberalną demokrację”.

Super rok wyborczy w Niemczech, Europie i Ameryce

W tym roku w Niemczech i innych krajach zbliża się wiele ważnych wyborów. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wybrany nowy prezydent. We wrześniu we wschodnioniemieckich krajach związkowych Saksonia, Turyngia i Brandenburgia odbędą się wybory. Tam AfD nadal jest najsilniejszą siłą polityczną.

Dezinformacja działa szczególnie dobrze…

Według badania Fundacji Bertelsmanna mieszkańcy Niemiec byli szczególnie świadomi kampanii dezinformacyjnych na temat imigracji, opieki zdrowotnej i bardziej kontrowersyjnych tematów, takich jak korona wirusowa, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny. Ich zdaniem nadawcami takich kampanii w sferze politycznej są przede wszystkim aktorzy chcący wpłynąć na opinię publiczną lub wyniki wyborów i zachęcać do radykalizacji.

To są główne źródła fałszywych wiadomości

Respondenci wskazali różne media społecznościowe jako główne źródło dezinformacji szerzącej się w Internecie: 59 proc. stwierdziło, że dowiedzieli się o tym z komentarzy lub postów na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy X – dawniej Twitter. 37 procent stwierdziło to samo w przypadku fałszywych artykułów w artykułach na blogach lub serwisach informacyjnych, a 33 procent bezpośrednio w artykułach na blogach lub portalach informacyjnych.

Kto stoi za fałszywymi wiadomościami?

Z badania wynika, że ​​za szerzenie dezinformacji i dezinformacji szczególnie odpowiedzialne są grupy opozycyjne i aktywistyczne (66 proc.). 60 procent obwinia za to influencerów i blogerów społecznościowych. 53 procent uważa, że ​​za kampanie dezinformacyjne odpowiedzialne są zagraniczne rządy, a 50 procent widzi niemieckich polityków. Co najmniej 34 procent obarcza odpowiedzialnością także rząd centralny. Jednak około 55 procent ankietowanych uważa, że ​​kampanie dezinformacyjne wywodzą się w równym stopniu z prawicowych, jak i lewicowych obozów politycznych.

READ  Gdzie odbywa się strajk Verdiego?

Prawie jedna czwarta obwinia za to działaczy centroprawicowych, a dziesięć procent lewicę.

Najlepsze zasady i zaangażowanie sieci społecznościowych

Fundacja Bertelsmanna jest zbulwersowana i wzywa do wprowadzenia dalszych środków zaradczych: „Potrzebujemy lepszych zasad – zobowiążmy sieci społecznościowe do łączenia weryfikacji faktów i ocen zaufania” – mówi Kathleen Berger, współautorka badania. „Należy lepiej wspierać użytkowników w samodzielnym weryfikowaniu informacji i zgłaszaniu wątpliwości.”

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na tworzenie kampanii dezinformacyjnych

Na przykład Rosję wielokrotnie oskarżano o próbę osłabienia zachodniej demokracji za pomocą własnej cyberpropagandy i dezinformacji. Debatę podsyca postęp technologiczny, a przede wszystkim rozwój sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć niecyfrowe „deep fake newsy”. „Umożliwia to syntezę public, czyli rzeczywistości cyfrowej, która poszukuje dowolnego obiektu lub fragmentu znaczenia, który może ująć jak największą grupę” – analizuje Fundacja Bertelsmanna w swoim badaniu.

Z badania wynika, że ​​Amerykanie są „bardziej czujni” niż Niemcy

W kolejnym kroku ta wspierana przez sztuczną inteligencję zmiana percepcji umożliwia nie tylko zmianę kolizji i ich ograniczeń. Według autorów badania kwestia autentyczności treści cyfrowych jest bardziej skupiona w Stanach Zjednoczonych (67 proc.) niż w Niemczech (35 proc.). Według badania, w porównaniu z obywatelami Niemiec, mieszkańcy USA są uważani za bardziej refleksyjnych: 39 procent uważa, że ​​mogą dać się nabrać na dezinformację, w porównaniu z zaledwie 16 procentami w Niemczech.

Na potrzeby badania Fundacja Bertelsmanna przeprowadziła w październiku ubiegłego roku ankietę wśród 2000 osób w Stanach Zjednoczonych i 5000 obywateli Niemiec przebywających w Niemczech. Nosi tytuł „Zdezorientowana opinia publiczna”, a dane z badania są reprezentatywne.

Continue Reading

Top News

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Do końca stycznia 2024 r. można było odnieść wrażenie, że pracownicy budowlani nie pozostawiali kamienia na kamieniu. Każdy, kto chciał zrobić zakupy na starym targu Biedronki w Łeknicy, za rynkiem polskim, był zachwycony.

Odcięto całą strefę wejściową. W tym czasie stali klienci musieli udać się na obwodnicę do nowego marketu Biedronki, albo do Horexu czy Dino.

Łeknica ma nowy market Biedronka – który obsługuje klientów

Według burmistrza Piotra Kuliniaka prace budowlane powinny zakończyć się do marca 2024 roku na rynku, który podobno generuje największe przychody w regionie Żar (Sorau). Wiadomość dotarła do Bad Muska.

Jednak od 22 lutego 2024 r. znów będzie można robić zakupy w zwykłych supermarketach. Kierownik sklepu Anna Krzosek obiecuje lepsze doświadczenia zakupowe.

Biedronka jako pierwsza przykuła Twój wzrok na rynku

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zniknęły stare, duże zamrażarki, które nie mogły bardzo wyraźnie eksponować produktów. Wszystko, co należy przechowywać w lodówce, od twarogu przez 18-procentową śmietanę po pakowane świeże mięso, można teraz znaleźć na regałach chłodniczych sięgających od ściany do ściany. Bardzo elegancko prezentują się także wypieki wypiekane na miejscu lub z lokalnych piekarni.

Wygląda na to, że napływ wzrósł. Jednak doświadczeni nabywcy twierdzą, że wynika to z zapewnienia jasnej gamy produktów.

Jest jednak problem ze zmienionym rynkiem. Korytarze były wielokrotnie krytykowane za przeciążenie ładunkiem. Oczywiście nic się nie zmieniło pod względem pojemności. Poruszanie się po koszyku może być czasami trudne.

Od czasu remontu na parkingu nic się nie zmieniło.

Godziny otwarcia targu Biedronka w Łeknicy

Nawiasem mówiąc, rynek jest równie odpowiedni dla rannych ptaszków, jak i późnych ptaszków. Otwarte od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. W Niedzielę Handlową – zwaną w Polsce Niedzielą Handlową – jest czynna od 9:00 do 20:00. Najbliższe niedziele otwarte w Polsce to 24 marca i 28 kwietnia 2024 roku.

Continue Reading

Trending