Connect with us

entertainment

Miejsce zbrodni Tołstoja – odmiany z Niemiec i ze świata

Published

on

Komisarze Falk (i Tan Wilk Moring) i Grosz (Franziska Weiz) mają do czynienia z „dużymi” przeciwnikami. Twój nowy przypadek „władzy rodzinnej” dotyczy rosyjskich handlarzy bronią i międzynarodowej (tajnej) polityki. (NDR / Meyerbroeker)

„Wszystkie szczęśliwe rodziny są takie same, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób”. Wyrok pochodzi z powieści Lwa Tołstoja „Anna Karenina” (1878) – a po 143 latach można go ponownie znaleźć w nowym „miejscu zbrodni” komisarza Wotana Wilke Möhringa i Grosza (Franziska Weisz). Oczywiście termin „rodzina” nie oznacza policji federalnej, która nie jest z nią w dziwny sposób powiązana z Hamburga, ale raczej ludzi, których spotykają w ekscytującym filmie będącym kontynuacją potężnej sprawy Norderneya „Fatal Flood”. Kontrast między dwoma ostatnimi stanami nie mógł być większy. Jeśli wrzucisz trochę Kluntjes do East Frisian Tea w dzianinowym swetrze, aby zmoczyć uroczy psychologiczny teatralny bieg, tym razem thriller akcji toczy się z rosyjskimi gangsterami, agentami i tajnymi detektywami.

Początkowo Julia Grosez, która właśnie została mianowana głównym inspektorem, mogła kierować złożonym podejściem, w którym tajny śledczy – stary przyjaciel Falkisa – zdawał się przenikać do wewnętrznego kręgu rodziny rosyjskiego handlarza bronią Timofejewa. Policja federalna ma zamiar wysadzić umowę między starym oligarchą Victorem Timofejo (Vladimir Tarasjanz), który chce sprzedać nowoczesną rosyjską broń rakietową nowym właścicielom.

Cóż za olśniewająca postać: Rosjanka Maria Timofejo (Tatiana Nekrasov) pochodzi z rosyjskiej rodziny oligarchów, ale zdecydowała się pracować jako policjant w hamburskiej LKA.  Wcześniej trenowała tam pod Falka.

Cóż za olśniewająca postać: Rosjanka Maria Timofejo (Tatiana Nekrasov) pochodzi z rosyjskiej rodziny oligarchów, ale zdecydowała się pracować jako policjant w hamburskiej LKA. Wcześniej trenowała tam pod Falka. (NDR / Meyerbroeker)

Misja kończy się katastrofą, ponieważ rodzina Timofejew ponosi tragiczną stratę. Ponieważ policja federalna rozpaczliwie potrzebowała nowego przybycia do klanu, Marija Timofejo (Tatiana Niekrasow), siostrzenica handlarza bronią, została zrewitalizowana. Pracuje – zdarzają się zbiegi okoliczności – w LKA Hamburg jako tajny detektyw i jest szkolona przez Falka. Czy silna, olśniewająca kobieta może rozwiązać tajemnicę – czy ostatecznie pracuje dla swojej rodziny?

READ  Rosyjski ambasador spryskuje protestujących farbą

Oligarchia: grupa smutnych sceptyków

Praca kowala z Falkiem: Z powodu śmierci swojego kolegi i przyjaciela, Falk (i Tan Wilk Moring) niesie trumnę śledczego, który zginął na służbie.

Praca kowala z Falkiem: Z powodu śmierci swojego kolegi i przyjaciela, Falk (i Tan Wilk Moring) niesie trumnę śledczego, który zginął na służbie. (NDR / Meyerbroeker)

60-letnia autorka i reżyserka Nikki Stein, która niedawno wyreżyserowała film biograficzny „Louis van Beethoven” z Tobiasem Morettim, który został wyemitowany w październiku 2020 r., Ma wielkie plany związane z nowym „miejscem zbrodni”: opisując trudne fakty tajnych śledczych, Kto opisuje prawo moralne języka rosyjskiego, podkreśla oligarchię nienawistnymi modelami biznesowymi, a na koniec porównuje skomplikowane relacje rodzinne w willach myśliwskich z tymi w starym mieszkaniu Falka, z którego chce się teraz uwolnić jego dorosły syn. Istnieją również sceny akcji z inwigilacją, prześladowaniem, a nawet strzelaniną z eksplozjami, tak jakby Nick Tschiller aka Til Schweiger wrócił na służbę w Action Hamburg.

Niestety dla Steina, którego ostatnim „miejscem zbrodni” był „Borowski i dom nad morzem” (2019), ten polityczny thriller rodzinny jest po prostu przepełniony. Postacie weterana telewizyjnego wojownika („Rommel”) – Rosjan mieszkających w Niemczech – wydają się być bogate w budowę, ale to wina scenariusza, a nie aktorów. Wręcz przeciwnie: drużyna Timofejews radzi sobie bardzo dobrze – grają na nich nowe, wesołe twarze o rosyjskich i polskich korzeniach.

Rodzina Timofejewa musi cierpieć: syn Andrej (po lewej Nikolai Sidorenko) musi poinformować swojego ojca, Victora Timofejo (Vladimir Tarasjanz) o tragedii.

Rodzina Timofejewa musi cierpieć: syn Andrej (po lewej Nikolai Sidorenko) musi poinformować swojego ojca, Victora Timofejo (Vladimir Tarasjanz) o tragedii. (NDR / Meyerbroeker)

Wyróżnia się Tatiana Niekrasow, która jako wędrowiec pomiędzy światami niemieckiej policji a rodziną rosyjskiej oligarchii musi znaleźć szczególnie nierozsądną równowagę. Fakt, że 38-letni Niemiec wciela się w rolę detektywa, którego prawdziwe motywy są od dawna przyjemnie zawieszone, to dobry błysk, bynajmniej nie na tym skromnym miejscu zbrodni.

Urodzoną w Berlinie Tatianę Niekrasow można określić jako muzę filmowca Nikki Stein – w końcu jej role w jego ostatnich filmach stale rosną. Oprócz nich kolejnym dodatkowym powodem prowadzenia Sceny Zbrodni NDR jest ta nadmierna budowa. Rosyjska mafia nie jest tu kradziona w postaci farsy proletariackich zbirów, ale jako grupa ponurych sceptyków, którzy kochają Czechowa, Tołstoja i Raszmaninowa. Przecież trudno jest przestać polować, grać na pianinie czy cytować rosyjskich poetów, żeby podnieść torbę terrorystów. A może to bojownicy o wolność dali rakiety

Falk (i Tan Wilk Moring) i Marija Timofejo (Tatiana Nekrasov) znali się już wcześniej.  Był jej trenerem - a może więcej.  Teraz mówi się, że detektyw LKA należy do jej rosyjskiej rodziny - a więc

READ  Dziwna scena w programie na żywo - kobieta dezorientuje widzów

Falk (i Tan Wilk Moring) i Marija Timofejo (Tatiana Nekrasov) znali się już wcześniej. Był jej trenerem – a może więcej. Teraz detektyw LKA ma zbadać dziwny przypadek swojej rosyjskiej rodziny – tak „na wpół ukryty”. (NDR / Meyerbroeker)

Jak zawsze, istnieje wiele sposobów na samodzielną interpretację własnej etyki. Gdyby nieco dramatyczne i pełne akcji „miejsce zbrodni” pozbawione było jednego lub drugiego z mocno skonstruowanych elementów narracji – być może sprytne pomysły na własny wizerunek wrażliwej rodziny przestępczej byłyby bardziej widoczne w filmie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Amerykańska gwiazda Jesse Eisenberg ubiega się o polskie obywatelstwo

Published

on

Amerykańska gwiazda Jesse Eisenberg ubiega się o polskie obywatelstwo

Jesse Eisenberg złożył wniosek o obywatelstwo polskie. Wydaje się, że urodzonemu w Nowym Jorku aktorowi brakuje właśnie odpowiedniego podpisu.

Jessego Eisenberga (40) Próbuje zdobyć język polski Obywatelstwo. Wydaje się, że ostatnim krokiem będzie… naturalizacja Już nie daleko. W konwersacji Z Gazeta „Wilkopolskie siedzenie” Ma to w sobie Nowy Jork Nowo narodzona gwiazda Hollywood powiedziała, że ​​tak Obywatelstwo Złożyłem wniosek jakieś dziewięć miesięcy temu. „Wygląda na to, że wszystkie dokumenty zostały już skompletowane i czekam na ostateczny podpis” – powiedział Eisenberg.

Eisenberg wyjaśnia także, dlaczego wybrał język polski Obywatelstwo Złożył wniosek. dla niego rodzina Pochodzę z małego miasteczka Krasnestau na wschodzie kraju. I on też żonaAnna Strout, ona ma język polski źródło. dla kogo rodzina jestem z Łódź. Dlatego oboje chcieli lepszego połączenia Polska Buduj i Eisenberga Chciałbym też częściej tam strzelać.

Przywiózł mu film o dwóch kuzynach
Polska
bliższy

Ostatni film jak na razie Aktorzy„Real Pain” został wydany dnia Polska Został sfotografowany – w kilku miejscach, z którymi ma powiązania rodzinne. Oprócz zdjęć w Krasnestau, materiał kręcono także w Lublinie, WarszawaRadom i Kraśnik strzelili gola.

W akcji uczestniczy Eisenberg znany m.in. z „Zombielandu” i „The Social Network”. Ruchome obrazki Nie tylko u boku gwiazdy „Kalifatu”. Kierana Culkina (41) Aby zobaczyć, on także prowadził kierunek. Wydarzenia filmu kręcą się wokół dwóch kuzynów ze Stanów Zjednoczonych… Polskado ojczyzny RodzinaPodróż.

the aktor Czuję szczególną więź PolskaOn tłumaczy. Gdy dorósł, często… historie O relacja judaizm rodzina Słyszałem u Polaków – i to wszystko historie to było niesamowite. „Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi Polaków” – mówi. Eisenberga.

Pracując nad swoim filmem, spotkał osoby związane z rządem. „Chcę lepszych relacje Między Żydami i Polakami. Myślę, że to szkoda, że… relacje „Niedobrze” – stwierdził wówczas 40-latek. „Chciałbym to zrobić. rodzina stąd, rodzina królewski żona stąd. Czy jest jakiś sposób na zdobycie lakieru? Obywatelstwo Czy może mieć zastosowanie?

READ  „Kto wie, czy w ogóle jesteś swoim ojcem?”
Continue Reading

entertainment

EM 2024: Para wielkich gwiazd przyjechała do Niemiec i Szkocji w całości pomalowana | Sporty

Published

on

EM 2024: Para wielkich gwiazd przyjechała do Niemiec i Szkocji w całości pomalowana |  Sporty

Für die EM-Eröffnung kamen ALLE vorbei.

Das 5:1 der deutschen Nationalmannschaft gegen Schottland war ein Mega-Spektakel.

Unter den 67.000 Zuschauern in dem ausverkauften Münchener Stadion gab es einen Promi-Auflauf der Extra-Klasse.

Kaiser-Kuss in den HimmelHochemotionaler TV-Moment um Beckenbauer

Quelle: Magenta Sport

Das Megastar-Pärchen Heidi Klum und Tom Kaulitz kam komplett bemalt – in Deutschland-Farben!

Einen Tag nach dem Finale von Germany’s Next Topmodel machten sich beide früh aus Köln auf den Weg nach München. Dort verbrachten sie den Tag unter anderem im Brauhaus, wie sie auf Instagram teilten.

Heidi Klum im Deutschland-Look

Heidi Klum im Deutschland-Look

Foto: Peter Schatz

Aber auch die internationale Fußball-Elite war vor Ort, so Fifa-Präsident Gianni Infantino und Uefa-Boss Aleksandar Ceferin.

Die Trainer-Legenden Sir Alex Ferguson und José Mourinho ließen sich die Eröffnung natürlich ebenfalls nicht entgehen.

Trainer-Legenden unter sich: Sir Alex Ferguson mit José Mourinho

Trainer-Legenden unter sich: Sir Alex Ferguson mit José Mourinho

Foto: ODD ANDERSEN/AFP

Bei ihrem „Heimspiel“ durften natürlich sie nicht fehlen[–>: der neue Bayern-Trainer Vincent Kompany mit Frau Carla und Sportvorstand Max Eberl mit Partnerin Natascha Fruscella.

Bayerns Aufsichtsratsmitglied Karl-Heinz Rummenigge nahm neben Red-Bull-Boss Oliver Mintzlaff Platz.

Bayern-Trainer Vincent Kompany, darunter sein Boss Max Eberl

Bayern-Trainer Vincent Kompany, darunter sein Boss Max Eberl

Foto: Hasan Bratic/DeFodi Images

Neben der ganzen sportlichen Prominenz machten sich auch etliche Politiker auf den Weg in das EM-Stadion.

Darunter: [–>Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier, Verteidigungsminister Boris Pistorius, Innenministerin Nancy Faeser und Bayerns Ministerpräsident Markus Söder.

Altkanzler Gerhard Schröder wurde von Ehefrau So-yeon Schröder-Kim begleitet.

Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier im Plausch mit John Swinney, dem ersten Minister Schottlands

Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier im Plausch mit John Swinney, dem ersten Minister Schottlands

Foto: Getty Images

Sogar Tennis-Legende Boris Becker mit Freundin Lilian de Carvalho Monteiro schaute in München vorbei.

Ganz schön was los also …

READ  Nowości w marcu i kwietniu
Continue Reading

entertainment

Rekordowe liczby dla filmu „Chłopi” – niemiecka redakcja

Published

on

Rekordowe liczby dla filmu „Chłopi” – niemiecka redakcja

Światowa premiera filmu Doroty Kobieli-Welchman i Hugh Welchmana odbyła się na początku września w sekcji pokazów Festiwalu Filmowego w Toronto. Został on następnie pokazany na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był jednym z faworytów do Złotego Lwa i ostatecznie otrzymał dwie Nagrody dla Twórców: Nagrodę Publiczności i Nagrodę Specjalną. „Chłopi” to także polski nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy międzynarodowy film fabularny”.

W oświadczeniu komisji Oscarów napisano: „Oprócz wszystkich walorów artystycznych, jakie posiada film, porusza także ważne i wciąż aktualne kwestie społeczne”. Omówione zostaną między innymi ucisk i zależność kobiet od mężczyzn, przemoc seksualna i znęcanie się. Fabuła oparta jest na książce nagrodzonej Nagrodą Nobla. Zdaniem komisji chodzi o to, aby sprawy te były znane ponad granicami Polski i rozumiane ponad granicami politycznymi.

Podobnie jak ostatni film duetu producentów, „Loving Vincent”, także i ten jest animacją rysunkową. Tym razem główną inspiracją było malarstwo z okresu polskiej młodości. W centrum uwagi znajduje się historia Łebek i pięknej, uzdolnionej artystycznie Jani, której wszyscy pożądają. Wciela się w nią Kamila Orzydowska.

Bab/Js

READ  Eurojackpot wzrasta do maksymalnej kwoty / około 120 milionów euro we wtorek
Continue Reading

Trending