Connect with us

science

Majorka naciska hamulce na imprezę z powodu dużej liczby Corona – BZ Berlin

Published

on

Ze względu na gwałtowny wzrost liczby koron, oczekuje się, że na popularnej wakacyjnej wyspie Majorka zostaną ponownie nałożone surowsze ograniczenia. W celu przeciwdziałania imprezom plenerowym i pijaństwom, zwłaszcza wśród młodych ludzi, w przyszłości plaże i parki będą zamknięte w godzinach od 22:00 do 6:00.

Sądownictwo jeszcze nie zatwierdziło planów, poinformowała Mallorca Zeitung w poniedziałek wieczorem. Uczestnicy takich imprez podlegają w przyszłości wysokim grzywnom do 1000 euro.

Jeśli gość imprezy naruszy kwarantannę poprzez uczestnictwo, kara powinna wzrosnąć do 2000 euro. Jeśli wynik testu na koronawirusa będzie pozytywny, zaplanowano do 5000 euro. Nielegalni organizatorzy imprez grożą grzywną do 100 000 euro.

Restauracje również będą musiały być w przyszłości zamykane nieco wcześniej, tj. o 1 w nocy zamiast o 2 w nocy. Maksymalnie cztery osoby mogą siedzieć przy stole wewnątrz restauracji i osiem osób na zewnątrz. Według gazety w godzinach od 1 do 6 mogą się spotykać tylko osoby mieszkające w tym samym domu. Goście hotelu lub Finca meldujący się razem muszą być uważani za jedną rodzinę.

Kontuzja w 310

Jak podała gazeta, samorząd regionalny zrzekł się planowanego już ponownego wprowadzenia maski, które zostało odwołane niecały miesiąc temu po rozmowach z biznesem i związkami zawodowymi. Jednak zdecydowanie zaleca się dobrowolne noszenie ochraniacza na usta i nos. Jeśli nie można utrzymać odległości co najmniej 1,5 metra od nieznajomych, maska ​​ponownie staje się obowiązkowa na zewnątrz, we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych oraz w autobusach i pociągach.


Przeczytaj także

Są tylko dwa rodzaje stref niebezpiecznych – i wyraźne korzyści dla zaszczepionych

Obowiązek kwarantanny dla niezaszczepionych wczasowiczów na Majorce


Liczba koron gwałtownie wzrosła na Balearach, do których oprócz Majorki należą Minorka, Ibiza i Formentera, podobnie jak w całej Hiszpanii. Według informacji z poniedziałkowego wieczoru, siedmiodniowy wskaźnik infekcji na Balearach wzrósł do 310, a Hiszpania ma łącznie 323 przypadki.

READ  Skutki uboczne BioNTech: Zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu - znanych jest kilka przypadków

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Czy mutacje ucieczki powodują, że szczepionki COVID-19 są nieskuteczne? - Ćwicz uzdrawianie

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.