Connect with us

Tech

Kupowanie PS5: kiedy i gdzie masz największe szanse na zdobycie PlayStation 5?

Published

on

Sony wciąż brakuje. Wygląda na to, że Sony rozważa teraz drastyczne kroki, aby to zmienić.

© Raphael Henrique / Imago

PS5 jest trudny do zdobycia w Niemczech: gracze nie powinni jednak rezygnować ze swoich nadziei. Ponadto wkrótce może zostać ogłoszony nowy projekt.

Zaktualizowano od soboty 8 maja 2021 r. O 14:29: Oferty sprzedaży Playstation 5 były ograniczone w zeszłym tygodniu. GameStop był jedynym autoryzowanym sprzedawcą, który sprzedawał konsolę Sony – ale tylko w bardzo małym opakowaniu.

Gameswirtschaft zalegalizuje dużą falę koncertów PS5 w Niemczech od połowy maja. Jednak szanse na zakup konsoli faktycznie wzrosły od następnego poniedziałku (10 maja 2021 r.). Nie należy jednak zapominać, że w związku ze Świętem Wniebowstąpienia Pańskiego w czwartek (13 maja 2021 r.) Nie ma dnia sprzedaży.

Sony chce przyspieszyć produkcję: czy planowany jest nowy projekt PS5?

Aktualizacja z czwartku 6 maja 2021 r. Od godz. 16:00: Nawet miesiące po premierze nowego PS5 wielu graczy wciąż czeka na możliwość posiadania w końcu jednego z ich upragnionych urządzeń Playstation 5. Wydaje się, że producent Sony rozważa teraz drastyczne kroki w celu zwiększenia limitów.

Według CFO firmy Sony, Hiroki Totoki, jednym z powodów niskiego wolumenu produkcji jest niedobór półprzewodników – wynika z raportu T3 Technology Journal. Totoki mówi również o innych przyczynach, ale nie wspomniał o nich konkretnie. Aby mimo tych problemów móc produkować więcej PS5 w tym roku, Tokiti wspomina o dwóch możliwościach: skorzystaniu z drugiego dostawcy lub zmianie konstrukcji PS5.

PlayStation 5
twórca: Sony
Wydanie w Europie: 19.11.2020
Sprzedane jednostki: t 4,5 mln (stan na 31 grudnia 2020 r.)

Nowy projekt PS5: CFO Sony ogłasza

Na razie nie ma dodatkowych informacji o tym, jak dokładnie powinien wyglądać nowy projekt. Jednak magazyn T3 Tech przewidział, że ilość krzemu używanego w kontrolerze może zostać zmniejszona. Według T3 jest mało prawdopodobne, aby plany te szybko wpłynęły na dostępność PS5, biorąc pod uwagę, że są to tylko plany Sony, które nie zostały jeszcze wdrożone. Wciąż jest nadzieja dla graczy.

READ  MediaMarkt rozpoczyna Czarny Tydzień - najlepsze oferty przed Czarnym Piątkiem

Gameswirtschaft.de spodziewa się, że „rakieta PS5” odpali i nowa fala sprzedaży Playstation – ale nie wcześniej niż 17 maja. Ale są już pierwsi pionierzy: na Gamestop niektórzy entuzjaści gier mieli już szczęście w środę. Gameswirtschaft.de jest pewien, że nawet w najbliższych dniach mniejsze opakowania mogą trafić do sprzedaży w innych sklepach bez ostrzeżenia.

Wideo: Sony używa „ekologicznego” opakowania dla Playstation 5

PlayStation 5: w końcu odnowione z „PS5 Rocket”?

Aktualizacja od śr. 5 maja 2021 r. Godz. 10:00: Chociaż można spodziewać się oddzielnej sprzedaży Playstation 5 w najlepszym przypadku w bieżącym tygodniu, wiele mediów donosi o długo oczekiwanej odnowie konsoli Sony w maju 2021 r. Według magazynu PC Gameswirtschaft.de „przygotowania” do późnego uruchomienia rakieta PS5 jest już w toku w najbliższych tygodniach kalendarzowych.

Eksperci od gier dają kolejną wskazówkę: fani konsol mogą zwiększyć swoje szanse na zakup PS5, tworząc konto klienta u preferowanych sprzedawców detalicznych. Ponieważ każdy ma już konto w poszczególnych sklepach internetowych, w których oprócz metody płatności przechowywane są adres dostawy i faktury, oszczędza to niepotrzebnych etapów pośrednich przy zakupie Playstation 5, które w najgorszym przypadku mogą doprowadzić do zakupu. Niedonoszony.

Kup PS5: Znawcy ujawniają możliwości doładowania

Zaktualizowano w poniedziałek, 3 maja 2021 r. O 16:54: Po tym, jak w kwietniu w Europie sprzedano tylko niewielkie ilości popularnej konsoli PS5, znawcy mają nadzieję, że wkrótce się to zmieni. „Perspektywy na maj są znacznie lepsze – co zostało nam potwierdzone przez kilka dużych firm wysyłkowych i sieci handlowych” – powiedział Gameswirtschaft.

Fani nowej Playstation 5 będą jednak musieli poczekać jeszcze kilka dni. Gameswirtschaft.de spodziewa się pierwszego pokazu 10 maja. Nowa fala sprzedaży PS5 jest już prawie pewna dla dwóch sprzedawców detalicznych: Euronics potwierdził Gameswirtschaft.de pod koniec kwietnia, że ​​nowa fala dostaw została natychmiast zaplanowana i będzie dostępna dla kolejnej fali sprzedaży. W maju Smythstoys ogłosił również w dniu na stronie sklepu PS5 jest informacja, że ​​konsola Sony ma być dostępna od połowy maja.

READ  Serwer wyłączony dla rozdziału 5, sezonu 2 – wszystko o czasie, czasie trwania i pobieraniu

Trudno oszacować, ile konsol Playstation Sony faktycznie dostarczy do Niemiec w maju. Wtajemniczeni spodziewają się, że na początku mogą być zaopatrzeni drobni sprzedawcy. W związku z tym dealerzy tacy jak Alternate lub Otto mogą być pierwszymi, którzy zainicjują nowe promocje sprzedaży PS5, według PC Gameshardware. W ślad za tym mogą pójść duże sieci handlowe, takie jak MediaMarkt i Saturn.

Kupujesz akcesoria do Playstation 5: PS5 Wreszcie na horyzoncie? Kupcy dają nadzieję

Pierwszy raport w sobotę 1 maja 2021 r. O 16:27: Kassel – obecnie gracze na całym świecie muszą uzbroić się w cierpliwość: Playstation 5 jest nadal sprzedawany prawie wszędzie – w tym w Niemczech. Mini konsole PS5 tylko od czasu do czasu zapewniają odświeżenie popularnej konsoli Sony.

Teraz sprzedawca budzi nowe nadzieje wśród graczy: sklep elektroniczny Euronics planuje nową falę dostaw Playstation 5, według raportu Gameswirtschaft.de. Nowa fala sprzedaży prawdopodobnie rozpocznie się w maju. Firma ściśle współpracuje z producentem PlayStation, Sony.

Ogłoszenie kolejnego dystrybutora, który sprawia, że ​​fani Playstation 5 usiądą i zwrócą uwagę: Smythstoys ogłasza na stronie sklepu PS5, że konsola Sony ma być dostępna od połowy maja. Eksperci od gier Gameswirtschaft.de uważają, że może to oznaczać okres od 10 do 23 maja – czyli kalendarzowy tydzień 19 i 20.

PS5: Brakuje w Niemczech – konsola Sony gromadzi się w Turcji

Chociaż w Niemczech brakuje Playstation 5, konsole wydają się gromadzić w Turcji – w sklepie na lotnisku w Stambule, według Gamepro.de. Konsola do gier jest tam oferowana za 1099 euro. Chociaż kwota jest wysoka, jest to cena specjalna. Normalna cena to 1199 euro. Dla porównania: w Niemczech zalecana cena detaliczna to 499 euro.

Cena 1099 euro jest zawyżona w porównaniu – nawet jak na tureckie standardy. Konsola kosztuje zwykle 8299 TL. Odpowiada to 850 euro. Nawet dla miejscowych cena w sklepie na lotnisku jest o około 250 euro droższa, dlatego zestaw pudełkowy na PS5 prawdopodobnie pozostanie taki sam przez długi czas. (Jan Wendt, Helena Grace)

READ  Ekscytujące obrazy z nowego teleskopu kosmicznego w Planetarium Carl Zeiss
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

„Szok” w NASA: Zderzenie dwóch satelitów było bliżej, niż oczekiwano

Published

on

„Szok” w NASA: Zderzenie dwóch satelitów było bliżej, niż oczekiwano

Pod koniec lutego zbliżające się zderzenie dwóch satelitów było znacznie bliżej, niż wcześniej sądzono. Choć początkowo zakładano, że nieaktywny rosyjski satelita szpiegowski Cosmos i amerykański satelita obserwacyjny Ziemi TIMED minęły się od siebie o około 20 metrów, to według nowych analiz było to mniej niż 10 metrów. Poinformował o tym magazyn Electronic Space Cytowane przez Pam Milroy z NASA. Kilka dni temu na konferencji kosmicznej wyjaśniła, że ​​odkrycie przeraziło wszystkich w NASA: „To był prawdziwy szok – dla mnie osobiście i dla wszystkich w NASA”. Zderzenie mogło mieć katastrofalne skutki.

reklama

NASA otrzymała informację z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, że oba satelity zmierzają w kierunku nieuchronnej kolizji Ogłoszono to 28 lutego. NASA zakładała wówczas, że obie planety miną się nawzajem, ale w wyniku zderzenia wygenerowane zostaną duże ilości śmieci. Ponadto kolizja mogła oznaczać koniec misji TIMED, poświęconej badaniu atmosfery ziemskiej. Jeszcze 28 lutego Amerykańska Agencja Kosmiczna ogłosiła, że ​​oba satelity minęły się i w dającej się przewidzieć przyszłości nie zbliżą się do siebie na swoich orbitach. Jak blisko było tego, stało się jasne dopiero później.

Ponieważ obydwoma satelitami nie można było już sterować z Ziemi, osoby odpowiedzialne za Ziemię musiały siedzieć bezczynnie i czekać. Gdyby się zderzyły, powstałaby duża chmura gruzu, złożona z fragmentów różnej wielkości, przyspieszająca wokół Ziemi z prędkością dziesiątek tysięcy kilometrów na godzinę. Potem już tylko czekali, aż „wystrzelą dziurę w innym statku kosmicznym, potencjalnie zagrażając ludziom”, jak nadal cytuje SpaceMilroy.

Wraz ze wzrostem liczby satelitów na orbicie wzrasta również ryzyko takich zbliżających się kolizji. Nawet jeden z nich może wystarczyć, aby rozpocząć reakcję łańcuchową, w wyniku której szczątki wymazują orbity całych satelitów. Jest to jeden z powodów, dla których ludzie wielokrotnie ostrzegają przed zagrożeniami związanymi ze śmieciami kosmicznymi, czyli nieaktywnymi obiektami, które nie są już w stanie manewrować na orbicie. Szczególnie ostra krytyka dotyczy praktyki niszczenia satelitów w przestrzeni kosmicznej w celach testowych, co również powoduje powstawanie takich chmur śmieci. Niedawno taki test przeprowadzony przez Rosję naraził Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na niebezpieczeństwo. Ponieważ możliwe jest przynajmniej uniknięcie tych chmur gruzu, wezwania do zakończenia takich testów stają się coraz głośniejsze.

READ  Ekscytujące obrazy z nowego teleskopu kosmicznego w Planetarium Carl Zeiss


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję

Published

on

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję
  1. Strona główna
  2. panorama

Naciska

Nowa funkcja notatek w WhatsApp może ułatwić życie użytkownikom. Z planowaną innowacją Messengera wiąże się jednak pewien problem.

Brema – Ostatnio doszło do… WhatsApp Trochę zmian. Zacząłem kilka tygodni temu Usługa Messenger wprowadza nowy design. Wielu użytkowników zauważyło, że kolor ich komunikatora zmienił się z niebieskiego na zielony. Chociaż zmiana ta została dotychczas wdrożona tylko dla niektórych użytkowników, WhatsApp już planuje kolejną aktualizację: zintegrowaną funkcję notatek.

WhatsApp planuje wprowadzić nową funkcję, z której będzie można korzystać poprzez długie naciśnięcie wiadomości

Ogólnie oświecony blog fanów WABetaInfo Stwierdzono, że WhatsApp pracuje nad „integracją funkcji robienia notatek z przyszłą aktualizacją aplikacji”. Według raportu niektórzy użytkownicy wersji beta mogą już testować tę funkcję, ale nadal znajduje się ona na etapie rozwoju. Użytkownicy WhatsApp mogą obecnie długo naciskać poszczególne wiadomości, aby otworzyć menu kontekstowe oferujące różne opcje. Za pomocą tego menu użytkownicy mogą przesyłać dalej, kopiować, przypinać i odpowiadać na wiadomości. Planowana aktualizacja ma na celu dodanie kolejnej funkcjonalności.

WhatsApp prawdopodobnie będzie pracował nad funkcją notatek dla swojego komunikatora. (Awatar) © Thomas Trutschel/imago-images

Zrzut ekranu z wersji beta WhatsApp WABetaInfo Pokazuje, że dodano element menu Dodaj do notatki. Dzięki temu użytkownicy za pomocą kilku kliknięć utworzą nową notatkę z wiadomości i szybko zapiszą ważne informacje. Ta funkcja może być szczególnie przydatna do szybkiego zapisywania otrzymanych adresów lub informacji o płatnościach bez konieczności ręcznego przesyłania ich do aplikacji do robienia notatek.

WhatsApp otrzymuje funkcję notatek – na razie zwykli użytkownicy są wykluczeni

Istnieje jednak problem innowacji. Wydaje się, że WhatsApp opracował tę funkcjonalność głównie dla klientów biznesowych. Dlatego funkcja notatek będzie prawdopodobnie początkowo dostępna tylko dla użytkowników WhatsApp Business. Dlatego też zwykli użytkownicy zwykłego komunikatora początkowo nie będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności.

READ  OpenSSH 9.0 zabezpiecza wymianę kluczy przed atakami na komputery kwantowe

WhatsApp

W 2009 roku uruchomiono i rozwijano program do obsługi komunikatorów internetowych Najpopularniejszy od lat program do obsługi wiadomości błyskawicznych W Niemczech. Od 2014 roku firma jest częścią spółki-matki Facebooka, Meta Platforms.

WhatsApp Business został uruchomiony w 2018 roku i jest skierowany szczególnie do właścicieli małych firm. WhatsApp twierdzi na swojej stronie internetowej, że komunikator „ułatwia komunikację z klientami dzięki funkcjom automatyzacji, organizowania i szybkiego reagowania na wiadomości”. Jeśli funkcjonalność zostanie dobrze przyjęta przez użytkowników biznesowych, można przynajmniej rozważyć przeniesienie jej na standardowy komunikator.

W kwietniu WhatsApp ogłosił także dalsze zmiany w swoich warunkach świadczenia usług. Tutaj Użytkownicy muszą podjąć niezbędne działania, aby móc dalej korzystać z Usługi. (fd)

Continue Reading

Tech

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Published

on

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Tajwański producent Gigabyte ma Gigabyte Metal Gear Plus Wprowadzono nową serię ultrakompaktowych minikomputerów opartych na 3-litrowej aluminiowej obudowie, która zawiera wiele procesorów AMD Ryzen 8000G („Phoenix”) z maksymalnie 8 rdzeniami Zen 4 i Radeon 700M z maksymalnie 12 jednostkami CU i maksymalną wydajnością. wynosi 768 jednostek cienia. W sumie trzy Barbones dla użytkowników z branży DIY są gotowe do wprowadzenia na rynek.
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (8)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (4)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (5)
źródło: GBChińska platforma e-commerce jd.com będzie oferować w chwili premiery trzy Barbones w następującej konfiguracji.

Barbone składa się z odpowiedniego pakietu APU Zen 4, płyty głównej Gigabyte Aorus B650I ITX, niskoprofilowej chłodnicy Jonsbo i kompaktowej „3-litrowej obudowy” o wymiarach 200 x 210 x 85 mm wykonanej z aluminium. Systemy są również oferowane jako najlepsze komputery do gier z 16 GB pamięci DDR5-5600 i 512 GB NVMe SSD w cenie 899, 739 i 689 dolarów.Gigabyte Metal Gear Plus (2)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (3)
źródło: GBOprócz zasilacza GAN o mocy 180 W dostępne są również Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, LAN 2,5 Gb/s, a także HDMI 2.1a i DisplayPort 2.0. Nie zostało jeszcze jednoznacznie wyjaśnione, czy Gigabyte będzie oferować także w tym kraju serię Metal Gear Plus. Obecnie uwaga skupia się na regionie azjatyckim.Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GBREAD  Serwer wyłączony dla rozdziału 5, sezonu 2 – wszystko o czasie, czasie trwania i pobieraniu
Continue Reading

Trending